Kazinotë më të mira online me Playlogic Entertainment 2024

Playlogic Entertainment është një kompani softuerësh që është aktive në publikimin e lojërave për kazinotë në internet dhe produkte të tjera lojrash për kompani të tilla si Apple dhe Microsoft. Produktet e tyre të lojërave dhe kazinove në internet, Fun Play dhe Real Play, menaxhohen nga Microgaming Ltd. nën një licencë malteze të lojërave.

E themeluar fillimisht në vitin 2002, kompania kaloi një ristrukturim në vitin 2010 dhe që atëherë ka miratuar një strategji të re biznesi ndaj produkteve të saj të ndryshme. Playlogic ofron disa nga lojërat më të mira të kazinosë në internet që janë argëtuese për t'u luajtur dhe të ndryshme në shtrirje. Më shumë informacion rreth kësaj kompanie softuerike mund të gjeni më poshtë.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Playlogic Entertainment, Inc. është një institucion privat dhe zhvillues i softuerit të lojërave të fatit, të tilla si Real Play dhe Fun Play, krahas programeve të tjera argëtuese. Kjo kompani është e njohur për zhvillimin e aplikacioneve të lojrave për mediat dixhitale, telefonat inteligjentë, pajisjet e dorës, PC-të dhe konzolat. Si një zhvillues i njohur softuerësh, Playlogic u krijua dhe u krijua rreth dy dekada më parë. Ky zhvillues softuerësh është i famshëm për zhvillimin dhe publikimin e zhanreve të ndryshme të koncepteve të lojërave, duke përfshirë softuerin e përshtatshëm për të luajtur lojëra kazino.

Për cilat lojëra kazino janë më të njohura Playlogic Entertainment?

Playlogic gëzon një treg mbarëbotëror ku bën shpërndarjen e produkteve të saj. Kompania shfrytëzon kanale të ndryshme të aksesueshme të shpërndarjes si offline ashtu edhe online. Me selinë e saj në Nju Jork, kompania ishte e listuar, në të kaluarën e afërt, në OTC BB. Ky listim i Playlogic ka përfshirë simbolin "PLGC".

Pavarësisht rritjes dhe zhvillimit masiv të Playlogic Entertainment Inc., ato u rrezikuan nga likuidimi për shkak të falimentimit. Edhe pse jo të gjitha stacionet deklaruan për falimentim, disa si studioja e zhvillimit të brendshëm Playlogic Game Factory BV, shtëpia botuese Playlogic International NV dhe filialet holandeze u goditën rëndë. Parametra të ndryshëm çuan në mbylljen e pashmangshme, ku shkaku kryesor ishte dinamika e pafavorshme e tregut.

Megjithatë, Playlogic, pavarësisht mbylljes, kishte bashkëpunuar me kompani të ndryshme lojrash dhe filialë për të zhvilluar dhe publikuar shumë krijime. Veçanërisht, financat kryesore të Playlogic shpesh vijnë nga botimi, përveç investitorëve të tjerë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi