Kërkimi i kristalit i Thunderkick: Frostlands është këtu për eksploruesit e zjarrtë

Thunderkick

2021-06-07

Eddy Cheung

Crystal Quest Frostlands debutoi në të preferuarën tuaj kazino online më 22 prill 2021. Për ata që nuk e dinë, është vazhdimi më i fundit nga Thunderkick'Seriali Crystal Quest, i cili u publikua më 14 shtator 2020. Vazhdimi më i ri bazohet në një rrjet 6x4 me 4096 mënyra mbresëlënëse për të fituar. Gjithashtu, loja ka sfida dhe veçori të shumta për t'ju ndihmuar të merrni çmimin kryesor prej 15,000 herë bast fillestar.

Kërkimi i kristalit i Thunderkick: Frostlands është këtu për eksploruesit e zjarrtë

Crystal Quest Frostlands: Përmbledhje

Nëse e keni luajtur tashmë Crystal Quest: Arcane Tower ose Crystal Quest: Deep Jungle, atëherë do të dini se çfarë të prisni këtu. Përveç ndryshimit të peizazhit dhe disa ndërrimeve të veçorive, zhvilluesi ka mbajtur kryesisht gjithçka ashtu siç ishin. Në këtë lojë, aventurierja e guximshme, Gemma, shkon drejt një peizazhi të ftohtë dhe të ftohtë në një përpjekje për të marrë çmimin e saj, Kristalin Elemental të Ngrirë. Do të shihni borën e varur në pemë me shumë akull. E thënë thjesht, dizajni i përgjithshëm i lojës ofron një ndjesi me specifika të larta, ashtu si me dy versionet e para.

Ndërkohë, ka deri në tetë simbole gurësh të çmuar në bobina së bashku me Feral Commander (simboli me pagesën më të lartë) dhe Yeti. Nëse vendosni gjashtë simbole në bobinat fqinje, do të fitoni deri në 5 herë të aksioneve tuaja fillestare. Ju gjithashtu mund të aktivizoni veçorinë kryesore të bonusit duke vendosur shpërndarjen e gjoksit të thesarit. Plus, zbarkimi i egër në një kombinim fitues mund të zëvendësojë të gjitha simbolet standarde. Në përgjithësi, loja është e lezetshme nëse jeni duke luajtur në një tablet, smartphone ose kompjuter.

Crystal Quest Frostlands: Karakteristikat e bonusit

Orteku

Ashtu si paraardhësit e tij, Deep Jungle dhe Arcane Tower, Frostlands përdor një veçori Orteku. Këtu, simbolet që bëjnë një kombinim fitues shpërthejnë me ato të reja që bien poshtë për t'i zëvendësuar ato. Si rezultat, ju do të merrni një kombinim të ri dhe ndoshta më të mirë pagese. Është interesante që kjo veçori përsëritet për aq kohë sa keni një kombinim të ri fitues.

Shumëzues

Në këtë lojë, çdo rrotullim i lojës bazë fillon me një shumëzues standard 1x. Shumëzuesi rritet me një njësi të vetme në çdo fitore të Ortekut. Nëse Orteku nuk është i suksesshëm, shumëzuesi rivendoset në 1x. Megjithatë, shumëzuesi rritet gjatë raundeve të rrotullimit të lirë. Metri në të majtë të bobinës do t'ju mbajë të informuar për madhësinë e shumëzuesit.

Simbole masive

Përveç shpërndarjes dhe të egër, çdo simbol tjetër mund të shfaqet në formate masive 3x3 dhe 2x2. Kjo është e barabartë me 9 ose 4 ikona standarde. Gjatë rënies së Ortekut, këto simbole mund të bien në fund, duke shtypur simbolet tashmë të disponueshme. Mos harroni se kjo veçori nuk ofrohet në këstet e para.

Rrotullime falas

Lojtarët duhet të vendosin deri në tre shpërndarje të gjoksit të thesarit në një rrotullim të vetëm për të aktivizuar raundin e rrotullimit falas. Do të merrni deri në 12 rrotullime shtesë, ndërsa zbarkimi i çdo simboli të shpërndarjes së bonusit ju jep 3 rrotullime shtesë. Gjithashtu, çdo rrotullim i pasuksesshëm krijon një shpërthim të egër, duke hequr simbolet vertikale dhe horizontale. Kjo krijon hapësirë për simbole të reja dhe mundësinë për të formuar një fitore.

Crystal Quest Frostlands: RTP, Variance dhe Tabela e pagesave

Para së gjithash, mund të krijoni një kombinim fitues duke vendosur më shumë se tre ikona që përputhen në rrotullat ngjitur, duke filluar nga ana e majtë. Thënë kështu, Frostlands përmban një RTP mesatare prej 96.16%. Sidoqoftë, ndryshimi i lojës është pak i pjerrët, që do të thotë se do të duhet të jeni të durueshëm për të fituar. Por kur vjen puna, ju mund të merrni deri në 15,000 herë bast fillestar. Lojtarët mund të bastojnë një minimum prej 10p dhe një maksimum prej £100.

Crystal Quest Frostlands: Mendimet përfundimtare

Duke kaluar nga pjesët e para të serisë Crystal Quest, kjo lojë premton të jetë e këndshme dhe fitimprurëse. Dizajni i slotit të videos është i drejtpërdrejtë dhe veçoritë e lojës u ofrojnë lojtarëve mundësi të shumta fitimi. Nëse shtoni pagesën maksimale prej 15,000 herë, Frostlands krenohet me një fitim të mirë.

Të rejat e fundit

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?
2023-10-01

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?

Lajme