PlayToro Rishikimi 2024 - Withdrawals

PlayToroResponsible Gambling
CASINORANK
8.22/10
BonusBonus 100$ + 25 rrotullime falas
Nuk nevojitet regjistrim
Pay N Play kazino
Përfitimet e statusit VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Nuk nevojitet regjistrim
Pay N Play kazino
Përfitimet e statusit VIP
PlayToro is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Pasi lojtarët të regjistrojnë një llogari në PlayToro, ata do të kenë akses në të gjitha shërbimet në këtë kazino online, një prej të cilave është tërheqja e fitimeve të tyre.

Për të tërhequr fonde nga llogaria e tyre, lojtarët duhet të identifikohen në llogarinë e tyre, të vizitojnë seksionin e arkëtarit dhe të klikojnë në Tërheqje. Pasi të fusin shumën dhe metodën e tyre të preferuar, kazinoja do të përpunojë fondet dhe do t'i dërgojë paratë në metodën e zgjedhur sa më shpejt të jetë e mundur.

Falë kriptimit SSL që përdor PlayToro, çdo tërheqje do të jetë e sigurt dhe procesi nuk do të ndërhyhet nga palë të treta të padëshiruara.

Nëse lojtarët dëshirojnë të tërheqin fonde nga llogaritë e tyre, ata do të jenë të lumtur të dinë se kanë shumë mënyra pagese në dispozicion. Ato janë këto:

 • VIZA: kartat e kreditit dhe të debitit nga VISA mund të përdoren për të bërë një tërheqje dhe shuma minimale e tërheqjes është 20 dollarë.
 • MasterCard: Kartat e kreditit dhe debitit MasterCard janë gjithashtu të disponueshme dhe shuma minimale e tërheqjes së tyre është 20 dollarë.
 • Maestro/Switch/Solo: tërheqja minimale që lojtarët mund të bëjnë me këto metoda është 20 dollarë.
 • Paysafecard: Tërheqjet nga Paysafecard në PlayToro janë të disponueshme dhe shuma minimale që ato mund të tërheqin me këtë opsion është 20 dollarë.
 • Jeton: nëse lojtarët duan të tërheqin fonde duke përdorur Jeton, ata duhet të fusin një shumë jo më të ulët se $20.
 • Shumë më mirë: Tërheqjet MuchBetter duhet të jenë të paktën 20 dollarë dhe paratë transferohen pasi fondet të përpunohen nga kazinoja.
 • Skrill: si një mënyrë pagese në internet, tërheqjet e Skrill përpunohen shpejt dhe shuma minimale e tërheqjes është 20 dollarë.
 • ecoPayz: ecoPayz mund të përdoret për të tërhequr para, por shuma minimale është 20 dollarë.

Siç mund ta shohin lojtarët, shuma minimale e tërheqjes për të gjitha opsionet në PlayToro është 20 dollarë. Përveç atyre të lartpërmendurve, ata mund të përdorin transferta të shpejta bankare, Trustly, PayPal, Neteller, Sofort, Citadel, Interac dhe Webmoney.

Një gjë që ia vlen të dihet për tërheqjet është fakti se nëse lojtarët dëshirojnë të tërheqin fitimet e tyre të bonusit, ata duhet të plotësojnë termat dhe kushtet e bonusit dhe T&C më e rëndësishme janë kërkesat e basteve.

Kërkesat e bastit tregojnë shumën që lojtarët duhet të bastojnë gjatë periudhës së vlefshmërisë së bonusit për të tërhequr fondet. Nëse kërkesat e basteve nuk plotësohen brenda afatit kohor të caktuar, PlayToro do të heqë fondet e bonusit nga llogaritë e lojtarëve.

Kohët e Tërheqjes

Siç u përmend vetëm, PlayToro ka një bollëk metodash të disponueshme të tërheqjes dhe secila metodë vjen me një kohë të caktuar përpunimi. Lajmi i mirë është se kohët e tërheqjes së PlayToro janë mjaft të shpejta. Me këtë u tha, metodat e tërheqjes në këtë faqe kazinoje janë si më poshtë:

 • VIZA: lojtarët që kërkojnë një tërheqje VISA do të duhet të presin 3-7 ditë pune që kazino të pastrojë fondet e tyre dhe t'i transferojë ato.
 • MasterCard: MasterCard ka të njëjtën periudhë përpunimi si tërheqjet VISA – lojtarët që kërkojnë një tërheqje nga MasterCard do të duhet të presin 3-7 ditë pune që paratë të transferohen.
 • Skrill: Skrill është një nga metodat më të shpejta të tërheqjes në PlayToro pasi të gjitha kërkesat me këtë opsion përpunohen brenda 1 dite pune.
 • Transferta me tel: lojtarët që kërkojnë një tërheqje të transfertës bankare do të duhet të presin 3-7 ditë pune që paratë të pastrohen dhe dërgohen.
 • Me besim: koha mesatare e përpunimit për tërheqjet e Trustly është 0-1 ditë pune.
 • Neteller: lojtarët që zgjedhin të tërheqin fonde me Neteller do të duhet të presin 0-1 ditë pune që paratë të transferohen në llogarinë e tyre.
 • PayPal: Tërheqjet nga PayPal janë gjithashtu të shpejta pasi përpunohen dhe dërgohen brenda 1 dite pune.
 • Paysafecard: nëse lojtarët bëjnë një tërheqje nga Paysafecard, ata do t'i marrin fondet në 0-1 ditë pune.
 • ecoPayz: më në fund, tërheqjet e ecoPayz përpunohen dhe dërgohen brenda 1 dite pune.

Si të tërhiqeni në PlayToro

Një nga veçoritë më të mira në seksionin bankar në PlayToro është fakti se tërheqja e parave është mjaft e lehtë dhe e thjeshtë. Pavarësisht nga mosha apo aftësia e tyre, lojtarët nuk do të përballen me asnjë problem për të përfunduar këtë proces.

Gjithçka që duhet të bëjnë është të hyjnë në llogarinë e tyre dhe të shkojnë në seksionin e arkëtarit. Më pas, klikoni në butonin Tërhiq dhe zgjidhni mënyrën e preferuar të pagesës, e cila mund të jetë ndonjë nga të lartpërmendurat.

Shuma minimale e tërheqjes në PlayToro është 20 dollarë dhe ka dy kufij maksimalë. Tërheqja maksimale për transaksion është 5,000 dollarë dhe kufiri maksimal mujor i tërheqjes është 20,000 dollarë.

Pasi kazino të përpunojë fondet, ato transferohen automatikisht në mënyrën e preferuar të pagesës së lojtarit. Një gjë që vlen të përmendet këtu është se metodat e disponueshme të tërheqjes, si dhe metodat e depozitimit, mund të ndryshojnë, në varësi të vendndodhjes së lojtarit.

Monedha

Ashtu si depozitimi i fondeve, lojtarët do të duhet të zgjedhin monedhën e tyre të preferuar kur tërheqin para në kazino PlayToro. Lojtarët mund të zgjedhin cilindo nga monedhat e përmendura më poshtë:

 • euro
 • dollarë australianë
 • dollarë kanadezë
 • sterlina britanike
 • korona suedeze
 • dollarë amerikanë
 • krona daneze
 • krona norvegjeze
 • Rubla ruse
 • Rand i Afrikës së Jugut
 • franga zvicerane