Kazinotë më të mira online me Felix Gaming 2023

Felix Gaming ka qenë në peizazhin e lojërave të fatit për gati dy dekada tani. Edhe pse fillimisht u kujdes kryesisht për klientelën e kazinove me bazë tokësore, ajo u fut në industrinë e lojërave në internet vetëm në vitin 2017. Pavarësisht qëndrimit të tyre relativisht të gjatë në industrinë e kazinove me bazë tokësore, ky zhvillues është vendosur të rritet në një trajektore në rritje në internet biznesi.

Ndërsa nuk është realiste të pritet që ky zhvillues i lojërave të përputhet me peshat e rënda të industrisë si NetEnt dhe Microgaming, është e qartë se Felix Gaming ka atë që duhet për të bërë një surprizë në skenën e lojërave online; edhe pse fokusohet kryesisht në lojëra elektronike.