River Belle Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

River BelleResponsible Gambling
CASINORANK
9.18/10
BonusBonus 800 dollarë
Kazino e plotë Microgaming
Bonuse bujare
Mbështetja e Klientit 24/7
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Kazino e plotë Microgaming
Bonuse bujare
Mbështetja e Klientit 24/7
River Belle is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Varësia nga bixhozi është një problem serioz dhe nëse besoni se keni të bëni me këtë lloj çështjeje duhet t'i merrni gjërat në dorë dhe të veproni menjëherë. Ka disa organizata që mund të kontaktoni për ndihmë dhe udhëzime:

Terapia e lojërave të fatit: https://www.gamblingtherapy.org

Këshilli përgjegjës i lojërave të fatit: https://www.responsiblegambling.org/

GamCare (me bazë në Mbretërinë e Bashkuar): 0-845-600-0133 ose http://www.gamcare.org.uk

Kufiri i depozitave

Lojtarët këshillohen të vendosin kufijtë e depozitave në momentin që krijojnë llogarinë e tyre. Ju keni mundësinë për të vendosur limite ditore, javore dhe mujore. Nëse dëshironi të ndryshoni kufijtë tuaj, duhet të kontaktoni ekipin e mbështetjes të River Belle Casino.

Test i Vetëvlerësimit

Ju mund të bëni një test vetëvlerësimi vetëm për të parë vetë nëse zakonet tuaja të lojërave të fatit po dalin jashtë kontrollit dhe po fillojnë të dëmtojnë jetën tuaj.

 • Keni ndjesinë se bixhozi ndikon në punën tuaj?
 • A debatoni me familjen dhe miqtë për zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 • A ju referohen njerëzit si kumarxhi?
 • A ndjeni pendim kur humbisni para në kumar?
 • A e shihni lojën e fatit si një burim të ardhurash?
 • Dëshironi të ktheheni dhe të fitoni paratë që keni humbur në kumar?
 • A është bixhozi e vetmja gjë që ju pëlqen dhe dëshironi të fitoni?
 • A keni dëshirën për të luajtur edhe më shumë pas një fitoreje?
 • A luani kumar derisa të mbeten pa para?
 • A merrni hua para për të paguar seancat e lojërave të fatit?
 • A shitni gjëra personale për të sponsorizuar lojërat tuaja të fatit?
 • A i lini mënjanë 'paratë e lojërave' veçmas nga shpenzimet normale të familjes?
 • Kumari do të thotë gjithçka për ju?
 • A i zgjatni shpesh seancat tuaja të lojërave?
 • A mendoni se bixhozi është një shpëtim nga stresi?
 • A keni menduar ndonjëherë të vidhni ose të kryeni një veprim të paligjshëm për të mbledhur para për lojërat e fatit?
 • A ndiheni të stresuar për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A ju vjen dëshira për të luajtur kumar pas një dite të vështirë në punë?
 • A e festoni lajmin e mirë duke luajtur kumar?
 • Keni ndjesinë se po ju ikë jeta dhe keni mendime për vetëvrasje?

Nëse shumica e përgjigjeve janë 'po', atëherë duhet të mendoni të ndërmerrni disa hapa drejt rimëkëmbjes. Këtu janë disa organizata që mund të kontaktoni për udhëzime dhe ndihmë:

Vetëpërjashtimi

Nëse zakonet tuaja të lojërave të fatit po dalin jashtë kontrollit, duhet të merrni parasysh disa hapa seriozë. Një prej tyre është bllokimi i llogarisë tuaj. Gjatë kësaj periudhe mundeni`t depozitoni fonde dhe të luani ndonjë lojë. As kazinoja nuk do të dërgojë asnjë material promocional në rrugën tuaj dhe ata do të respektojnë vendimin tuaj.

Ju mund të filloni duke bërë një pushim për 24 orë fillimisht dhe të shihni se si do të shkojë, dhe nëse besoni se kjo nuk është e mjaftueshme, dhe atëherë duhet të mendoni për vetëpërjashtimin.

Lojëra me përgjegjësi

River Belle kujdeset për lojtarët e tij dhe ata janë të përkushtuar të jenë grupi më i mirë argëtues në botë. Ata bëjnë gjithçka për të ofruar një mjedis të sigurt dhe të këndshëm për lojtarët e tyre.

Ju keni një rol të madh në krijimin e zakoneve tuaja të lojërave të fatit kështu që bëni`nuk dua të krijojë negative. Duhet të jeni të qartë për disa gjëra në fillim:

 • Gjithmonë luani kumar për qëllime argëtimi, dhe don`nuk e shohin kumarin si një mjet për të fituar para.
 • Mbani gjithmonë gjurmët e kohës dhe parave që shpenzoni për kumar.
Kazinoja Online River Belle ofron përvoja të lojërave të nivelit më të lartë
2021-03-10

Kazinoja Online River Belle ofron përvoja të lojërave të nivelit më të lartë

Kazino River Belle ka qenë në tregun e basteve për dekada dhe vazhdon të tërheqë anëtarë të rinj çdo ditë. Kjo është kryesisht sepse përmban qindra lojëra kazino, duke përfshirë stimuluese lojëra elektronike, lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, ruletë, mut, baccarat, bingo, poker, keno dhe letra gërvishtëse. Platforma mundësohet nga Microgaming, një softuer lojrash i vlerësuar me çmime që ofron zgjidhje novatore dhe të drejtuara nga klientët për miliona entuziastë të lojërave të fatit.