NetEnt

December 12, 2021

Seria Gonzo e NetEnt vazhdon me Gonzo's Gold

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

NetEnt është një nga novatorët më të mëdhenj të kazinove në internet përreth. Kompania fitoi famë në vitin 2011 pas lançimit të Gonzo's Qu est. Kjo lojë shënoi debutimin e personazhit legjendar Gonzo.

Seria Gonzo e NetEnt vazhdon me Gonzo's Gold

Në qershor 2021, eksploruesi me kapele morion bëri një kthim madhështor nëpërmjet kërkimit të thesarit të Gonzo-s të aktivizuar me VR. Disa muaj më vonë, në tetor 2021, NetEnt publikoi Gonzo's Gold, një film me 5 rrotullime me grafikë mahnitëse 3D dhe lojë emocionuese plot grupime. Vazhdoni të lexoni për të ditur më shumë rreth kësaj loje.

Përmbledhja e Gonzo's Gold

Gonzo's Gold është një slot dinamik video i luajtur në një rrjet 5x5 me 20 linja pagese. Skena e lojës është xhiruar brenda një tempulli inkas me muzikë delikate në sfond duke i bërë gjërat më zhytëse. Është interesante se pushtuesi spanjoll mungon në mënyrë të dukshme. Në vend të kësaj, ai shfaqet gjatë rrjetit 5x5 si simboli premium i lojës.

Duke folur për simbolet, lojtarët duhet të vendosin 4 simbole me vlerë të ulët ose 3 simbole me vlerë të lartë në një grup për të gjeneruar një kombinim fitues. Cluster nënkupton uljen e simboleve vertikalisht ose horizontalisht për ata që nuk e dinë. Pagesa kryesore ndodh nëse merrni një grup të plotë prej 25 ikonash që përputhen.

Ndërkohë, Gonzo është simboli më i paguar që paguan 5000 herë shumën fillestare nëse lojtari mbush rrjetin me të. Kjo pasohet nga statujat inkase blu, vjollce dhe jeshile. Së fundi, simbolet më pak të vlefshme janë mbretërit 10 deri në A.

Do të gjeni gjithashtu simbolin e tempullit, i cili vepron si simbole të shpërndarjes dhe të egër. Ashtu si me të gjitha lojërat NetEnt, wild zëvendëson çdo ikonë standarde të pagesës, përveç shpërndarjes. Sa i përket shpërndarjes, ai aktivizon veçorinë e bonusit, siç do ta zbuloni më vonë.

Karakteristikat e bonusit të Gonzo's Gold

Zhvilluesi i mban gjërat relativisht të thjeshta në këtë lojë. Rrotullime falas është veçoria e vetme e bonusit të lojës, që u jep lojtarëve raunde bonusi. Nëse jeni me fat, mund të krijoni një pagesë të mirë të grupit me simbolet në rritje.

Duke thënë këtë, lojtarët mund të aktivizojnë funksionin e Rrotullimeve Falas duke vendosur 3 ose më shumë shpërndarje kudo nëpër bobina. Zbarkimi i ikonave të shpërndarjes 3, 4 ose 5 ju jep 10 rrotullime bonus plus një vlerë shumëzuese përkatësisht 2x, 20x dhe 200x.

Por megjithëse kjo është e vetmja veçori, NetEnt i përmirëson pak gjërat. Përpara se të fillojnë raundet e rrotullimit të bonusit, lojtarët zgjedhin nga 9 simbole misterioze. Ideja është të zgjidhni një që zbulon një simbol të rastësishëm. Si kthim, simboli i shfaqur do të veprojë si simboli zgjerues gjatë rrotullimeve të rrotullimit të lirë.

Ndërkohë, lojtarët mund të aktivizojnë një ritrigues pas uljes së 3, 4 ose 5 simboleve të shpërndarjes. Rezultati është një pagesë prej 2x, 20x ose 200x e shumës fillestare dhe 10 rrotullime shtesë. Plus, fitimet e rrotullimit falas janë të pakufizuara.

Gonzo's Gold RTP, paqëndrueshmëria dhe kufijtë e basteve

Gonzo's Gold është një lojë miqësore për lojtarët me një gamë të mesme paqëndrueshmërie. Sloti në internet ka një normë të frekuencës së goditjeve prej 25,84%, që është mjaft e mirë për lojtarët me buxhet. Sa i përket RTP, loja performon mjaft mirë në 96.11%. Kjo është pak më shumë se 95,97% në serinë pioniere.

Lojtarëve u duhen vetëm 0,10 dollarë dhe 200 dollarë për rrotullim për të luajtur këtë lojë. Fitimi maksimal që një lojtar mund të marrë në shtëpi është 6,500 herë aksioni i tyre fillestar. Fatkeqësisht, ky është shumë më i ulët se shumëzuesi 37,500x i ofruar në aventurën e parë të Gonzo. Por në përgjithësi, loja performon mjaft mirë në shumicën e aspekteve.

Si të luani dhe ku të luani slotin Gonzo's Gold

Pamjet vizuale shumëngjyrëshe 3D të Gonzo's Gold dhe loja e drejtpërdrejtë e bëjnë atë kombinimin ideal për lojën e telefonit celular. Me fjalë të tjera, loja funksionon pa probleme në pajisjet me ekran të vogël. Dhe sigurisht, ju gjithashtu mund të kapni disa veprime në ekranet më të mëdhenj të kompjuterit.

Më poshtë është se si të filloni me Gonzo's Gold:

  1. Gjeni një kazino në internet dhe aktivizoni lojën.
  2. Më pas, zgjidhni aksionet tuaja duke klikuar grumbullin e monedhave pranë butonit të rrotullimit.
  3. Pasi të zgjidhni një madhësi bast, klikoni butonin e rrotullimit për të vënë në lëvizje rrotullat.
  4. Nëse jeni me fat, mund të fitoni pagesën maksimale prej 6,500 herë të aksionit tuaj fillestar.

Pavarësisht nga stili juaj i lojës, sigurohuni që të luani Gonzo's Gold në kazinotë më të mira në internet. Nëse nuk e keni identifikuar ende një të tillë, hidhini një sy faqeve më të vlerësuara të lojërave të fatit të listuara në këtë faqe. Padyshim që ka diçka për të gjithë!

Vlerësimi përfundimtar i Gonzo-s

Gonzo's Gold është një tjetër dëshmi e zotësisë së NetEnt në hapësirën e lojërave të fatit në internet. Zhvilluesi suedez prezanton simbolin e pagesës së grupit në vend të mekanikës kaskadë të vazhdimit origjinal.

Sidoqoftë, fitorja maksimale më e ulët dhe vetëm një veçori e vetme bonus mund të jenë një zhgënjim në disa tremujorë. Por loja e përbën atë me një numër të pakufizuar rrotullimesh bonus. Pra, mos humbisni kohë dhe shoqëroni Senior Gonzo në një aventurë të paharrueshme.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme