Jackpoti Mega Moolah i Microgaming fitoi për herë të pestë në 2021

Microgaming

2021-11-18

Eddy Cheung

Kur bëhet fjalë për botën e jackpot-eve të kazinove në internet, pak mund të krahasohen me Mega Moolah të Microgaming. Ky rrjet progresiv jackpot ka paguar më shumë se 1.4 miliardë euro deri më sot, me 103 milionë euro të dhëna vetëm në vitin 2021.

Jackpoti Mega Moolah i Microgaming fitoi për herë të pestë në 2021

Kësaj radhe, më 4 qershor, një lojtar estonez (emri i fshehtë, natyrisht) fitoi 6.6 milionë euro mbresëlënëse duke luajtur në Optibet.com në pronësi të Entain. Kjo shënon herën e pestë që ky jackpot shfaqet kazinotë më të mira në internet në vitin 2021. Është gjithashtu hera e 100-të që pretendohet jackpot progressive që nga fillimi i tij.

Deklaratat zyrtare

Sipas CEO në Microgaming, John Coleman, kompania është e kënaqur të dëshmojë një tjetër fitim kolosal të çmimit të parë këtë vit. Ai ofroi urime në emër të kompanisë për lojtarin dhe kazinonë online. Z. Coleman përfundoi duke thënë se ky është një moment historik i rëndësishëm për rrjetin progresiv të jackpot-it të Microgaming.

Nga ana tjetër, CPO në Optibet, Chris Davis, tha se faqja e lojërave të fatit ishte e emocionuar kur mori lajmin se një nga lojtarët e saj kishte fituar xhekpotin legjendar Mega Moolah. Ai tha se ky është xhekpoti i parë Mega që është goditur në Optibet.com. Urime lojtarit me fat!

Përmbledhje e fitoreve të tjera të Microgaming 2021

Më 27 prill 2021, legjendar Mega Moolah vendosi një rekord të ri pagesash pasi një lojtar belg fitoi një shumë masive prej 19.43 milionë euro në Napoleon Sports & Casino. Çmimi me tetë shifra shënoi fitoren më të madhe ndonjëherë të çmimit të parë të Mega Moolah. Për më tepër, kjo fitore do të thotë që Mega Moolah tani ka mposhtur rekordin për pagesën më të madhe të sloteve në internet për herë të dytë.

Interesante, kjo fitore vjen edhe para se pluhuri të zbutet në fitoren e Microgaming WowPot nga një lojtar në Mbretërinë e Bashkuar më 14 Prill 2021r. Xhekpoti u fitua në kazinonë 32Red me një bast të thjeshtë 80p. Cmimi? Një vlerë e pabesueshme 17,529,047,11 €. Po, kjo është fitorja më e madhe e WowPot ndonjëherë.

Menjëherë pas fitores, një tjetër lojtar belg nga Napoleon Sports & Casino goditi WowPot-in prej 2 milionë eurosh më 19 prill 2021. Është interesante të theksohet se WowPot i Microgaming rivendoset në bazën fillestare prej 2 milionë eurosh pasi u godit. Në përgjithësi, kanë qenë disa muaj të ngarkuar për Microgaming dhe me fat për lojtarët përkatës.

Rishikimi i slotit të Mega Moolah

Deri në këtë pikë, ju duhet të jeni duke kërkuar tashmë për jackpot-in ikonik Mega Moolah, apo jo? Epo, këtu janë disa gjëra për të ditur. Së pari, Mega Moolah është një slot në internet 5x3 me 25 linja fikse pagese. Së dyti, ju mund të formoni një kombinim fitues në këtë lojë duke vendosur tre ose më shumë simbole të ngjashme në linjën e pagesës duke filluar nga e majta në të djathtë.

Në bobina, do të vini re simbolet shumëngjyrëshe A-10 dhe kafshët e egra premium. Simbolet e kafshëve përfshijnë buallin, elefantin, gjirafën, kudu dhe zebër. Elefanti është ikona më e paguar, duke u dhënë lojtarëve 0.24x, 2x, 10x, 30x aksionet fillestare pas uljes 2, 3, 4 ose 5 të një lloji.

Ndërkohë, simboli i luanit përfaqëson të egër, i cili paguan 0.6x. 5x, 60x ose 600x aksionet fillestare pasi të keni shënuar 2, 3, 4 ose 5. Siç pritej, wild zëvendëson çdo simbol standard në linjën e pagesës. Akoma më mirë, marrja e një wild së bashku me një kombinim fitues të simboleve standarde i jep pagimit një rritje 2x shumëfishuese.

Por pika kryesore e shitjes së Mega Moolah janë jackpotet e disponueshme. Në lojën e bonusit Jackpot, ju mund të fitoni çmimin Mega, Major, Minor ose Mini. Ju do të merrni 1 milion £ për xhekpotin Mega, ndërsa xhekpoti Mega ju jep 10,000 £. Pots Minor dhe Mini japin respektivisht 100 £ dhe 10 £.

Së fundmi, kjo lojë jackpot mund të luhet me një 25p dhe një maksimum prej 6,25 £ për rrotullim. Është një lojë me variancë të ulët me një frekuencë goditjeje 46,36% dhe një RTP të ulët prej 93,42%. Pra, a jeni gati të kërkoni shpërblimin? Duhet të jesh!

Lajmi i fundit

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet
2023-01-28

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet

Lajme