Playtech

December 6, 2021

Shijoni një përvojë mistike me mënyrat e Phoenix të Playtech

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

E mbani mend hitin e Betsoft Dragon & Phoenix? Po, kjo është sa e zakonshme është bërë dueli Dragon vs Phoenix në shumicën e rishikimeve të kazinove në internet. Por edhe para lansimit të kësaj loje, Playtech kishte prezantuar tashmë slotin në internet Ways of the Phoenix.

Shijoni një përvojë mistike me mënyrat e Phoenix të Playtech

Pra, çfarë e bën këtë lojë një shtyllë në kazinotë online të rangut të lartë, pavarësisht pothuajse tre viteve në industrinë konkurruese?

Pasqyrë e lojës

Ways of the Phoenix është një slot video 5x5 që luhet në qiellin e artë. Kjo lojë kazino në internet u ofron lojtarëve deri në 3,125 mënyra fitimi, me pagesë që jepet pas përputhjes së ikonave ngjitur nga e majta në të djathtë. Lojtarët mund të marrin 1.6x deri në 20x aksionet e tyre fillestare për uljen e një pesëshe të një lloji.

Simboli Phoenix është i vendosur në njërën anë, me ikonën e Dragoit që zë dorën tjetër. Ikona e Phoenix është simboli premium që u jep lojtarëve deri në 500 monedha për të vendosur një pesë të një lloji. Dragoi është simboli i egër, që zëvendëson të gjitha simbolet e rregullta kur zbret.

Përveç këtyre dy simboleve, do të merrni edhe simbole standarde si monedhat e arta, bateritë dhe rrotullat. Pesë gurë të çmuar të ndryshëm përfaqësojnë simbolet me vlerë të ulët. Edhe pse simbolet mund të jenë dërrmuese në fillim, do t'i merrni mjaft shpejt.

Tipari i lojës Rising Kingdom

Dritarja e paracaktuar e lojës fillon në një plan urbanistik 1-3-5-3-1 me 45 mënyra fituese. Goditni fitore të njëpasnjëshme dhe hapni veçorinë Rising Kingdom për të zgjeruar rrjetin e lojës në paraqitjen e plotë 5-5-5-5-5. Për më tepër, mënyrat e fitimit do të rriten në 3,125.

Mënjanë këtë, lojtarët rrisin mënyrat për të fituar nga 45 në 135 me rrotullimin e parë fitues. Pastaj, rrotullimi i dytë fitues do ta rrisë atë në 405 mënyra, me atë të tretën që arrin maksimum në 675. Por nuk mbaron këtu; Fitorja juaj e katërt radhazi do të ofrojë 1,125 mënyra fitimi dhe e pesta që arrin 3,125 mënyra fitimi.

Mbani mend, humbja e një rrotullimi nuk do të rivendosë menjëherë mënyrat e fitimit në cilësimin origjinal. Në vend të kësaj, numrat do të ulen gradualisht derisa të arrini përsëri një fitore. Kjo rrit në mënyrë dramatike shanset për të arritur më shumë dhe fitore edhe më të mëdha.

Rrotullime bonus

Tipari i Rrotullimeve Falas është padyshim pika kryesore e shitjes së slotit në internet Ways of the Phoenix. Kjo për shkak se kjo veçori e lojës ju lejon të fitoni deri në 62,500 herë aksionet tuaja fillestare kazinotë më të mira në internet.

Në këtë rast, ulja me 5, 4 ose 3 shpërndarje do të japë respektivisht 50, 20 ose 8 rrotullime bonus. Për më tepër, zbatohet një fitim i monedhës prej 50x, 20x ose 3x shumëzues.

Gjithashtu, zbarkimi i 2 deri në 5 shpërndarje gjatë rrotullimeve falas do t'ju japë 2 deri në 50 rrotullime bonus për çdo raund. Mos harroni, kjo veçori vazhdon pafundësisht.

Paqëndrueshmëria, RTP dhe kufijtë e basteve

Ways of the Phoenix është një slot në internet me variancë të lartë. Me pak fjalë, fitoret mund të jenë të rralla. Por kur ato vijnë, mund të jetë një shumë që të ndryshojë jetën. Gjithashtu, RTP 95.98% është nën mesataren. Por për fat të mirë, joshja e arritjes së jackpot-it 62,500x ia vlen telashet. Loja mund të luhet në telefona celularë dhe desktop me një minimum prej 0,25 monedhash dhe një maksimum prej 100 monedhash.

Mënyrat e Phoenix: Vlerësimi përfundimtar

Playtech padyshim bëri një punë fantastike në slotin në internet Ways of the Phoenix. Funksioni Rising Kingdom zgjeron shpejt potencialin tuaj fitues në 3125 mënyra maksimale pasi funksioni i rrotullimeve falas ju ofron deri në 50 raunde bonus.

Vini re, megjithatë, se bobinat do të kthehen në formatin 1-3-5-3-1 pas çdo rrotullimi të humbur. Gjithashtu, paqëndrueshmëria e lartë dhe RTP e ulët mund të largojnë lojtarët e paduruar. Pavarësisht kësaj, potenciali fitues i kësaj loje është i parezistueshëm.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme