Royal Vegas Rishikimi 2024 - Games

Royal VegasResponsible Gambling
CASINORANK
7.92/10
BonusBonus 1200 dollarë
Lojëra të drejtpërdrejta në ofertë
ECOGRA certifikuar
Lojëra ekskluzive
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra të drejtpërdrejta në ofertë
ECOGRA certifikuar
Lojëra ekskluzive
Royal Vegas is not available in your country. Please try:
Games

Games

Lojëra në Royal Vegas Casino

Si një entuziast i kazinosë në internet, do të jeni të kënaqur me gamën e larmishme të lojërave të ofruara në Royal Vegas. Me opsionet e njohura si Bingo, Sic Bo, Baccarat, Video Poker, Blackjack, Poker, Ruleta, Slots dhe Keno të disponueshme në platformën e tyre, ka diçka për të gjithë.

Slot Games: Royal Vegas krenohet me një koleksion mbresëlënës të lojërave slot që do t'ju argëtojnë për orë të tëra. Titujt e shquar përfshijnë "Mega Moolah", i njohur për pagesat e tij masive progresive jackpot; "Starburst", një lojë vizualisht mahnitëse me veçori emocionuese bonus; dhe "Gonzo's Quest", i cili ju çon në një aventurë emocionuese në kërkim të thesareve të fshehura.

Lojëra në tryezë: Nëse lojërat në tryezë janë më shumë në stilin tuaj, Royal Vegas ju ka mbuluar. Të preferuarat klasike si Blackjack dhe Roulette janë të disponueshme në versione të ndryshme për t'iu përshtatur preferencave të ndryshme. Pavarësisht nëse preferoni rregullat tradicionale ose shijoni kthesat inovative në këto klasike, ekziston një opsion lojërash tavoline që do t'ju mahnisë.

Lojëra unike dhe ekskluzive: Përveç ofertave të zakonshme të kazinosë të përmendura më lart, Royal Vegas ofron gjithashtu lojëra unike dhe ekskluzive që nuk mund të gjenden diku tjetër. Këta tituj ekskluziv shtojnë një shtresë shtesë emocioni në përvojën tuaj të lojërave dhe e veçojnë këtë kazino nga të tjerët në industri.

Përvoja dhe ndërfaqja e përdoruesit: Platforma e lojërave në Royal Vegas është projektuar duke pasur parasysh mirëdashjen ndaj përdoruesit. Ndërfaqja është intuitive dhe e lehtë për t'u naviguar edhe për fillestarët. Do ta keni të thjeshtë të shfletoni nëpër bibliotekën e gjerë të lojërave dhe të gjeni lehtësisht titujt tuaj të preferuar.

Xhekpote progresive dhe turne: Mbani një sy për jackpotet progresive në Royal Vegas pasi ato ofrojnë grupe çmimesh që ndryshojnë jetën që vazhdojnë të rriten derisa dikush të fitojë të mëdha! Për më tepër, turnet e rregullt ofrojnë mundësi për lojtarët konkurrues që të shfaqin aftësitë e tyre ndërsa konkurrojnë për çmime bujare në para.

Të mirat dhe të këqijat: Si përmbledhje, shumëllojshmëria e lojës në Royal Vegas është një pikë kryesore. Përzgjedhja e gjerë e lojërave elektronike, lojërave tavoline dhe titujve ekskluzivë siguron që të mos ketë kurrë një moment të mërzitshëm. Megjithatë, disa lojtarë mund ta shohin mungesën e disa lojërave të veçanta zhgënjyese. Në përgjithësi, Royal Vegas ofron një përvojë të jashtëzakonshme lojrash me shumë opsione që i përshtaten shijes së çdo lojtari.

Shënim: Informacioni i bazuar në burimet më të fundit të disponueshme.

Bakarat

Baccarat është një lojë shumë interesante që mund ta gjeni në Royal Vegas. Për më tepër, ju mund të gjeni variacione të ndryshme të lojës. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të krijoni llogarinë tuaj në kazino dhe të praktikoni aftësitë tuaja të baccarat ose në modalitetin argëtues ose të vendosni baste me para të vërteta.

Në Royal Vegas, mund të gjeni 3 variante të ndryshme të lojës:

 • Punto Banco (versioni amerikan)
 • Baccarat Chemin de fer (Frëngjisht)
 • Baccarat Banque (Frëngjisht)

Nëse zgjidhni Punto Banco, atëherë nuk keni shumë ndikim në atë që po ndodh në lojë. Lëvizjet përcaktohen nga letrat me të cilat merreni. Por, nëse zgjidhni Baccarat Chemin de fer dhe Baccarat Banque, atëherë mund të përfshini aftësi në lojën tuaj.

Rregullat e Baccarat

Loja Baccarat fillon me lojtarin dhe tregtarin që marrin nga 2 letra secili. Për të fituar, do të duhet të kesh një dorë sa më afër 9-ës, sepse fiton ai që ka vlerën më të lartë më afër 9-ës.

Kartat 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre dhe mblidhen së bashku për të krijuar vlerën totale të dorës. Për shembull, nëse merrni një 3 dhe një 9, atëherë vlera totale e dorës suaj do të jetë 12, dhe vlera 10 hiqet, kështu që ju do të keni një dorë me një vlerë totale prej 2. Nëse totali juaj është midis 0 dhe 5 atëherë ju kërkohet të merrni një kartë të tretë për të përmirësuar vlerën e dorës tuaj.

Slot

Në Royal Vegas, mund të gjeni lojërat e automatëve në internet me cilësi më të lartë. Lojërat janë të disponueshme në një sërë temash, kështu që ato tërheqin një gamë të gjerë lojtarësh.

Ne duhet të falënderojmë Charles Fey për shpikjen e automateve në vitin 1895. Makina e parë e lojërave elektronike quhej Liberty Bell dhe kishte tre rrotulla rrotulluese. Simbolet e para ishin simbolet e diamantit, zemrës dhe lopatës së bashku me simbolin Liberty Bell. Dhe, rrotullimi që rezultoi në tre Liberty Bells radhazi solli pagesën më të madhe.

Charles Fey nuk u ndal këtu, por ai shpiku makinën e parë të pokerit në vitin 1901. Ai gjithashtu filloi t'i jepte me qira makinat e tij në sallone dhe bare dhe shumë shpejt ai nuk mundi të mbante kërkesën. Këtu hyri Herbert Mills dhe filloi të bënte makina të quajtura Operator Bell, dhe këto ishin makinat e para që përfshinin simbolet e frutave. Makina e parë elektronike e lojërave elektronike u ndërtua në vitin 1975 nga kompania Fortune Coin.

Në ditët e sotme, ju mund të gjeni të gjitha lojërat moderne slot në Royal Vegas, si dhe lojërat e vjetra dhe tradicionale gjithashtu.

Lojërat online me video slot janë një nga lojërat më të njohura që të gjithëve u pëlqen të luajnë. Kjo për shkak se ato janë pa probleme dhe sjellin kaq shumë emocione në të njëjtën kohë. Në Royal Vegas, ju mund të gjeni më shumë se 700 lojëra për të zgjedhur dhe disa nga më të njohurat përfshijnë:

 • Game of Thrones™
 • Jurassic Park™
 • Avalon II™
 • Tomb Raider™
 • Hitman™
 • Thunderstruck™

Slots Arcade janë shumë argëtuese për t'u luajtur dhe përfshijnë disa grafika interesante dhe histori anësore që do t'ju bëjnë të ndiheni sikur jeni pjesë e lojës.

Reel Slots janë më të thjeshtat dhe lojtarët nostalgjikë i zgjedhin këto lojëra në shumicën e rasteve. Ata kanë një numër standard të rrotullave, në shumicën e rasteve zakonisht 3 dhe gjithashtu simbolet klasike si qershitë, shufrat dhe 7`s.

Video Slots janë lojërat më moderne që zakonisht ndjekin një histori dhe përfshijnë një lojë mini bonus.

Poker

Pokeri është një lojë aftësish dhe strategjie që do të sjellë orë e orë argëtimi. Ju keni zgjedhjen midis një video pokeri me një ose me shumë duar që ju lejon të shijoni një lojë online.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni në kazino dhe mund të përfitoni nga një bonus shumë bujar mirëseardhjeje që do të sjellë deri në 1200 dollarë në balancën tuaj, në mënyrë që të mund të zgjasni lojën tuaj.

Poker synon të grumbullojë dorën më të fortë me 5 letra. Ju do të duhet të zgjidhni cilat karta dëshironi të mbani dhe cilat karta dëshironi të hidhni.

Kartat që vendosni të hidhni më pas zëvendësohen me të reja, kështu që mundësia për të fituar një dorë më të fortë rritet. Dhe pagesa bazohet në atë se sa e fortë është dora juaj.

Ju gjithashtu keni mundësinë për të rritur fitimet tuaja me fazën e dyfishimit të bonusit ku duhet të zgjidhni një kartë që ka një vlerë më të lartë se tregtari`kartën e s. Nëse fitoni raundin, do të përmirësoni fitimet tuaja, nëse jo, do të ktheheni në bastin tuaj origjinal.

Mbani në mend se nëse dëshironi të luani një raund tjetër kundër tregtarit dhe humbni, do të humbni gjithashtu të gjitha fitimet tuaja në Fazën e Dyfishimit.

Në Royal Vegas, ju mund të gjeni një shumëllojshmëri lojërash pokeri në mënyrë që të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri:

 • Aces dhe Fytyrat
 • Bonus Poker Deluxe
 • Deuces Wild
 • Jacks dhe më mirë
 • Joker Poker

Bingo

Lojëra Bingo gjithmonë kanë tërhequr lloje të ndryshme lojtarësh. Arsyeja pas kësaj është se ato ofrojnë eksitim dhe emocion dhe nuk keni nevojë të bëni fare përpjekje.

Thjesht duhet të shtypni butonin luaj dhe të filloni të luani lojën, aq e thjeshtë. Ka lloje të ndryshme të lojërave bingo, por koncepti i tyre është pothuajse gjithmonë i njëjtë. Telefonuesi vizaton një top dhe nëse e keni numrin do t'ju duhet të lani hapësirën dhe do të përpiqeni të krijoni një model të paracaktuar.

Blackjack

Blackjack, pa dyshim, është një nga bota`Lojërat më të luajtura të kazinosë. Ideja e lojës është të marrësh një dorë me një vlerë totale të letrave sa më afër 21. Vlera duhet të jetë më e lartë se vlera e tregtarit`s karta, por nuk duhet të kalojë 21, sepse ju do të humbni.

Rregullat e Blackjack

Lojtarët pëlqejnë Blackjack sepse loja u lejon atyre të kenë kontroll mbi atë që po ndodh. Ata kanë mundësinë të vendosin se çfarë do të bëjnë dhe kjo do të ndikojë në rezultatin e lojës. Kjo është një lojë letrash që luani kundër tregtarit, pavarësisht sa lojtarë janë ulur në tryezë.

Numri i letrave ka vlerën e tyre, letrat me figura kanë një vlerë prej 10, dhe Ace mund të jetë ose 1 ose 11. Objektivi i lojës është të mposhtni tregtarin dhe ju mund ta bëni këtë në një nga mënyrat e mëposhtme:

 • Ju duhet të merrni 21 pikë në 2 letrat tuaja të para.
 • Ju duhet të arrini një rezultat më të lartë se tregtari pa e kaluar 21.
 • Duhet të lini tregtarin të tërheqë letra shtesë derisa ato të kalojnë 21.

Rregulli i fundit mund t'ju befasojë, por le t'jua shpjegojmë. E shihni, tregtari është i detyruar të shpërndajë letra edhe pasi ato arrijnë vlerën e 17. Ndërsa ju, si lojtar, keni zgjedhjen të qëndroni me çfarëdo grupi letrash që keni.

Ju mund të gjeni lojëra të ndryshme në Royal Vegas Casino duke përfshirë:

 • Blackjack me shumë duar. Këto përfshijnë Blackjack me shumë duar Atlantic City, Blackjack me shumë duar Vegas Downtown dhe Blackjack Spanjoll me shumë duar 21
 • Blackjack me një dorë. Këto përfshijnë Blackjack Atlantic City, Blackjack Evropian dhe Blackjack Vegas Strip
 • Blackjack i Serisë së Artë

Seria Gold gëzon një popullaritet të madh midis lojtarëve dhe për një arsye të mirë. Lojërat janë vizualisht të këndshme dhe ofrojnë argëtim dhe pagesa të mëdha. Ju mund t'i gjeni këto lojëra që i përkasin këtyre serive Vegas Strip Blackjack Gold, Multi-hand Big Five Blackjack Gold, dhe Multi-hand Spanish 21 Blackjack Gold.

Pse loja quhet Blackjack?

Ka disa teori se pse dhe si loja mori emrin e saj, por ne mundemi`mos thuaj cila është e vërtetë. Kur loja u prezantua në SHBA, shtëpitë e lojërave të fatit filluan të ofrojnë një bonus për të tërhequr më shumë lojtarë të rinj. Bonusi ishte një pagesë dhjetë me një nëse lojtari kishte një dorë që përbëhej nga asi i lopëve dhe blackjack, i cili mund të ishte një kreh i shkopinjve ose një kreh i lopëve. Kjo dorë fituese u quajt blackjack dhe ndoshta emri ka mbetur që atëherë.

Ruletë

Ruleta është një lojë që lidhet me luksin dhe magjepsjen dhe është ndoshta një nga lojërat më të njohura ndonjëherë. Loja mori emrin e saj nga fjala franceze që do të thotë "rrotë e vogël". Ka versione të ndryshme për lojën, por kryesisht ka tre lojëra klasike duke përfshirë versionet franceze, evropiane dhe amerikane.

Rrota e ruletës ndahet në 37 ose 38, dhe kjo varet nga versioni që dëshironi të luani. Ju mund të bëni baste në numra ose ngjyra dhe madje edhe baste të shumta në të njëjtën kohë.

Ju mund të gjeni 3 lloje të ruletit në Royal Vegas duke përfshirë:

 • Ruletë franceze
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë amerikane

Ruleta evropiane dhe franceze ka një zero të vetme në timon, ndërsa versioni amerikan ka një zero të vetme dhe një zero të dyfishtë. Për shkak se ka dy lojëra elektronike për një 0 dhe 00, Roulette Amerikane ka një avantazh më të lartë shtëpie dhe për këtë arsye, kjo lojë nuk është aq e mirë për fillestarët.

Nëse jeni fillestar, atëherë ju këshillojmë t'i përmbaheni versionit evropian ose francez të lojës. Por, nëse ju pëlqen një lojë më sfiduese, atëherë mund të luani versionin amerikan.

Në Royal Vegas, ju mund të gjeni një opsion progresiv ruletë të quajtur Roulette Royale i cili ofron disa çmime të shkëlqyera. Dhe për më tepër, nëse jeni plotësisht fillestar, atëherë keni mundësinë të luani ruletë falas. Kazinoja do t'ju shpërblejë me para virtuale që mund t'i përdorni për të luajtur sa më shumë që dëshironi.

Ruleta është një lojë strategjie dhe i duhet pak kohë që një lojtari të mësojë rregullat dhe bastet e ndryshme që mund të vendosë. Ti mundesh`T'i lini gjithçka fatit kur dëshironi të luani këtë lojë. Nëse i dini shanset dhe bastet e ndryshme që mund të vendosni, mund të përmirësoni në mënyrë drastike shanset tuaja për të fituar.

Craps

Craps është një lojë tjetër që sjell shumë emocione dhe mund ta gjeni në Royal Vegas Casino. Një nga përfitimet e të luajturit në një kazino në internet është se do t'ju mungojë kaosi i kazinove me bazë tokësore, por prapë mund të shijoni eksitimin.

Kjo është një lojë tavoline me zare ku duhet të vini bast mbi rezultatin e hedhjes së dyfishtë të zareve. Ju mund të bastni kundër lojtarëve të tjerë ose sulmuesit. Kjo është një nga lojërat më të shpejta që mund të luani në kazino dhe është zgjedhja perfekte për lojtarët që e duan adrenalinën.

Ka dy faza në craps:

 • Faza e daljes
 • Faza e pikës

Në fazën e daljes do t'ju duhet të vendosni një 7 ose një 11 dhe të vendosni një bast në Pass Line. Dhe, nëse rrotulloni një 4, 5, 6, 8, 9 ose 10, atëherë ai numër do të bëhet numri i pikës së tyre për fazën tjetër. Më pas, në fazën e pikëve, të gjithë lojtarët duhet të vendosin numrin që morën në fazën e daljes. Për më tepër, lojtarët mund të vendosin baste anësore në të njëjtën kohë.

Ka lloje të ndryshme bastesh që mund t'i vendosni kur luani mut, duke përfshirë:

 • Bast i kalimit të linjës
 • Mos e kaloni bastin e linjës
 • Kaloni shanset
 • Mos i kaloni shanset
 • Eja bast
 • Mos vini bast

Bastet e vetme përfshijnë:

 • 2 (sy gjarpri ose ace)
 • 3 (ace-deuce)
 • Jo
 • 12 (makina me kuti, mesnatë, ose kornrows)
 • 2 ose 12 (hi-low)
 • Çdo mut (me tre drejtime)
 • Çdo shtatë
 • Briri
 • Rrotullimi i Botës
 • Në hop
 • Fusha

Bastet me shumë rrotullime përfshijnë:

 • Rruga e vështirë
 • Mënyrë e lehtë
 • Big 6 dhe Big 8
 • Vendi dhe Blini
 • Shtroj

Bastet e lojtarëve përfshijnë:

 • Bast zjarri

Lojëra me para të vërteta

Royal Vegas Casino mundësohet nga një prej ofruesve më të mirë të softuerit në industrinë e kazinove në internet, Microgaming. Kohët e fundit, ata filluan të shtojnë disa lojëra live nga Lojëra evolucionare për të shijuar gjërat.

Ju mund të luani disa nga lojërat më të mira në industri dhe për më tepër, lobi i lojës iu nënshtrua një ndryshimi të madh në vitin 2017, kështu që tani mund të lundroni lehtësisht në rrugën tuaj nëpër qindra lojëra kazino. Lojërat e reja shtohen vazhdimisht pasi ato lëshohen nga Microgaming.