Evolution debuton vertikale të drejtpërdrejta në Argjentinë, Provinca Buenos Aires

Evolution Gaming

2022-01-21

Ethan Tremblay

Kumari në internet nuk është kurrë i kënaqshëm pa luajtur një ose dy lojë nga Evolution. Ky specialist i lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë është i famshëm për vertikalet e tij inovative dhe interaktive të drejtpërdrejta në kazinotë më të mira në internet.

Evolution debuton vertikale të drejtpërdrejta në Argjentinë, Provinca Buenos Aires

Epo, kjo është ajo që lojtarët e kazinosë në provincën Buenos Aires të Argjentinës dhe Qytetin Autonom të Buenos Aires duhet të presin nga 17 dhjetori 2021, duke ecur përpara. Vazhdoni të lexoni për të ditur detajet e marrëveshjes.

Portofoli lider në botë i kazinove live

Pas akreditimit, Evolution Gaming do të furnizojë vertikalet e saj të drejtpërdrejta të kazinove të drejtpërdrejta në tregun e iGaming të saporregulluar të provincës Buenos Aires. Marrëveshja do të shohë që kazinotë online në kryeqytetin e Argjentinës të furnizojnë lojërat e drejtpërdrejta të Evolution si Lightning Roulette, Lightning Blackjack, Live Craps, Cash or Crash, Crazy Time, Gonzo's Quest Treasure Hunt dhe shumë të tjera.

Marrëveshja përfshin gjithashtu vertikalë të kazinove të drejtpërdrejta nga Ezugi i Evolution. Kjo përfshin lojëra si Andar Bahar, Dragon Tiger, Auto Roulette, Blackjack Hybrid, etj. Dhe sigurisht, fansat e lojërave elektronike në internet do të marrin një kënaqësi të rrallë nga markat e zhvilluesve si Red Tiger, Big Time Gaming dhe NetEnt. Ky i fundit është krijuesi i titujve ikonë, kryesisht Starburst dhe Gonzo's Quest.

Evolution tashmë ka një kontratë me BetWarrior, një kazino lider në internet në rajon, për të furnizuar lojërat e saj të drejtpërdrejta nëpërmjet www.betwarrior.bet.ar. Gjithashtu, certifikimi i fundit do të thotë që Evolution do të ofrojë lojërat e tij në Qytetin Autonom të Buenos Aires. Qyteti është pothuajse afër rregullimit të lojërave të drejtpërdrejta, që do të thotë se Evolution do të hyjë lehtësisht në këtë treg kur rregullimi të jetë i suksesshëm. 

Një kohë emocionuese për operatorët e lojërave të fatit në internet

Siç pritej, Evolution ishte i shpejtë për të komentuar në lidhje me suksesin e tij të fundit të zgjerimit. Sipas Monica Umana, Shefja e Operacioneve të Evolution LATAM, marrëveshja shënon një periudhë emocionuese për lojtarët dhe operatorët në provincën Buenos Aires dhe qytetin Autonom të Buenos Aires. Ajo tha se Evolution ka një reputacion se është i pari në treg për operatorët dhe lojërat e tyre janë më të mirat në tregun e lojërave të fatit në internet. 

Umana vazhdoi se Evolution tashmë ofron lojëra të shumta live në provincën e Buenos Aires. Kjo përfshin klasike si Ruleta dhe Blackjack, si dhe Ruleta Lightning e vlerësuar me çmime. Ajo shtoi se do të ketë gjithashtu një përzgjedhje të gjerë të lojërave elektronike nga NetEnt dhe Red Tiger. Më në fund, Umana arriti në përfundimin se kompania gjithmonë do të kërkojë të zhvillojë tituj inovativë.

Mos harroni se Evolution bëhet ofruesi i parë i lojërave të kazinove në internet në Provincën Buenos Aires dhe në qytetin Autonom të Buenos Aires. Këto dy janë zonat më të populluara në Argjentinë dhe janë të rregulluara veçmas. Është padyshim një moment historik i madh për planet e zgjerimit të Evolution.

Partneri i Evolution dhe Betway në SHBA

Në lajme të tjera për zgjerimin, Evolution njoftoi në tetor se kishte hyrë në një marrëveshje me Betway në pronësi të Super Group për të furnizuar lojërat e saj të kazinosë në internet. Marrëveshja nënkuptonte që Evolution tani është aktive në Pensilvani dhe Nju Xhersi, ku Betway është një emër i njohur. Lojërat e përfshira në marrëveshje janë Blackjack, Roulette, Baccarat dhe variante të shumta Pokeri. 

Anthony Werkman, CEO i Betway, komentoi se lojtarët e Betway në të dy shtetet tani do të shijojnë lojërat live të klasit botëror të Evolution përmes platformës. Ai shtoi se Betway dhe Evolution kanë një marrëdhënie të gjatë dhe kompania është e bindur se lojtarët e tyre do të jenë të emocionuar me shtimin e fundit.

Nga ana tjetër, Jeff Miller, Drejtor Tregtar i Evolution për Amerikën e Veriut, tha se zgjerimi i SHBA-së është duke kapur ritmin. Ai vazhdoi se kompania nuk mund të ishte më e emocionuar për të punuar me Betway. Dhe për ta përmbledhur, Miller tha se Evolution po pret të ndihmojë Betway të arrijë sukses në të dy shtetet dhe shumë të tjerë në të ardhmen. 

Lightning Blackjack këtë sezon festash

Ndërkohë, Evolution njoftoi një festë të hershme për Krishtlindje për të gjithë fansat e blackjack live. Kompania debutoi Lightning Blackjack, hyrjen e fundit në serinë e saj të lojërave Lightning. Si zakonisht, kjo lojë unike dhe elektrizuese e Blackjack vjen me shumëzues të përmirësuar të dhënë pasi të keni fituar një dorë. 

Nëse një lojtar fiton dy duar radhazi, shtohet një vlerë shumëzuese midis 2x dhe 25x. Në mënyrë të veçantë, lojtarët marrin një shumëzues nëse krijojnë një vlerë dore prej 4-17, 18, 19, 20, 20 ose Blackjack. Shkurtimisht, shumëzuesi vlen për dorën pasuese.

Me këtë në mendje, lojtarët marrin një pagesë prej 1:1 për fitoren standarde të dorës dhe 3:2 për të bërë një Blackjack. Në këtë rast, krijimi i një BJ do të thotë të kesh një 21 me dy letrat e para. Dhe për ta bërë lojën tuaj edhe më të mirë, kjo lojë vjen me fletën e saj të mashtrimit, e cila është paksa befasuese dhe ka një RTP miqësore për lojtarët prej 99,56%. 

Ja çfarë tha Shefi i Produkteve të Evolution, Todd Haushalter: "Është koha që të sjellim markën tonë Lightning në Blackjack-in e preferuar nga lojtarët. Ne kemi qenë shumë të kujdesshëm për të ruajtur thelbin e vërtetë të Blackjack-ut duke shtuar shtresa shtesë emocioni me shtoi shumëzuesit Lightning. Rezultati përfundimtar është një lojë e bukur që u jep lojtarëve mundësinë të kenë pagesa të përmirësuara ndërkohë që ende e luajnë lojën ashtu siç ishte menduar fillimisht - dhe unë mendoj se lojtarët do ta pëlqejnë atë!"

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?
2023-02-04

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?

Lajme