Thunderkick

April 18, 2021

Thunderkick's Big Fin Bay më në fund shkon drejtpërdrejt

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Fillon numërimi mbrapsht për në Gjirin e Big Fin. Thunderkick Më në fund njoftoi se loja do të dilte më 31 mars 2021. Edhe pse kërkimi i marlinit nuk është shaka, kjo lojë e bën të lehtë që ju, falë veçorisë Mystery Wild dhe Expanding Wilds, t'ju drejtojnë në drejtimin e duhur. Pra, a jeni gati ta kapni atë?

Thunderkick's Big Fin Bay më në fund shkon drejtpërdrejt

Vështrim i përgjithshëm i slotit

Big Fin Bay është një 6 rrotullime slot me 5040 mënyra për të fituar që mund të arrijnë deri në 117,649. Gameplay ju teleporton në një gji të ulur midis dy fshatrave të peshkimit. Ka shumë shtëpi të bardha në majë të shkëmbinjve nga të dyja anët, me lojën që zhvillohet në mes. Me pak fjalë, dizajni i lojës është i hijshëm, i thjeshtë dhe në stilin vizatimor.

Duke ecur përpara, do të shihni disa simbole, duke përfshirë Wild (Golden Marlin), Scatter (Anchors), Royals (9 në A), katër lloje peshqish dhe një Peshkatar. Në çdo rrotullim, do të merrni 2-3-4-5-6-7 simbole mbi to. Pozicionet e bobinave ndryshojnë në çdo rrotullim. Kjo ndryshon shanset për të fituar një rrugë, megjithëse numri i mënyrave të fitimit mbetet i njëjtë.

Karakteristikat e slotit

Big Fin Bay vjen me një plan urbanistik të pazakontë me dy deri në shtatë simbole të vendosura në gjashtë rrotullat e tij. Por kjo është vetëm për lojën bazë. Formati mund të zgjerohet në mbështjellje 6x7 dhe 117, 649 mënyra për të fituar në modalitetin e rrotullimit falas.

Wild Marlin është simboli më i rëndësishëm i lojës. Është thelbësore për raundet e bonusit dhe momentet më të mira të lojës bazë. Ulja e logos Wild në çdo mbështjellje zëvendëson çdo simbol pagues, duke rritur shanset tuaja për të fituar një çmim më të madh. Mos harroni se aftësia e tij zëvendësuese ndihmon vetëm në krijimin e kombinimeve të reja fituese.

Përveç Wild Marlin, do të merrni edhe funksionin Mystery Wilds. Këtu, simboli duhet të shfaqet vetëm një herë në bobina për të ndryshuar një deri në tre rrotulla të shpeshta në të egra të plota. Sidoqoftë, Scatters nuk zbresin askund në rrotullat nëse kjo veçori është aktive.

Ndërkohë, zbarkimi i më shumë se tre simboleve Scatter aktivizon a rrotullime falas raundi i bonusit. Në këtë rast, ju do të merrni deri në gjashtë rrotullime bonus në secilën rrotull me një Scatter. Kjo përkthehet në një total prej 36 rrotullimesh falas.

Interesante, ju gjithashtu mund të aktivizoni një Respin sa herë që ulet një simbol Wild. Gjatë seancës Respin, shtohet një Wild shtesë për të krijuar mënyra shtesë pagese. Sikur të mos mjaftonte kjo, rrotullat mbeten të zgjeruara gjatë seancës së Rrotullimeve Falas. Përfundimisht, lojtarët mund të arrijnë në shtatë simbole të larta, duke shtuar tre raunde bonus në proces. Nëse të gjitha bobinat arrijnë lartësinë e plotë të shtatë simboleve, 117, 649 mënyra për të fituar bëhet aktive.

Paqëndrueshmëria e Big Fin Bay dhe RTP

Pavarësisht ujërave të qeta blu, ky 6-rrotullues është një model relativisht i paqëndrueshëm. Ai prodhon një RTP solide prej 96.14%. Sa i përket gamës së basteve, loja fillon nga 0,10 €/$ deri në 100 €/$. Kjo e bën atë lojën perfekte për madhësi të vogla dhe të mesme buxhetore. Ndërkohë, loja jep çmime të shkëlqyera, të cilat mund të arrijnë 15,040 herë shumën fillestare. Dhe po, pagesa afatgjatë është mjaft e mirë, falë mesatares së RTP-së prej 96,14%.

Gjiri i Big Fin: Verdikti përfundimtar

Thunderkick ka dëshmuar edhe një herë se është mjeshtër i modelit me 6 rrotulla, me pagesë të gjitha mënyrat. Big Fin Bay ofron simbole të shkëlqyera Wild që veprojnë si shumëzues me rrotullime të nxehta pa pagesë.

Sidoqoftë, është e rëndësishme të mbani mend se kjo është një lojë me paqëndrueshmëri të lartë. Kjo do të thotë se një fitore mund të jetë e pazakontë. Por kur vjen puna, sigurisht që do të jetë një shumë e arsyeshme. Gjithashtu, basti i vogël minimal do t'ju mbajë të luani dhe të provoni fatin tuaj për më gjatë.

Më në fund, ju mund ta luani këtë lojë në shumicën e Thunderkick kazinove online. Ashtu siç pritej, loja është vlerësuar me HTML5, që do të thotë se është e aksesueshme edhe përmes pajisjeve mobile.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme