Yggdrasil Gaming

August 16, 2021

Yggdrasil Gaming bashkëpunon me Peter & Sons për të lëshuar Robin- Nottingham Raiders

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Robin Hood, përveç të qenit një legjendë, është gjithashtu një ikonë e shquar e kulturës pop. Nuk ka asnjë person në këtë planet që nuk e ka dëgjuar emrin e Robin Hood dhe njerëzve të tij të gëzuar. Si u grabitën të pasurve dhe u jepnin të varfërve. Kushdo që dëgjon tregimet e Robin Hood menjëherë dëshiron që ata të mund të jenë ai. Epo, me lançimin e Robin-Nottingham Raider, dëshira juaj mund të realizohet!

Yggdrasil Gaming bashkëpunon me Peter & Sons për të lëshuar Robin- Nottingham Raiders

Robin- Nottingham Raiders

Robin- Nottingham Raiders është loja më e fundit në serinë aventureske që paraqet Robin Hood. Loja u lançua nga Lojëra Yggdrasil të cilët kanë vendosur të bashkohen me partnerin e YG Masters, Peter & Sons për të lëshuar këtë zhurmë absolute të një loje. Loja fjalë për fjalë ju transporton në epokën e Robin Hood dhe ju lejon të rishfaqni aventurat e vetë legjendar Robin Hood.

Cilësimi i lojës

Loja bazohet në qytetin e Nottinghamit ku Robin Hood kreu bastisjet e tij ndaj tiranëve të pasur shtypës të shoqërisë. Lojtarët shohin Robin dhe grupin e tij të jashtëligjshëm në përgatitje për bastisjet e tyre ku ata do t'ua jepnin plaçkën e tyre të varfërve.

Mekanika

Loja përmban 12 simbole të lojës bazë. Simbolet bazohen në personazhe të njohur nga legjenda e Robin Hood. Ekzistojnë gjithashtu bonuse të fuqishme të rrotullimit falas, si dhe një fitore maksimale deri në 121,500 herë të bastit nxitës. Të gjitha këto i kanë lojtarët slot të emocionuar kudo!

Veçori e veçantë

Loja 5x4 ka një funksion special i rrotullimit falas. Funksioni aktivizohet kur 3 ose më shumë simbole të shpërndarjes zbresin në rrotullat e slotit. Nëse mund të plotësoni kushtet, mund të shpërbleheni me deri në 15 rrotullime falas.

Ekziston edhe një sistem i veçantë i egër. Kjo mund të ndodhë rastësisht pasi kafshët e egra mund të shndërrohen në të egra të veçanta. Këto të egra të veçanta mblidhen në një metër me nëntë lojëra elektronike. Sapo njehsori të mbushet me elementë të egër të veçantë, lojtari mund të shkaktojë një rrotullim të ri ku egërsitë do të bien në rrjet në mënyrë të rastësishme. Në modalitetin e rrotullimeve falas, nëse lojtari mbledh tre të egra të veçanta, formohet një grup. Secili prej këtyre grupeve i jep lojtarit 3 rrotullime falas. Çdo raund, kafshët e egra enden në pozicione të reja me çdo rrotullim. 

Robin - Nottingham Raiders në vazhdimin e Robin- Sherwood Marauders i cili u publikua në fillim të këtij viti. Ky është lansimi i katërt i titullit nga studio si partner i YG Masters. Loja mundësohet nga GATI, teknologjia më e fundit e Yggdrasil. GATI përmban aftësinë për t'u mundësuar partnerëve të përdorin një paketë veglash të konfiguruar tashmë, gati për rregullimin, që është në gjendje të prodhojë përmbajtje moderne.

Yggdrasil Gaming na ka treguar me të vërtetë se çfarë janë në gjendje të bëjnë me lëshimin e Robin- Nottingham Raiders!

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme