Rishikimi i RTP dhe Lojërat Sociale të Kazinosë

RTP

2020-09-18

Gjërat e para në fillim! Është e drejtë që një entuziast i lojërave të fatit në internet që ia vlen të kuptojë se çfarë është saktësisht RTP dhe si funksionon në lojërat në internet. Me fjalë të thjeshta, RTP mat përqindjen e aksioneve që një lojë u kthehet lojtarëve. Në përgjithësi përcakton se si do të funksionojë një lojë kazino.

Rishikimi i RTP dhe Lojërat Sociale të Kazinosë

Ndryshe nga lojërat e tjera në internet, kur bëhet fjalë për lojërat sociale të kazinosë, RTP nuk shfaqet askund pasi këto lojëra janë të destinuara thjesht për argëtim. Lojërat sociale të kazinosë janë një kombinim i lojërave në internet dhe mediave sociale. Në lojërat sociale të kazinosë, paratë e vërteta nuk janë kurrë pjesë e lojës, kështu që lojtarët nuk duhet të presin kurrë çmime të vërteta në para.

Si funksionojnë lojërat e kazinosë në internet?

RTP është në thelb shuma e parave që paguan një lojë. Për shembull, në rastin e lojëra elektronike, RTP është zakonisht 96.50%. Kjo do të thotë që për çdo 100 dollarë të bastit, loja jep 96,50%. Por gjëja më e rëndësishme është të kuptoni RTP-në e çdo loje dhe informacioni i saj është i disponueshëm në internet.

Shumica kazinove online janë shumë të qarta dhe të hapura kur bëhet fjalë për RTP dhe shumë pak do ta fshehin këtë informacion nga lojtarët. Sidoqoftë, vlera RTP ndryshon në varësi të një kazinoje pasi zhvilluesit e softuerit ofrojnë gjithashtu tarifa të ndryshme për lojtarët që të zgjedhin. Puna është se shumica e zhvilluesve ofrojnë këto detaje për të ndihmuar lojtarët të bëjnë zgjedhje të informuara.

Nuk ka diçka të tillë si shifrat RTP në kazinotë sociale

Meqenëse lojërat sociale të kazinosë janë thjesht për argëtim, shifrat e RTP nuk shfaqen gjithmonë. Në fakt, në shumicën e rasteve, këto lojëra luhen duke përdorur monedha virtuale që do të thotë se nuk ka depozita reale në para dhe as fitimet e tyre reale në para.

Në thelb, informacioni mbi RTP nuk ekziston në lojërat sociale të kazinosë. Kjo nuk është një punë e madhe pasi këto lojëra janë të destinuara për argëtim. Rastet e vetme kur lojtarëve mund t'u kërkohet të investojnë para është ndoshta kur duan të arrijnë një moment historik të caktuar ose kur duan të kryejnë misione të caktuara.

Pse kazino sociale nuk paraqet përqindje RTP

Lojërat sociale të kazinosë dhe lojërat e tjera të kazinosë në internet mund të jenë të ngjashme, por ato janë dy entitete të dallueshme. Loja dhe gjithçka tjetër mund të duken të ngjashme, por është aspekti i parave që i dallon ato. Arsyeja pse kazinotë sociale nuk janë të detyruara të deklarojnë RTP-në e tyre është se paratë nuk ndryshojnë duart.

Në fund të fundit është se një lojtar nuk do të mashtrohej kurrë kur luante lojëra kazino sociale. Për aq sa RTP nuk është deklaruar, nuk ka asgjë për të humbur gjithsesi pasi nuk ka para. Kazinotë sociale janë për argëtim dhe për këtë arsye nuk rregullohen për shembull nga autoritetet që rregullojnë lojërat e fatit në internet.

Përqindja e kazinove sociale dhe RTP: Gjithçka që duhet të dini

Kazinotë sociale ofrojnë të njëjtin argëtim si lojërat e tjera të kazinove në internet. Një vështrim në RTP në kazinotë në internet dhe pse lojërat sociale të kazinosë nuk ofrojnë përqindje RTP.

Të rejat e fundit

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2
2023-06-01

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë