Quickspin

December 12, 2022

Quickspin merr dritën jeshile për të ofruar bibliotekën e saj fituese të çmimeve në Greqi

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Greqia është një nga juridiksionet më bindëse evropiane të lojërave të fatit, pasi i dha fund monopolit të gjatë shtetëror në korrik 2021. Pas këtij zhvillimi, tregu i iGaming në Greqi ka tërhequr faqet dhe operatorët më të mirë të kazinove në internet, më i fundit është Quickspin. 

Quickspin merr dritën jeshile për të ofruar bibliotekën e saj fituese të çmimeve në Greqi

Më 26 tetor 2022, Quickspin njoftoi se do të nisë zyrtarisht në Greqi pasi mori dritën jeshile nga Komisioni Helen i Lojërave. Ky organ është përgjegjës për shqyrtimin dhe dhënien e licencave të lojërave të fatit online në Greqi. 

Pas marrjes së licencës, lojtarët në faqet më të mira të kazinove në internet në Greqi tani do të shijojë përzgjedhjen e gjerë të lojërave të kazinosë në internet me performancë më të mirë të Quickspin. Lojtarët grekë do të kenë akses në tituj të tillë si Big Bad Wolf Megaways, Eastern Emeralds, Sticky Bandits 3: Most Wanted dhe shumë të tjerë. 

Mos harroni se zhvilluesi suedez i lojërave vazhdon të rrisë bibliotekën e tij të lojërave me shtesa të reja. Produktet e zhvilluesit do të jenë të disponueshme në tregun iGaming të Greqisë nëpërmjet faqeve të licencuara dhe të rregulluara të lojërave të fatit. 

Sigurimi i lojtarëve grekë një përvojë të qëndrueshme dhe argëtuese

Antony Dalla-Giacoma, Zyrtari Kryesor Tregtar në Quickspin, nuk mund ta fshihte emocionin e tij gjatë shpalljes së lajmit. Zyrtari tha se kompania është e emocionuar nga pritja që kanë marrë lojërat e tyre në Greqi. Ai tha se Quickspin mezi pret të punojë me partnerët lokalë të iGaming në të ardhmen.

Panagiotis Chryssovitsanos, Kryeshefi Ekzekutiv i Quickspin, tha se hyrja në tregun grek të iGaming rezultoi nga muajt e punës së palodhur nga ekipi Quickspin. CEO tha se është krenar për ekipin për përpjekjen dhe energjinë e injektuar në këtë projekt të ri. 

Panagiotis Chryssovitsanos vazhdoi, "Prania jonë në këtë treg është pjesë e planeve tona më të gjera strategjike për të qenë aktivë në çdo treg të rregulluar dhe për t'u ofruar lojtarëve një përvojë të sigurt, të qëndrueshme dhe argëtuese të lojërave, kështu që të shtosh këtë në listë ndihet tepër mirë."

Fillimi i Quickspin në tregun e lojërave të fatit në internet në Greqi është një lajm i mirëpritur për lojtarët dhe operatorët e kazinove në internet. Megjithatë, Quickspin nuk ka njoftuar faqet e kazinove online me të cilat do të jetë partner në këtë treg të saporregulluar. Mbajeni këtu në OnlineCasinoRank për më shumë përditësime mbi këtë.

Quickspin nis Raven Rising Pikërisht në kohë për lojtarët grekë

Historia tregon se vikingët dhe grekët bënin tregti dhe luftuan së bashku për shumë vite. Në gusht 2022, Quickspin njoftoi ringjalljen e Viking pasi publikoi lojën elektronike të Raven Rising. Ky automat i teleporton lojtarët në epokën e Ragnarok, një ngjarje mitologjike me perëndi të fuqishme norvegjeze dhe beteja intensive. Raven Rising është lëshimi i parë me temë norvegjeze nga zhvilluesi i lojërave të vlerësuar me çmime. 

Aksioni Raven Rising ndodh në një fushë beteje 3x5 me 20 linja pagese. Dhe për të erëzuar veprimin, Quickspin shtoi veçorinë e Bonusit të Rrotullimeve Falas, me shumëzues që vazhdojnë të rriten sa herë që aktivizohet veçoria Tumbling Reels. Me fjalë të tjera, do të merrni një shumëzues pasi simbolet fituese të zëvendësohen me të reja. 

Sa i përket RTP (kthimi te lojtari), loja ka deri në tre modele të dizajnuara mirë që u japin lojtarëve 87%, 94% dhe 96% norma kthimi. Vini re se lojtarët mund të rikthejnë funksionin e Rrotullimeve Falas Ragnarok duke vendosur të paktën tre simbole të shpërndarjes. 

Bjarne Grönnevik, Producent në Quickspin, tha se ata e kuptuan se ata ende nuk kanë krijuar një lojë me temë vikinge kur të krijojnë ide. Për shkak se Quickspin është një kompani suedeze, ky gabim duhej korrigjuar shpejt. Prodhuesi i lojës tha se funksioni Bonus Buy u lejon lojtarëve të Raven Rising të përshtatin përvojën e lojës, në varësi të llojit të lojtarit që janë. 

Quickspin Përmbledhje e Shpejtë

Në pronësi të Playtech, Quickspin është një studio e zhvillimit të lojërave me bazë në Suedi e famshme për krijimin lojëra elektronike më të mira në internet për kumar pa pagesë dhe me para të vërteta. Kompania ka një ushtri prej 100 veteranësh të industrisë me njohuri të thella për krijimin e lojërave elektronike me cilësi të lartë në internet. Titujt Quickspin janë integruar në kazinotë partnere direkt nga platforma e operatorit, që do të thotë se operatorët dhe lojtarët mund të kenë akses në mjete promovuese novatore.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme