Relax Gaming merr licencën shumë të rëndësishme UKGC

Relax Gaming

2021-07-19

Benard Maumo

Kur bëhet fjalë për licencat më të lakmuara të lojërave të fatit në internet në nivel global, Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar qëndron i lartë. Si i tillë, Relax Gaming Group me bazë në Maltë njoftoi më 13 maj 2021, nëpërmjet një njoftimi për shtyp se më në fund kishte siguruar një licencë UKGC. Pra, çfarë do të thotë ky moment historik për një nga grumbulluesit më të njohur të kazinove në internet?

Relax Gaming merr licencën shumë të rëndësishme UKGC

Mundësi të reja zgjerimi

Pas miratimit nga organi, lojërat e kazinosë së Relax Gaming do të vazhdojnë drejtpërdrejt kazinotë më të mira në internet në MB nëpërmjet krahut të Gjibraltarit të kompanisë. Tani, ky është një hap gjigant, duke pasur parasysh që MB është një nga tregjet më të mëdha dhe më të sigurta të lojërave të fatit në internet.

Është e rëndësishme të mbani mend se kompania kohët e fundit regjistroi fitore mbresëlënëse në MB. Kjo është pas lidhjes me sukses në partnerët e operatorit, duke përfshirë 32Red, BetVictor, dhe Boylesports, në rrjetin e saj. Gjithashtu, markat e Entain në Mbretërinë e Bashkuar, duke përfshirë Coral dhe Ladbrokes, do të ndjekin shembullin së shpejti.

Licenca e UKGC është e fundit e kompanisë, pasi mori miratimin nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, autoriteti licencues i Gjibraltarit dhe Zyra Kombëtare Rumune e Lojërave.

Në përgjithësi, licenca UKGC do të bëjë një rrugë të gjatë drejt forcimit të pozicionit të Relax Gaming si një nga ofruesit më të kërkuar të programeve kompjuterike të kazinove në nivel global.

Një pikë kryesore tregtare

Pas marrjes së licencës UKGC, CEO i Relax Gaming, Tommi Maijala, tha se kompania kishte përjetuar një partneritet të gjatë dhe të frytshëm me komisionin përmes kompanisë së saj me bazë në Maltë. Ai tha se marrja e miratimit për degën e saj në Gjibraltar është një pikë kryesore tregtare për kompaninë.

Siç pritej, Maijala tha se marrja e licencës UKGC përfaqëson një mundësi krejt të re zgjerimi në tregjet e rregulluara. Urime atyre!

Relax Gaming Online Slots dhe lojëra tavoline

E themeluar në vitin 2010, Relaksoni lojërat ka krijuar një emër për veten si një furnizues kryesor i lojërave të kazinove në internet. Aktualisht, kompania krenohet me një bibliotekë të vlerësuar me çmime që përmban mbi 2000 lojëra kazino në internet.

Dashamirët e lojërave të tavolinës mund të shijojnë Relax Poker, i lançuar më shumë se pesë vjet më parë. Loja është argëtuese dhe e drejtë dhe përmban një ndërfaqe të stilit modern. Në vitin 2020, Relax Gaming fitoi çmimin Furnizuesi i Vitit i Pokerit në GIA. Dhe kjo pasi produkti fitoi çmimin e Produktit Mobile Poker të EGR në 2019.

Nëse jeni adhurues i sloteve video në MB, ka shumë për të brohoritur për ndjekjen e licencës UKGC. Ofertat Relax Gaming titujt e lojërave elektronike në internet nga studiot e saj të brendshme dhe një portofol të gjerë nëpërmjet programeve të partneritetit Powered by Relax dhe Silver Bullet. Disa tituj të njohur përfshijnë Librin e 99, Sails of Fortune dhe Spirit of the Beast.

Relax Gaming Partners Big Time Gaming për të debutuar Megapays

Ju kujtohet mekaniku i Megaways nga Big Time Gaming (BTG)? Zhvilluesi inovativ është përsëri në të pasi njoftoi se kishte bashkëpunuar me Relax Gaming për të lançuar mekanizmin e ri të çmimit të parë Megapays.

Mekanizmi Megapays është një sistem jackpot-i me shumë marka që lejon grumbulluesit të shtojnë një dimension të ri jackpot-i në lojërat e tyre. Funksioni është i pajtueshëm me lojëra progresive me nivele, të lidhura dhe me lojëra të rregullta të krijimit të milionerëve.

Megapays do të debutojë në slotin e videos Bonanza, një nga titujt me performancën më të mirë të BTG. Kjo lojë ishte pioniere e mekanikës popullore Megaways, e cila ofron deri në 117,649 mënyra pagese.

Sipas Nik Robinson i Big Time Gaming, mekaniku i Megapays është rezultat i një kërkimi të thelluar. Ai shprehu besimin se ky mekanizëm padyshim do të jetë një hit në mesin e lojtarëve të lojërave elektronike në mbarë botën.

Duke komentuar produktin, Simon Hammon i Relax Gaming tha se inovacioni më i fundit me partnerin e tyre prej kohësh është një arsye për të festuar. Ai vazhdoi se ky lançim i ri do të rrisë apelin global të çmimit të parë të kompanisë. Simon më tej tha se mekaniku i ri do të lejonte që ekipi i tyre i zhvillimit të lojërave të shtyjë edhe më tej.

Vërejtje përfundimtare

Relax Gaming ka treguar rritje të jashtëzakonshme në industrinë e dominuar nga emra të mëdhenj. Nëse trendi vazhdon, atëherë nuk ka dyshim se zhvilluesi së shpejti do të bashkohet me NetEnt, Yggdrasil, Pragmatic Play dhe Microgaming në krye.

Të rejat e fundit

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?
2023-10-01

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?

Lajme