Play Ojo Rishikimi 2024 - Live Casino

Play OjoResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
BonusBonus 80 rrotullime falas
Mbi 3000+ lojëra
Rrotullime pa bast
Asnjë bast
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Mbi 3000+ lojëra
Rrotullime pa bast
Asnjë bast
Play Ojo is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Live Casino është deri tani risia më e mirë në botën online. Ai kombinon përvojën e kazinosë me bazë tokësore me lojërat e kazinosë në internet. Pra, pa marrë parasysh se ku jeni apo sa është ora, ju mund të hyni lehtësisht në llogarinë tuaj dhe luani lojën tuaj të preferuar me një tregtar të drejtpërdrejtë.

Lojërat e kazinosë transmetohen në HD dhe mundësohen nga disa nga ofruesit më të mirë të lojërave të kazinosë live: XPG, Evolution Gaming, NetEnt Live dhe Extreme Live Gaming.

Blackjack live

Blackjack live

Kur jeni në humor për lojën e vjetër klasike të 21, atëherë duhet të gjeni një vend në një nga tavolinat e Play Ojo's Live Blackjack. Këtu mund të gjeni gjithçka që kërkoni pa pasur nevojë të shkoni në një kazino me bazë tokësore.

Si të luani Blackjack live

Fitimi i aksesit në një tryezë Blackjack të Kazinosë Live është kaq e lehtë. Ju duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj dhe të bëni një depozitë. Shkoni te seksioni i Lojërave dhe zgjidhni Live Casino ku mund të gjeni shumë opsione të ndryshme Blackjack të disponueshme. Pasi të zgjidhni lojën që keni zgjedhur, ajo do të ngarkohet në shfletuesin tuaj dhe do të aktivizojë transmetimin e drejtpërdrejtë dhe do ta transmetojë atë në pajisjen tuaj. Në rast se të gjitha vendet janë zënë, do të duhet të prisni raundin tjetër për të vendosur një bast. Një nga veçoritë më të mira të blackjack live është se ju mund të ndërveproni me tregtarin përmes Live Chat.

Lobi i Kazinosë Live të secilit ofrues është i vendosur ndryshe dhe ato ofrojnë variante unike, secila me veçori të ndryshme. Në këtë mënyrë ju keni më shumë opsione në dispozicion në mënyrë që të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri. Për shembull, Evolution ju lejon të luani katër tavolina të ndryshme të Kazinosë Live në të njëjtën kohë dhe madje mund të vendosni baste për lojtarë të tjerë ndërsa jeni duke pritur për një vend. NetEnt nga ana tjetër ju jep akses në statistikat e 10 duarve të mëparshme të tregtarit. Pra, kur vendosni të provoni Live Blackjack në kazino Play Ojo, prisni gjërat e mëposhtme:

 • TregtarĂ«t profesionistĂ«
 • BisedĂ« e drejtpĂ«rdrejtĂ«
 • NdĂ«rfaqe e lehtĂ« pĂ«r t'u pĂ«rdorur
 • Transmetim video me definicion tĂ« lartĂ«
 • Tingull me cilĂ«si tĂ« lartĂ«
 • Historia e lojĂ«s
 • LojĂ« e menjĂ«hershme
 • Nuk ka kĂ«rkesa pĂ«r baste
Ruletë

Ruletë

Rrota e ruletës double zero është një nga variacionet më të njohura të ruletës së njohur. Kjo rrotë ka 38 slota. Ka numra të zakonshëm që shkojnë nga 1 në 36 dhe numrat 0 dhe 00. Të gjithë numrat janë ose të zinj ose të kuq dhe zerot janë jeshile.

Kjo rrotë ka një skaj të lartë shtëpie dhe kjo është ajo që e bën atë më të popullarizuar me pronarët e kazinosë. Nëse jeni duke luajtur online në Play Ojo, ju keni zgjedhjen midis ruletës amerikane dhe ruletës evropiane. Ju keni një zgjedhje të madhe të opsioneve të basteve në këtë rrotë. Kur luani ruletë, duhet t'i vendosni bastet tuaja në tryezën që është diku përpara timonit. Ka disa numra që janë brenda në një seksion, dhe të tjerët janë jashtë në një seksion tjetër.

Rrota e ruletës ofron lloje të ndryshme bastesh. Bastet që sjellin më shumë pagesa janë bastet e brendshme, kështu që mund të filloni të vini baste në një numër të vetëm. E vetmja gjë që duhet të bëni këtu është të vendosni çipat tuaja në një numër dhe nëse topi bie në atë numër të saktë, atëherë do të merrni 35 herë të mahnitshme të bastit tuaj. Mund të vini bast në dy numra të afërt, numra që janë pranë njëri-tjetrit. Numrat mund të jenë ngjitur horizontalisht ose vertikalisht. Nëse dëshironi të vendosni këtë bast, duhet të vendosni çipat në vijën që ndan këta dy numra. Për këtë arsye basti quhet edhe bast i ndarë.

Ju gjithashtu mund të bastni në tre numra që janë së bashku në një vijë horizontale. Ky bast paguan 11 me 1 dhe njihet si bast rruge.

Ekziston edhe një bast në katër numra që formojnë një katror dhe njihet si bast këndor. Nëse godisni kombinimin, atëherë do të fitoni 9 me 1.

Basti i linjës kryesore mbulon numrat 0, 00, 1, 2 dhe 3 dhe pagesat e këtyre basteve janë 3 me 1.

Kur luani ruletë, mund të vendosni edhe disa baste të jashtme. Ju mund të bastni në të kuqe ose të zezë. Me këtë bast ju duhet të merrni me mend nëse topi do të bjerë në numrin e zi apo të kuq. Nëse fitoni, do të dyfishoni paratë tuaja, dhe ky është një nga bastet më të njohura nga të gjithë, profesionistë dhe fillestarë.

Tek ose çift është gjithashtu një bast tjetër popullor dhe nëse topi bie në zero, ju do të humbni paratë tuaja.

Bast në gjysmën e parë të numrave nga 1 në 18 dhe në gjysmën e dytë të numrave nga 19 në 36.

Në dhjetëra baste, lojtarët vënë bast nëse topi do të ulet në numrat nga 1 në 12, nga 13 në 24 dhe nga 25 në 36. Nëse e fitoni këtë bast, do të merrni një pagesë që është 2 me 1.

Bastet e kolonave janë gjithashtu baste që vendosen në dhjetëra numra. I vetmi ndryshim këtu është se numrat janë në një kolonë në zonën e basteve. Rrota e ruletës double zero ka një skaj të shtëpisë që është më i lartë nëse krahasohet me variacionet e tjera të së njëjtës lojë, dhe është 5.26%. Ndonjëherë, kur luani këtë rrotë ruletë, mund të zbuloni se rregulli La Partage është i disponueshëm. Ky rregull zbatohet vetëm kur topi bie në slotin zero. Nëse kjo ndodh, lojtari merr gjysmën e bastit të tij. Ky është një rregull i shkëlqyeshëm për lojtarët sepse ul avantazhin e shtëpisë nga 5.26% në 2.63%. Ky rregull i jep shtëpisë një avantazh më të ulët, madje edhe më të ulët se loja e ruletës evropiane.

Variantet e Ruletës Live në Play Ojo

Mund të gjeni më shumë se 10 variante të ndryshme të ruletit në Play Ojo. Kjo ju lejon të gjeni atë që i përshtatet vërtet nevojave tuaja të lojës. Disa nga më të njohurat janë variantet e mëposhtme:

 • RuletĂ« Evropiane live
 • Gold Roulette Franceze live
 • RuletĂ« VIP live
 • RuletĂ« Amerikane live
 • RuletĂ« zhytĂ«se e drejtpĂ«rdrejtĂ«
 • RuletĂ« automatike live
 • RuletĂ« live nĂ« LondĂ«r
Lojëra të drejtpërdrejta

Lojëra të drejtpërdrejta

Të luash lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë mund të kthehet në një përvojë shumë emocionuese pasi të çon pikërisht në mes të aksionit. Ndoshta loja më e njohur e kazinosë live është ruleta. Një nga arsyet për këtë është fakti se nuk kërkon ndonjë aftësi për ta luajtur atë, është thjesht fat i pastër. Gjithçka që duhet të bëni kur luani ruletë është të vendosni patate të skuqura në tryezë dhe të shpresoni që topi të bjerë në folenë e duhur. Statistikat nuk kanë asnjë lidhje me këtë lojë dhe nuk duhet të mbështeteni në to. Kur luani ruletë dhe e shihni topin duke u ulur në të kuqe 20 herë radhazi, kjo nuk do të thotë që herën tjetër do të bjerë në të zezë.

Një lojë tjetër e njohur live që luhet shpesh në kazino është Blackjack. Kjo është një lojë me letra dhe aftësia është padyshim një domosdoshmëri kur zgjidhni të luani. Ju duhet të mundni tregtarin në mënyrë që të fitoni. Ju nuk mund ta luani lojën pa mësuar më parë strategjinë bazë për të luajtur Blackjack.

Baccarat është një tjetër lojë me letra që bazohet kryesisht në fat sesa në strategji. Ju keni tre rezultate në lojë dhe duhet të zgjidhni atë që mendoni se ka më shumë gjasa të ndodhë. Fituesi i lojës është ai që ka vlerën e kartës 8 ose 9.

Luaj Ojo: Një sukses brenda natës
2021-08-20

Luaj Ojo: Një sukses brenda natës

KazinotĂ« online kanĂ« ekzistuar pĂ«r njĂ« kohĂ« tĂ« gjatĂ« tani. Por popullariteti i tyre pa njĂ« rritje nĂ« dy vitet e fundit. Me situatĂ«n pandemike qĂ« ka pllakosur globin, kumarxhinjtĂ« kanĂ« shkuar nĂ« kazinotĂ« online pĂ«r tĂ« marrĂ« rregullimin e tyre. NjĂ« kazino qĂ« dallohet nga njĂ« mori kazinosh nĂ« internet qĂ« janĂ« tĂ« aksesueshme sot Ă«shtĂ« Play Ojo.