Thunderkick

November 27, 2020

Thunderkick Njofton slot të ri

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Thunderkick përparon me zhvillimin e tyre në serinë Crystal Quest, dhe tani ata planifikojnë të lançojnë një seri tjetër të quajtur Kulla Arcane pas një loje të quajtur Deep Jungle. Ky vazhdim, me synimin për të goditur një kullë magjike, ka të njëjtin personazh kryesor, Gemma. Ai shton grafikat e zakonshme të shkëlqyera dhe përfundon me potencial të jashtëzakonshëm, por edhe paqëndrueshmëri dhe argëtim të madh si loja e parë.

Thunderkick Njofton slot të ri

Kjo e re lojërat është caktuar të lançohet më 9 dhjetor 2020. Këtu do të theksojmë aspektin kryesor të lojërave që mund të presim me padurim.

Mundësi fituese e ngulitur në kërkimin e ri të kristalit Thunderkick: Kulla e fshehtë

Parashikoni këtë slot të ketë paqëndrueshmëri të lartë, por për shumicën do të jetë jashtëzakonisht fitimprurëse dhe vetëm për një grusht, do të ishte e rrezikshme. Sidoqoftë, RTP është mirë, në 96.17%, mjaft shumë nga sa do të parashikonit.

Arcane Tower ofron një shumëllojshmëri të gjerë bastesh për rrotullim dhe modeli matematik gjeneron statistika të krahasueshme si më parë, por ka pasur një përmirësim të vogël në të gjitha, duke përjashtuar potencialin. RTP ka parë një përmirësim nga 96.14 përqind në 96.17 përqind këtë herë ndërsa Gemma mbetet jashtëzakonisht e paparashikueshme si më parë, ndoshta edhe më teknikisht, por jo aq sa për të bërë një ndryshim të rëndësishëm.

Kërkimi i Kristalit: Karakteristikat e Slotit të Kullës së Arcane

Ortekët do të jenë të njohur për shumicën e lojtarëve. Ata quhen rrotulla kaskadë në lojëra elektronike të tjera, midis emrave të tjerë të ndryshëm. Ata do të rrotullohen rreth eliminimit të simboleve fituese dhe lejimit të të tjerëve që të vijnë në pozicionet e disponueshme. Kjo mund të çojë në valë të reja fitoresh dhe një vazhdim të ortekëve, të gjitha në një rrotullim të vetëm me pagesë, i cili thjesht mund të vazhdojë të japë kombinime të reja në këtë mënyrë.

Rrjeti - Kërkimi i Kristalit: Kulla e fshehtë

Në momentin që ekrani spërkatës ngarkohet, lindin dyshime se është pothuajse i ngjashëm me lojën e parë me një garanci rrotullimi falas dhe një shumëzues të pafund. Ju kaloni nga atje në hapësirën e lojës ku konfigurimi është shumë Thunderkick, që do të thotë një rrjet 6x4, duke përdorur 4096 mënyra për të fituar mundësi, njësoj si më parë.

Rrotullat e lidhura, ku deri në 6 rrotulla ngjitur do të sinkronizohen në një rrotullim fillestar, është një shtesë e rastësishme. Çdo mbështjellje e lidhur bëhet një klon i njëri-tjetrit në mënyrë identike. Në qendër të një zinxhiri Orteku, ky atribut nuk ekziston.

Shpërndarja, që jep 12 rrotullime falas me 3 në bobina, është ikona e arkës së thesarit me pamje pak të zymtë. Çdo dy shpërblen tre rrotullime shtesë falas gjatë funksionit në pamje, dhe çdo shpërndarje pas dy shton 2 rrotullime secila pa kufizuar numrin e tyre.

Temat dhe Dizajni

Vizioni nuk duket aspak si një Kullë misterioze në fillim. Ekrani është i përshtatur nga disa pemë të vjetra, qirinj dhe libra, por një kullë mund të shihet në distancë ndërsa simbolet bien në çdo rrotullim ose shpërthehen jashtë rrjetit me komponentin Orteku. Arcane Tower nuk ka asgjë në Deep Jungle konceptualisht.

Crystal Quest: Arcane Tower do të na tregojë Gemma si personazhin kryesor, duke shfaqur një lojë me temë magjike, llojin që mund të prisni nga një univers fantazi. Përmbajtja është e mirë, por nuk dallon nga lojëra elektronike të tjera që trajtojnë histori të ngjashme. Është një shabllon i animuar. Kjo do të përfshijë ikona të thjeshtuara të çmendura W, shpërndarje të gjoksit të thesarit, magjistarët e kuq, një hero kristali, plus 6 kristale me ngjyrë vjollce, blu, të kuqe, jeshile, ngjyrë kafe dhe të verdhë për ikonat.

Përfundim - Kërkimi i Kristalit: Kulla e fshehtë

E parë si një titull plotësisht i paraqitur, ky aset Thunderkick në Crystal Quest: Arcane Tower është edhe më cilësor, shumë i aksesueshëm. Ajo ka pamjen e sigurt dhe të animuar që studioja e bën vërtet mirë, e përmirësuar nga grafika të lëmuara dhe kur ikonat përplasen në pozicionin e tyre, ose kur fituesit shpërthejnë nga korniza, efekte zanore të këndshme kërcitëse.

Kur ata luajnë kundër njëri-tjetrit, funksionaliteti është gjithashtu fantastik, duke kontribuar në atë që mund të jetë një kulm emocionues. Shkurtimisht, nëse doni një vend të ndezur si lojtar, Crystal Quest: Arcane Tower pa dyshim do të ishte ideale për ju.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme