Kazinotë më të mira online me Blueprint Gaming 2023

Plani i lojërave u themelua në vitin 2001 dhe që atëherë është vendosur si një i besuar software kazino ofrues. Kjo kompani është pjesë e grupit gjerman Gauselmann, i cili funksionon që nga vitet 1950. Ndërsa kompania nuk ofron një kazino live apo lojërat e tavolinës, ka ende shumë për të treguar. Firma është e specializuar në prodhimin e sloteve si për tokë ashtu edhe për kazinove online. Përveç krijimit të titujve të saj origjinalë, firma bashkëpunon me markat e palëve të treta për të prodhuar disa nga më lojëra elektronike të njohura në treg. Lojërat e tyre janë të njohura për stilin e tyre të çuditshëm, i cili është i qëndrueshëm në të gjithë gamën, pavarësisht dallimeve të mëdha në dizajnet e lojës.

al Country FlagCheckmark

20bet

al Country FlagCheckmark
Deri në 120 dollarë + 120 rrotullime
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • 96%+ Pagesa në Top Sports
 • Shërbim i shpejtë ndaj klientit
 • Kazino bastesh sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • 96%+ Pagesa në Top Sports
 • Shërbim i shpejtë ndaj klientit
 • Kazino bastesh sportive

20Bet është një faqe e re bastesh në treg e operuar nga TechSolutions Group NV Në kazino, mund të gjeni më shumë se 50.000 ngjarje para ndeshjes në disa nga sportet më të njohura. Lojërat e tyre të kazinosë mund të luhen drejtpërdrejt, gjë që është një shtesë e shkëlqyer për çdo kazino atje.

Deri në 1000 € + 100 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Paneli i lojtarit më të mirë
 • Dizajn i pastër
 • Kazino shumëgjuhëshe
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Paneli i lojtarit më të mirë
 • Dizajn i pastër
 • Kazino shumëgjuhëshe

National Casino operohet nga TechSolutions Group NV, i cili është i bazuar në Curacao, dhe i licencuar nga Autoriteti i Lojërave të Curacao që nga viti 2018. National ofron një përzgjedhje të gjerë lojërash në kategori të ndryshme, të cilat mund të lundrohen lehtësisht në faqen e tyre intuitive dhe miqësore për përdoruesit.

Merrni mbi 2000 € + 100 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Spin Samurai është një nga kazinotë më të fundit në internet. Themeluar në vitin 2020, është në pronësi dhe drejtuar nga Dama NV Ky operator i njohur drejton dhjetëra kazino online, duke përfshirë BitStarz Casino, GetSlots dhe Golden Star Casino.

  €/$100 Bonusi i parë i depozitës
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   Duelz Casino u krijua në 2018 si një kazino në internet që fton lojtarët e fatit të shijojnë lojërat e tyre të preferuara. Kazinoja, e cila është në pronësi të SuprPlay Limited Casinos, përmban disa lojëra të tilla si lojëra elektronike, lojëra tavoline, lojëra pokeri dhe lojëra të drejtpërdrejta. Kumarxhinjtë mund të luajnë lojëra duke përdorur ofruesit kryesorë të softuerit që përfshijnë Play'n GO, NetEnt dhe Microgaming.

   Deri në 5000 €
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    Megapari është një kazino mjaft e re që u lançua në vitin 2019. Platforma operohet nga kompania Orakum NV dhe për ta bërë atë konkurruese ata kanë shtuar disa nga veçoritë dhe komponentët më të mirë. Për më tepër, dizajni i kazinosë është i këndshëm për syrin dhe struktura e saj lejon navigim dhe përdorim të lehtë.

    Deri në 700 dollarë + 40 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Bastet e kazinosë dhe sporteve
    • Sportet virtuale
    • Rrotullime pa besnikëri
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Bastet e kazinosë dhe sporteve
    • Sportet virtuale
    • Rrotullime pa besnikëri

    Betmaster është një operator kazinoje dhe një libralidhës në internet i themeluar në Estonia. Kazinoja ka një licencë nga Curacao që garanton drejtësinë e lojërave. Për më tepër, kazino përdor kodimin më të fundit SSL që siguron mbrojtje dhe konfidencialitet për klientët e tyre.

    100% deri në 400 EUR/USD + 200 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Politikë transparente
    • Shumëllojshmëri e gjerë lojërash
    • Nuk ka tarifa shtesë për depozitat
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Politikë transparente
    • Shumëllojshmëri e gjerë lojërash
    • Nuk ka tarifa shtesë për depozitat

    LevelUp Casino është ndër sipërmarrjet e reja të nisura nga operatori i njohur i lojërave të fatit Dama NV, i cili gjithashtu drejton BitStarz Casino, Kingdom Casino, BaoCasino , dhe Kazino Oshi. Është licencuar në juridiksionin e Curacao nga Antillephone NV Themeluar në vitin 2020, LevelUp Casino është sot një nga më të mirat kazinotë celulare mirësjellje e qasjes së saj mobile-first.

    Deri në 100 $/€ + 25 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Nuk nevojitet regjistrim
    • Pay N Play kazino
    • Përfitimet e statusit VIP
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Nuk nevojitet regjistrim
    • Pay N Play kazino
    • Përfitimet e statusit VIP

    PlayToro është një kazino online që operohet nga SkillOnNet Ltd., operacionet e së cilës rregullohen nga Autoriteti i Lojërave të Maltës sipas një licence të lëshuar në 2018.

    Deri në 1000 € + 200 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Miqësore për celularin
    • Bonuse bujare
    • Oferta VIP
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Miqësore për celularin
    • Bonuse bujare
    • Oferta VIP

    Luckland është një kazino e njohur në internet që operon në industrinë e iGaming për shumë vite. Gjatë viteve të tij aktive, Luckland ka arritur të zhvillojë një reputacion shumë të mirë si një kazino e sigurt në internet që ofron disa nga lojërat më të mira të kazinosë në treg.

    Deri në 200 dollarë + 100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Instant-Play, i disponueshëm në të gjitha platformat!
    • Depozita e shpejtë e parave të gatshme
    • SSL i koduar
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Instant-Play, i disponueshëm në të gjitha platformat!
    • Depozita e shpejtë e parave të gatshme
    • SSL i koduar

    Përpara se t'i bashkoheni kazinosë në internet HeySpin, mund të pyesni veten se çfarë ofron ajo që është e ndryshme nga kazinotë e tjera në internet. Epo, HeySpin ju mirëpret në një ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Është dëshira e çdo lojtari që të lundrojë pa probleme nëpër një faqe kazinoje. Në krye të dizajnit, HeySpin do t'ju japë akses në shumë lojëra dhe ofrues softuerësh.

    Deri në 1000 € + 170 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Tërheqje pa baste!
    • Lojëra me koleksion të madh
    • Shërbimi ndaj Klientit 24/7
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Tërheqje pa baste!
    • Lojëra me koleksion të madh
    • Shërbimi ndaj Klientit 24/7

    Me një ëndërr për një kazino moderne, një fokus në argëtim dhe gëzim, një dëshirë për gamën më të madhe të lojërave dhe pagesa maksimale për klientët, nisi udhëtimi i Viggo.

    Deri në 3000 dollarë + 100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Mbështetje 24/7 e disponueshme
    • Shumëllojshmëri Lojërash të Mëdha
    • Sportet virtuale të disponueshme
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Mbështetje 24/7 e disponueshme
    • Shumëllojshmëri Lojërash të Mëdha
    • Sportet virtuale të disponueshme

    Spinamba Casino është një kazino super e ndritshme me një temë të pazakontë. Ajo padyshim dallohet me dizajnin e saj midis kazinove të tjera në internet. Faqja përmban makineri klasike dhe më moderne, një numër prej më shumë se 1 000, dhe të gjitha kanë parametra dhe raunde të ndryshme të lojës. Lojtarët mund të gjejnë atë që kërkojnë: ofrues të mirënjohur, aftësinë për të luajtur në Kazino Live, pagesa të shpejta, lojëra të ndershme dhe sigurisht bonuse tërheqëse. Një lojtar do të marrë kënaqësi maksimale dhe do të jetë në gjendje të fitojë para. Kazinoja është e qëndrueshme edhe pse e re, ka një zgjedhje të monedhave, luani në modalitetin demo.

    Deri në 200 dollarë + 100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Përvojë lozonjare e lojërave
    • 700+ lojëra dhe rritje
    • Bonus bujar i mirëseardhjes
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Përvojë lozonjare e lojërave
    • 700+ lojëra dhe rritje
    • Bonus bujar i mirëseardhjes

    Mr.play është një faqe kumari me një ndalesë që përbëhet nga një kazino dhe një bastesh. Është i përshtatshëm për entuziastët e kazinosë që janë gjithashtu të interesuar baste sportive. E themeluar në vitin 2017, sipërmarrja operohet nga Aspire Global International LTD, por është në pronësi të Marketplay LTD. Mr.play është i licencuar dhe i rregulluar në MB, Maltë, Suedi dhe Irlandë.

    Deri në 720 € + 200 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Platformë e sigurt dhe e besueshme
    • Qindra lojëra zbavitëse
    • Kazino me temë femrash
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Platformë e sigurt dhe e besueshme
    • Qindra lojëra zbavitëse
    • Kazino me temë femrash

    Queenplay është ndër kazinotë e reja të themeluara në vitin 2020. Sipërmarrja është në pronësi dhe operuar nga Aspire Global International LTD. Ky operator i njohur i kazinosë drejton gjithashtu Regent Play Casino, Chilli Spins Casino, Bellis Casino DK, KaiserSlots Casino dhe Barbados Casino, ndër kazino të tjera. Queenplay Casino është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA).

    Deri në 800 dollarë + 100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Bonuset me rrota të larta
    • Mbështetje 24/7 e disponueshme
    • Bonus VIP
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Bonuset me rrota të larta
    • Mbështetje 24/7 e disponueshme
    • Bonus VIP

    Regent Play është një kazino celulare në internet në pronësi dhe operim të Aspire Global International LTD, i njëjti operator që qëndron pas Wixstars Casino, Atlantic Spins Casino, Trada Casino, PlayFrank Casino dhe ExtraSpel Casino, vetëm për të përmendur disa. E themeluar në vitin 2018, kazinoja funksionon sipas Rregulloreve të Lojërave në Largësi të Maltës me numrin e licencës MGA/CRP/148/2007.

    Deri në 200 € + 60 rrotullime
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Në dispozicion në shumë vende
    • Ofertë e madhe e bonusit dhe rrotullimeve falas
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Në dispozicion në shumë vende
    • Ofertë e madhe e bonusit dhe rrotullimeve falas

    CasinoIn u krijua në 2015, por nuk u lançua deri në vitin 2019. Ekipi që qëndron pas kazinosë donte të kishte produktin më të mirë përpara se ta prezantonte atë te klientët dhe ata bënë një punë të shkëlqyer, duhet ta pranojmë. Tani, CasinoIn ofron një seksion të gjallë bastesh që u siguron lojtarëve të tij gjithçka që ata kërkojnë në një kazino online.

    100% deri në 1 BTC
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
    • Mbi 2600+ lojëra
    • Libri sportiv kripto
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
    • Mbi 2600+ lojëra
    • Libri sportiv kripto

    Kazino Rocketpot u lançua në vitin 2019. Ajo është në pronësi dhe operuar nga Danneskjold Ventures BV dhe e licencuar nga qeveria e Curacao. Kazinoja Bitcoin po përpiqet të bëjë të njohur emrin e saj në një industri të mbushur me njerëz me një listë masive shpërblimesh për klientët e rinj dhe besnikë dhe mbi 2600 lojëra. Biblioteka e lojërave është e mbushur me lojëra elektronike dhe lojëra tavoline nga disa prej ofruesve më të mirë të softuerit dhe shpërblimet janë vërtet masive. Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë qershia në krye me tavolina ruletë të pastër, blackjack dhe baccarat nga Evolution Gaming.

    Deri në 350 dollarë
    • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
    • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
    • Kazino online dhe live
    • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
    • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
    • Kazino online dhe live
    Deri në 1850 dollarë + 500 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Bonuset e mëdha të mirëseardhjes
    • Koleksion i madh lojrash
    • Shërbim miqësor ndaj klientit 24/7
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Bonuset e mëdha të mirëseardhjes
    • Koleksion i madh lojrash
    • Shërbim miqësor ndaj klientit 24/7

    Locowin u themelua nga një grup entuziastësh të vërtetë të kazinosë me synimin për të ofruar përvojat më të mira të kazinosë duke ofruar një kazino të thjeshtë dhe miqësore për përdoruesit, duke u fokusuar te individi dhe duke ofruar shpërblime të personalizuara në këmbim të besnikërisë. Me një gamë të madhe lojërash argëtuese dhe jackpot-et më të mëdha në treg, ju do të shijoni qëndrimin tuaj në këtë kazino.

    Deri në 1000 dollarë + 50 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Bonuset 2 x javë
    • Pagesa të shpejta dhe të sigurta
    • Kazino me temë surfimi
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Bonuset 2 x javë
    • Pagesa të shpejta dhe të sigurta
    • Kazino me temë surfimi

    SurfCasino është një kazino ambicioze e drejtuar në fund të 2017 nga Dama NV, dhe programi i saj i filialeve i përket Ocean Affiliates. Është një vëlla i kazinosë DLX dhe kazinosë TTR.

    100 € + 100 rrotullime
    • Bonuse bujare
    • Depozita dhe tërheqje e shpejtë dhe e sigurt
    • Një përzgjedhje e gjerë lojërash
    • Bonuse bujare
    • Depozita dhe tërheqje e shpejtë dhe e sigurt
    • Një përzgjedhje e gjerë lojërash
    Deri në 300 € + 200 rrotullime
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Shpërblime të shkëlqyera dhe FS
    • Kazino me reputacion
    • Promovime të vazhdueshme
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Shpërblime të shkëlqyera dhe FS
    • Kazino me reputacion
    • Promovime të vazhdueshme

    Loyal Casino është një kazino evropiane e themeluar mirë, e disponueshme në të gjithë kontinentin. Bashkëpunimi me Betsson Group bëri që Loyal Casino të kishte softuerin më të mirë në treg.

    Deri në 500 $/€ ose 5 BTC + 100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Kazino Bitcoin
    • Shumë monedhë
    • Shumëgjuhëshe
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Kazino Bitcoin
    • Shumë monedhë
    • Shumëgjuhëshe

    7Bit Casino është një kazino online e krijuar në vitin 2014. Ajo strehon një gamë të gjerë lojërash elektronike, lojëra tavoline live dhe virtuale dhe lojëra pokeri nga ofruesit kryesorë të softuerëve. Ajo është tërësisht në pronësi të Dama NV Dama NV është një ent juridik plotësisht i regjistruar dhe i licencuar nga Qeveria e Curacao me një licencë dhe mbikëqyrje të lojërave në distancë të ofruar nga Antillephone NV Edhe pse 7Bit është një kazino online e mirënjohur e dëshmueshme e drejtë, lojtarë nga Spanja, Holanda , Franca, Uellsi i Ri Jugor, Izraeli, Ukraina, Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA janë të kufizuara në operacionet e saj.

    Deri në 500 € ose 5 BTC + 100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Kazino Bitcoin
    • Shumë monedhë
    • Kodet e bonusit
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Kazino Bitcoin
    • Shumë monedhë
    • Kodet e bonusit

    Kazinoja Online Katsubet është një nga të parat faqet e lojërave në internet për të pranuar bitcoin. Ai filloi operacionet në vitin 2020 dhe menaxhohet dhe operohet nga Dama NV, një lojtar me përvojë në industri me licencim ndërkombëtar nga Curaçao. Kazinoja synon t'u ofrojë lojtarëve argëtim të pakufizuar të paraqitur në një platformë me temë aziatike. Në fakt, emri i kazinosë rrjedh nga hieroglifi "Katsu", që nënkupton "të fitosh" në japonisht.

    100% deri në 500 € + 200 FS
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • 10 gjuhë të mbështetura
    • Shumëllojshmëri pagesash
    • Mbështetje 24/7
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • 10 gjuhë të mbështetura
    • Shumëllojshmëri pagesash
    • Mbështetje 24/7

    Boomerang Casino është një kazino në internet e krijuar në vitin 2020 dhe në pronësi të Rabidi NV Kompania mban një licencë të lëshuar nga Qeveria e Curacao. Sipas përshkrimit në faqen e internetit, numri masiv i lojërave garanton që paratë e lojtarëve të kthehen tek ata. Ndërfaqja ka një temë vizatimor me një sfond të errët, duke bërë butonat dhe etiketat me ngjyra të ndezura.

    100% deri në 100 € + 50 FS
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Gama e gjerë e lojërave
    • Klub besnikërie me bonuse unike
    • Dhurata dhe surpriza ekskluzive
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Gama e gjerë e lojërave
    • Klub besnikërie me bonuse unike
    • Dhurata dhe surpriza ekskluzive

    Rolling Slots është një kazino e re në internet e krijuar në vitin 2021. Ajo është në pronësi dhe operohet nga GBL Solutions NV Të gjitha operacionet e saj janë të licencuara dhe të rregulluara sipas ligjeve të Qeverisë Qendrore të Antileve Hollandeze. Lojtarët mund të depozitojnë dhe tërheqin fonde duke përdorur opsione të shumta pagese. Të gjitha lojërat testohen rregullisht për drejtësi nga laboratorë të pavarur testimi.

    Deri në 300 € + 150 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Shumëllojshmëri sistemesh pagese
    • Biseda online 24/7
    • Dyqan ku lojtarët mund të shkëmbejnë monedha për para, bonuse
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Shumëllojshmëri sistemesh pagese
    • Biseda online 24/7
    • Dyqan ku lojtarët mund të shkëmbejnë monedha për para, bonuse

    Wild Tokyo Casino filloi të ofrojë shërbime lojrash në vitin 2020. Është në pronësi të Altacore NV dhe operon me licenca nga Curacao dhe Qeveria Qendrore e Holandës. Faqja e internetit ka një temë futuristike që u jep anëtarëve një përvojë unike që përfshin promovim fantastik, lojëra nga zhvillues të shumtë dhe mbështetje për klientët gjatë gjithë kohës.

    100% deri në 120 € + 120 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Kazino bastesh sportive
    • Gamë e gjerë softuerësh
    • Shpërblime të larta
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Kazino bastesh sportive
    • Gamë e gjerë softuerësh
    • Shpërblime të larta

    Edhe pse viti 2009 konsiderohet si fillimi zyrtar i asaj që tani njihet si TonyBet, kazinoja filloi funksionimin e saj në vitin 2003, megjithëse me një emër tjetër. Në atë kohë, kazino operohej nga marka OmniBet, e cila me kalimin e viteve u shndërrua në një titani të lojërave. Gjashtë vjet pas themelimit të saj, profesionisti lituanez i pokerit Antanas Guoga, i njohur gjithashtu si "Tony G", bleu markën.

    100 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Kazino e drejtë
    • Pay N Play kazino
    • Lojëra të reja dhe të njohura
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Kazino e drejtë
    • Pay N Play kazino
    • Lojëra të reja dhe të njohura

    Turbonino është një kazino në internet e krijuar në vitin 2020. Është një anëtar i kazinove të kufizuara Skill On Net. Ai ofron një koleksion të gjerë lojërash kazino si lojëra elektronike video, lojëra tavoline dhe lojëra kazino live. Punon me disa studio të famshme lojërash si Play'n GO, Pragmatic Play dhe NetEnt. Kazinoja në internet Turbonino është e licencuar dhe e rregulluar nga UKGC, MGA dhe autoriteti Suedez Gambliauthority përmes kompanisë së saj mëmë. Kazino online Turbonino është një tjetër hyrje e fundit në tregun e lojërave të fatit. Është projektuar thjesht me një ndërfaqe mbresëlënëse me kontrolle të thjeshta. Faqja e internetit dominohet nga një ngjyrë blu me disa prekje të bardhë dhe vjollcë. Shumica e kazinove në internet janë të dizajnuara me të gjithë lojtarët në mendje. Lojërat e kazinosë në internet Turbonino janë plotësisht të optimizuara për të gjitha llojet e pajisjeve. Është i disponueshëm në versionet e luajtjes së menjëhershme dhe celularin. Kazino online Turbonino drejton një program VIP me gjashtë nivele që ofron shpërblime të personalizuara si pagesa të shpejta, kufij më të lartë të depozitave dhe oferta speciale mujore.

    Deri në 775 € / 350 dollarë + 250 rrotullime falas
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Program i mirë VIP
    • Shumë bonuse
    • Dizajn i mirë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Program i mirë VIP
    • Shumë bonuse
    • Dizajn i mirë

    Bizzo Casino është një kazino mjaft e re, e lançuar në vitin 2021 dhe menaxhohet dhe operohet nga TechSolutions Group Limited. Bizzo pranon lojtarë nga Kanadaja, Australia dhe vende të tjera ku kumari është i ligjshëm.

    Shfaq më shumë
    Shfaq më pak
    Historia e lojrave në internet

    Historia e lojrave në internet

    Kumari online u bë i disponueshëm në mesin e viteve 1990 kur interneti hyri në domenin publik. Ishte në këtë kohë që qeveria e Antigua dhe Barbuda lëshoi licenca për bizneset e interesuara pasi u miratua Akti i Tregtisë së Lirë dhe Përpunimit. Sapo u miratua ligji, u vunë në dispozicion dhjetëra faqe lojërash fati dhe po krijoheshin të reja. Përpara vitit 1998, kishte mbi 200 kazino online, dhoma pokeri dhe vende bastesh sportive në të gjithë globin. Ishte nga këtu që industria u ngrit dhe frytet e kazinove të para në internet mund të shihen sot.

    Historia e lojrave në internet
    Lojëra me projekte

    Lojëra me projekte

    Blueprint nuk ofron një shumëllojshmëri të gjerë lojërash, siç mund të pritej pasi kompania është e specializuar vetëm në krijimin e lojërave elektronike. Slotet e tyre dallohen nga ato të kompanive të tjera për sa i përket grafikave të tyre të qarta dhe të ndritshme që janë përfshirë në secilën prej lojërave të tyre. Titujt janë gjithashtu të pakrahasueshëm dhe përfshijnë disa nga temat më unike.

    Një tjetër arritje nga Blueprint Gaming është se ata kanë qenë në gjendje të marrin një licencë për të prodhuar disa nga emrat e mëdhenj në lojërat celulare. Ata kanë qenë në gjendje të zhvillojnë lojëra elektronike video që mund të luhen në pajisjet celulare. e tyre lojëra celulare janë bërë kaq të njohura në mesin e lojtarëve, dhe të dhënat e reja të jackpot-it raportohen pothuajse çdo ditë tjetër.

    Firma ofron gjithashtu lojëra elektronike jackpot progresive. Për momentin, Blueprint Gaming ka pesë tituj jackpot, duke përfshirë Plants vs. Zombies, The Piz Wizard, Cop the Lot, Winstar dhe Viz.

    Lojëra me projekte
    Cilat kazino online duhet t'u besoj?

    Cilat kazino online duhet t'u besoj?

    Kur bëhet fjalë për bastet online, lojtarëve u kërkohet të jenë të kujdesshëm kur zgjedhin një faqe kazinoje. Kazinoja më e mirë në internet është ajo që është e licencuar dhe e regjistruar me një autoritet licencues të besuar. Licencat janë provë që kazinoja i përmbahet rregullave dhe rregulloreve të industrisë. Është një masë për të siguruar që ata të trajtojnë klientët e tyre në mënyrë të drejtë dhe gjithashtu të mbrojnë të dhënat e përbashkëta. Të gjitha informacionet e licencimit mund të gjenden në faqen kryesore të kazinosë në fund.

    Cilat kazino online duhet t'u besoj?
    Arsyeja për popullaritetin e kazinosë në internet

    Arsyeja për popullaritetin e kazinosë në internet

    Me kalimin e viteve, bastet online janë bërë mjaft të njohura, veçanërisht në kazino. Shumë lojtarë po kthehen në kazinotë në internet thjesht për shkak të komoditetit që ofrojnë këto faqe. Lojtarët nuk duhet të udhëtojnë më në faqet fizike të kazinosë për të vendosur baste. Me kazinotë online, bastet mund të vendosen nga komoditeti i shtëpive të tyre. Këto faqe u ofrojnë lojtarëve gjithashtu një përzgjedhje të gjerë lojërash nga ato që gjenden në homologët e tyre në tokë.

    Rëndësia e lojërave të fatit të përgjegjshëm në internet

    Bixhozi është një aktivitet i mirë i kohës së lirë nëse bëhet siç duhet. Lojtarëve të kazinosë në internet kërkohet të praktikojnë kumar të sigurt për të shmangur varësinë. Kjo mund të bëhet duke pasur kufizime se sa për të luajtur kumar. Është vendosur një buxhet dhe pasi të arrihet kufiri, lojtari e lë lojën deri herën tjetër. Gjithashtu, lojtarët duhet të shmangin përpjekjet për të vendosur më shumë baste në një përpjekje për të rikuperuar atë që kanë humbur tashmë.

    Arsyeja për popullaritetin e kazinosë në internet

    Të rejat e fundit

    Blueprint Gaming ngjitet me Big Cat King Megaways™ të ri
    2020-11-04

    Blueprint Gaming ngjitet me Big Cat King Megaways™ të ri

    Plani i lojërave po u jep fuqi lojtarëve në slotin e tij të fundit të aventurës, Big Cat King Megaways™, me një veçori unike që u jep atyre më shumë opsione se si të eksplorojnë lojën ekzotike. Versioni më i fundit i lojës së kazinosë Blueprint, i cili është i aksesueshëm vetëm në tregjet jo në Mbretërinë e Bashkuar, prezanton një veçori të veçantë dhe ekskluzive të Spin Booster që inkurajon lojtarët të rrotullojnë timonin në përpjekje dhe të bëjnë rrotullime shtesë për Lojë bonus.