Rishikimi i kazinosë PlayToro - FAQ

PlayToroResponsible Gambling
CASINORANK
8.22/10
BonusBonus i mirëseardhjes deri në 100 dollarë + 25 rrotullime falas
Nuk nevojitet regjistrim
Pay N Play kazino
Përfitimet e statusit VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Nuk nevojitet regjistrim
Pay N Play kazino
Përfitimet e statusit VIP
PlayToro is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Ne kemi mbledhur pyetjet më të shpeshta në lidhje me PlayToro. Hidhini një sy!

Si të bëni një depozitë në PlayToro?

Për të bërë një depozitë në PlayToro, duhet të regjistroni një llogari. Procesi i regjistrimit është i shpejtë dhe nuk do të marrë më shumë se vetëm disa minuta nga koha juaj.

Pasi të keni regjistruar dhe verifikuar me sukses llogarinë tuaj, gjithçka që mbetet është të vizitoni seksionin e arkëtarit dhe të klikoni butonin Depozitë. Më pas, zgjidhni një nga mënyrat e disponueshme të pagesës dhe vendosni shumën tuaj të preferuar të depozitës, e cila nuk mund të jetë më e ulët se $10.

A do të marr rrotullime falas në PlayToro?

Menjëherë pasi të regjistroheni dhe të bëni depozitën tuaj të parë, do të keni të drejtë të kërkoni bonusin e mirëseardhjes së kazinosë, i cili gjithashtu përmban 25 rrotullime falas në lojëra elektronike Wild Toro. Sidoqoftë, duhet të mbani mend se këto rrotullime falas vijnë me disa kushte dhe kushte që duhet të plotësoni.

Sa kohë duhet për të verifikuar llogarinë time në PlayToro?

Në shumicën dërrmuese të rasteve, PlayToro do të jetë në gjendje të verifikojë llogarinë tuaj 12 orë pasi të keni dërguar dokumentacionin e duhur. Megjithatë, nëse nuk keni dëgjuar nga ekipi për 48 orë, sigurohuni që të kontaktoni shërbimin e klientit të PlayToro.

A është e mundur të anulohet vetë-përjashtimi?

Pas aktivizimit të programit të vetëpërjashtimit, nuk do të mund ta anuloni atë. Mënyra e vetme që mund ta ndryshoni periudhën është nëse dëshironi ta zgjasni atë. Në këtë rast, ju duhet të kontaktoni ekipin e mbështetjes së klientit dhe të diskutoni detajet.

Si të vetëpërjashtoheni në PlayToro?

Për t'u vetëpërjashtuar në PlayToro, duhet të zgjidhni një nga tre kufizimet e disponueshme të lojtarëve - Ftohja, Pezullimi i Përkohshëm dhe Vetëpërjashtimi. Llogaria juaj do të pezullohet për një periudhë të caktuar, në varësi të opsionit të zgjedhur.

Si të tërhiqni fonde në PlayToro?

Për të tërhequr para nga llogaria juaj në PlayToro, duhet të identifikoheni dhe të hyni në seksionin e arkëtarit. Më pas, zgjidhni të njëjtën metodë që keni përdorur për të depozituar fonde dhe shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni.

Pasi kazino të përpunojë fondet tuaja, ato do të transferohen në mënyrën e pagesës që keni dhënë.

Cilat janë mënyrat e pranuara të pagesës në PlayToro?

PlayToro pranon disa metoda përmes të cilave do të mund të depozitoni dhe tërhiqni fonde.

Kjo përfshin kartat e kreditit dhe të debitit, PayPal, ecoPayz, MuchBetter, Jeton, Skrill, Trustly, Sofort dhe Paysafecard. Depozitat në këtë kazino online janë të menjëhershme, ndërsa tërheqjet vijnë me një periudhë përpunimi. Vlen gjithashtu të përmendet se numri i metodave të pranuara ndryshon, në varësi të vendndodhjes tuaj.

Cilat janë periudhat e përpunimit të metodave të tërheqjes në PlayToro?

Pasi të kërkoni një tërheqje në kazinonë PlayToro, fondet tuaja do të përpunohen përpara se të dërgohen në mënyrën e pagesës që keni zgjedhur. Koha mesatare e përpunimit për kartat e kreditit dhe debitit, si dhe për transfertat bankare është 3-7 ditë pune.

Nga ana tjetër, koha e përpunimit për tërheqjet e bëra me Skrill, Neteller, Trustly, Paysafecard, PayPal dhe ecoPayz është 0-1 ditë pune.

A ka PlayToro një program besnikërie?

Po, PlayToro përmban programin e vet të besnikërisë përmes të cilit lojtarët më besnikë të kazinosë mund të kenë akses në promovime ekskluzive. Klubi VIP ka 6 nivele – Bronzi, Argjendi, Ari, Platini, Diamanti dhe Diamanti i Kuq.

Për të ngritur nivelin, duhet të grumbulloni pikë, por dy nivelet e fundit janë vetëm me ftesë. Pikët mblidhen duke luajtur lojëra për para të vërteta.

A ka PlayToro një bonus mirëseardhjeje?

Të gjithë lojtarët e rinj që vendosin të regjistrojnë një llogari në PlayToro do të jenë të kënaqur të dinë se kjo kazino ka një ofertë të mirëseardhur. Pasi të bëni depozitën tuaj fillestare këtu, kazinoja do t'ju ofrojë një bonus ndeshjeje 100% që shkon deri në 100 dollarë dhe 25 rrotullime shtesë falas.

Sidoqoftë, duhet të jeni të vetëdijshëm për termat dhe kushtet pasi nuk do të mund të tërhiqni fitimet e bëra me bonus derisa t'i përmbushni ato.

A është PlayToro një kazino online e licencuar dhe e sigurt?

Si një kazino në internet që është e licencuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, mund të jeni të sigurt duke ditur se PlayToro është një kazino online e besueshme dhe e besueshme.

Për më tepër, faqja përdor softuerin më të fundit të enkriptimit SSL i cili kodon të dhënat e dërguara midis jush dhe serverëve të tij, duke e bërë të pamundur që palët e treta të padëshiruara të kenë akses në informacionin tuaj të ndjeshëm dhe ta keqpërdorin atë.

Cilat janë disa nga lojërat slot më të njohura në PlayToro?

Ka qindra lojëra elektronike cilësore nga të cilat mund të zgjidhni në PlayToro. Të gjitha ato janë të optimizuara për përdorim celular, që do të thotë se ju mund t'i qaseni dhe t'i luani ato në çdo kohë dhe vend.

Disa nga zgjedhjet më të njohura përfshijnë Starburst, Immortal Romance, Kleopatra, Book of Magic, Buffalo King Megaways, Book of Dead, Million Zeus, The Dog House, Big Bass Bonanza, Wolf Gold dhe Shining Crown.

A ka ndonjë lojë kazinoje live në dispozicion në PlayToro Casino?

Përveç paraqitjes së mijëra lojërave cilësore slot dhe tavoline, ju gjithashtu mund të shijoni lojëra të ndryshme kazino live në këtë kazino me reputacion në internet.

Ka shumë variante blackjack, poker, ruletë dhe baccarat, si dhe shfaqje lojërash si Kush dëshiron të bëhet milioner dhe MONOPOLY Live. Natyrisht, për të hyrë në to, duhet të regjistroni një llogari në PlayToro.

Cilët ofrues të lojërave kanë furnizuar PlayToro?

Ofruesit me reputacion të lojërave janë sinonim i një përvoje cilësore të lojërave pasi krijojnë lojërat më të mira në treg. PlayToro është plotësisht i vetëdijshëm për këtë fakt, prandaj u sigurua që biblioteka e lojërave të furnizohej nga markat më të mira si NetEnt, Microgaming, Evolution Gaming, Play'n GO, Quickspin, Pragmatic Play, NextGen dhe ELK Studios.

Cilat janë kategoritë e lojërave të disponueshme në PlayToro?

PlayToro ka një nga bibliotekat më të ndryshme të lojërave në treg pasi përfshin 3000+ lojëra nga shumë prej ofruesve më të mirë në botë. Këto lojëra ndahen në kategoritë e mëposhtme: lojëra elektronike, kazino live, jackpots, lojëra me letra dhe ruletë.

Secila prej lojërave në këto kategori mund të aksesohet nga çdo pajisje celulare ose desktop pasi ato mundësohen nga teknologjia më e fundit HTML5.

Si të regjistroni një llogari?

Regjistrimi i një llogarie në PlayToro është i thjeshtë dhe ju do ta përfundoni këtë proces me lehtësi, pavarësisht nga aftësitë tuaja kompjuterike. Së pari, duhet të hyni në faqen zyrtare të kësaj kazinoje në internet.

Pastaj, klikoni në butonin Regjistrohu, që ndodhet në këndin e sipërm djathtas. Plotësoni të gjitha informacionet në fushat e kërkuara dhe bini dakord me termat dhe kushtet.

Mbani në mend se do të duhet të verifikoni llogarinë tuaj përpara se të jeni në gjendje të përdorni të gjitha shërbimet në PlayToro.

Cilat janë bonuset dhe promovimet e disponueshme në PlayToro?

Jo vetëm që PlayToro u siguron lojtarëve të saj të regjistruar 3000 lojëra kazino cilësore, por gjithashtu ka disa bonuse dhe promovime në dyqan.

Së pari, ai ofron 100% bonusin e mirëseardhjes së depozitës së ndeshjes që ofron gjithashtu 25 rrotullime falas. Më pas, morëm bonusin Daily Picks që u siguron lojtarëve shpërblime ditore, Prize Twister, turnetë e shumta të paraqitura dhe Klubin VIP të kazinosë.

Nëpërmjet VIP Club, ju mund të fitoni akses në veçori unike si menaxherët e llogarive personale, kufijtë më të lartë të tërheqjes, dhuratat e ditëlindjes dhe më shumë.

Si të lidheni me ekipin e mbështetjes së klientit?

Nëse keni ndonjë pyetje ose shqetësim në lidhje me llogarinë tuaj, pagesat, verifikimin, lojërat ose diçka tjetër, mund të kontaktoni gjithmonë me ekipin e shërbimit të klientit në PlayToro.

Ata janë shumë të përgjegjshëm dhe do t'u përgjigjen të gjitha pyetjeve tuaja në kohën e duhur dhe do t'ju ofrojnë zgjidhjet më efektive.

Ju mund të kontaktoni me ta përmes Live Chat ose duke i dërguar një email në support@playtoro.com. Shërbimi ndaj klientit i PlayToro është i disponueshëm 24/7.

A ka ndonjë jackpot në këtë kazino online?

Një nga veçoritë më të mira të PlayToro është fakti që ai përmban lojëra të shumta jackpot, të cilat të gjitha kanë shpërblime të mahnitshme.

Ka lojëra të panumërta jackpot që mund t'i shijoni në pajisjet tuaja celulare dhe desktop dhe disa nga përmendjet kryesore këtu janë Shining Crown, Supreme Hot, Age of the Gods: God of Storms, King Kong Cashpots JK, Fluffy Favorites Mega Jackpot, Mega Bars JK, King Kong Cash JPK, Last Chance Saloon, Eye Of Horus JKP dhe Diamond Mine Megaways JPK.

A duhet të verifikoj llogarinë time në PlayToro?

Pasi të regjistroni një llogari në PlayToro, kazino do t'ju kërkojë ta verifikoni atë për të konfirmuar moshën tuaj dhe se jeni një person real. Verifikimi është i lehtë - gjithçka që duhet të bëni është të shkoni te seksioni i arkëtarit dhe të ngarkoni një foto të ID/pasaportës suaj dhe një faturë të shërbimeve ose deklaratë bankare që përfshin emrin dhe adresën tuaj të plotë.

Nëse jeni duke përdorur një kartë krediti, do t'ju kërkohet gjithashtu të dërgoni foto me 4 numrat e parë dhe të fundit të saj. Kazinosë zakonisht i duhen 12 orë për të shqyrtuar dokumentet dhe për të verifikuar llogarinë tuaj.

Cilat janë kërkesat e bastit të bonusit të mirëseardhjes në PlayToro?

Bonusi i mirëseardhjes në PlayToro do t'u sigurojë lojtarëve të rinj një bonus depozite 100% të ndeshjes që shkon deri në 100 dollarë, si dhe 25 rrotullime falas. Megjithatë, është e rëndësishme të dini se kërkesat e basteve nuk janë fikse këtu.

Me fjalë të tjera, kërkesat e bastit për bonusin e depozitës së ndeshjes janë vendosur në x30, ndërsa kërkesat e basteve të rrotullimeve falas janë x60. Gjithashtu zbatohen terma dhe kushte shtesë për ofertën e mirëseardhjes.

Cilat metoda depozitimi mund të përdor për të kërkuar ofertën e mirëseardhjes?

Bonusi i mirëseardhjes në PlayToro është një bonus depozite, që do të thotë se duhet të depozitoni fonde për ta marrë atë.

Depozita minimale e kërkuar është 10 dollarë dhe ju mund të përdorni të gjitha mënyrat e pranuara të pagesës në kazino, duke përfshirë kartat e kreditit dhe të debitit, Skrill, Paysafecard, PayPal, Jeton, MuchBetter, ecoPayz, etj.

Depozita do të jetë e menjëhershme dhe pasi të përdorni kodin e bonusit MIRË SE VINI, do të kërkoni ofertën e mirëseardhjes menjëherë.

Kush e drejton PlayToro?

PlayToro është një kazino online e licencuar dhe e rregulluar që operohet nga SkillOnNet, e cila është një kompani, aktivitetet e së cilës rregullohen nga Autoriteti i Lojërave të Maltës me numrin e licencës MGA/CRP/171/2009/01.

Cilat monedha pranohen në PlayToro?

Jo vetëm që PlayToro pranon një shumëllojshmëri mënyrash pagese përmes të cilave lojtarët mund të depozitojnë dhe tërheqin fonde, por gjithashtu pranon mjaft monedha. Kjo përfshin:

 • paund britanik
 • euro
 • Dollari i Shteteve të Bashkuara
 • dollar australian
 • dollar kanadez
 • korona norvegjeze
 • Rrënojat ruse
 • Randi i Afrikës së Jugut
 • Krona daneze
 • franga zvicerane
 • korona suedeze

Ju mund të zgjidhni monedhën tuaj të preferuar kur jeni në procesin e regjistrimit të një llogarie në këtë kazino online.

A mund t'i luaj lojrat e paraqitura falas?

Një nga pjesët më të mira të PlayToro është fakti që kjo kazino i lejon të gjithë vizitorët të provojnë shumë nga lojërat e saj të paraqitura falas. Ata nuk kanë nevojë të regjistrojnë një llogari për ta bërë këtë dhe falë kësaj veçorie, ju mund të merrni një ide të qartë se çfarë ofron kjo kazino.

Mbani në mend se kur luani falas, gjithashtu nuk do të jeni në gjendje të kërkoni shpërblime me para të vërteta. Shpërblimet me para reale janë të disponueshme vetëm nëse regjistroheni dhe depozitoni para për të shijuar lojërat.

A ka PlayToro një aplikacion celular?

Për momentin, PlayToro nuk ka një aplikacion celular, por faqja përdor teknologjinë më të fundit HTML5.

Kjo do të thotë që ju mund të përdorni platformën e saj nga shfletuesi juaj celular Android ose iOS në çdo kohë dhe vend, vetëm për sa kohë që jeni i lidhur me internetin.

Grafikat dhe veçoritë e lojës nuk do të ndryshojnë, as përvoja e përgjithshme e lojës. Falë optimizimit celular, PlayToro e ka bërë veten jashtëzakonisht të aksesueshëm për lojtarët.

Cilat janë kufijtë minimalë të depozitave dhe tërheqjeve?

Çdo kazino online ka politika të caktuara bankare, veçanërisht kur bëhet fjalë për depozitimin dhe tërheqjen minimale. PlayToro nuk bën përjashtim nga ky rregull pasi kjo faqe kazino ka disa kufij minimalë.

Me këtë thënë, kufiri minimal i depozitave këtu është 10 dollarë, ndërsa kufiri minimal i tërheqjes është 20 dollarë. Depozitat janë të menjëhershme, ndërsa tërheqjet vijnë me një periudhë përpunimi, në varësi të metodës së zgjedhur.

Cilat gjuhë mbështet PlayToro Casino?

Duke marrë parasysh faktin se PlayToro operon globalisht, është logjike që kazino të mbështesë shumë gjuhë. Do të jeni të kënaqur të dini se gjuhët e disponueshme në këtë kazino online janë anglisht (MB), anglisht (Kanada), norvegjeze, frëngjisht, suomi, spanjisht (Argjentinë), gjermanisht dhe rusisht.

A ka ndonjë kod bonus në PlayToro?

PlayToro është siguruar që lojtarët të jenë sa më të lehtë të pretendojnë bonuset dhe promovimet e paraqitura, kjo është arsyeja pse nuk u mërzit të përfshijë ndonjë kod bonus.

Përjashtimi i vetëm nga ky rregull është bonusi i mirëseardhjes së kazinosë. Pasi të regjistroni një llogari dhe të bëni depozitën fillestare në kazino, do t'ju duhet të vendosni kodin e bonusit MIRË SE VINI në mënyrë që të kërkoni ofertën e paraqitur të mirëseardhjes.

A ka ndonjë kufizim shteti në PlayToro?

PlayToro është një kazino online që operon globalisht. Megjithatë, shërbimet e tij nuk janë të disponueshme në vendet që e konsiderojnë lojën e fatit në internet një aktivitet të paligjshëm. Për më tepër, lojtarët nga rajonet e mëposhtme nuk mund të luajnë lojëra për para të vërteta ose të bëjnë depozita me para reale:

 • Italia
 • Franca
 • Republika e Qipros
 • Sllovenia
 • Estonia
 • Zvicra
 • Rusia
 • Spanja
 • shteti gjerman i Schleswig-Holstein
 • Republika Çeke
 • Singapor
 • Lituania
 • Portugalia
 • Australia
 • SH.B.A
 • Kinë
 • Ukrainë
 • Holanda
 • Greqia
 • Austria
 • Rumania
 • Polonia
 • Filipinet
 • Danimarka
 • Pakistani
 • Meksika
 • Turqia
 • Izraeli
 • Serbisë
 • Irani
 • Belgjika
 • Sllovakia

Përveç kësaj, lojtarët nga Bullgaria dhe Sllovakia nuk lejohen të luajnë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në këtë kazino online, por ata mund të shijojnë të gjitha kategoritë e tjera.

A lejohen të miturit të luajnë në PlayToro?

Për të regjistruar një llogari në PlayToro, lojtarët duhet të jenë të paktën 18 vjeç. Falë procesit të verifikimit, PlayToro sigurohet që asnjë i mitur të mos regjistrohet në faqen e tij për të luajtur lojërat e paraqitura.

Pra, përgjigja për këtë pyetje është jo – të miturit nuk lejohen të luajnë në këtë kazino online.

A mund të përdor mënyra të veçanta pagese për të depozituar dhe tërhequr fonde?

Fatkeqësisht, ju mund të zgjidhni vetëm një metodë përmes së cilës mund të depozitoni dhe tërhiqni fonde. Nëse keni zgjedhur një kartë debiti pasi të keni regjistruar një llogari, do të mund të depozitoni dhe tërhiqni fonde vetëm me këtë metodë.

Ju nuk mund të përdorni një metodë për të depozituar para dhe një metodë tjetër për të tërhequr fonde. Nëse dëshironi të ndryshoni metodën, vizitoni seksionin e arkëtarit ose kontaktoni mbështetjen.