RTP

Kthimi te lojtari ose RTP është një term që përdoret për llogaritjen e mundësisë për të fituar duke luajtur lojëra elektronike në internet. RTP e lojtarit është një faktor i rëndësishëm për lojtarët e lojërave elektronike dhe në këtë faqe mund të zbuloni pse.

Zbuloni gjithçka që duhet të dini për konceptin, çfarë është dhe si ta integroni atë gjatë lojës së lojërave dhe lojërave të kazinosë.

Çfarë është RTP?Pse duhet të zgjedh një kazino në internet me një RTP të lartë?
Gjithçka që duhet të dini për lojërat elektronike në internet
2023-02-11

Gjithçka që duhet të dini për lojërat elektronike në internet

Ne e dimë se sa të njohura janë kazinotë online në këtë epokë, dhe padyshim, ato do të vazhdojnë të jenë të suksesshme. Tani, ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara në zonën tuaj të rehatisë. Çfarë mund të kërkojë më shumë një kumarxhi? Komoditeti i fundit që ofrojnë kazinotë në internet është arsyeja kryesore për suksesin e tyre.

Lojëra elektronike me variancë të ulët kundër të lartë: cilin duhet të luani?
2023-01-10

Lojëra elektronike me variancë të ulët kundër të lartë: cilin duhet të luani?

Slotet online janë padyshim lojërat e kazinosë më miqësore për fillestarët. Lojtarët duhet vetëm të gjejnë automatet e përsosura dhe të rrotullojnë rrotullat për të marrë një pagesë pasi të përputhen dy ose tre simbole.

Zbuloni ndryshimin: Lojërat në kazino në internet kundër lojërave të kazinosë tokësore
2022-11-15

Zbuloni ndryshimin: Lojërat në kazino në internet kundër lojërave të kazinosë tokësore

Kazinotë kanë qenë në biznes për shumë kohë tani, dhe me popullaritetin e tyre në rritje, shumë njerëz po kalojnë nga kazinotë me bazë tokësore në kazinotë online. Meqenëse shumë lojtarë preferojnë të luajnë nga rehatia e tyre, kazinotë në internet po bëhen më të favorizuara. Kazinotë me bazë tokësore janë të shkëlqyera, por shumë njerëz preferojnë rehatinë e tyre mbi gjithçka, kështu që kjo është një nga arsyet kryesore që kazinotë në internet po bëhen gjithnjë e më të njohura.

Slots të reja: Publikimet e ardhshme në gusht 2022
2022-08-20

Slots të reja: Publikimet e ardhshme në gusht 2022

Interesi për lojëra elektronike me cilësi të lartë në internet vazhdon të rritet me shpejtësi dhe duket se është e pamundur të ndalet, me qindra ofrues të lojërave që shpallin mijëra lojëra të reja slot çdo vit. Slotet e fundit të videove me grafika të dizajnuara në mënyrë të këndshme, jackpote progresive novator, rrotullime falas, raunde bonus interaktive dhe përmbajtje të markave të autorizuara e kanë çuar përvojën e lojërave elektronike në internet në nivelin tjetër.

Çfarë është RTP?

Çfarë është RTP?

Shprehja RTP qëndron për Kthehu te Lojtari. RTP përdoret për të përshkruar shumën e parave, në përqindje, që një lojë kazino ose një slot kazino mund të pritet t'u paguajë klientëve të saj. Përdoret si nga kazinotë tradicionale ashtu edhe nga kazinove online.

Kjo shpjegohet më së miri duke përdorur një shembull praktik. Le të themi për shembull, që një automat ka një RTP 90%. Nëse klienti ka $100 dhe kushton $1 një rrotullim për të luajtur, atëherë ata mund të presin që të përfundojnë me $90 pas 100 rrotullimeve. Kjo është vlera e Kthimit te Lojtari për atë automat specifik.

Tani vini re se kjo është vetëm një shifër mesatare e bazuar në jetëgjatësinë e makinës dhe zakonisht llogaritet për një lojë minimale prej një milion rrotullimesh. Lojtari mund të ketë fat dhe të largohet me më shumë, ose mund të përfundojnë duke marrë në shtëpi shumë më pak se sa kanë luajtur kumar.

Vlen gjithashtu të kujtohet se shifra nuk tregon domosdoshmërisht se sa shpesh një lojtar ka gjasa të fitojë, por vetëm përqindja mesatare e kthimit. Për shembull, mund të jenë dy lojëra me një vlerë prej 95%. Klienti mund të luajë ndeshjen e parë 99 herë dhe të mos fitojë asgjë, por në lojën e tij të 100-të fiton 95 dollarë. Në ndeshjen e dytë, ata mund të luanin 100 herë dhe të fitonin në 30 raste, duke mbledhur 95 dollarë në total. Të dyja lojërat kanë një RTP prej 95%.

Çfarë është RTP?
Pse duhet të zgjedh një kazino në internet me një RTP të lartë?

Pse duhet të zgjedh një kazino në internet me një RTP të lartë?

Thjesht, sa më e lartë të jetë vlera, aq më shumë para mund të presë një lojtar për të marrë jashtë orarit, mesatarisht, kur luan atë lojë.

Shumë automat e kanë RTP-në e lojës të shfaqur për ta parë lojtarët, zakonisht në faqen e informacionit ose të rregullave të lojës, kështu që është gjithmonë diçka që ia vlen të kontrollohet.

Në përgjithësi, për sa i përket RTP-së, çdo gjë me një shifër prej 98% ose më lart konsiderohet e lartë, një lojë me rreze të mesme ose mesatare do të binte në grupin 95% deri në 97.99%, ndërsa çdo gjë nën 94.99% do të konsiderohej e ulët.

RTP aktuale e një loje nuk ka gjasa të arrihet në një seancë të vetme sepse, siç u përmend, është diçka që llogaritet në afat të gjatë. Megjithatë, fakti themelor është se, mesatarisht, një lojtar ka të ngjarë të fitojë më shpesh në një lojë me një RTP 98% sesa një me një shifër prej 90%.

Zbuloni më shumë rreth Rishikimet e RTP dhe lojërat sociale të kazinosë.

Pse duhet të zgjedh një kazino në internet me një RTP të lartë?