1xBet

July 27, 2021

2 milionë dollarë fitime për lojtarin 1xBet nga një akumulues me 44 ngjarje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Të gjithë e dinë fabulën e fëmijëve të Ali Babës dhe të dyzet hajdutëve. Ai gjeti një thesar dhe e përdori atë për të mirën e familjes së tij. Shumë prej nesh kanë ëndërruar për pasuri të menjëhershme dhe një fund përrallash. 

2 milionë dollarë fitime për lojtarin 1xBet nga një akumulues me 44 ngjarje

Në realitetin e sotëm, nuk ka nevojë të udhëtoni në Arabi dhe të kërkoni shpellat e thesarit. Megjithatë, në vitin 2021 ju ende mund të bëheni të pasur brenda natës duke vendosur baste në 1xBet. 44-vjeçari, banor në Almaty, Mukhazhan, u fut në atë rrugë drejt fatit. Anëtar në 1xBet që nga viti 2019, Mukhazhan bëri një parashikim të jashtëzakonshëm që u realizua. Parashikimi i tij mbresëlënës ishte jashtëzakonisht i saktë dhe ia vlente të detajohej këtu. 

Një gëzim i vërtetë për t'u vëzhguar

Lojtari vendosi baste në një prej basteshkruesve kryesorë në botë, 1xBet që arrin një total prej 100 mijë tenge (238 dollarë). Mukhazhan parashikoi me saktësi rezultatet e një basti akumulues prej 44 ngjarjesh, duke mbledhur një 876,682,300 tenge të pabesueshme, që është e barabartë me mbi 2 milionë dollarë! Një çmim i tillë i jashtëzakonshëm fitues padyshim që do të tërheqë dhe motivojë lojtarët të vendosin baste me 1xBet. 


2 milionë dollarë fitime për lojtarin 1xBet nga një akumulues me 44 ngjarje

Në një intervistë të fundit, Mukhazhan përmendi se ai bast ekskluzivisht në futboll. Kjo sepse ai vetë është futbollist. Prandaj, ai është i njohur me rregullat e lojës dhe rezultatet e konfirmojnë këtë. Ai zgjodhi 1xBet për shumëllojshmërinë e opsioneve të basteve dhe liria për të vënë baste në çdo mënyrë është e pamposhtur.

Ka opsione të pakufizuara bastesh me akumulues, shanse më të larta, madje mund të bastoni në të njëjtin ekip që luan në turne të ndryshëm. Ai e do lirinë e zgjedhjes, kjo është arsyeja pse ai preferon 1xBet. 

2 milionë dollarë fitime për lojtarin 1xBet nga një akumulues me 44 ngjarje

Ai vazhdoi se i pëlqejnë bastet e mëdha akumuluese pasi fitimet mund të jenë të konsiderueshme. Sidoqoftë, ai ishte në avantazh gjatë ndeshjeve të fundit, duke e ditur se sa afër fitores ishte. Ai deklaroi se me tre ose katër ndeshje të mbetura, rezultati është plotësisht i mundur, dhe kjo është kur nervat fillojnë! 

Ndeshja e fundit ishte natën, dhe kur gjithçka u vendos në vend, ai mezi u besonte syve të tij. U desh pak kohë për t'u zhytur; në fillim ishte surreale dhe ai nuk mund ta besonte. Më në fund, megjithatë, ai zgjoi gruan e tij për t'i treguar asaj se çfarë kishte ndodhur. Ai ishte i kënaqur që paratë e çmimit u shfaqën në llogarinë e tij në një kohë të shkurtër. Bilanci i tij shkoi nga zero në 2 milionë dollarë në një çast. 

Veçanërisht, përzgjedhjet e akumulatorëve nuk ishin ato me shanset më të larta; më i madhi ishte 1.48. Shumica e basteve ishin për garat evropiane dhe favoritët kryesorë të futbollit në kampionatin evropian. Taktika e vazhdueshme e shpërbleu parashikuesin bujarisht. Mukhazhan tha se do t'i shpenzonte fitimet e tij në bamirësi pasi gruaja e tij administron një organizatë bamirësie për kafshët e pastrehë në Almaty. 

Gjëja e parë që ai synon është të ndihmojë ata që kanë nevojë. Kënaqësia e një vepre të tillë të mirë është e pamatshme dhe tashmë po jepet ndihma financiare duke shlyer borxhet në klinikat veterinare vendore, që është një gëzim i madh. Të jesh në gjendje të ndihmosh zëvendëson vetë fitoren kur sheh njerëz që qajnë nga lumturia për atë që po ndodh.

Çfarë ka ndërmend të bëjë Mukhazhan me fitimet e tij 1xBet?

Sigurisht, jo të gjithë mund të ndihmojnë aq shumë; megjithatë, Mukhazhan drejton një biznes të suksesshëm dhe nuk ka nevojë të blejë makina luksoze apo pasuri të shtrenjta të paluajtshme.

Fitimi qëndron tek mesazhi, dëshira për të ndihmuar ata që kanë nevojë. Sipas fituesit, nëse hyni në të me qëllime pozitive për të ndarë fitimet me nevojtarët, kjo mund të jetë receta e suksesit. Në fund, gjithçka u bashkua në mënyrë perfekte, me një milioner të ri që u shfaq në Kazakistan!

Nuk është hera e parë që lojtarët e 1xBet fitojnë çmime astronomike. Në fillim të vitit 2020, një tjetër banor i Almatit fitoi një pagesë prej 9 milionë tenge në 1xBet. Megjithatë, 876 milionët e tanishëm kanë vendosur një rekord të ri, çmimin më të madh të pagesës në histori për bastet online në Kazakistan dhe CIS. 

Fitorja e Mukhazhan konfirmon edhe një herë statusin kryesor të 1xBet në mesin e basteshkruesve globalë. Pra, realizoni ëndrrat tuaja me një përrallë që përfundon në 1xBet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme