Royal Spinz Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

Royal SpinzResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
BonusBonus 120 rrotullime falas
Lojëra me fitore të menjëhershme
Dizajn miqësor për përdoruesit
Kazino shumëgjuhëshe
Shpërblime të pabesueshme
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra me fitore të menjëhershme
Dizajn miqësor për përdoruesit
Kazino shumëgjuhëshe
Shpërblime të pabesueshme
Royal Spinz is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Është shumë e pamundur, por njerëzit mund të bëhen të varur nga kumari. Është krejtësisht normale të kesh një ose dy herë humbje, sepse kjo nuk do të ndryshojë stilin e jetës tuaj në mënyrë drastike. Por, nëse humbni sasi të mjaftueshme parash në baza të rregullta, atëherë është koha t'i merrni gjërat në duart tuaja dhe të kërkoni ndihmë profesionale.

Shumica e lojtarëve fillojnë të luajnë kumar herë pas here për të kaluar pak kohë ose për shumë arsye të ndryshme. Kjo sjellje në disa raste përparon nga lojërat e rastësishme në kumar të zakonshëm. Dëshira për të luajtur bixhoz bëhet aq intensive sa lojtarët priren të luajnë kumar me aksione më të larta dhe të lënë pas dore të gjitha aspektet e tjera të jetës së tyre.

Meqenëse ekziston mundësia e zhvillimit të varësisë nga bixhozi, ne i këshillojmë lojtarët të marrin disa masa paraprake edhe para se të fillojnë të luajnë:

Kufiri i depozitave - Ju mund të vendosni kufijtë e depozitave në llogarinë tuaj dhe pasi t'i arrini ato, nuk mund të bëni asnjë depozitë të re derisa të përfundojë afati. Ju mund të vendosni vetë kufijtë e depozitave ose mund të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata do t'ju ndihmojnë me kënaqësi. Kur vendosni kufijtë e depozitave në llogarinë tuaj, të gjitha kërkesat për tërheqje do të kufizohen në pesëfishin e kufirit të depozitës dhe çdo kërkesë që tejkalon këtë shumë do të refuzohet.

Testi i Vetëvlerësimit – Ky është një grup pyetjesh që do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë zakonet tuaja të lojërave të fatit. Hidhini një sy pyetjeve dhe përpiquni të jeni të sinqertë kur u përgjigjeni atyre:

 1. A keni humbur ndonjëherë shkollën ose punën për shkak të lojërave të fatit?
 2. A e keni humbur reputacionin tuaj të mirë për shkak të lojërave të fatit?
 3. Jeni penduar ndonjëherë për shkak të lojërave të fatit?
 4. A luani kumar për të fituar paratë që ju nevojiten dëshpërimisht për të zgjidhur problemet tuaja financiare?
 5. A shkaktojnë zvogëlimin e ambicieve tuaja zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 6. A mendoni ndonjëherë se keni nevojë të luani më shumë kumar dhe të fitoni paratë që keni humbur tashmë?
 7. A luani kumar pas një fitoreje duke shpresuar se do të fitoni edhe më shumë para?
 8. A luan kumar derisa të humbasësh të gjitha paratë që ke?
 9. A keni marrë ndonjëherë para hua për të luajtur kumar?
 10. A keni shitur ndonjëherë ndonjë gjë që të keni më shumë para për të luajtur?
 11. A ndiheni hezitues për të përdorur 'paratë e lojërave të fatit për gjëra të tjera?
 12. A e humbni interesin për atë që po ndodh me familjen dhe miqtë tuaj për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 13. A e zgjatni gjithmonë kohën që kaloni duke luajtur bixhoz?
 14. A luan ndonjëherë kumar për t'i shpëtuar realitetit?
 15. A keni menduar ndonjëherë të kryeni një aktivitet të paligjshëm për të financuar zakonin tuaj të lojërave të fatit?
 16. A keni përjetuar ndonjëherë pagjumësi për shkak të lojërave tuaja të fatit?
 17. Situatat e vështira të jetës e kanë rritur dëshirën për të luajtur më shumë kumar?
 18. Keni ndjesinë që ndonjë sukses në jetë ta festoni edhe më shumë me lojërat e fatit?
 19. A keni menduar ndonjëherë të vetëvriteni për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

Vetëpërjashtimi – Për çdo lojtar që pëlqen të kufizojë kumarin e tij, Royal Spinz ofron mjete të ndryshme vetëpërjashtimi që mund të përdorni. Këto mjete do t'ju lejojnë të mbyllni llogarinë tuaj ose të kufizoni aftësinë tuaj për të vendosur baste. Nëse keni nevojë për ndonjë informacion shtesë në lidhje me këto mjete, mund të kontaktoni Shërbimin e Klientit. Duhet të mbani mend se çdo kufizim dhe përjashtim vendoset për llogari, kështu që nëse keni llogari të tjera, duhet të vendosni kufijtë për secilën llogari.

Royal Spinz kërkon të adresojë problemin e kumarit në mënyra të ndryshme. Punonjësit e tyre janë të trajnuar për të njohur lojtarët problematikë dhe për të ndërmarrë veprimet e duhura. Ata ndjekin procedura strikte për profilizimin e lojtarëve dhe identifikimin e moshës së tyre për të parandaluar lojërat e fatit të mitur.

Çdo lojtar mund të kontaktojë Mbështetjen e Klientit për të vendosur një kufi në shumën që mund të bastojë:

 • Lojtarët mund të vendosin një kufi në shumën që mund të bastojnë brenda një periudhe të caktuar kohore.
 • Lojtarët mund të vendosin një kufi për humbjet brenda një periudhe të caktuar kohore.
 • Lojtarët mund të vendosin një kufi në sasinë e kohës që mund të luajnë në çdo seancë.
 • Lojtarët mund të përjashtojnë veten nga të luajturit për një periudhë të caktuar ose të pacaktuar kohe.