PlayToro Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

PlayToroResponsible Gambling
CASINORANK
8.22/10
BonusBonus 100$ + 25 rrotullime falas
Nuk nevojitet regjistrim
Pay N Play kazino
Përfitimet e statusit VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Nuk nevojitet regjistrim
Pay N Play kazino
Përfitimet e statusit VIP
PlayToro is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Varësia nga kumari mund të jetë një problem serioz që mund të çojë në pasoja nëse nuk trajtohet. Lojtarët që merren me këtë problem duhet të kontaktojnë me Kumarxhinjtë Anonim, Këshillin Kombëtar për Problemet e Kumarit, GamCare, Helping Hand/IGC ose linjën ndihmëse të terapisë së bixhozit dhe të kërkojnë ndihmë.

Lojtarët e regjistruar janë më se të mirëpritur për të shijuar lojërat e paraqitura live dhe standarde të kazinosë në PlayToro. Megjithatë, disa mund të jenë të prirur për të zhvilluar një varësi ndaj kumarit, gjë që është një problem i madh.

Lajmi i mirë është se PlayToro ka partneritet me shumë organizata që do të ndihmojnë lojtarët në nevojë.

  • Kumarxhinj Anonimë: për të marrë informacion ose për të kontaktuar Kumarxhinjtë Anonim, lojtarët mund të ridrejtohen në faqen zyrtare të kësaj organizate - https://www.gamblersanonymous.org.
  • GamCare: Faqja zyrtare e GamCare është www.gamcare.org.uk dhe linja konfidenciale e ndihmës është 0845 6000 133.
  • Terapia e bixhozit është një organizatë që i ndihmon njerëzit të merren me problemet e kumarit.
  • Hand Helping/IGC: kjo organizatë ka mbi 5 vjet përvojë pune në ndihmën e kumarxhinjve me probleme për të kapërcyer varësinë e tyre.

Kufiri i depozitave

Përveç partneritetit me organizatat e varësisë ndaj lojërave të fatit që mund të ndihmojnë lojtarët me probleme të kapërcejnë varësinë e tyre, PlayToro përfshin disa mjete të tjera që mund të parandalojnë që njerëzit të përjetojnë dëme gjatë lojës së lojërave të paraqitura.

Mjeti i parë është kufiri i depozitave. Gjatë procesit të regjistrimit të një llogarie në PlayToro, lojtarët kanë mundësinë të vendosin shumat maksimale të depozitave ditore, javore dhe mujore. Duke vepruar kështu, ata do të jenë në gjendje të kontrollojnë se sa luajnë lojërat e paraqitura për para të vërteta.

Vetëpërjashtimi

PlayToro gjithashtu përmban një opsion vetë-përjashtimi në të cilin lojtarët nuk do të jenë në gjendje të luajnë lojërat e paraqitura të kazinosë ose të kërkojnë bonuse për 180 ditë. Për më tepër, nëse ndihen sikur nuk janë rikuperuar gjatë kësaj periudhe, ata gjithmonë mund të kontaktojnë ekipin mbështetës për të rritur periudhën e vetëpërjashtimit.

Përveç vetë-përjashtimit, ka dy kufizime shtesë të lojtarëve në këtë kazino online. E para është Cooling Off, në të cilën lojtarët mund të pezullojnë licencën e tyre për 24 orë, 48 orë nga 7 ditë.

Opsioni i dytë është Pezullimi i Përkohshëm në të cilin lojtarët pezullojnë licencën e tyre për 30, 60 ose 90 ditë. Gjatë ndonjë prej këtyre tre periudhave të vetëpërjashtimit, lojtarët nuk do të jenë në gjendje të depozitojnë, të kërkojnë bonuse dhe të luajnë kumar për para të vërteta. Për më tepër, ata nuk do të marrin asnjë material promovues nga kazino.

Test i Vetëvlerësimit

Lojtarët që mendojnë se po zhvillojnë një varësi ndaj lojërave të fatit mund të bëjnë gjithmonë një test vetëvlerësimi në PlayToro për të parë nëse i përshtaten kategorisë apo jo.

Pyetjet në test janë të drejtpërdrejta dhe të thjeshta dhe ato do t'i ndihmojnë lojtarët të përcaktojnë nëse duhet të hyjnë në vetëpërjashtim ose të përfshijnë ndonjë kufi tjetër.

Lojëra me përgjegjësi

Prioriteti numër 1 i PlayToro është që lojtarët të kenë një përvojë të sigurt dhe të përgjegjshme të lojërave të fatit. Në fund të fundit, ideja kryesore pas regjistrimit dhe lojës në këtë faqe kazinoje është të argëtoheni, të mos merrni ndonjë rrezik të panevojshëm.

Kjo është arsyeja pse PlayToro përmban linja ndihmëse për problemet e kumarit që do të ndihmojnë lojtarët që ndihen sikur po zhvillojnë një varësi nga kumari. Për të parandaluar që kjo të ndodhë, lojtarët duhet të kenë gjithmonë parasysh disa gjëra kur regjistrohen për të luajtur lojërat në PlayToro:

  • Lojërat janë vetëm për qëllime argëtimi, asgjë më shumë, asgjë më pak.
  • Asnjëherë mos i ndiqni humbjet pasi kjo çon në humbjen e parave dhe zhvillimin e një varësie të mundshme nga kumari.
  • Monitoroni kohën dhe paratë e shpenzuara ndërsa luani lojërat e kazinosë.
  • Sigurohuni që të kontaktoni me çdo organizatë të varësisë nga kumari nëse shfaqen shenja të dëmtimit të lojërave të fatit.

Kumar për të mitur

Vetëm lojtarët që janë në moshë madhore mund të regjistrohen dhe të luajnë në PlayToro Casino. Kumari i të miturve nuk lejohet në këtë kazino online dhe operatori bën gjithçka që është në fuqinë e tij për të parandaluar që kjo të ndodhë.

Kjo është arsyeja pse kërkon që të gjithë lojtarët të verifikojnë identitetin e tyre përpara se të mund të korrin përfitimet e vetë kazinosë në internet. Dokumentet e verifikimit, veçanërisht karta e identitetit, do të përcaktojnë nëse lojtari është vërtet i moshës madhore.