Më Online Casino në Shtetet e Bashkuara

Kazinotë online janë biznes i madh në Shtetet e Bashkuara dhe nuk është e vështirë të kuptosh pse. Ata e bëjnë të lehtë për njerëzit në të gjithë vendin të luajnë lojërat e tyre të preferuara të kazinosë, pavarësisht se ku janë.

Përveç kësaj, kjo bën të mundur që njerëzit të zhyten për disa rrotullime të lojërave elektronike në çdo kohë.

Nëse jeni një amerikan që kërkon kazino të ligjshme dhe të sigurta në internet në SHBA për të luajtur, ju keni ardhur në vendin e duhur. Ekipi ynë i ekspertëve ka renditur dhe rishikuar të gjitha kazinotë më të mira në internet në SHBA dhe i ka përpiluar ato në një listë që ju të zgjidhni.

Hidhini një sy më poshtë dhe zgjidhni të preferuarin tuaj!

Më Online Casino në Shtetet e Bashkuara

Bonuset

Trego më shumë... >
Kazinotë online në Shtetet e Bashkuara

Kazinotë online në Shtetet e Bashkuara

Lojtarët që duan të përdorin kazinotë online në SHBA kanë shumë opsione në dispozicion të tyre. Ashtu si në shumicën e vendeve të tjera, makinat e fatit janë lloji më i popullarizuar i lojës, dhe shumica e ofertave hyrëse për lojtarët e rinj të kazinosë priren të ofrojnë rrotullime falas ose bonuse të ndryshme të lidhura me automatet.

Kjo i shtyn shumicën e lojtarëve që t'i përmbahen automateve pasi ato janë shpesh loja më e thjeshtë për t'u luajtur dhe mund të futen e të dalin me një angazhim minimal kohor. Sidoqoftë, ata që marrin kohë për të eksploruar dhe shijuar lojërat e tyre të kazinosë në internet do të shpërblehen me akses në një sërë opsionesh të pasura.

Versionet online të lojërave të tavolinës si pokeri mund të jenë tepër zhytëse dhe të ofrojnë një përvojë që është goxha e ngjashme me një kazino me bazë tokësore. Tani që është e mundur që njerëzit të luajnë lojëra të tilla në smartfonin ose tabletin e tyre, më shumë njerëz po i drejtohen lojërave tavoline kur kanë nevojë për të rregulluar lojën e tyre në kazino në internet.

E gjithë kjo tregon drejt një tregu të pjekur për kazinotë online në SHBA. Ndërsa më shumë shtete punojnë për t'i bërë lojërat në internet të aksesueshme për banorët e tyre, ka çdo shans që tregu të vazhdojë të rritet.

Kazinotë online në Shtetet e Bashkuara
Lojërat e preferuara të kazinove në internet të lojtarëve amerikanë

Lojërat e preferuara të kazinove në internet të lojtarëve amerikanë

Bixhozi ka qenë gjithmonë një pjesë e dukshme e kulturës amerikane dhe shumë amerikanë e konsiderojnë lojën e fatit si një aktivitet argëtues të cilit i drejtohen gjysmë rregullisht. Industria e lulëzuar e kazinosë tokësore flet mirë për këtë fakt.

Vendpushimet e kazinove, hoteleve dhe restoranteve janë shumë të njohura në të gjithë tokën amerikane dhe ato mund të gjenden pothuajse në çdo shtet. Atje, lojtarët mund të shijojnë një gamë të gjerë lojërash kazino që të gjitha kanë pjesën e tyre të drejtë të popullaritetit. Makinat e fatit janë deri tani loja më e njohur e kazinosë për lojtarët amerikanë, dhe disa kazino tokësore në SHBA mburren me mijëra fizike slot machines ku lojtarët mund të futen.

E njëjta gjë mund të thuhet edhe për kazinotë online, pasi këto lojëra shpesh përbëjnë pjesën e luanit në përzgjedhjen e lojërave të një kazinoje. Natyra me ritëm të shpejtë dhe me pagesë të shpejtë të këtyre makinerive verbuese të fatit i bën ato tërheqëse për t'u luajtur dhe të lehta për t'u marrë, pasi gjithçka që duhet të bëjë është të rrotullohet dhe të shijojë nxitimin e dopaminës.

Lojërat e njohura të kazinosë në SHBA në internet:

 • Video Slots
 • Lojëra elektronike klasike
 • Lojëra elektronike Jackpot
 • Craps
 • Bakarat
 • Blackjack
 • Ruletë
 • Poker

Lojtarët e tavolinës shijohen gjithashtu shumë nga lojtarët amerikanë. Blackjack dhe Craps janë shumë të njohura për shkak të faktorit të tyre të madh të aftësive dhe portretizimit të shpeshtë në media si shfaqjet televizive, filmat dhe kultura e përgjithshme pop.

Baccarat, i njohur si loja "high-roller", është jashtëzakonisht e thjeshtë për t'u luajtur, por është aq popullor sa shumë kazino tokësore kanë dhoma të veçanta VIP të Baccarat për lojtarët më ambicioz. Pokeri, në shumë prej varianteve të tij si Casino Hold'em dhe Texas Hold'em, shijohet si rastësisht ashtu edhe profesionalisht në SHBA, me turne të shpeshta televizive që sjellin vlera të larta argëtimi.

Lojërat e preferuara të kazinove në internet të lojtarëve amerikanë
Si i zgjedhim kazinotë më të mira në internet në SHBA

Si i zgjedhim kazinotë më të mira në internet në SHBA

Në botën e sotme të qindra kazino online është më e rëndësishme se kurrë të theksohen markat e spikatura nga ato që po bëjnë sa më pak përpjekje për të kënaqur klientët. Kjo është arsyeja pse ekipi ynë i ekspertëve shqyrton të gjitha kazinotë më të mira në internet në SHBA nga koka te këmbët, duke mos lënë gur pa lëvizur, në mënyrë që t'ju ndihmojë të merrni një vendim të mirëinformuar se ku dëshironi të luani. Megjithatë, ju nuk mund të bëni një kthesë të gabuar në faqen tonë të internetit.

Kazinotë në SHBA që rekomandojmë janë të gjitha të sigurta dhe të rekomanduara për lojë, por, në mënyrë të pashmangshme, disa marka shkëlqejnë më shumë se të tjerat dhe preferencat personale hyjnë gjithashtu në lojë. Prandaj, është më mirë që fillimisht të shikoni komentet tona dhe më pas të vendosni se ku do të ndiheni më shumë si në shtëpi gjatë sesioneve tuaja të lojërave.

Siç e lexoni më poshtë, ne do t'ju japim një përmbledhje të elementeve kyçe të secilës kazino në internet dhe si ecin ato në tregun e përgjithshëm amerikan.

Ofruesit e softuerit dhe lojërat në kazinotë online në SHBA

Meqenëse kazinotë në internet që u shërbejnë lojtarëve të SHBA-së duhet të marrin një licencë në det të hapur si Panama, Kosta Rika ose Curacao, kjo kufizon zgjedhjen e ofruesve të programeve kompjuterike të disponueshme për kazinotë online amerikane në krahasim me markat evropiane.

Microgaming, NetEnt, Yggdrasil, Play'N Go dhe ofrues të ngjashëm kryesorë janë kryesisht të padisponueshëm nëpër kazinotë online në SHBA, por zgjedhja e lojërave në kazinotë e SHBA është ende mbresëlënëse dhe e mbushur me cilësi.

Betsoft, Rival dhe Real Time Gaming janë ofruesit më të njohur të lojërave të kazinove në SHBA, duke ofruar qindra lojëra me pagesë të mirë, 100% të ndershme që variojnë në një sërë kategorish: slot machines, lojëra jackpot, lojëra tavoline, lojëra të rastësishme, e kështu me radhë.

Për më tepër, shumica e kazinove online në SHBA do t'ju lejojnë të zgjidhni se si dëshironi të luani: Luaj Instant nëpërmjet shfletuesit të internetit (celular, desktop) ose duke shkarkuar softuerin e kazinosë në desktopin tuaj (Windows, Mac) për akses të përshtatshëm. Në disa raste, kazinoja e shkarkimit ofron një gamë edhe më të lartë lojërash.

Jeni të interesuar të luani kumar nga telefoni juaj? Shikoni kazinonë më të mirë online celular në SHBA sot!

Në rishikimet tona të kazinosë në internet në SHBA, ne ndërmarrim një proces të plotë verifikimi të bibliotekës së lojërave të kazinosë, duke theksuar të gjitha pjesët e mira, si dhe çdo mangësi që mund të pengojë kënaqësinë tuaj.

Slot Machines - Makinat e fatit janë deri tani më të njohurat në SHBA lojë kazino në internet. Ato variojnë në qindra, që vijnë me tema të ndryshme dhe veçori bonus.

Ju keni lojëra elektronike klasike me 3 rrotulla, të njohura edhe si makina frutash, lojëra elektronike video - botimet më të mira, moderne të automateve dhe lojëra elektronike Progressive, video lojëra elektronike me një shans për të fituar një jackpot masiv që të ndryshojë jetën.

Video Poker - Video Pokerët janë jashtëzakonisht të popullarizuar në mesin e lojtarëve amerikanë në kazinotë në internet dhe në tokë. Tituj të tillë si Aces and Faces, Deuces Wild, All American, Joker Poker dhe shumë të tjerë janë zakonisht të disponueshëm në kazinotë online në SHBA me norma të shkëlqyera pagese dhe cilësi të lojës.

Lojëra tavoline - Lojërat e tavolinës janë një aspekt thelbësor i secilës bibliotekë të lojërave të kazinove në internet në SHBA. Tituj të tillë si Blackjack, Roulette, Baccarat, Craps dhe Poker janë minimumi më i vogël që mund të prisni. Shumë kazino online në SHBA e hapin një nivel të lartë dhe ofrojnë variante unike lojërash tavoline që nuk ka gjasa t'i gjeni në një kazino me bazë tokësore.

Kazino live - Nëse po synoni të përsërisni përvojën gjithëpërfshirëse të lojërave të një kazinoje fizike, atëherë kazinotë live janë bastja juaj më e mirë.

Këto lojëra janë sjellë tek ju përmes transmetimeve të drejtpërdrejta me definicion të lartë, ku jeni ballë për ballë me prezantuesit. Mund të vendosni baste, të bisedoni me prezantuesit dhe të shijoni një shumëllojshmëri të gjerë lojërash tavoline inovative që do t'i shtojnë më shumë sesionet tuaja të lojërave.

Si i zgjedhim kazinotë më të mira në internet në SHBA
Historia e lojërave të fatit në Shtetet e Bashkuara

Historia e lojërave të fatit në Shtetet e Bashkuara

Kumari ka një histori të gjerë në Shtetet e Bashkuara dhe ka qenë i pranishëm në një formë ose në një tjetër që nga lindja e vendit.

Gjatë gjithë shekujve të fundit, garat me kuaj, zare dhe lojëra me letra ishin loja e zgjedhur për aktivitetet e paligjshme të bixhozit të anëtarëve elitë të shoqërisë, si dhe klasës punëtore.

Rregulloret e lojërave të fatit ishin minimale deri në inekzistente, dhe pronarët e objekteve të lojërave të fatit shpesh përdorin ryshfet si mjet për të "licensuar" operacionet e tyre të vazhdueshme.

Depresioni i Madh mori një dëm të rëndë në shumicën e vendeve në të gjithë globin, duke përfshirë Shtetet e Bashkuara. Në një përpjekje për të luftuar efektet e tij dhe për të sjellë një nxitje ekonomike, shteti i Nevada legalizoi shumë forma të lojërave të fatit në 1931.

Megjithatë, vetëm në vitet 1950 kumari në Nevada filloi me të vërtetë të merrte avull, veçanërisht në Las Vegas. Afërsia e shpejtë e qytetit me shtetet kryesore si Kalifornia çoi në një fluks entuziastësh të lojërave të fatit dhe një lulëzim të mëvonshëm në lojërat e fatit.

Lojërat e fatit në gjysmën e dytë të viteve 1900

Për shkak të historisë së vendit të lojërave të fatit të paligjshëm, shumica e objekteve të lojërave të fatit në Vegas ishin në pronësi të figurave të dyshimta dhe kështu të lidhura me aktivitetin kriminal. Megjithatë, në vitet 1960, biznesmenë me reputacion filluan të investojnë dhe blejnë kazinotë dhe hotelet më të njohura në Vegas, duke e hequr qytetin nga lidhjet e tij me krimin e organizuar.

Gjendja aktuale e lojërave të fatit sot në Las Vegas nuk ka nevojë për shpjegime të mëtejshme, pasi të gjithë ndoshta janë të vetëdijshëm se ai është kryeqyteti de-facto i lojërave të fatit në botën perëndimore.

Në vitin 1977, New Jersey legalizoi lojërat e fatit në Atlantic City, i cili rivitalizoi turizmin në qytet dhe solli një spirale efektesh pozitive ekonomike. Deri më sot, Atlantic City mbetet një destinacion turistik shumë i kërkuar në SHBA, kryesisht për shkak të objekteve të tij të lojërave të fatit.

Bixhozi në ditët e sotme në SHBA

Shumë forma të lojërave të fatit në tokë janë gjerësisht të ligjshme në të gjithë Shtetet e Bashkuara, por Atlantic City dhe Vegas' janë qendrat kryesore të lojërave të fatit. Megjithatë, është ngushëlluese të dish se pa marrë parasysh vendndodhjen tënde në shtete, një qendër kumari duhet të jetë disa orë larg, në rastin më të keq.

Disa kazino të njohura tokësore në SHBA janë Caesar's Palace, The Bellagio, Ameristar Casino & Hotel, Blue Lake, Bally's Atlantic City Hotel & Casino, e kështu me radhë.

Historia e lojërave të fatit në Shtetet e Bashkuara
E ardhmja e kazinove online në Shtetet e Bashkuara

E ardhmja e kazinove online në Shtetet e Bashkuara

Rregullat rreth përdorimit të kazinove në internet janë liberalizuar vitet e fundit pasi më shumë shtete kanë filluar t'i shohin ato si një burim të rëndësishëm të të ardhurave të mundshme nëpërmjet taksave të lojërave të fatit. Kjo do të thotë se më shumë banorë të SHBA-së tani janë në gjendje të luajnë ligjërisht në kazinotë në internet dhe më shumë banka dhe opsione pagesash në internet po mbështesin tani depozitat për ta.

Rritja e telefonave inteligjentë ka nxitur gjithashtu rritjen e kazinove online në Shtetet e Bashkuara. Shpërndarja e të dhënave të shpejta celulare ishte mjaft e ngadaltë në vend në krahasim me ekonomitë kryesore të Evropës dhe Azisë.

Kjo tani është zgjidhur dhe shumica e amerikanëve kanë akses në shërbimet e shpejta të të dhënave që kërkohen për të luajtur lojëra gjithëpërfshirëse të kazinosë në internet kudo që të jenë.

Rritja e aplikacioneve i ka bërë gjithashtu lojërat në internet më të njohura pasi cilësia e përvojës së kazinosë që mund të ofrohet në një telefon ose tabletë tani është dukshëm më e mirë se dikur. Të gjithë këta faktorë ka të ngjarë të nxisin një rritje të mëtejshme të numrit të njerëzve që luajnë lojëra kazino online në vitet në vijim, duke rritur më tej tregun. Nëse jeni të interesuar për kazinotë e reja në internet në SHBA 2022, ju kemi mbuluar.

E ardhmja e kazinove online në Shtetet e Bashkuara
A janë kazinotë të ligjshme në Shtetet e Bashkuara?

A janë kazinotë të ligjshme në Shtetet e Bashkuara?

Meqenëse vetë rregullimi i lojërave të fatit dhe kumarit ka një histori të pasur në Shtetet e Bashkuara, ne do të përqendrohemi në historinë më të re të çështjeve të ligjshmërisë së lojërave të fatit në tokën amerikane.

Kumari në tokë, siç e dinë mirë shumica e banorëve, është gjerësisht i ligjshëm në Shtetet e Bashkuara. Megjithatë, lojërat e fatit në internet ishin një zonë gri e ligjshme deri vonë.

Përpara se t'ju japim një shpjegim të shkurtër në lidhje me ligjshmërinë e kazinove në internet për lojtarët amerikanë, ne do t'ju japim përgjigjen e shkurtër: nuk është e paligjshme vendosja e basteve në kazinotë online, për sa kohë që kazinotë online nuk janë të vendosura fizikisht në tokën amerikane.

Kjo do të thotë që kazinotë në internet që u shërbejnë lojtarëve amerikanë që janë me bazë në det të hapur me një licencë në det të hapur, si Kosta Rika, Panamaja ose Curaçao, janë krejtësisht të sigurta për kumarxhinjtë amerikanë për të vendosur baste në internet dhe për të marrë pagesa.

Me ndryshimet më të fundit në legjislacion, disa shtete të SHBA kanë legalizuar gjithashtu lojërat e fatit në internet, duke çuar në 100% të ligjshme kazinove online me bazë në SHBA. Sidoqoftë, duhet të konsultoheni me ligjet e shtetit tuaj për këtë çështje, pasi rregullat ndryshojnë sipas shtetit.

Në vitin 1992, Kongresi miratoi Aktin e Mbrojtjes së Sporteve Profesionale dhe Amatore, i cili synonte të rregullonte bastet sportive në format e tij të shumta. Në vitin 2018, megjithatë, akti u konsiderua kushtetues dhe bastet sportive u legalizuan në nivel federal.

Kohë moderne

Në fillim të viteve 2000, lojërat e fatit në internet filluan të rriteshin gjithashtu. Megjithatë, ligjshmëria e lojërave të fatit në internet për lojtarët amerikanë ishte shumë e paqartë. Për fat të mirë, në vitin 2011, Akti Federal i Telit i vitit 1961 u kundërshtua nga Virginia Seltz, i cili bëri që Departamenti i Drejtësisë të konstatonte se akti zbatohej vetëm për bastet sportive.

Efekti i kësaj pati një ndikim novator në lojërat e fatit në internet në Shtetet e Bashkuara. Ajo që pasoi më pas ishte një rezolutë që shpallte se kumari në internet tani ishte i ligjshëm në një nivel federal, por u takonte shteteve të përcaktonin ligjet e tyre të lojërave të fatit në internet.

Disa shtete, si Nevada, Delaware dhe Nju Xhersi, vepruan shpejt në këtë ndryshim monumental dhe synuan të përfitonin nga tregu gjithnjë në rritje i lojërave të fatit në internet.

Në kohën e shkrimit, legjislacioni që rregullon kazinotë në internet është ende në pritje në shumë shtete, por procesi po ecën ngadalë dhe mund të ketë pak kohë përpara se kazinotë në internet me bazë në SHBA të bëhen vërtet të zakonshme në të gjithë vendin.

Sidoqoftë, e ardhmja duket e ndritshme. Ai që është një proces i ngadaltë, është gjithashtu i pashmangshëm. Në mendjet tona, nuk ka dyshim se lojërat e fatit në internet në SHBA do të lulëzojnë në Shtetet e Bashkuara në vitet në vijim.

Gjuha në kazinotë online në SHBA

Të gjitha kazinotë online të SHBA-së janë natyrisht të disponueshme në anglishten amerikane. Kjo përfshin ndërfaqen e kazinosë, menutë e cilësimeve të llogarisë, mbështetjen e klientit dhe vetë lojërat.

Mbështetja e klientit në kazinotë në internet në SHBA

Në nivel global, mbështetja e klientit është një nga faktorët më thelbësorë që përbëjnë një kazino të mirë në internet. Të kesh akses në shërbimin e shpejtë dhe profesional të klientit është monumentale për të kaluar një kohë të mirë gjatë lojërave të fatit në internet.

Kjo është arsyeja pse shumica e kazinove online në SHBA ofrojnë mbështetje 24/7 të klientit përmes bisedës live. Në mënyrë tipike, ju do të merrni një përgjigje për pyetjen tuaj të bisedës live brenda pak minutash nga kërkesa juaj.

Mbështetja e klientit merr vëmendje të veçantë në rishikimet tona. Përveç bisedës live, mbështetja telefonike është gjithashtu një plus. Mbështetja me email është minimumi i thjeshtë që një kazino në internet mund të ofrojë për sa i përket mbështetjes së klientit dhe nuk fiton asnjë përmendje të veçantë.

Bonuset në kazinotë online në SHBA

Ka shumë lloje bonusesh në kazinotë në internet në SHBA që do të rrisin bankrollin tuaj dhe do të pasurojnë seancat tuaja të lojërave. Ne do t'ju japim një përmbledhje të llojeve më të njohura të bonuseve dhe çfarë përfaqësojnë ato.

Është e rëndësishme të theksohet se bonuset nuk janë para falas. Me disa përjashtime të rralla, të gjitha bonuset vijnë me kërkesa për bast dhe terma dhe kushte të tjera që duhet të respektohen. Shqyrtimet tona të kazinosë ju japin një shpjegim të lehtë për t'u ndjekur të kushteve të përdorimit dhe kërkesave të basteve të secilit bonus. Ju gjithashtu mund të konsultoheni me ekipin e mbështetjes së klientit të kazinosë tuaj për udhëzime të mëtejshme, nëse është e nevojshme.

Bonuset e mirëseardhjes -Bonuset e mirëseardhjes janë çmimi më i mirë për paratë tuaja që mund të merrni nga një kazino në internet në SHBA. Këto bonuse u ofrohen ekskluzivisht të ardhurve dhe janë përgjithësisht të disponueshme në depozitën tuaj të parë, ose në disa depozitat e para.

Në mënyrë tipike, një bonus i mirëseardhjes do të përputhet me depozitën tuaj me 100% dmth 100% deri në $300, duke dyfishuar bankrollin tuaj.

Bonuset e rrotullimeve falas -Bonuset e rrotullimit falas janë mjaft vetë-shpjeguese. Ata ju ofrojnë një sasi të caktuar rrotullimesh bonus në një automat të vetëm ose disa lojëra elektronike. Fitimet tuaja më pas do të konvertohen në para bonus që do të duhet të vihen para se të tërhiqen.

pa bonus depozitash -Bonuset pa depozite janë shumë të njohura në mesin e lojtarëve të kazinosë në internet në SHBA. Ata nuk kërkojnë asnjë depozitë nga ana juaj dhe janë po aq afër "parave falas" sa ndodh në botën e kazinove në internet.

Shpërblimet për asnjë depozitë zakonisht kanë një kufi arkëtimi, zakonisht 100 dollarë dhe kërkesa më të larta për baste.

Bonuset e kthimit të parave -Bonuset e kthimit të parave janë të rralla në mesin e kazinove në internet, por disa kazino amerikane ende i ofrojnë ato si një mënyrë për të mbajtur lojtarë të rregullt. Në mënyrë tipike, një kazino do t'ju japë një kthim parash në 10% deri në 25% të humbjeve të ditës ose javës suaj të mëparshme. Ashtu si me të gjitha shpërblimet e tjera, bonuset e kthimit të parave duhet të vihen gjithashtu.

A janë kazinotë të ligjshme në Shtetet e Bashkuara?

Lajmi i fundit

Pse Las Vegas mbetet Kazino Meka globalisht
2022-04-07

Pse Las Vegas mbetet Kazino Meka globalisht

Pavarësisht nëse jeni adhurues i lojërat e fatit në internet ose jashtë linje, ndoshta jeni të vetëdijshëm për Las Vegas - destinacionin më të njohur të lojërave të fatit. Ky qytet i shkretë ndodhet në Nevada dhe tërheq turistë globalë gjatë gjithë vitit.

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

A është e sigurt të luash në kazinotë online në SHBA?

Si një lojtar i SHBA-së, është krejtësisht e sigurt të luani kumar në kazinotë online të licencuara të SHBA-së jashtë bregut ose kazinotë shtetërore lokale të rregulluara nga legjislacioni shtetëror.

A janë të tatueshme fitimet e lojërave të fatit në internet në Shtetet e Bashkuara?

Sipas ligjeve të SHBA, në përgjithësi të gjitha të ardhurat janë të tatueshme. Kjo do të thotë të ardhura të fituara edhe nga jashtë, pavarësisht nga burimi i tyre.

Fitimet e lojërave të fatit kanë një taksë të sheshtë prej 25% në Shtetet e Bashkuara. Sidoqoftë, loja në kazino në internet nuk është e lehtë për t'u gjetur dhe potencialisht mund të shpëtoni nga mospagimi i taksave për fitimet tuaja të lojërave të fatit në internet nëse shmangni një auditim - por ne ju rekomandojmë fuqimisht kundër tij.

Mënyra më e mirë për të mbajtur gjurmët e fitimeve tuaja të tatueshme është të mbani një regjistër personal të aktiviteteve tuaja të lojërave të fatit duke shkruar fitimet dhe humbjet tuaja të çdo seance lojrash. Për fat të mirë, shumë kazino online në SHBA mbajnë gjithashtu një rekord të historisë suaj të basteve, të cilat mund t'i aksesoni vetë ose t'i kërkoni përmes mbështetjes së klientit.

Është e rëndësishme të theksohet se ju duhet të paguani taksa vetëm për fitimet neto, që do të thotë fitimet tuaja minus humbjet tuaja. Për shembull, nëse keni fituar 500 dollarë, por keni humbur 400 dollarë, vetëm 100 dollarë i nënshtrohen taksave.

A mund të luaj me dollarë amerikanë në kazinotë online në SHBA?

Absolutisht, të gjitha kazinotë online në SHBA lejojnë përdorimin e USD për depozita, tërheqje dhe lojë. Në shumë kazino në SHBA, mund të luani edhe kumar me kriptomonedhë, e cila ka një mori përfitimesh të veta.

A mund të luaj falas në kazinotë online në SHBA?

Po. Shumica e kazinove online në SHBA ju lejojnë të provoni përzgjedhjen e tyre të lojërave nëpërmjet "Fun Play", që do të thotë lojë falas pa kufij kohorë. Ky është një shans i mirë për të provuar ndonjë lojë që mund t'ju pëlqejë përpara se të gërmoni me veprime me para të vërteta. Në disa raste, do t'ju duhet të krijoni një llogari përpara se të luani falas.

A mund të pres bonuse në kazinotë online në SHBA?

Po, dhe shumë prej tyre. Bonuset janë një nga avantazhet kryesore të kazinove online mbi kazinotë tokësore dhe operatorët i përdorin këto promovime me vlerë të lartë për të joshur të ardhurit dhe për të mbajtur lojtarët ekzistues.

Bonuset e mirëseardhjes, bonuset e ringarkimit, bonuset pa depozite, bonuset e kthimit të parave, bonuset e rrotullimeve falas – këto janë llojet kryesore të bonuseve që mund të prisni në kazinotë online në SHBA.

A ka tarifa për tërheqje në kazinotë online në SHBA?

Në disa raste, tërheqja juaj do t'i nënshtrohet tarifave, në varësi të mënyrës suaj të tërheqjes, por edhe kazinosë në fjalë.

Në përgjithësi, tërheqjet në kuletat elektronike dhe nëpërmjet kriptovalutave nuk kanë tarifa. Pagesat nëpërmjet çekut dhe transfertës bankare zakonisht kanë një tarifë fikse dhe një kufi minimal më të lartë tërheqjeje, si p.sh. 100 dollarë.

Seksioni ynë i rishikimit përmban të gjitha detajet mbi tarifat dhe pagesat, pasi kjo ndryshon rast pas rasti.

Çfarë duhet të bëj për të marrë fitimet e mia?

Gjithçka që duhet të bëni përpara se të mund të pretendoni fitimet tuaja është të verifikoni identitetin tuaj. Kjo është një masë sigurie që është një kërkesë në të gjitha kazinotë e respektuara në internet.

Në përgjithësi, ky proces mund të përfundojë duke dërguar fotografi ose skanime të ID-së tuaj personale dhe/ose një faturë shërbimi në emrin tuaj jo më të vjetër se 3 deri në 6 muaj.

Verifikimi i identitetit zakonisht zgjat një ose dy ditë dhe është kryesisht një formalitet.

Sa kohë duhet për të marrë fitimet e mia?

Koha e pritjes që tërheqja e kërkuar për të arritur në portofolin tuaj do të varet nga mënyra e pagesës që po përdorni.

Tërheqjet nëpërmjet transfertës bankare, kartave të kreditit/debitit dhe pagesave me çek mund të zgjasin një ose dy javë për t'u përpunuar. Në të kundërt, pagesat në kuletat elektronike dhe nëpërmjet kriptomonedhës zakonisht përfundohen brenda disa ditësh pune.

Cilat mënyra pagese janë të disponueshme në kazinotë online në SHBA?

Kazinotë në internet të SHBA-ve u japin lojtarëve një zgjedhje të drejtë të mënyrave të pagesës, duke filluar nga kartat e kreditit dhe debiti, te kuletat elektronike, transfertat bankare dhe pagesat me çek. U takon lojtarëve të zgjedhin se cilët ofrues i përshtaten më shumë nevojave të tyre.

Mënyrat më të zakonshme të pagesës së kazinove në internet në SHBA:

 • Viza Debiti
 • Maestro
 • American Express
 • PayPal
 • Kontrollo pagesën
 • Transferte bankare
 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum

Si rregull i përgjithshëm, kazinotë në internet në SHBA kanë prioritet dërgimin e pagesës tuaj në të njëjtën metodë që keni përdorur për të depozituar, kështu që mbani në mend këtë përpara se të luani për para të vërteta.