Play Ojo Rishikimi 2024 - Games

Play OjoResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
BonusBonus 80 rrotullime falas
Mbi 3000+ lojëra
Rrotullime pa bast
Asnjë bast
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Mbi 3000+ lojëra
Rrotullime pa bast
Asnjë bast
Play Ojo is not available in your country. Please try:
Games

Games

Në Play Ojo mund të gjeni vetëm një variant të lojës shumë të njohur të Bakarat. Në seksionin "Luaj me letra", mund të hapni versionin klasik të lojës, i cili ju ofron tre zgjedhje të limiteve të basteve:

· Në Modaliteti standard, mund të vendosni një bast minimal prej 1$ dhe një bast maksimal prej 100$.
· Në Modaliteti Highrollers, mund të vendosni një bast minimal prej $50 dhe një bast maksimal prej $500.
· Në Modaliteti VIP, mund të vendosni një bast minimal prej 300$ dhe një bast maksimal prej 1500$.

Llojet klasike të Baccarat A dhe B

Titujt klasikë 'A' dhe 'B' janë të dy të ngjashëm me versionin klasik të lojës. Dallimi kryesor midis të dyve është shuma minimale dhe maksimale e parave që mund të vini bast dhe të fitoni këtu. Basti minimal këtu është $1 dhe basti maksimal është $10,000. Shuma maksimale e parave që mund të fitoni këtu është 120,000 dollarë. Këto versione kanë 0,06% Ojo plus normën e kthimit të parave.

Versionet Speed Baccarat A dhe B

Edhe pse versionet 'A' dhe 'B' të tregtarit të drejtpërdrejtë Baccarat janë të ndara, të dyja janë në thelb e njëjta lojë. Basti minimal që mund të vendosni është 1$ dhe basti maksimal që mund të vendosni është 10000$. Shuma më e lartë që mund të fitoni këtu është 110,000 dollarë. Çdo bast në cilindo nga dy versionet e lojës ka 0,06% Ojo plus përqindjen e pagesës.

Shtrydhja e Baccarat dhe Shtrydhja e Kontrollit

Baccarat Squeeze dhe Control Squeeze janë dy versione të lojës që ju japin një avantazh në rregullimin e strategjisë tuaj. Versioni i rregullt i shtrydhjes është kur tregtari ju jep një pamje të pjesshme të asaj që do të vijë. Basti minimal në këtë version është 5 dollarë dhe basti maksimal është 10,000 dollarë. Shuma maksimale që mund të fitoni është 120,000 dollarë.

Në "Shtypja e kontrollit", mund të zgjidhni nëse do të kapni një kartë apo jo. Në këtë version të lojës, basti minimal që mund të vendosni është 1$ dhe basti maksimal që mund të vendosni është 2500$. Shuma maksimale që mund të fitoni është 27,500 dollarë dhe të dy versionet kanë 0,06% Ojo plus pagesë.

Slots

Slots

Në Play Ojo Casino mund të gjeni mbi 2000 lojëra elektronike për të provuar fatin tuaj. Lojërat e tyre ofrohen me më shumë se 25 nga ofruesit më të mirë të lojërave të kazinove në internet, duke përfshirë NetEnt, NYX, Yggdrasil dhe Microgaming, vetëm për të përmendur disa.
Kur dëshironi të luani lojëra elektronike me para të vërteta në internet, gjithçka që duhet të bëni është të identifikoheni ose të regjistroheni për një llogari dhe të bëni një depozitë. Lojtarët për herë të parë do të marrin një ofertë të jashtëzakonshme të paketës së mirëseardhjes ku marrin 1 rrotullim falas për çdo 1$ që depozitojnë deri në 50 rrotullime falas. Për më tepër, kur të keni mbaruar së luajturi rrotullimet tuaja falas, mund të tërhiqni fitimet tuaja pasi nuk ka kërkesa për bast.

Gjetja e slotit që dëshironi të luani është kaq e thjeshtë falë funksionit të kërkimit, thjesht shkruani emrin e lojës dhe së shpejti do të shfaqet. Në rast se nuk jeni të sigurt se çfarë doni të luani, ose ndoshta dëshironi të provoni diçka ndryshe, atëherë duhet të përfitoni nga Kërkimi i Avancuar dhe të kufizoni opsionet e disponueshme. Lojërat do të shfaqen në kategoritë e mëposhtme:

· Niveli i paqëndrueshmërisë
· Temat e slotit
· Karakteristikat e lojërave elektronike
· Simbolet e lojërave elektronike
· Numri i linjave të pagesës
· Numri i rrotullave

Këto kategori madje mund të zbërthehen për t'ju ofruar më shumë opsione, për shembull duke zgjedhur një lojë nga një ofrues specifik ose një lojë që ofron veçori ripërtëritjeje ose rrotullime falas, dhe shumë të tjera.

Në momentin që regjistroheni në kazino dhe bëni depozitën tuaj të parë, mund të merrni deri në 50 rrotullime falas për të luajtur në një lojë që keni zgjedhur. Për më tepër, ka spinoff-et e Ojo's Reel që po zhvillohen gjatë gjithë kohës dhe ka gjithmonë një vend ku mund të garoni dhe të konkurroni për çmime të mahnitshme. Ju mund të merrni pjesë në të dhe gjithçka varet nga fati juaj, sepse nuk ka asnjë aftësi të përfshirë. Thjesht filloni të rrotulloheni dhe nëse fati është në anën tuaj, atëherë mund të gjeni rrugën drejt majës dhe të fitoni çmimin më të madh.

Kur bëhet fjalë për të luajtur lojëra elektronike në internet, gjithçka varet nga shija juaj. Pavarësisht se çfarë lloj lojëra elektronike dëshironi të luani, ne ju sigurojmë se mund ta gjeni atë që ju pëlqen këtu në Play Ojo Casino. Disa lojtarë preferojnë lojërat e vjetra klasike në internet me 3 rrotulla, të cilat kanë mekanikë të thjeshtë dhe disa veçori të veçanta. Lojtarët e tjerë pëlqejnë lojëra më komplekse që ofrojnë më shumë linja për të fituar dhe veçori komplekse.

lojëra elektronike 3D

lojëra elektronike 3D

Nëse jeni duke kërkuar për diçka që vërtet do t'ju lërë pa fjalë, atëherë duhet të provoni lojëra elektronike 3D. Këto lloj lojërash ofrojnë grafikë të shkëlqyer dhe argëtimi është i garantuar. Mund të provoni Flip Flap shumë të paqëndrueshëm ose të hyni në botën e errët të Drakulës ose të mësoni diçka për jetën e ninjave në Ninja Master.

Lojëra elektronike unike

Shumica e lojërave elektronike ofrojnë rrotulla rrotulluese me një numër të caktuar linjash lojërash. Por nëse jeni duke kërkuar për diçka më unike, atëherë duhet të provoni Gonzo's Quest. Kjo lojë ofron simbole kaskadë që bien nga lart poshtë dhe për më tepër ato vijnë me një veçori të veçantë Orteku që mund të rrisë vërtet potencialin tuaj fitues.

Slots të markës

Nëse keni një shfaqje televizive të preferuar, ose një grup, film të preferuar, atëherë ka shumë mundësi që ata të frymëzojnë një lojë slot në internet. Pra, ekziston një slot që feston jetën e legjendës së muzikës Jimi Hendrix ose grupit shumë të njohur Guns N' Roses. Ju madje mund të keni një shans për të luftuar së bashku me Bruce Lee ose të bëni një udhëtim përsëri në Magjistarin e Ozit.

Këshilla për lojërat e lojërave elektronike në internet

Luajtja e lojërave elektronike në internet është ndoshta një nga lojërat më të lehta që Play Ojo ofron. Por prapëseprapë do të dëshironim të theksojmë disa gjëra në rast se jeni i ri në lojë.
· Zgjidhni gjithmonë lojëra që i përshtaten qëllimeve tuaja
· Kontrolloni gjithmonë tabelat e pagave
· Ju nuk mund të parashikoni rezultatin e një rrotullimi
· Kur luani jackpot progresive, vini bast mjaftueshëm për t'u kualifikuar për xhekpotin
· Pranoni gjithmonë ofertat speciale të bonusit
· Para se të filloni të luani për para të vërteta, luani lojën në versionin demo
· Luaj gjithmonë brenda buxhetit tënd
· Njihni kufijtë tuaj

Nëse jeni plotësisht fillestar, atëherë mund të përdorni një gjuhë që nuk jeni të sigurt për kuptimin e saj. Ne jemi këtu për t'ju ndihmuar duke shpjeguar disa nga termat më të përdorur:

Linja e pagesës – Kjo përfaqëson linjën fituese të një automati.
Paguani - Kjo është shuma që do t'ju japë një automat kur të vendosni simbolet e duhura në një linjë pagese.
Tabela e pagesave – Ky është grafiku në një lojë slot që tregon shumën e parave që do të merrni për çdo lloj kombinimi fitues.
Rrotullat – Këto janë blloqet me imazhe që rrotullohen sapo loja të aktivizohet.
Simbolet - Këto janë imazhet në bobina.
Paqëndrueshmëria – Kjo është sasia e rrezikut që ka një lojë dhe ka lojëra me paqëndrueshmëri të ulët, lojëra me paqëndrueshmëri mesatare dhe me paqëndrueshmëri të lartë. Lojërat me paqëndrueshmëri të ulët ofrojnë fitore më të shpeshta, por më të vogla. Lojërat me paqëndrueshmëri të lartë ofrojnë shuma që ndryshojnë jetën, por fitimet janë më pak të shpeshta. Dhe, lojërat me paqëndrueshmëri të mesme janë diçka në mes të dyjave.
Karakteristikat e lojërave elektronike – Kjo i referohet një numri veçorish shtesë që një slot në internet mund të ofrojë. Këto mund të përfshijnë rrotullime falas, mini lojëra bonus, simbole të egra, shumëzues dhe shumë të tjera.

Poker

Poker

Nëse jeni një adhurues i pokerit, atëherë jeni në një kënaqësi pasi Play Ojo ofron 18 lojëra të ndryshme video pokeri. Të gjitha këto lojëra janë tërheqje me 5 letra dhe ideja është të krijoni dorën më të mirë në mënyrë që ju të fitoni.

Mund të luani versionin 1, 3, 10 ose 25 të dorës. Nëse jeni fillestar, ju këshillojmë të filloni me 1 dorë dhe ndërsa përparoni, mund të luani me më shumë duar menjëherë. Kur luani me 1 dorë, ju shpërndahen 5 letra dhe pas marrëveshjes ju zgjidhni cilat letra të mbani dhe më pas goditni Deal dhe shikoni se me çfarë përfundoni.
Ka variacione të ndryshme të lojës, secila ofron një përfitim të veçantë. Në Play Ojo Casino mund të gjeni variantet e mëposhtme të pokerit:

· Jacks or Better – Kjo është një lojë shumë e njohur por e thjeshtë ku një palë Jacks është një shtysë.
· Joker Poker – Kjo lojë luhet me një kuvertë me 53 letra dhe përfshin një shakaxhi që vepron si i egër.
· Aces dhe Fytyrat - Kjo lojë është e ngjashme me Jacks or Better ku fitoni 40 monedha për 4 Jacks, 4 Queens, 4 Kings dhe 4 Aces.
· Deuces Wild – Ky është një version ku 2s mund të përdoret për të bërë çdo dorë. 3 i një lloji është dora më e ulët.
· 2 Ways Royal – Kjo është vetëm një lojë e rregullt ku mund të goditni Royal Flush me 2-3-4-5-6 dhe AKQJT.

Kur bëhet fjalë për grafikë, ato nuk janë diçka moderne, pasi lojtarët duan të kenë atë atmosferë retro të kazinosë kur luajnë poker.

Bingo

Bingo

Në Play Ojo mund të gjeni një lojë që është një kombinim i lojërave elektronike dhe bingos dhe quhet Slingo. Loja u shpik në vitin 1994 dhe ishte një sukses i madh edhe menjëherë. Në fillim Slingo ishte një lojë sociale me një version të vetëm dhe me shumë lojtarë, por më vonë Slingo u zhvillua në një lojë online me para të vërteta.

Ashtu si në Bingo, ju duhet të plotësoni linjat për të fituar çmime në para. Sa më shumë rreshta të plotësoni, aq më shumë para do të fitoni, dhe Full House është kur shënoni të 25 numrat. Kur bëhet fjalë për çmimet, ato nuk po ndryshojnë jetën. Kjo është një lojë me variancë të ulët që mund ta luani për argëtim dhe të fitoni para gjatë rrugës.

Loja luhet në një rrjet 5x5 me një mbështjellje poshtë. Ju duhet të rrotulloni rrotullat dhe të gjeneroni numrat që secili prej tyre aplikohet në kolonën e rrjetit sipër tij. Në përgjithësi ka 12 rreshta për të përfunduar dhe ka çmime për secilën. Çmimet bëhen gjithnjë e më të mëdha ndërsa ngjitni shkallët e tabelës së pagave drejt Full House. Ju merrni 11 rrotullime të bobinës dhe numrat do të shënohen automatikisht në shumicën e rrotullimeve. Disa tabela të pagesës së lojërave fillojnë me 1 rresht dhe të tjerave u duhen 4 rreshta për t'u plotësuar. Loja përmban disa simbole të veçanta si Jokers që veprojnë si të egra dhe ju lejojnë të shënoni çdo numër në kolonën e mësipërme. Ka simbole që do të ngadalësojnë përparimin tuaj. Këto simbole quhen Djajtë dhe detyra e tyre është të zëvendësojnë numrat. Ekzistojnë gjithashtu shpërndarje që mund të shkaktojnë një lojë bonus ose një çmim më të madh në para nëse arrini të vendosni 3 simbole në të njëjtën rrotullim.

Të luash lojën është shumë e lehtë. Ju duhet të zgjidhni një slot Slingo dhe të zgjidhni totalin e aksioneve për lojën. Kur rrotulloni një simbol Wild, fshini gjithmonë një nga numrat në bobinën sipër tij. Zgjidhni gjithmonë një katror që do të plotësojë sa më shumë linja fitimi të jetë e mundur. Kur të mbarojnë 11 rrotullimet tuaja, mund të blini deri në 6 të tjera duke përdorur gjendjen tuaj të parave të gatshme. Në ekran mund të shihni shumën maksimale që mund të fitoni, në këtë mënyrë mund të vendosni nëse ia vlen investimi për të blerë 6 rrotullime shtesë apo jo.

Kur bëhet fjalë për strategjinë, Slingo është një lojë ku nuk mund të bësh shumë për të ndryshuar rezultatin e lojës. Ashtu si shumica e lojërave me slot video, edhe kjo është një lojë me fat të pastër. Por ka diçka që mund të bësh kur të bëhesh i egër, sepse kjo është kur kontrolloni se cilët numra duhet të shtypni. Shumica e lojtarëve do të plotësonin linjën tjetër të disponueshme dhe do të merrnin një çmim të vogël për këtë. Në vend të kësaj, duhet të shikoni pamjen më të madhe dhe të zhbllokoni një pozicion rrjeti i cili përdoret nga linja të shumta. Për shembull, katrori në mes të rrjetës përdoret për linjat horizontale, vertikale dhe të dyja diagonale.

Kur loja të përfundojë, do t'ju tregohen se cilat numra ju nevojiten për të bërë fitore të mëdha, në mënyrë që të vendosni nëse ia vlen të blini rrotullime shtesë apo jo. Vetëm mos harroni se çdo rrotullim tjetër kushton më shumë se ai i fundit.

Blackjack

Blackjack

Në Play Ojo mund të gjeni vetëm dy variacione të Blackjack, European Turbo dhe American Turbo. Loja është shumë e ngjashme në përgjithësi, por megjithatë ka disa dallime të vogla që i mbajnë këto të dyja larg.

Në versionin evropian ju mund të dyfishoni ose ndaheni vetëm në situata të caktuara, ndërsa në versionin amerikan mund të bëni pothuajse gjithçka që dëshironi.

Ruletë

Ruletë

Ruleta evropiane konsiderohet të jetë një lojë klasike kazino. Të gjithë duan të provojnë pikërisht këtë lojë, sepse skaji i shtëpisë është më i ulët se ai në ruletën amerikane, edhe pse pagesat e ruletës evropiane janë në thelb të njëjta me pagesat e ruletës amerikane.

Objekti i kësaj loje gjithashtu është të parashikojë se në cilin numër do të bjerë topi. Nëse mendon mirë, atëherë fiton. Ju gjithashtu mund të parashikoni se në cilën fushë, e zezë apo e kuqe, do të bjerë topi dhe shumë baste të tjera të ndryshme që mund të vendosni në rrotën e ruletit.

Rrota e ruletës evropiane ka 37 slota ku mund të gjeni numra nga 1 deri në 36 dhe një vend të gjelbër për numrin zero. Së pari, duhet të vendosni bast dhe tregtari rrotullon timonin në një drejtim dhe më pas rrotullon topin në drejtim të kundërt. Pasi topi është në xhep, lojtari që ka marrë me mend numrin paguhet. Ju duhet të mësoni pagesat evropiane të ruletës përpara se të filloni të luani lojën. Ju duhet të dini se në çfarë po futeni.

Nëse luani ruletë evropiane në internet, do të shihni se rregullat janë shumë të lehta për t'u kuptuar. E vetmja gjë që duhet të bëni është të vendosni bast në zonën e dëshiruar dhe më pas thjesht të klikoni rrotullim. Pasi të përfundojë rrotullimi, mund të vendosni një bast tjetër ose të largoheni nga tavolina. Natyrisht, në kazinotë me bazë tokësore është pak më ndryshe. Ka katër anëtarë të kazinosë në një tavolinë. Dy prej tyre janë krupierë dhe duhet të trajtojnë të gjitha bastet dhe rrotullimet, ndërsa dy të tjerët duhet të mbikëqyrin lojën dhe të sigurohen që gjithçka të jetë sipas rregullave.

Pagesat dhe bastet e ruletës evropiane

Pagesat dhe bastet e ruletës evropiane

Ju mund të bastni në numra individualë ose grupe numrash sipas dëshirës. Ka dy avantazhe kur bëhet fjalë për ruletën evropiane dhe ato janë bastet e brendshme dhe të jashtme. Bastet e brendshme janë ato që bëhen në numrat e vetëm ose një grup të vogël numrash. Bastet e jashtme vendosen në grupe më të mëdha numrash. Baste të ndryshme ofrojnë pagesa të ndryshme respektivisht.
· Pagesat e ruletës evropiane për baste direkte janë 35 me 1. Ju mund të vendosni një bast në çdo numër të vetëm duke përfshirë 0.
· Pagesat për bastet e ndara janë 17 me 1 dhe ju mund ta vendosni bastin tuaj në dy numra ngjitur.
· Pagesa për bastet e rrugës është 11 me 1. Dhe ky bast përfshin tre numra me radhë.
· Shpërblimi i ruletës evropiane për bast këndor është 8 me 1 dhe ky bast mbulon 4 numra.
· Pagesa për bast linjë është 5 me 1. Ky bast përmban gjashtë numra.
Bastet e jashtme janë ato që nuk paguajnë aq shumë, por ndodhin më shpesh. Për shembull, basti i kolonës paguan vetëm 2 me 1, por mbulon një kolonë të tërë, kështu që ka një shans më të madh që ju të fitoni nëse vendosni këtë bast.

Pagesa për bast duzin është gjithashtu 2 me 1 dhe ky bast mbulon një grup prej 12 numrash.

Një nga bastet më të njohura është ai ku bastet me ngjyrë, të kuqe ose të zezë. Nëse e fitoni këtë bast, mund të dyfishoni paratë tuaja pasi pagesa është vetëm 1 me 1.

Pagesa për tek ose çift, dhe për të ulët ose të lartë është gjithashtu 1 me 1.

Njerëzit zakonisht preferojnë këtë version të timonit vetëm sepse pagesat evropiane të ruletës janë të mira. Gjithashtu ju mund të përfitoni nga një rregull tjetër, në burg. Nëse topi bie në 0, ju mund të merrni gjysmën e parave tuaja ose mund t'i mbani ato për rrotullimin tjetër.

Lojëra me para të vërteta

Lojëra me para të vërteta

Kur regjistroheni në Play Ojo, keni dy mundësi për të luajtur lojëra, me para të vërteta ose falas. Modaliteti falas është për ata që duan të provojnë lojërat dhe të eksplorojnë opsionet e tyre ndërsa modaliteti i parave të vërteta ofron emocionin e vërtetë të kazinosë. Për të luajtur për para të vërteta, duhet të bëni një depozitë në fillim dhe të gjitha fitimet që fitoni gjatë seancës suaj të lojrave mund të tërhiqen më vonë.

Nëse ju pëlqen Play Ojo, mendojmë se do të shijoni edhe Genesis. Hidhini një sy rishikimit tonë të Zanafillës sot.

Luaj Ojo: Një sukses brenda natës
2021-08-20

Luaj Ojo: Një sukses brenda natës

Kazinotë online kanë ekzistuar për një kohë të gjatë tani. Por popullariteti i tyre pa një rritje në dy vitet e fundit. Me situatën pandemike që ka pllakosur globin, kumarxhinjtë kanë shkuar në kazinotë online për të marrë rregullimin e tyre. Një kazino që dallohet nga një mori kazinosh në internet që janë të aksesueshme sot është Play Ojo.