Microgaming

April 15, 2022

Microgaming zbulon arin e pasur me tipare Jurassic Park

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Slotet e videove të markave po bëhen mjaft hit këto ditë. Microgaming, në veçanti, ka shkëlqyer në këtë departament me publikime si video slot-i Jurassic Park 2014. Epo, përgatituni për një tjetër aventurë dino plot argëtim me Jurassic Park: Gold, lëshuar më 14 shkurt 2022. 

Microgaming zbulon arin e pasur me tipare Jurassic Park

Ashtu si versioni origjinal, Microgaming bashkëpunon me Platformat Dixhitale dhe Lojërat Universale për t'i çuar lojtarët në një turne të egër së bashku me dinosaurët e fuqishëm dhe jackpot-et e mëdha për të kërkuar.

Përmbledhje e Jurassic Park Gold

Ky slot në internet bazohet në serinë e filmave Jurassic Park të vitit 1993, ashtu siç lë të kuptohet edhe emri. Loja është vendosur thellë në një xhungël të qetë me zogj që cicërijnë në sfond. Personazhet kryesore të filmit shfaqen si simbole, me dinosaurët që kalojnë rrugën e tyre nëpër rrjet. Me pak fjalë, ju do të luani në një botë zhytëse filmash në këtë lojë.

Me këtë në mendje, Jurassic Park Gold luhet në një rrjet 5x4 me deri në 40 linja fikse pagese. Tani kjo do të thotë që lojtarët kanë disa mënyra për të krijuar një kombinim fitues. Duke folur për një kombinim fitues, lojtarët duhet të vendosin të paktën tre ikona që përputhen. 

Për sa i përket simboleve, T-Rex, Spinosaurus, Raptor, Dilosaurus dhe Pteranodon janë ikonat që paguajnë më pak, duke u dhënë lojtarëve 0,2x deri në 2x të aksioneve. Ikonat premium janë Alan Grant, Ian Malcolm, John Hammond, Sarah Harding dhe Ellie Sattler. Alan Grant është simboli më i paguar, duke u dhënë lojtarëve 1.5, 5 dhe 10x për uljen 3, 4 dhe 5. 

Duke ecur shpejt përpara, e egra është logoja e lojës. Siç pritej, ai zëvendëson të gjitha ikonat standarde kur vendoset dhe ka vlera shumëzuese prej 2x ose 5x. Mushkonja portokalli (Stuhia e egër) është ajo që shpërndahet, duke shkaktuar rrotullime falas për uljen e të paktën tre. Një tjetër gjë, Powerball blu mund të ulet në çdo rrotull, duke filluar jackpotet gjatë funksionit Link & Win.

Karakteristikat e bonusit të Jurassic Park Gold

Ashtu si lojërat e tjera të Stormcraft Studios, Jurassic Park Gold nuk ka veçori bonus. Më poshtë është një përmbledhje:

Lidh & Fito

Ju mund të aktivizoni funksionin Link & Win plus tre rrotullime bonus me të paktën gjashtë Powerballs. Ikonat ngjitëse të Powerball-it kanë një vlerë parash ose jackpot me rrotullime që rivendosen në tre sa herë që merrni një ikonë të re. Gjithashtu, mbledhja e 30, 25, 20 dhe 15 zhbllokon rreshtat 8, 7, 6 dhe 5.

Jackpots

Siç u tha më herët, ju mund të fitoni jackpot-et gjatë lojës së bonusit Link & Win. Çdo "Powerball" që mbledh zbulon një lojë jackpot të madh, të vogël ose të vogël, me vlera shumëzuese 100x, 30x dhe 15x. Nëse grumbulloni Powerballs në të gjitha pozicionet, mund të aktivizoni jackpotin masiv 8000x Mega.

Rrotullime falas

Mbledhja e të paktën tre shpërndarjeve mund të aktivizojë funksionin e Rrotullimeve Falas. Por kjo nuk është një çështje e rrotullimeve të bonusit të kockave të thata. Kjo për shkak se ju mund të zhbllokoni deri në katër veçori të rrotullimeve bonus pas një numri specifik aktivizuesish të rrotullimit falas. 

Ato përfshijnë Dilophosaurus, Velociraptor dhe Spinosaurus, duke dhënë respektivisht 12, 9 dhe 6 ritrigues falas. Mund të shfaqet gjithashtu një shumëzues i fitimeve të egra prej 2x, 5x ose 8x, ku fitimi maksimal në çdo rrotullim bonus është 3,600x deri në 4,000x.

Ju gjithashtu mund të zhbllokoni funksionin Tyrannosaurus Rex Free Spin, i zhbllokuar nëse kolektori i shpërndarjes është plot ose mbledh 15 shpërndarje. Në këmbim, një rrotullim i vetëm jepet me veçorinë Wild Storm. Fitorja maksimale? 5000x.

Ndjekje e egër

Kur ikona e egër ulet gjatë funksionit Rrotullime Falas, ajo aktivizon pozicionin e uljes. Më pas, nëse një tjetër ikonë e egër bie në pozicionin e theksuar, ajo zgjerohet për të mbuluar pjesët e mbetura gjatë rrotullimit të caktuar. Aktivizimi i të gjitha pozicioneve u jep lojtarëve deri në katër rrotullime bonus. 

Vini re, megjithatë, se pozicionet e egra nuk aktivizohen vetëm në çdo rrotull tjetër rrotullimi ose rrotullimi falas. Për shembull, pozicionet mund të aktivizohen vetëm në rrotullën 3 gjatë rrotullimeve falas të Dilophosaurus. Në Velociraptor, kjo mund të jetë vetëm bobina 2 ose 3 dhe rrotullat 2, 3 ose 4 në Spinosaurus.

Paqëndrueshmëria e arit të Jurassic Park, RTP dhe kufijtë e basteve

Lojtarët mund të hyjnë në parkun tematik me dinosaurët e klonuar për vetëm 0,20 dollarë dhe deri në 30 dollarë. Gjithashtu, shkalla e kthimit të lojës është miqësore me lojtarët në 96%, që është mesatarja e sheshtë. Por zgjidhni hapat me mençuri sepse varianca është e lartë. Me fjalë të tjera, mos prisni fitore të shpeshta të mëdha. Por nëse mbledh të gjitha Powerball-et gjatë lojës së bonusit Link & Win, jackpoti 8000x Mega është i yti për t'u mbajtur.

Vlerësimi përfundimtar i Jurassic Park Gold

Kjo lojë renditet lart në pothuajse të gjitha aspektet. Pamjet vizuale 3D dhe kolonat zanore gjithëpërfshirëse do t'ju teleportojnë menjëherë në vitin 1993, kur filmi origjinal ishte një hit i madh. 

Gjithashtu, kjo lojë slot në internet është e mbushur me veçori të dobishme bonus, duke përfshirë jackpot-in 8,000x Mega dhe wilds shumëfishuese. 

Nga ana tjetër, ndryshimi i lojës është shumë i nxehtë, megjithëse kjo pritet nga një lojë çmim i parë. Por në përgjithësi, Microgaming përmbledh në mënyrë të përkryer maninë e dinosaurëve me fitore të mëdha. Duhet ta duash!

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme