Si të regjistroheni në një kazino në internet: një udhëzues hap pas hapi

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Gjatë viteve të fundit, kazinotë në internet kanë fituar shumë popullaritet në mesin e bastorëve nga e gjithë bota. Kjo është arsyeja pse ai u siguron lojtarëve me përjashtim të luajtjes së lojërave të tyre të preferuara nga komoditeti i shtëpive të tyre.

Për të filluar udhëtimin tuaj të kazinosë në internet, do t'ju duhet të regjistroheni në një kazino të caktuar. Pavarësisht nëse procesi i regjistrimit është shumë i thjeshtë, mund të jetë i vështirë për fillestarët që nuk kanë luajtur kurrë në internet.

Në këtë udhëzues të detajuar të regjistrimit, ne do të mbulojmë çdo hap drejt krijimit të suksesshëm të llogarisë tuaj të kazinosë në internet dhe fillimit të lojës.

Kazinotë më të mira në internet për t'u bashkuar

Është e rëndësishme të dini se cila është kazinoja më e mirë në internet për t'u bashkuar, përpara se të zhyteni në procesin e regjistrimit.

CasinoRank ka bërë kërkimin për ju dhe ka përpiluar një lista e kazinove më të mira në internet për fillestarët. Ne i testuam me kujdes ato, bazuar në një shumëllojshmëri lojërash, pagesash, sigurie, disponueshmërie dhe gjithashtu platforma celulare.

Plotësoni Regjistrimin

Për të filluar, do t'ju duhet të hyni në kazinonë që keni zgjedhur dhe të vazhdoni duke klikuar butonin e shenjës. Kjo do t'ju ridrejtojë në formularin e regjistrimit.

Sigurimi i informacionit personal

Këto mund të përfshijnë:

 • Emri,
 • E-mail,
 • Adresë,
 • Rajon,
 • Numri i celularit.

Verifikimi i identitetit

Më pas, do t'ju duhet të verifikoni identitetin tuaj, që është një procedurë standarde e kërkuar nga çdo kazino online e licencuar.

Për ta bërë këtë me sukses, ju duhet vetëm të dërgoni kopje të skanuara ose fotografi të disa prej dokumenteve të mëposhtme:

 • Karte identiteti,
 • Pasaportë,
 • Patentë shoferi,
 • Faturën e shërbimeve,
 • Pasqyra bankare.

Bërja e një depozite

Kur të përfundoni verifikimin KYC (Njihni klientin tuaj), mund të vazhdoni me kontrollimin e bonuse në dispozicion dhe duke bërë një depozitë kualifikuese.

Mbështetje për kazinotë në internet shumë opsione pagese, kështu që ju mund të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë dhe të filloni të luani.

Procesi i regjistrimit të llogarisë në kazinotë online

Ju duhet të shkruani disa nga të dhënat tuaja personale kur hapni një llogari në kazinonë që keni zgjedhur. Pra, le t'i hedhim një vështrim asaj.

Emri i përdoruesit dhe fjalëkalimi

Emri juaj i përdoruesit do të jetë i dukshëm për të tjerët, kështu që nuk keni nevojë të jeni të rreptë kur zgjidhni një. Por, mos përdorni asnjë informacion të ndjeshëm.

Kur bëhet fjalë për fjalëkalimin, ai duhet të jetë i fortë, pasi kështu do ta mbroni llogarinë tuaj. Ju gjithmonë mund të përdorni një gjenerator fjalëkalimi në mënyrë të rastësishme, gjë që ju jep garanci për një më të sigurt.

informacioni i pageses

Ju gjithashtu duhet të jepni detajet e pagesës kur zgjidhni metodën që dëshironi të përdorni.

Në rast se duke përdorur një kartë krediti, duhet të futni:

 • Numri i kartës së kreditit,
 • Data e skadencës,
 • Kodi CVV.

Çështjet e zakonshme me regjistrimin

 • Informacion i pavlefshëm: Sigurohuni që të futni të gjitha informacionet në mënyrë korrekte.
 • Llogaria e bllokuar: Ju nuk do të jeni në gjendje të regjistroheni në një kazino të caktuar nëse tashmë keni pasur një llogari atje, gjë që do të rezultojë në bllokim.

Zgjidhje për çështjet e regjistrimit në kazinotë online

Zakonisht, çështjet që lidhen me regjistrimin në kazino online mund të zgjidhen pa shumë përpjekje.

 • Kontrolloni lidhjen tuaj të internetit: Lidhja e dobët e internetit mund të shkaktojë disa probleme ngarkimi gjatë regjistrimit tuaj
 • Pastro cache-in e shfletuesit: Nëse nuk mund ta dërgoni formularin tuaj të regjistrimit, mund të provoni të pastroni cache-in e shfletuesit tuaj.
 • Kontaktoni mbështetjen e klientit: Nëse përballeni me ndonjë problem dhe nuk dini si t'i zgjidhni ato, gjithmonë mund të kontaktoni me mbështetjen e klientit të kazinosë.

Bonuset e regjistrimit në kazinotë online

Shumica e faqeve të kazinove në internet do të kenë bonuse specifike për lojtarët e rinj. Kjo mund t'i japë një fillim të shkëlqyer udhëtimit tuaj të basteve, kështu që është e rëndësishme të kontrolloni nëse mund të merrni ndonjë.

Bonus pa depozitë

bonus pa depozite nuk ka ndonjë kërkesë kualifikuese për depozitim.

Mund të ketë kërkesa për bast që duhet t'i plotësoni brenda një afati të caktuar, të cilin mund t'i kontrolloni në T&C (Termat dhe Kushtet) të faqes së ofertës.

Bonusi i mirëseardhjes

A bonus mirëseardhjeje është një bonus që do të merrni për të bërë depozitën tuaj të parë pasi të keni mbaruar krijimin e një llogarie në një kazino online. Ky bonus është zakonisht një bonus ndeshjeje.

Rrotullime falas

Disa kazino online ofrojnë rrotullime falas si pjesë e bonusit të tyre të regjistrimit. Rrotullimet falas mund të përdoren në makina të veçanta slot dhe ju lejojnë të luani pa rrezikuar asnjë nga paratë tuaja.

Si të kërkoni bonuset e regjistrimit në kazinotë në internet

Mbledhja e bonusit tuaj të regjistrimit të kazinosë në internet është mjaft e thjeshtë. Për të marrë ndihmë shtesë për këtë, mund t'i ndiqni gjithmonë këto hapa.

 • Termat dhe Kushtet: Sa herë që mbledhni një bonus, duhet t'i hidhni një sy termave dhe kushteve të tij. Këtu do të mësoni se si të kualifikoheni dhe nëse duhet të bastni shumën e marrë.
 • Përdorni kodin e bonusit (nëse është e aplikueshme): Disa kazino online kërkojnë që ju të vendosni një kod bonus kur kërkoni bonusin tuaj.
 • Bëni një depozitë (nëse është e aplikueshme): Shumica e bonuseve të kazinosë kërkojnë një depozitë fillestare për t'u kualifikuar, e cila në shumicën e rasteve shoqërohet me një shumë minimale depozite. Përveç kësaj, mund t'ju duhet të zgjidhni bonusin pas rimbushjes së llogarisë tuaj.
 • Plotësoni kërkesat e bastit: Shumica e bonuseve vijnë me kërkesa për bast. Ato duhet të përmbushen plotësisht brenda një afati të caktuar që është specifikuar në faqen e T&C të promosë së përzgjedhur.

konkluzioni

Është thelbësore të shkoni në një kazino online, e cila është e licencuar nga autoritetet e duhura të lojërave të fatit dhe gjithashtu ofron informacion të vlefshëm gjatë procesit të regjistrimit. Dhe mos harroni të kërkoni bonusin tuaj të regjistrimit!

Nëse jeni duke luftuar me zgjedhjen e një kazinoje, ekipi i CasinoRank renditi disa nga kazinotë më të mira, të cilat kanë një nga ofertat më të larta të bonusit të regjistrimit që mund t'ju japin përfitime.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A është e nevojshme të regjistroheni në një kazino online për të luajtur për para të vërteta?

Po, krijimi i një llogarie në çdo kazino në internet është një domosdoshmëri, nëse doni të filloni të luani. Sigurisht, mund të provoni disa lojëra në modalitetin demo, por nuk do të mund të luani për fonde reale.

Sa kohë duhet për t'u regjistruar në një kazino online?

Kazinotë online e bëjnë shumë të thjeshtë procesin e regjistrimit. Kur zgjidhni një kazino në internet, ju duhet vetëm të klikoni në skedën "regjistrimi", të futni të dhënat e kërkuara dhe të dorëzoni formularin. E gjithë kjo zgjat vetëm disa minuta.

A është e sigurt të regjistrohesh në një kazino online?

Po, kazinotë në internet janë të sigurta për t'u bashkuar, por sigurohuni që të hidhni një sy se çfarë licencash ka ajo që keni zgjedhur. Ne ju këshillojmë të zgjidhni një kazino që është në treg për një kohë të gjatë dhe ka vlerësime pozitive nga lojtarët e tjerë.

A ka ndonjë nxitje për t'u regjistruar në një kazino online?

Po, kazinotë në internet zakonisht ju japin oferta bonus për t'u regjistruar dhe për të bërë depozitën tuaj të parë. Këto oferta mirëseardhjeje zakonisht vijnë në formën e një bonusi të depozitës së ndeshjes ose rrotullimeve falas.