Kazinotë më të mira online me Flop Poker 2023

Pokeri është deri tani karta më e njohur lojë luajtur në kazinove online dhe në mjedise të tjera joformale, qoftë për para apo thjesht për argëtim. Është një lojë aftësish dhe strategjie dhe shpesh e ndërlikuar për lojtarët e rinj. Për më tepër, ai ka disa variante që kanë rregulla dhe strategji të ndryshme. Flop poker është një nga këto variante. Emra të tillë si Spinamba, FlipperFlip dhe Zhvilloni ofroni Flop Poker për entuziastët e lojërave të fatit.

Kazinotë më të mira online me Flop Poker 2023
Çfarë është Flop Poker?

Çfarë është Flop Poker?

Ky është një variant i poker që është quajtur kështu për shkak të një prej metodave të përdorura për të shpërndarë letra. Lojtarët marrin letra individuale (vrima) dhe më pas i kombinojnë ato me letra të komunitetit në një përpjekje për të krijuar një dorë fituese. Akti i kthimit të letrave të komunitetit, të cilat shpërndahen me fytyrë poshtë, është ai që njihet si 'flopping'. Së bashku, këto letra quhen gjithashtu flop.

Ekziston gjithashtu një bast në lojë i njohur si 'basti i bie.' Prandaj, fjala flop mund të përdoret për të nënkuptuar gjëra të ndryshme brenda një raundi flop poker. Është një lojë që kërkon aftësi dhe të menduarit të shpejtë, ashtu si shumica e varianteve të tjera të pokerit.

Çfarë është Flop Poker?
Si të luani Flop Poker

Si të luani Flop Poker

Objektivi i flop pokerit është të krijojë dorën më të mirë me pesë letra duke përdorur letrat hole dhe të komunitetit. Fitoret zakonisht arrihen duke marrë një palë Jacks ose më mirë. Lojtarët bëjnë baste para fillimit të lojës dhe në pika të ndryshme gjatë lojës.

Si të luani Flop Poker
Rregullat e Flop Pokerit

Rregullat e Flop Pokerit

Loja luhet duke përdorur një kuvertë të vetme prej 52 letrash. Xhokerët nuk përdoren në lojë. Në pokerin fizik të kazinosë flop, lojtarët konkurrojnë kundër njëri-tjetrit. Megjithatë, kur lojtarët e fatit luajnë flop poker në internet, ata konkurrojnë kundër shtëpisë / tregtarit.

Që loja të fillojë, lojtarët e interesuar duhet të vënë një bast tenxhere dhe një bast ante. Basti i tenxhere duhet të jetë i barabartë ose tejkalon shumën minimale të përcaktuar për lojën në kazinonë që po luajnë. Pasi të vendosen bastet, lojtarët marrin nga tre letra secili, të gjitha me fytyrë poshtë. Lojtarët mund t'i shikojnë letrat pasi të bëhet marrëveshja, por ata nuk lejohen t'ua tregojnë ato lojtarëve të tjerë.

Pas marrjes së letrave me tre vrima, lojtarët vendosin nëse do të vazhdojnë të luajnë ose do të tërhiqen (palosin). Një lojtar që palos humbet bastin ante. Për të vazhduar të luani, kërkohet që dikush të bëjë një bast flop që është i barabartë me anten që kishin vendosur. Edhe pas palosjes, lojtarët kanë ende një shans për të fituar bastin e tenxhere.

Sapo të bëhen bastet e flop-it, dështimi bëhet; tre letra që mund të përdoren nga të gjithë lojtarët. Lojtarët duhet të bëjnë dorën më të mirë nga letrat e tyre me tre vrima dhe dy nga tre letrat e përbashkëta. Më pas lojtarët zbulojnë dorën e tyre më të mirë dhe pagesat bëhen sipas tabelës. Personi me vlerën më të lartë të një dore me pesë letra merr 100% të bastit të potit.

Ante paguan 1:1 për dy priza ose më mirë, 2:1 për dy çifte, 4:1 për tre të një lloji, 10:1 për straight, 20:1 për një flush, 30:1 për një të plotë shtëpi, 100:1 për katër të një lloji, 500:1 për një flush të drejtpërdrejtë dhe 1000:1 për një flush mbretëror.

Rregullat e Flop Pokerit
Si të merret Flop Poker?

Si të merret Flop Poker?

Trajtimi i flop river poker thjesht kërkon që tregtarët të mbledhin baste përpara se të merren në çdo hap. Letrat shpërndahen me fytyrë poshtë dhe flopi zbulohet menjëherë.

Si të merret Flop Poker?
Si të fitoni në Flop Poker

Si të fitoni në Flop Poker

Për të fituar flop river poker kërkon që dikush të ketë dorën më të mirë për bastin ante dhe vlerën më të lartë të një dore me pesë letra për bastin e potit.

Si të fitoni në Flop Poker
Strategjia e Flop Pokerit

Strategjia e Flop Pokerit

Një lojtar duhet të dijë kur duhet të palos dhe kur të vendosë bastin flop. Është e këshillueshme adoptimi i një strategjie të veçantë siç është Fibonacci.

Strategjia e Flop Pokerit
Varësia nga kumari

Varësia nga kumari

Nëse e gjeni veten ose dikush përreth po lufton me një varësi, ju lutemi kontaktoni GamCare.

Varësitë nga kumari mund të jenë të vështira për t'u dalluar, kështu që ju lutemi sigurohuni që ta bëni gjithmonë luaj me përgjegjësi.

Varësia nga kumari

Të rejat e fundit

Lojtarët më të pasur të pokerit në botë 2022
2022-07-24

Lojtarët më të pasur të pokerit në botë 2022

Pokeri online është një nga ato lojëra që tërheq lojtarët më të mirë në kazino. Është një lojë e bazuar në aftësi që vë lojtarët kundër njëri-tjetrit në vend të shtëpisë. Turnetë e pokerit ofrojnë gjithashtu shpërblime prej qindra mijëra dollarësh. Me pak fjalë, loja është një magnet për lojtarët e aftë dhe të pasur të kazinosë.

Lingo dhe zhargon popullor i Pokerit dhe kuptimi i tyre
2021-12-28

Lingo dhe zhargon popullor i Pokerit dhe kuptimi i tyre

A po kërkoni të filloni me pokerin online? Filloni duke mësuar të gjitha termat bazë të pokerit dhe zhargonin e pokerit. Pokeri përfshin shumë zhargon që mund të frikësojnë lehtësisht një fillestar.

Udhëzues 5-minutësh për t'u përgatitur për një turne pokeri në internet
2021-09-11

Udhëzues 5-minutësh për t'u përgatitur për një turne pokeri në internet

Duke luajtur poker në internet është një nga aktivitetet më të këndshme të kalimit. Thjesht duhet gjeni një kazino në internet, zgjidhni një variant pokeri dhe shijoni seancën. Megjithatë, është normale të jesh pak ambicioz dhe të fitosh duke luajtur këtë lojë.

Poker Online - aftësi themelore
2020-12-09

Poker Online - aftësi themelore

Poker është çdo numër i kartës lojëra ku lojtarët vendosin para se cila dorë është më e mira sipas rregullave të saj. Pokeri si lojë ka ekzistuar që nga shekulli i 20-të dhe deri më sot ai është ende një nga lojërat më të luajtura në internet në botë, duke e bërë atë një domosdoshmëri në kazinove online.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Flop në Poker?

Një rënie është një akt i zbulimit të tre letrave që formojnë raundin e parë të lojës së letrave në komunitet. Ky version quhet flop poker, që do të thotë se loja përfundon pasi të bëhet flop.

A është loja e tavolinës Flop Poker e njëjtë me Texas Hold'em?

Jo. Flop pokeri ka vetëm tre letra të komunitetit ndërsa Texas Hold'em ka pesë.

A ka një strategji për Flop Poker?

Në Flop Poker, avantazhi ndaj një lojtari mund të luhatet pasi ai ose ajo po luan kundër lojtarëve të tjerë dhe kundër shtëpisë në bastet ante dhe flop. Lojtarët mund të marrin në konsideratë të luajnë bastin e rritjes nëse kanë një palë ose tre-me-një-flush ose drejt.

Sa duhet të vini bast pas rënies?

Basti tipik fillestar pas flopit është dy të tretat e madhësisë së potit. Lojtarët që duan të ringriten duhet të synojnë një shumë që është dy herë e gjysmë më e madhe se basti i lojtarit të mëparshëm.

A duhet të palosni pas rënies?

Kjo varet nga situata. Nëse askush nuk vë bast pas dështimit, një lojtar mund të mendojë të vazhdojë. Megjithatë, nëse kundërshtarët e dikujt duken të sigurt, mund të jetë një kohë e mirë për t'u palosur.

A duhet të vini bast para rënies?

Gjatë lojës preflop, dora është në fazat e saj më të hershme. Kjo është më e thjeshtë në krahasim me raundet e tjera të basteve dhe lojtarët janë më në gjendje të marrin vendimin e tyre të parë në dorë

Cilat duar luajnë mirë pas flopit?

Mund të varet nga faktorë të tillë si madhësia e pirgjeve dhe sjellja e basteve të konkurrentëve. Në disa situata, çiftet e xhepit dhe lidhësit e përshtatshëm mund të sjellin rezultate fitimprurëse.

Kur duhet të luani flop?

Me fjalë të thjeshta, dështimi është kur një lojtar fillon të luajë poker në vend që të luajë vetëm letra. Faktorët që duhen marrë parasysh kur vendoset për të luajtur flop përfshijnë tendencat e kundërshtarëve, strukturën e flop-it dhe statusin e pozicionit të dikujt.

Cilat janë shanset për të goditur një çift në flop?

Shanset për të rrëzuar një palë janë afërsisht 32.5%. Shanset janë identike për lojtarët e tjerë që mbajnë letra më të larta.

Sa shpesh do të hedh një set?

Lojtarët e pokerit zakonisht hedhin një set një herë në nëntë herë që shohin një flop me çiftin e tyre, ose afërsisht 12% të rasteve. Lojtarët gjithashtu kujdesen për setin mbi set. Kjo është kur një kundërshtar rrëzon një set më të mirë kur një lojtar rrëzon një set.