Kazinotë më të mira online me Bwin.Party 2023

Bwin.Party është një nga kompanitë më të mëdha në botë që ofron baste sportive, poker, bingo dhe lojëra slot kazino në internet. Ajo u formua në të vërtetë në 2011 përmes një bashkimi të Bwin Interactive Entertainment dhe Partygaming.

Bwin zhvillon softuer të përshtatshëm dhe sisteme mbështetëse për kazinotë e saj në internet. Ai gjithashtu bashkëpunon me ofrues të jashtëm të përmbajtjes. Në shkurt 2016, Bwin.Party u ble nga Entain, dikur GVC Holdings, për 1.7 miliardë £. Entain ruan ende markën Bwin për shkak të popullaritetit të saj me lojtarët që luajnë kazino online. Bwin, gjatë viteve, është përfshirë në sponsorizime sportive. Ata aktualisht sponsorizojnë FC Koln, Borussia Dortmund, Valencia CF dhe Jupiler Pro League belge.