Bally Wulff

December 8, 2021

Udhëtoni në Egjiptin e Lashtë me librat dhe kurorat e Bally Wulff

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

E themeluar në vitin 1950 nga Gunter Wulff, Bally Wulff nuk është zhvilluesi më i popullarizuar i lojërave të kazinosë në internet përreth. Por lojtarët gjermanë do t'ju thonë se ata dinë shumë për këtë grumbullues. Kompania është e njohur për lojërat e saj argëtuese në internet me tema klasike mesjetare.

Udhëtoni në Egjiptin e Lashtë me librat dhe kurorat e Bally Wulff

Një shembull i mirë është Books and Crowns i debutuar së fundmi që i teleporton lojtarët në botën e Egjiptit të lashtë. Në këtë lojë, ju do të grabitni thesarin e mbështetur me dy veçori bonus. Pra, a jeni gati të vizitoni tokën e piramidave dhe faraonëve? Shpresoj keshtu!

Përmbledhje e librave dhe kurorave

Books and Crowns është një film emocionues me 5 rrotullime i prezantuar në gusht 2021 nga Gamomat (më parë Bally Wulff). Kjo lojë kazino i çon lojtarët në një udhëtim aventuresk në botën e vjetër të Egjiptit. Argëtimi ndodh në një rrjet 5x3 me grafika mbresëlënëse, relike të vlefshme dhe hyjnitë e lashta.

Ai përmban simbole të egra, dy lojëra bonus dhe pesë linja fikse pagese. Megjithatë, disa lojtarë të etur as që do të mendojnë të rrotullojnë një automat me 20 ose 25 linja pagese. Tani kjo do të thotë se Books and Crowns nuk është për të gjithë. Por qëndroni atje sepse përmban disa raunde lojërash falas.

Ndërkohë libri dhe kurora janë simbolet e shpërndarjes. Siç pritej, ata aktivizojnë njërën nga lojërat e disponueshme bonus. Për më tepër, libri është një lojë më vete në raundin e lojës bazë, duke rritur shanset tuaja për të fituar në proces. Dhe pa harruar perëndeshën e bukur të egër, e cila zëvendëson të gjitha simbolet e tjera përveç shkapërderdhjeve.

Karakteristikat e bonusit të librave dhe kurorave

Tërheqja kryesore e këtij titulli slot elektrik janë dy raundet e bonusit. Si fillim, ulja e kurorës madhështore 3x do t'ju japë 12 rrotullime bonus pa kurorë për të luajtur. Por kjo nuk është e gjitha. Shenjtoret faraonike përmirësohen ndërsa ngjiteni në shkallë. Ka pesë shkallë për t'u ngjitur. Nëse jeni me fat për të zbritur në natyrë, rrotullat do të zgjerohen, duke i përmirësuar ikonat në nivelin më të lartë pasues.

Ndërsa vazhdoni të rrotulloni rrotullat, shanset për të vendosur një simbol premium rriten në mënyrë eksponenciale. Kjo çon në mundësi shtesë për sukses. Zbarkimi i perëndeshës në zgjerim 1x, 2x ose 3x gjatë raundeve të rrotullimit të bonusit do t'ju japë respektivisht 1, 3 ose 5 rrotullime shtesë.

Lojtarët mund të marrin gjithashtu 10 libra falas dhe rrotullime bonus nëse libri përfundon 3 herë. Me këtë veçori, një simbol bonus zgjidhet rastësisht. Kjo mund të jetë një ankh, hyjni e lashtë ose skarab. Karakteri i zgjedhur më pas transformohet automatikisht në një simbol bonus. Më pas, gjërat fillojnë të bëhen edhe më mirë me raundet e rrotullimit të bonusit që rriten me çdo vrapim.

Zbarkimi i ikonave të bonusit mund të aktivizojë gjithashtu simbolin e vulës. Si kthim, simboli i bonusit zgjerohet për të mbuluar të gjithë bobinën. Dhe nëse simboli zgjerohet për të mbuluar të pesë rrotullat njëkohësisht, lojtarët mund të shkaktojnë shpërblimin maksimal. Është gjithashtu e dukshme që zbarkimi i më shumë se tre librave gjatë funksionit u jep lojtarëve 10 libra falas dhe rrotullime bonus. Nuk bëhet më mirë se kjo!

Librat dhe kurorat RTP, paqëndrueshmëria dhe kufijtë e basteve

Ndjekësit e mprehtë të publikimeve të Bally Wulff do të pajtohen që kompania nuk jep shumë informacione për lojën. Me fjalë të tjera, do t'ju duhet të luani versionin demo të lojës për të njohur RTP dhe paqëndrueshmërinë. Dhe, edhe me këtë, do t'ju duhet disa gërmime të thella për të dalë me këtë informacion.

Por mos u shqetësoni sepse kjo është pikërisht ajo që ka të bëjë me këtë postim rishikimi. Si fillim, paqëndrueshmëria e lojës vlerësohet mesatare nga shumica e recensuesve. Kjo do të thotë fitore më të vogla por të shpeshta për ju. Gjithashtu, RTP vlerësohet 96%, që është norma mesatare e industrisë.

Sa i përket kufijve të basteve, loja ruan të njëjtat tarifa si shumica e titujve të tjerë të fundit nga zhvilluesi. Lojtarët me buxhet mund të argëtohen me vetëm 0,10 €. Por nëse bankrolli juaj është mjaft i madh, mund të vini bast një maksimum prej 10 €, që është shumë më e ulët se ajo që ofrojnë shumica e zhvilluesve.

Ku të luani lojën elektronike të librave dhe kurorave

Titujt Bally Wulff nuk janë ata që mund të gjenden lehtësisht shumica e kazinove online. Kjo për shkak se kompania fokusohet kryesisht në tregun gjerman. Por megjithatë, disa kazino online bashkëpunojnë me këtë zhvillues lojërash për të ofruar lojërat e tyre. Vetëm sigurohuni që kazinoja online është e licencuar dhe e rregulluar si ato të sugjeruara në këtë faqe.

Librat dhe sorrat: Vlerësimi përfundimtar

Nuk është sekret që shumë lojtarë e anashkalojnë Titujt e Bally Wulff në botën e lojërave të fatit në internet. Por me një shtesë tjetër të fortë si Books and Crowns, ndoshta është koha për të provuar automatet e tyre.

Sloti Books and Crowns i mban gjërat të thjeshta duke ruajtur lojën shumë tërheqëse. Ky është një art që zhvilluesi e ka zotëruar në mënyrë të përsosur, pasi shumica e rivalëve të industrisë kërkojnë sasinë mbi cilësinë. Në përgjithësi, ky titull është për ata me një stil të qetë lojrash.

Të rejat e fundit

Revolucionizimi i kazinove në internet: lojëra me celular, shanse të rritura, siguri e përmirësuar dhe animacion 3D
2023-11-24

Revolucionizimi i kazinove në internet: lojëra me celular, shanse të rritura, siguri e përmirësuar dhe animacion 3D

Lajme