Greentube blen Eurocoin për të Brace për hyrjen Hollandeze

GreenTube

2021-09-25

Greentube, një markë NOVOMATIC Interactive, nuk i lë asgjë rastësisë përpara nisjes madhështore të tregut holandez të iGaming më 1 tetor 2021. Në mars, kazino online furnizuesi njoftoi se kishte arritur një marrëveshje për të blerë Eurocoin Interactive, një zhvillues rival holandez i lojërave të kazinosë. Këtu janë detajet!

Greentube blen Eurocoin për të Brace për hyrjen Hollandeze

Greentube Holandë

Pas marrëveshjes, zhvilluesi i lojërave me seli në Vjenë do të rrisë portofolin e tij holandez edhe më tej përpara nisjes në treg. Marrëveshja do të shohë metamorfozën e Eurocoin Interactive në Greentube Netherlands.

Sipas marrëveshjes, Greentube do të ketë të drejta ekskluzive për Eurocoin Interactive lojëra elektronike në internet, të cilat kanë qenë një hit i rëndësishëm në kazinotë më të mira në vend. Tifozët holandezë të Greentube do të luajnë tituj klasikë si Simply Wild, Random Runner dhe Club 2000 pas fillimit të tregut të rregulluar.

Përpara blerjes, Eurocoin Interactive ishte një partner kritik biznesi për Holandën NOVOMATIC. Zhvilluesi është i famshëm për krijimin e lojërave elektronike klasike të bazuara në tokë, lojërave VLT dhe lojërave me fruta. Si rezultat, Eurocoin Interactive u pa si një partner më i mirë për Greentube sesa marka NOVOMATIC Hollandeze, e cila fokusohet kryesisht në kazinotë me bazë tokësore.

Portofoli i Lojërave të Forta

Pas nënshkrimit të marrëveshjes, CFO/CGO i Greentube, Michael Bauer, tha se Greentube Group është shumë i emocionuar për të mirëpritur Eurocoin Interactive në grup. Ai vuri në dukje se titujt si Simply Wild dhe Random Runner janë të preferuarat e fansave në kazinotë tokësore. Dhe falë aftësive online të Greentube për këta tituj, kompania do të ofrojë një koleksion të fuqishëm të klasikëve holandezë.

Është interesante se z. Bauer tha se Holanda do të ishte qendra e kompetencës së kompanisë. Ai përfundoi duke thënë se Greentube do të përdorë përvojën e pakrahasueshme dhe njohuritë e mëdha të Eurocoin Interactive për të përmirësuar portofolin e saj edhe më tej.

Nga ana e tyre, drejtori i Eurocoin Interactive (tani Drejtor i Greentube Netherland), Reg Ras, tha se është jetike për çdo grumbullues lojërash që kërkon të hyjë në një treg të ri për të hyrë në terren pothuajse menjëherë.

Për të arritur këtë, ai tha se ofrimi i lojërave të kazinove online të përshtatura në nivel lokal është thelbësor. Z. Ras e përmblodhi atë duke thënë se marrja e Greentube do të rrisë më tej portofolin e saj mbresëlënës.

Një vit mbresëlënës për Greentube

Blerja e Eurocoin Interactive nga Greentube është padyshim një lëvizje e rëndësishme në gatishmëri për lançimin në tregun holandez. Por ky nuk është i vetmi moment historik për kompaninë gjatë këtij viti sfidues.

Kohët e fundit, më 10 gusht 2021, Greentube njoftoi se po forconte praninë e saj në rajonin e CIS (Commonwealth of Independent States) pas nënshkrimit të marrëveshjes Parimatch.

Pas vendosjes së stilolapsit në letër, lojtarët e Parimatch tani do të kenë akses të pakufizuar në lojërat e Greentube si Book of Ra, Joker Action, Sizzling Hot, Big Five dhe Lucky Lady's Charm.

Është jetike të theksohet se Parimatch është një emër i njohur në industrinë e kazinove dhe librave sportiv në internet. Faqja e lojërave të fatit ka një prani të fortë në rajonin e CIS dhe krenohet se është i pari që ka debutuar një faqe të ligjshme të lojërave të fatit në Bjellorusi.

Një javë më parë, grumbulluesi njoftoi se po shkonte një shkallë më lart në Ukrainë pas marrëveshjes së Kazinos së Parë. Kjo marrëveshje është jetike sepse përfaqëson partneritetin e parë me një kazino në internet ukrainase të licencuar në nivel lokal.

First Casino është në pronësi të Nebula Games dhe është një emër dominues në tregun ukrainas të iGaming-it të saporregulluar. Kazinoja krenohet me mbrojtjen e lojërave të fatit të përgjegjshëm, diçka për të cilën Greentube është i njohur.

Diçka rreth Greentube

Greentube, pjesë e NOVOMATIC Group, është një furnizues i famshëm i kazinove online në Evropë. Kompania u lançua në vitin 2010 dhe sot është një nga studiot më të respektuara të lojërave.

Në bibliotekën e lojërave të gjera dhe në zgjerim të vazhdueshëm të Greentube, operatorët dhe lojtarët do të marrin lojëra elektronike klasike, lojëra tavoline, lojëra video poker dhe lojëra bingo. Gjithashtu, Greentube është i njohur për ofertat e shërbimeve sociale të lojërave të kazinove.

Të rejat e fundit

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?
2023-10-01

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?

Lajme