Kazinotë më të mira online me European Roulette 2023

Ruleta evropiane ka hyrë dhe dalë nga kazinotë tokësore për shekuj me radhë. Por në ditët e sotme, loja klasike njihet më mirë si European Roulette online.

Në këtë faqe ne duam të hedhim një vështrim më të afërt të Ruletës Evropiane të kazinove më të mira në internet. Me kaq shumë shumëllojshmëri në treg, është e rëndësishme të dini vërtet se cila është Ruleta Evropiane më e mirë në internet, së bashku me mënyrat e ndryshme për të luajtur Ruletën Evropiane në internet.

Kazinotë më të mira evropiane të ruletës

Kazinotë më të mira evropiane të ruletës

Gjëja e parë që çdo lojtar i bixhozit pyet veten kur dëshiron të luajë Ruletën Evropiane Online është: Çfarë është loja më e mirë e kazinosë në internet për të fituar dhe gjithashtu cila është Ruleta Evropiane e kazinosë më të mirë në internet?

Fatmirësisht edhe ne kemi qenë atje dhe kemi dalë nga ana tjetër me përgjigjen. Kjo është arsyeja pse ekspertët tanë kaluan muaj të tërë duke testuar versionet e reja dhe të ndryshme të Ruletës Evropiane Online - duke pasur parasysh shumëllojshmërinë e jashtëzakonshme.

Ajo që është e rëndësishme të dini është se nuk janë aq shumë lojërat apo faqosja e tavolinës së secilës, por vetë kazinoja online ajo që e ofron.

Kjo është arsyeja pse ne kemi përpiluar një listë të lartë të kazinove më të mira në internet të Roulette Evropiane, të cilat ofrojnë jo vetëm lojërat më të mira, por edhe bonuse dhe siguri maksimale.

Kazinotë më të mira evropiane të ruletës
Rregullat Evropiane të Ruletës

Rregullat Evropiane të Ruletës

European Roulette online nuk është gjë tjetër veçse versioni dixhital i lojës së famshme të kazinosë që gjendet në të gjitha kazinotë tokësore. Elementet kryesore të lojës janë rrota karakteristike e Ruletës Evropiane dhe tabela e Ruletës Evropiane.

Krahasuar me lojërat e tjera, rregullat e Ruletës Evropiane në përgjithësi ofrojnë një RTP 97,30% për lojtarët, që është mjaft i lartë. Nëse krahasohet me versionin amerikan, Ruleta Evropiane fiton shumë për lojtarët.

Në thelb, loja më e njohur e kazinosë në internet - siç dihet për shumë - është versioni evropian që përmban 37 lojëra elektronike, baste brenda dhe jashtë, dhe rrotën e famshme.

Në varësi të bastit të bërë nga lojtari, fitimet mund të ndryshojnë midis 1:1 ose 35:1. Sigurisht, ka shumë rregulla të lojës së Ruletës Evropiane për të mësuar në mënyrë që të zotëroni lojën siç duhet.

Rregullat Evropiane të Ruletës
Variacione evropiane të ruletës

Variacione evropiane të ruletës

Nëse flasim për varietetet kryesore të Ruletës Evropiane, flasim kryesisht për Ruletën Amerikane dhe Ruletën Franceze. Të tre versionet janë pikat kryesore të kazinove online, të cilat janë gjithmonë të pranishme.

Dallimi kryesor midis tavolinave të Ruletës së Kazinosë është se rrota e Rouletës Amerikane ka 38 numra, pasi ka një slot që njihet si "00". Le të hedhim një vështrim në ndryshimin e Roulette Amerikane dhe Evropiane:

VeçoriRuletë AmerikaneRuletë evropiane
Numri i xhepave38 (1-36, 0, 00)37 (1-36, 0)
Xhep shtesëDyfish zero (00)Asnje
Buzë shtëpie5.26%2.70%
Llojet e basteveBrenda dhe jashtëBrenda dhe jashtë
Bastet e thirrjeveNë dispozicionNë dispozicion
Të njohura nëShtetet e BashkuaraEvropë
RTP94,74%97,30%
Rregulli i burgutNrpo
Variacione evropiane të ruletës
Luaj Ruletë Evropiane për para të vërteta

Luaj Ruletë Evropiane për para të vërteta

Natyrisht, kur luani një lojë si kjo lojë kazino, adrenalina hyn në tablo kur bëhet fjalë për të fituar para të vërteta. Kjo është arsyeja pse Ruleta Evropiane për para të vërteta është ndër lojërat më të njohura në botë.

Zakonisht, në paratë reale të Ruletës Evropiane në internet, bastet zakonisht variojnë nga 1 deri në 180 dollarë. Këto kufizime vijnë nga tabelat klasike, të cilat janë zhvendosur në internet për të luajtur online Roulette Evropiane për para sa më afër.

E vetmja gjë që mungon është mundësia për të përdorur mënyrat më të mira të pagesës në internet, bëni një depozitë me ta dhe shijoni përfitimet si bonus.

Për ta bërë këtë në mënyrën më të mirë të mundshme, ne rekomandojmë lexuesit tanë që të luajnë në internet Roulette Evropiane për para të vërteta nga kjo faqe këtu, pasi ne kemi zgjedhur vetëm më të mirët në kazinotë më të mira në internet të vitit.

Strategjitë Evropiane të Ruletës

Duke u grumbulluar gjatë qindra viteve, shanset e Ruletës Evropiane gjithashtu janë modifikuar rëndë nga strategji të ndryshme.

Strategjitë më të mira të Ruletës janë Martingale, Reverse Martingale, D'Alembert, Fibonacci dhe sistemi James Bond. Këto strategji lejojnë lloje të ndryshme bastesh, të cilat mund të ndryshojnë në mënyrë drastike shanset e tavolinës së Ruletës Evropiane.

Ajo që këto strategji bëjnë në të vërtetë është t'u japin lojtarëve shanse më të mira me shanset dhe avantazhin e shtëpisë, qoftë duke bërë baste të vogla të Ruletës Evropiane apo disa shumë të sofistikuara.

Gjëja e rëndësishme për t'u mbajtur në sy është Llogaritësi i shanseve të Ruletës Evropiane, për të ditur se cilën Roulette ka shanse evropiane për të zgjedhur.

Luaj Ruletë Evropiane për para të vërteta
Ruletë Evropiane Falas – Versione Demo

Ruletë Evropiane Falas – Versione Demo

Aktualisht ka qindra tavolina online falas të Ruletës Evropiane. Avantazhi i të luajturit falas të Ruletës Evropiane në internet është se u lejon lojtarëve të zbulojnë lojën, duke praktikuar strategji të ndryshme.

Për më tepër, Ruleta Evropiane në internet falas ul në mënyrë drastike rrezikun e humbjes së parave - duke e bërë atë edhe më të këshillueshëm për lojtarët e rinj ose ata me buxhet të ulët.

Ruletë Evropiane Falas – Versione Demo
Luaj Ruletë Evropiane me një Bonus Kazinoje

Luaj Ruletë Evropiane me një Bonus Kazinoje

Bonuset dhe promovimet janë një pjesë thelbësore e lojës së tavolinës, ashtu si të gjitha lojërat e tjera në një kazino online. Prandaj, për të shijuar kazinonë më të mirë për Roulette, lojtarët duhet të kenë një shumëllojshmëri interesante. Këto janë bonuset që duam të shohim për të luajtur Roulette Evropiane Online:

  • Bonusi i mirëseardhjes
  • Bonusi i ringarkimit
  • Bonusi i kthimit të parave
  • Bonus pa depozitë
  • Bonus VIP
Luaj Ruletë Evropiane me një Bonus Kazinoje
Ofruesit e softuerit evropian të ruletës

Ofruesit e softuerit evropian të ruletës

Meqenëse Ruleta Evropiane Online nuk është thjesht çdo lojë, lojtarët nuk mund të mbështeten as në asnjë ofrues softuerësh. Lojtarët mund të tregojnë menjëherë kur një lojë i përket Microgaming, NetEnt, Playtech dhe veçanërisht Evolution Gaming.

Në mesin e 100+ ofruesit e softuerit në industri, më të mirat janë aktualisht Playtech dhe Evolution Gaming, duke pasur parasysh fokusin e tyre të jashtëzakonshëm në Ruletën në internet, së bashku me të gjitha veçoritë si 0 dhe 00, "Tiers du Cylindre" dhe opsionet e shumta të basteve.

Lista e fjalëve të ruletës evropiane

Këtu i lëmë lexuesit tanë me një listë të shkurtër fjalësh për të mësuar disa detaje më shumë rreth Ruletës Evropiane:

  • Ruletë Single Zero - Këto janë versionet evropiane ose franceze, të cilat kanë vetëm një 0, në vend të dy.
  • E kuqe apo e zezë - Këto janë të gjitha ngjyra të ndryshme nga 0. Janë gjithashtu baste të jashtme, të cilat kanë një koeficient 1:1.
  • Tokat e topave - Kjo i referohet vendit ku topi ulet pasi tregtari lëviz rrotën e Ruletës Evropiane.
  • Numri i zgjedhur - Numri ose shumëllojshmëria e numrave të zgjedhur nga lojtari, që mund të rezultojë në një fitore ose një humbje.
Ofruesit e softuerit evropian të ruletës

Të rejat e fundit

Udhëzuesi i fundit për shanset e ruletës për rezultate më të mira
2022-09-27

Udhëzuesi i fundit për shanset e ruletës për rezultate më të mira

A i keni llogaritur ndonjëherë shanset tuaja për të fituar një bast ruletë? Ruleta është një lojë e lehtë e bazuar në fat që përfshin çuditërisht shumë matematikë. Pra, për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar, lojtarët duhet të kuptojnë qartë shanset e ruletës.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Cila është kazinoja më e mirë në internet për të luajtur Roulette Evropiane?

Kjo varet nga shija e lojtarit, pasi secili lojtar ka preferenca të ndryshme. Në Online CasinoRank, mund të gjeni kazinotë më të mira në internet për të luajtur Roulette Evropiane duke rishikuar kazinotë më të mira të vitit.

A mund të luaj Roulette Evropiane në internet?

Të gjithë lojtarët që janë në moshë madhore dhe ndodhen në një vend ku lejohet iGaming, mund të hyjnë në Ruletën Evropiane në kazinotë më të mira.

Çfarë është Ruleta Evropiane?

Ruleta Evropiane është një nga tre variantet kryesore të Ruletës, e cila e ka origjinën në Evropë siç thotë edhe emri i saj. Ka 37 lojëra elektronike dhe një probabilitet të përgjithshëm fitues prej 97.30%.

Cili është ndryshimi midis Ruletës Evropiane dhe Rouletës Amerikane?

Dallimi kryesor është se American Roulette ka 38 lojëra elektronike dhe një avantazh më të lartë shtëpie, duke zvogëluar kështu mundësinë e fitimit të lojtarit.

A është e drejtë Ruleta Evropiane?

Kjo do të varet nga kazinoja që e ofron, kështu që është thelbësore të zgjidhni një kazino online të licencuar dhe të rregulluar. Me CasinoRank, ju mund të gjeni kazinotë më të mira dhe më të sigurta në internet që ofrojnë lojëra evropiane të ruletës, duke garantuar siguri dhe drejtësi.