Play Ojo Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

Play OjoResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
BonusBonus 80 rrotullime falas
Mbi 3000+ lojëra
Rrotullime pa bast
Asnjë bast
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Mbi 3000+ lojëra
Rrotullime pa bast
Asnjë bast
Play Ojo is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Të fitosh një shumë të madhe parash është ëndrra e të gjithëve, jo vetëm e lojtarit të fatit. Për të qenë i sinqertë, kush nuk do të dëshironte të vendoste disa baste dhe të fitonte një shumë parash që ndryshon jetën. Është krejtësisht normale të kesh ëndrra të tilla, por për lojtarin e bixhozit ato thjesht kthehen në një obsesion. Kumarxhinjtë besojnë se nëse luajnë lojëra jackpot për aq kohë sa të jetë e mundur, ata përfundimisht do të fitojnë. Dhe në lojërat e fatit, ashtu si në jetë, nuk ka fitore të sigurta.

Sigurisht që është e mundur të luash për një kohë të gjatë dhe përfundimisht të fitosh diçka. Por gjëja është se në kohën kur të keni fituar, ka shumë të ngjarë që tashmë të keni humbur më shumë. Dhe për t'i bërë gjërat edhe më keq, kumarxhinjtë luajnë për të rifituar paratë që kanë humbur tashmë, dhe në fund është një rreth vicioz nga i cili nuk mund të dalësh.

Dhe kur bëhet fjalë për jackpot-et, nuk ka të bëjë aq shumë me emocionin e të fituarit, por me emocionin e pothuajse të fituarit.

Pra, çfarë mund të bëni për të shmangur këto lloj problemesh që mund t'ju bëjnë të falimentoni? Fatkeqësisht nuk ka përgjigje të lehtë për këtë problem shumë kompleks. Ne besojmë se edhe para se të filloni të luani kumar, duhet të ndërmerrni disa hapa parandalues për të shmangur zhvillimin e varësisë nga kumari. Në momentin që krijoni llogarinë tuaj, ju keni mundësinë të kufizoni shumën e depozitës tuaj ditore, javore dhe mujore. Mendoni se sa mund të përballoni për të luajtur dhe mbani në mend se shanset për ta humbur atë shumë janë më të mëdha se sa shanset për të thënë dyfishimin e shumës. Pasi të vendosni këto kufizime, mund ta ulni shumën sa herë që dëshironi. Kur dëshironi të rrisni kufirin, do t'ju duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata do t'ju japin pak kohë për të rimenduar vendimin përpara se të rrisin kufijtë tuaj. Në këtë mënyrë kazinoja ju mbron në marrjen e vendimeve në një moment.

Test i Vetëvlerësimit

Test i Vetëvlerësimit

Një test vetëvlerësimi është vetëm një test i thjeshtë ku ju përgjigjeni disa pyetjeve në lidhje me zakonin tuaj të lojërave të fatit. Në këtë mënyrë mund të kuptoni lehtësisht nëse zakoni juaj i lojërave të fatit po bëhet problem për ju. Thjesht bëni testin dhe përgjigjuni pyetjes sinqerisht për të mirën tuaj.

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

A e dini se mund të pushoni nga lojërat e fatit sa herë të dëshironi? Epo, ju mundeni dhe nëse besoni se keni nevojë, atëherë duhet. Nëse jeni duke luajtur me paratë që supozohet se janë për të paguar qiranë ose faturat tuaja, atëherë është koha që ju të bëni një pushim nga kumari. Nëse besoni se nuk jeni mjaftueshëm të fortë për të qëndruar larg faqeve të lojërave të fatit, atëherë çdo kazino ka mjete që ato ofrojnë për ta bërë procesin më të lehtë për ju.

Vetëpërjashtimi është kur kërkon vullnetarisht të përjashtosh veten nga kumari për një periudhë të caktuar kohe. Kjo periudhë mund të jetë nga 6 deri në 12 muaj, por mund të zgjasë deri në 5 vjet nëse besoni se është e nevojshme. Pasi të kërkoni të përjashtoheni, nuk do të jeni në gjendje të bëni një depozitë dhe të luani kumar për para të vërteta. Ju gjithashtu nuk mund thjesht të ndryshoni mendje dhe të kërkoni t'i jepni fund vetë-përjashtimit kur të dëshironi. Në vend të kësaj, ju duhet të prisni derisa të përfundojë periudha e vetëpërjashtimit për të qenë në gjendje të merrni pjesë përsëri në aktivitetet e lojërave të fatit.

Ju do të duhet të plotësoni dhe dorëzoni një formular dhe pasi të jetë vendosur vetë-përjashtimi, do të hiqeni nga të gjitha bazat e të dhënave të marketingut. Kazinoja do të respektojë privatësinë tuaj gjatë kësaj periudhe dhe ata nuk do t'ju kontaktojnë. Për më tepër, sapo të përjashtoheni nga Play Ojo, do të përjashtoheni automatikisht nga llogaritë e tjera të kazinosë që ndajnë të njëjtën licencë si Play Ojo.

Kjo masë është vetëm hapi i parë që mund të marrë një lojtar shqetësues. Individi duhet të pranojë se ka një problem, të marrë një vendim për t'u përjashtuar nga kumari dhe t'i qëndrojë besnik vendimit të tij.

Kjo do të thotë që personi nuk duhet të angazhohet fare në aktivitete të lojërave të fatit gjatë kësaj periudhe. Ju mund të shmangni tundimin duke instaluar softuer që bllokon hyrjen në faqet e lojërave të fatit. Ashtu si me çdo varësi tjetër, nuk mund të prisni që vetëm një gjë do t'ju mbajë nga telashet. Vetë-përjashtimi në vetvete nuk duhet të jetë hapi i vetëm që bëni. Ju gjithashtu duhet të kërkoni ndihmë profesionale, si dhe mbështetjen e familjes dhe miqve tuaj më të afërt. Ju gjithashtu mund të kontaktoni linjën kombëtare të ndihmës për lojërat e fatit në 0808 8020 133 ku profesionistë të trajnuar do t'ju japin këshilla.

Play Ojo Casino përdor mjete të varësisë ndaj bixhozit të bazuara në teknologji, të cilat janë shumë të dobishme për zbulimin e problemeve të kumarit. Këto mjete mbledhin analitikë të të dhënave të lojërave të fatit për aktivitetin e secilit lojtar në mënyrë që të marrin një pamje më të plotë të sjelljes së lojtarit.

BetBuddy është një shembull i shkëlqyer i një ofruesi të përgjegjshëm të mjeteve të bazuara në teknologjinë e lojërave të fatit. Kjo është një platformë analitike e të dhënave me bazë në Londër që ofron një platformë analitike parashikuese dhe personalizimi që i mundëson kazinosë të ketë një kuptim më të mirë të klientëve të tyre. Analizat e kompanisë i kthehen automatikisht si operatorit ashtu edhe lojtarit.

Për më tepër, e njëjta kompani ka krijuar gjithashtu një sistem 'paralajmërim të hershëm' që zbulon sjelljen e varësisë. Nëse platforma BetBuddy vë në dukje një lojtar që është në rrezik të zhvillojë një varësi, ata ia tregojnë këtë lojtar operatorit. Pasi një lojtar të jetë shënuar, ai më vonë inkurajohet të ndërmarrë disa hapa si vetëvlerësimi ose të depozitojë kufirin e tij, dhe nëse problemi vazhdon, atëherë ata duhet të marrin në konsideratë vetëpërjashtimin nga lojërat e fatit.

Luaj Ojo inkurajon në mënyrë aktive lojtarët e tyre që të luajnë me përgjegjësi. Ata ofrojnë një sërë opsionesh vetë-kufizimesh në faqen e tyre të internetit, të cilat lejojnë kumarxhinjtë të marrin kontrollin e sjelljes së tyre. Ata këshillojnë lojtarët e tyre që të familjarizohen me çdo opsion përpara se të zgjedhin një. Përndryshe, ata mund të rrezikojnë të humbasin llogarinë e tyre sepse synonin të zgjidhnin një opsion të përkohshëm, si p.sh. të pushonin nga lojërat e fatit, por në vend të kësaj ata zgjodhën një të përhershëm.

Play Ojo ofron gjithashtu lidhje me sajte të pavarura që mund të ofrojnë këshilla dhe mbështetje për kumarxhinjtë kompulsivë. Midis këtyre faqeve janë: · Kumarxhinjtë Anonim · GamCare · Linja Ndihmëse e Terapisë së Kumarit

Play Ojo gjithashtu nuk lejon askënd nën moshën 18 vjeç të regjistrohet për një llogari dhe për këtë arsye secilit anëtar do t'i kërkohet të dërgojë një kopje të ID-së për të vërtetuar moshën e tij.

Kontroll i realitetit

Kontroll i realitetit

Çdo lojtar mund të kërkojë që një mesazh i Kontrollit të Realitetit të shfaqet sa herë që identifikohet në llogarinë e tij. Ata madje mund të tregojnë se sa minuta duhet të ketë ndërmjet çdo mesazhi të Kontrollit të Realitetit. Pra, kur mesazhi të shfaqet në ekran, do të keni mundësinë të shtypni një nga butonat e mëposhtëm: · Vazhdo - Kjo do të mbyllë mesazhin dhe loja do të mbetet e hapur · Historia e lojës - Kjo do të tregojë historinë tuaj të lojës · Mbyll lojën - Kjo do të mbyllë lojën tuaj dhe në të njëjtën kohë do t'ju dalë nga llogaria juaj.

Luaj Ojo: Një sukses brenda natës
2021-08-20

Luaj Ojo: Një sukses brenda natës

Kazinotë online kanë ekzistuar për një kohë të gjatë tani. Por popullariteti i tyre pa një rritje në dy vitet e fundit. Me situatën pandemike që ka pllakosur globin, kumarxhinjtë kanë shkuar në kazinotë online për të marrë rregullimin e tyre. Një kazino që dallohet nga një mori kazinosh në internet që janë të aksesueshme sot është Play Ojo.