Pse Las Vegas mbetet Kazino Meka globalisht

Shtetet e Bashkuara

2022-04-07

Benard Maumo

Pavarësisht nëse jeni adhurues i lojërat e fatit në internet ose jashtë linje, ndoshta jeni të vetëdijshëm për Las Vegas - destinacionin më të njohur të lojërave të fatit. Ky qytet i shkretë ndodhet në Nevada dhe tërheq turistë globalë gjatë gjithë vitit.

Pse Las Vegas mbetet Kazino Meka globalisht

Las Vegas është shtëpia e kazinove më të famshme në botë, jeta e natës elektrike, festivalet ndërkombëtare etj. Pra, ky postim diskuton pse njerëzit duan të vizitojnë Las Vegasin për të luajtur kumar dhe për t'u argëtuar.

Ligjshmëria e lojërave të fatit në Nevada

Duke qenë qendra më e madhe e lojërave të fatit në botë, është një përfundim i paramenduar se kumari është i ligjshëm në Las Vegas dhe Nevada në veçanti. Epo, kjo është e vërtetë! Banorët mund të marrin pjesë në çdo formë të lojërave të fatit, me kusht që të jenë në moshën ligjore të basteve 21. Dhe më mirë ta besoni; ky ligj zbatohet në shumicën e vendeve të lojërave të fatit në qytetin e mëkatit.

Por çfarë ndodh me lojërat e fatit në internet? Pas miratimit të projektligjit AB114, banorët në Nevada mund të luajnë kumar kazinove të besuara në internet licencuar në shtet ose nga organizma ndërkombëtare. 

Pra, për ta thënë thjesht, lojtarët mund të luajnë kumar në çdo kazino në det të hapur të licencuar nga një organ ligjor. Pra, tani e dini pse Nevada postoi një të ardhur mbresëlënëse prej 13.4 miliardë dollarësh nga lojërat e fatit vitin e kaluar.

Pse lojtarët e bixhozit duan të vizitojnë Las Vegasin

Këtu janë disa arsye pse lojtarët e fatit nga e gjithë bota duan të vizitojnë Las Vegas;

Luaj në kazinotë më të mira në tokë

Nëse jeni një lojtar i etur, shansi për të rezervuar një biletë avioni për në Las Vegas nuk duhet humbur. Si fillim, Las Vegas krenohet me kazinotë më të mëdha dhe më të famshme në botë me bazë tokësore. Këto kazino ofrojnë të gjitha lojërat e fatit, duke e bërë Las Vegasin vendin më të mirë për mbrojtjen e basteve. 

Është interesante që ju mund të luani edhe lojëra elektronike në aeroport, megjithëse duhet të jeni të kujdesshëm ndaj skajit të lartë të shtëpisë. Në përgjithësi, mos e vizitoni nëse nuk do të luani një ose dy lojëra.

Jeta e natës Electric 24/7

Një arsye tjetër pse lojtarët ëndërrojnë Las Vegasin është jeta e gjallë e natës 24-orëshe. Në fakt, Las Vegasi rivalizon Nju Jorkun për etiketën "Qyteti që nuk fle kurrë". Rrugët dhe rrethinat janë gjithmonë plot aktivitet, edhe në orët e vona. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një vend për të shijuar një festë ose një koncert, Las Vegas duhet të kryesojë listën tuaj të destinacionit.

Qëndroni në hotele luksoze me 5 yje

Por vendi ku qëndroni është po aq thelbësor kur vizitoni Las Vegas. Për shkak se Sin City mbështetet shumë në turizëm, është shtëpia e disa hoteleve luksoze për të ndihmuar në ruajtjen e statusit të tij si një destinacion kryesor pushimesh. 

Hotelet e njohura me pesë yje përfshijnë The Bellagio, Downtown Grand Hotel, Monday Bay Resort dhe Waldorf Astoria Las Vegas. Shpesh, këto hotele kanë kazino moderne për rehati dhe argëtim maksimal.

Mrekullitë e mahnitshme të natyrës

Një udhëtim pushimesh në Las Vegas nuk ka të bëjë vetëm me kumarin dhe shpenzimin e një pasurie në ato hotele me pesë yje. Kjo për shkak se qyteti krenohet me disa mrekulli natyrore mahnitëse për t'ju rikthyer në jetë pas një vargu humbjesh të njëpasnjëshme në tryezën e pokerit. 

Në fakt, ka shumë parqe kombëtare, duke përfshirë Parkun Kombëtar të Sionit, Parkun Kombëtar të Luginës së Vdekjes, Parkun Kombëtar Grand Canyon dhe Zonën Kombëtare të Rekreacionit të Liqenit Mead. Mund të bëni edhe një udhëtim me helikopter ose të shkoni me 4 rrota. 

Destinacione të tjera të lojërave të fatit për t'u marrë parasysh

Këtu janë disa destinacione të tjera të lojërave të fatit që mund të interesojnë kumarxhinjtë;

Atlantic City

E vendosur në Nju Xhersi, Atlantic City është 'wannabe' e Amerikës në Las Vegas. Është këtu që shumica e lojtarëve fillestarë në Bregun Lindor kapin aksionin e tyre të parë në kazino përpara se të shkojnë ndërkombëtar. Dhe po, hotelet e Atlantic City ofrojnë ushqim deti të shijshëm, gjë që disa qytete të shkretëtirës nuk mund ta bëjnë.

Filadelfia

Filadelfia në Pensilvani është një fëmijë i ri kumar në skenë pasi bastet u legalizuan në 2004. Sot, qyteti ka mbi njëmbëdhjetë kazino me bazë tokësore me më shumë plane për të hapur dyert e tyre. Gjithashtu, Pensilvania legalizoi lojërat e fatit në internet në 2017 për të lejuar kazinotë në internet dhe libra sportive. 

Macau

Makau është destinacioni i vetëm i lojërave të fatit që mund të rivalizojë qytetin e mëkatit për sa i përket argëtimit dhe basteve. Ky qytet aziatik ka më shumë se 41 kazino me bazë tokësore, që është shumë më tepër se ajo që do të gjeni në Las Vegas. Për më tepër, disa kazino si Vegas Sands dhe MGM kanë degë në Las Vegas.

Monako

Monako, konkretisht Monte Carlo, është destinacioni më ikonik i lojërave në Evropë. Kultura e lojërave të fatit në Monako është e pakrahasueshme që daton në shekullin e 19-të, kur evropianët e pasur filluan të hyjnë në trup. Dhe sigurisht, Deti Mesdhe ofron një pamje të lë pa frymë.

Londra

Duke qenë një nga qytetet më të njohura në mbarë botën, është marrëzi të imagjinohet se në kryeqytetin anglez nuk po ndodh ndonjë formë serioze e lojërave të fatit. Ekziston një zinxhir kazinosh në këtë qytet me opsione të nivelit të lartë që ofrojnë tavolina pokeri prej 10,000 £. Tani kjo nuk është për Joe mesatare.

konkluzioni

Është e qartë se Las Vegas është një nga vendet më të mira për të shijuar një përvojë të paharrueshme kumari dhe jetë nate. Por Macau, Londra dhe qytete të tjera të lojërave të fatit mund të ofrojnë diçka të re dhe të freskët nëse jeni një vizitor tipik i kazinove të Las Vegasit. Por cilido qytet i lojërave të fatit që zgjidhni, krijoni një bankroll bastesh dhe planifikoni përpara. Argëtohu!

Lajmi i fundit

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet
2023-01-28

Mënyra të zgjuara për të mbrojtur bankrollin tuaj të kazinosë në internet

Lajme