Pragmatic Play

March 15, 2021

Loja pragmatike arrin parajsën me portat e Olimpit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Më 24 shkurt 2021, Lojë pragmatike publikoi një video tjetër argëtuese slot në versionin e tij të fundit, lojtarët do të bëjnë një udhëtim në malin Olimp, shtëpinë mitike të Zeusit. Pra, bëhuni gati të zbuloni surprizat që ju pret në këtë videoklip me temë greke.

Loja pragmatike arrin parajsën me portat e Olimpit

Përmbledhje e lojës

Para së gjithash, kjo slot video bazohet në 6 rrotulla, 5 rreshta dhe linja pagese zero. Në vend të kësaj, ai përmban një sistem "Pay Anywhere", që do të thotë se lojtarët mund të vendosin kombinime që përputhen kudo, pavarësisht nga pozicionet e simboleve. Tani kjo është një risi.

Në ekranin e parë, do të shihni një skenë të bukur pranë kështjellës së Zeusit. Do të shihni shtylla të larta, të arta rreth kështjellës me një flakë në krye. Në anën e djathtë, do të shihni një Zeus lundrues, gati të hidhet me bulona dhe të shtojë shumëzues.

Megjithatë, peizazhi ka pak gjasa gjatë Rrotullime falas modaliteti. shtyllat e arta tani do të shfaqin zjarrin blu pasi ngjyrat e ngrohta në bazën e lojës ndryshojnë në blu të hapur. Kjo do të thotë që loja sapo u bë pak serioze.

Karakteristikat e lojës

Mund të zbarkoni të paktën 4 simbole Scatter dhe të zhbllokoni funksionin e Rrotullimeve Falas. Këtu do të fitoni deri në 15 rrotullime falas, të cilat mund t'i kthejnë pamundësitë në mundësi. Për të shtuar kremin mbi tortë, Zeusi shtoi një simbol të shumëzuesit total që shfaqet në anën e majtë të ekranit. Në këtë rast, simboli i shumëzuesit që shfaqet në rrotullat e rrotullimit fitues i shtohet "shumëzuesit total". Gjithashtu, vlera totale e shumëzuesit vlen për të gjitha fitoret në një raund rrotullimesh Falas.

Rrotullimet Falas kanë rëndësi mënjanë; lojtarët do të marrin gjithashtu veçorinë Tumble. Siç sugjeron emri, kjo veçori i referohet mënyrës se si bien simbolet në bobina. Në këtë slot video, lojtarët mund të bëjnë kombinime të shumta fituese me një rrotullim të vetëm, ndryshe nga lojëra elektronike të tjera në internet Pragmatic Play si Egjipti Mysterious dhe Dora e Midas.

Ndërkohë, simbolet që krijojnë veçorinë Tumble do të zhduken pas një fitoreje dhe do të zëvendësohen shpejt me shembuj të rinj nga lart. Prandaj, lojtarët mund të krijojnë kombinime të reja fituese. Mos harroni se rrëzimi vazhdon derisa të mos ketë më fitore nga një rënie.

Mënyra e bastit Ante

Çuditërisht, Gates of Olympus u lejon lojtarëve të zgjedhin një shumëzues për të punuar. Për shembull, shumëzuesi i parazgjedhur i basteve 20x i lejon lojtarët të blejnë Rrotullime Falas për deri në 100 herë borxhin total. Nga ana tjetër, shumëzuesi i basteve 25x rrit shanset tuaja për të shkaktuar rrotullime Falas duke shpërndarë shpërndarje shtesë.

Mjerisht, veçoria Bli rrotullime falas nuk ofrohet në këtë modalitet. Me këtë veçori, lojtarët mund të aktivizojnë Lojëra Falas në çast për 100x të bastit. Do të shihni një numër të rastësishëm shpërndarjesh pasi t'i rrotulloni rrotullat vetëm një herë. Kjo, në këmbim, zhbllokon këtë veçori të shumëpritur.

RTP dhe shuma e bastit

Si fillim, Gates of Olympus ka një normë të paracaktuar RTP prej 96,5% me një paqëndrueshmëri të rritur që i jep vlerësimin 5/5 në Pragmatic Play. Sidoqoftë, potenciali i lojës merr një goditje të madhe në rënie nga 21,100x në vetëm 5000x. Ky është një tregues se kritikat e mëparshme kundër potencialit tepër të ekzagjeruar të zhvilluesit kanë arritur në shtëpi.

Ju mund të hapni portat e shtëpisë së Zeusit duke vënë baste nga 0,20 deri në 100 euro. Megjithatë, këto nuk janë opsionet e vetme në dispozicion. Klikoni butonat (-) dhe (+) në fund të ekranit për të hapur menynë e basteve. Përveç rregullimit të bastit, mund të vendosni edhe emërtimin e monedhës. Vlera e monedhës fillon nga 0,01 € deri në 0,50 €.

Portat e Olimpit: Verdikti përfundimtar

Luaj këtë lojë nëse dëshiron të shijosh fuqinë e Zeusit në maksimum. Loja përmban shumëfishues të shumtë, rrotullime falas, opsione bastesh të personalizueshme dhe një RTP mesatare. Në përgjithësi, Pragmatic Play bëri një punë të shkëlqyer duke ndryshuar lojën, duke i dhënë Gates of Olympus një ndjesi krejt të re dhe më të paqëndrueshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme