Yggdrasil Gaming

March 14, 2022

Yggdrasil vazhdon me Money Mariachi Infinity Reels

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Bëni një udhëtim në Meksikë dhe bëni homazhe për të vdekurit me slotin e gjithanshëm të Money Mariachi Infinity Reels nga Yggdrasil dhe ReelPlay. Siç lë të kuptohet emri, ky vend i caktuar në internet është me temë meksikane dhe ka të bëjë kryesisht me festën e Ditës së të Vdekurve.

Yggdrasil vazhdon me Money Mariachi Infinity Reels

Sidoqoftë, ai krenohet me mekanikun shumë shpërblyes të Infinity Reels, i cili përmban shumëfishues progresivë, simbole në zgjerim dhe jackpote. Pra, a jeni gati për festën e frikshme?

Paratë Mariachi Infinity Reels Përmbledhje

Për ata që nuk e dinë, festivali Dita e të Vdekurve festohet tradicionalisht në Nëntor. Ky festival e ka origjinën në Meksikë dhe ka të bëjë kryesisht me familjen dhe miqtë që mblidhen për të kujtuar të vdekurit. Sot, festivali është gjithashtu i zakonshëm në kulturat perëndimore.

Përveç kësaj, më 10 janar 2022, Yggdrasil vendosi t'i bëjë homazhe këtij festivali përmes Money Mariachi Infinity Reels. Është një festë e mbushur me argëtim që përmban imazhe të ndritshme dhe shumëngjyrëshe në rrjetin e paracaktuar 3x4 me linja pagese të pafundme.

Lojtarët duhet të përputhen me të paktën tre ikona nga e majta në të djathtë për të formuar një kombinim fitues. Simbolet me pagesë të ulët përfshijnë kapele, maraka, gurë varresh, buqeta, bukë dhe qirinj. Nga ana tjetër, skeleti jeshil, skeleti portokalli, skeleti i verdhë dhe gruaja janë ikona me pagesë të lartë. Gruaja paguan më shumë, duke arritur një shumëzues maksimal prej x5. Së fundi, ikona e kitarës përfaqëson natyrën e egër, duke zëvendësuar të gjitha ikonat standarde kur zbarkohet.

Nuk ndalet me kaq; një mbështjell shtesë shtohet djathtas pas çdo fitoreje. Kjo përmirëson pagesën duke rritur shumëzuesin me një njësi të vetme. Gjithashtu, bobinat vazhdojnë të zgjerohen për sa kohë që regjistroni një kombinim fitues. Do ta shihni më vonë në detaje.

Siç pritej, Money Mariachi Infinity Reels vjen me një veçori Autoplay që lejon lojtarët të vendosin deri në 100 rrotullime automatike. Gjithashtu, do të gjeni paraqitjen 3x4 me ngjyra të gjalla perfekte për lojën Android dhe iPhone. 

Karakteristikat e bonusit të parave të Mariachi Infinity Reels

Për të qenë i sinqertë, mekaniku i Infinity Reels i ReelPlay ka jetuar në hijen e sistemit Megaways të BTG për një kohë. Por kjo nuk e heq faktin se ky është një nga mekanikët më shpërblyes në historinë e lojërave të fatit në internet. 

Rrotullat e pafundësisë funksioni në këtë lojë lejon që rrotullat të vazhdojnë të zgjerohen pafundësisht pas regjistrimit të një kombinimi që përputhet. Me fjalë të tjera, këtu nuk ka kufizime, megjithëse pagesa maksimale e lojës është 50,000x. Mos harroni se vlera e shumëzuesit rritet me 1x për çdo mbështjell shtesë.

Ndërkohë, një konsideratë pagese bëhet kur goditni një mbështjellje jofituese. Më pas, bobinat do të kthehen në konfigurimin fillestar 3x4 dhe një Bonus Infinity pagesa prej 888x bëhet në 12 ose më shumë rrotulla. Interesante, kjo vlen si për lojën bazë ashtu edhe për raundet e bonusit.

Duke folur për raundet e bonusit, kjo slot Yggdrasil përmban Rrotullimet e nivelit lart, të cilat aktivizohen pas uljes së ikonave të faltores. Nëse jeni me fat që merrni tre rrotullime të njëpasnjëshme, faltoret mbyllen në vend për tre raunde loje. Vini re se çdo vend i shenjtë mund të japë një vlerë shumëzuese prej 1x deri në 10x. Dhe nëse një ikonë e re bie gjatë rrotullimeve, ato ngjiten në vend dhe numëruesi rivendoset në 3. 

Përveç kësaj, simbolet e faltores mund të shndërrohen në simbole të veçanta modifikuese kur ato ngrihen në nivel. Ato përfshijnë:

  • Kultivues: Ata rriten në çdo rrotullim, duke rritur shumëzuesin nga 1x në 10x.
  • Ngrirës: Ngri rrotullimet e radhës për dy seanca radhazi dhe më pas kthehet në faltore.
  • Përforcues: Rrit vlerën e shumëzuesit të simboleve të faltores ngjitur me 1x deri në 10x kur nivelohet.
  • Magjistar: Zvogëlon numrin e kafkave të nevojshme për të përmirësuar faltoret ngjitur me një.

Së fundmi, Blej veçori opsioni i lejon lojtarët të blejnë "Niveli lart" për 100 herë të aksioneve. Më pas, do të merrni të paktën tre simbole të faltores në rrjetin 6 deri në 15. Kjo u jep lojtarëve një shans të shkëlqyeshëm për të fituar Bonusin Infinity 888x. 

Money Mariachi Infinity Reels Variance, RTP dhe limitet e basteve

Money Mariachi Infinity Reels është një vend i caktuar me paqëndrueshmëri të lartë. Kjo do të thotë se loja nuk është për ata që janë të padurueshëm me një buxhet të shkurtër, pasi fitimet mund të kërkojnë pak kohë për t'u arritur. Por ai e kompenson atë me 96.19% RTP, që është pak mbi mesataren e industrisë prej 96%.

Sa i përket basteve, mund të shpenzoni çdo gjë nga 0,20 deri në 40 dollarë për rrotullim. Natyrisht, kjo mund të jetë një shtysë për rrotullat e lartë. Por prisni, ju mund të fitoni një çmim të parë prej 2,000,0000,000 dollarësh nëse merrni 50,000 herë çmimin kryesor. 

Vërejtje përfundimtare: Një nderim i shkëlqyer meksikan!

Kuzhina e Yggdrasil nuk zhgënjen kurrë. Është një ngjarje plot ngjyra dhe argëtuese me një shumëzues maksimal prej 50,000x në këtë lojë. Jo vetëm kaq, Bonusi Infinity 888x është i arritshëm nëse mund të grumbulloni 12 rrotulla ose më shumë. Rritja e vlerës së shumëzuesit për çdo fitore do të jetë gjithashtu e dobishme.

Por nga ana negative, kjo automat ka një kufi maksimal të ulët të basteve, i cili është i lartë kazinotë më të mira në internet mund të duket zhgënjyese. Gjithashtu, varianca është pak në anën e lartë. Sidoqoftë, është një lojë e bërë mjeshtërisht, e ngjashme me Grim Muerto nga Play 'N GO dhe Day of Dead nga Pragmatic Play.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme