Kazinotë më të mira online me Side City Studios 2024

Në Montreal, në Kanada, Side City Studios është një zhvillues lojërash i specializuar në projektimin, prodhimin dhe programimin e produkteve të lojërave të kazinove në internet dhe në tokë. Kompania, e nisur në 1999 nga Alain Limouzin dhe Luc Larouche, është pjesë e SG Digital.

Side City Studios mban dhjetëra licenca për lojërat e fatit në juridiksione të ndryshme dhe ka krijuar marrëdhënie me kazinotë online, llotaritë dhe operatorë të tjerë. Ekspertiza e saj në prodhimin tredimensional dhe teknologji të tjera të fundit u jep krijimeve të saj një avantazh të veçantë. Lojërat e Side City Studios, duke përfshirë lojëra elektronike të tilla si Jolly's Gifts dhe Egyptian Rise, shpërndahen në HTML5 dhe mund të luhen në çdo pajisje dhe në çdo shfletues uebi.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi