Play Million Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

Play MillionResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusBonus 100 dollarë
Bisedë drejtpërdrejt 24/7
Panairi i provuar nga iTech Labs
Vip Lounge në dispozicion
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Bisedë drejtpërdrejt 24/7
Panairi i provuar nga iTech Labs
Vip Lounge në dispozicion
Play Million is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Në momentin që krijoni llogarinë tuaj në PlayMillion, do të keni mundësinë të kufizoni shumën e depozitës tuaj ditore, javore ose mujore. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer që ju lejon të kontrolloni lojërat tuaja edhe para se të filloni të bëni depozita.

Vetëvlerësimi

Vetëvlerësimi është një test ku mund të kontrolloni nëse bixhozi ka filluar të bëhet problem për ju apo jo. Ju mund të bëni një test vetëvlerësimi sa herë që dëshironi dhe do të jeni në gjendje të kuptoni nëse bixhozi po ju dëmton jetën dhe se mund t'i merrni gjërat në duart tuaja përpara se gjithçka të dalë jashtë kontrollit. Këto pyetje janë pjesë e testit të vetëvlerësimit, prandaj përpiquni t'u përgjigjeni atyre dhe të jeni sa më të sinqertë:

 • A luani kumar më gjatë se sa keni ndërmend?
 • A keni një dëshirë të fortë për të luajtur më shumë kumar pas një fitoreje?
 • A mendoni se duhet të ktheheni dhe të rifitoni humbjet tuaja?
 • A luani kumar derisa të shpenzoni monedhën tuaj të fundit?
 • E humbni gjumin kur mendoni për lojërat e fatit?
 • A ndiheni të pakënaqur për shkak të zakonit tuaj të lojërave të fatit?
 • A i përdorni paratë për të luajtur kumar që ishin menduar për diçka tjetër?
 • Jeni përpjekur të ndaloni lojën e fatit por pa sukses?
 • A keni menduar ndonjëherë të shkelni ligjin për të financuar lojërat tuaja të fatit?
 • A keni marrë ndonjëherë para hua për të financuar zakonin tuaj të lojërave të fatit?
 • A keni shitur ndonjëherë ndonjë gjë për të financuar lojërat tuaja të fatit?
 • A jeni ndjerë ndonjëherë në depresion për shkak të humbjeve tuaja në kumar?
 • A ndjeni ndonjëherë pendim pas lojërave të fatit?
 • A luani ndonjëherë kumar për të marrë para për të përmbushur detyrimet tuaja financiare?
 • A luani kumar kur ndiheni të zhgënjyer apo të frustruar?

Nëse i jeni përgjigjur me "po" një ose më shumë prej këtyre pyetjeve, atëherë ne ju këshillojmë të kërkoni ndihmë profesionale në lidhje me sjelljen tuaj të lojërave të fatit.

Vetëpërjashtimi

Nëse besoni se duhet të bëni një pushim nga lojërat e fatit, atëherë PlayMillion është këtu për t'ju ndihmuar. Ato ofrojnë opsione të kufizimit të lojtarit që mund të gjenden në faqen Kufizimi i lojtarit nën Llogaria ime. Ekziston një sërë kufizimesh nga të cilat mund të zgjidhni:

 • Periudha e ftohjes – Mund të zgjidhni të mbyllni llogarinë tuaj për 24 orë, 48 orë ose 7 ditë.
 • Pezullim i përkohshëm – Mund të zgjidhni të mbyllni llogarinë tuaj për afatet e mëposhtme kohore 30 ditë, 60 ditë ose 90 ditë.
 • Vetëpërjashtimi – Mund të zgjidhni të mbyllni llogarinë tuaj për një kohë më të gjatë. Mund të filloni me 180 ditë, por nëse dëshironi ta zgjasni këtë periudhë, mund të kontaktoni me mbështetjen e klientit dhe ata do t'ju përjashtojnë vetë nga përdorimi i llogarisë tuaj për periudhën e zgjedhjes suaj.

Duhet të mbani mend se pavarësisht se cilin opsion zgjidhni, gjatë kësaj periudhe mundeni`mos bëni asgjë. Ti mundesh`t depozitoni ose luani kumar deri në skadimin e periudhës së vetëpërjashtimit. Ne ju këshillojmë që të vetëpërjashtoheni edhe nga çdo llogari tjetër që keni.

Problemi i lojërave të fatit

Nëse keni një problem me lojërat e fatit, nuk jeni vetëm. Shumë njerëz ndajnë të njëjtat çështje si ju. Nëse kazinoja vëren shenja që sugjerojnë se mund të keni një problem me lojërat e fatit, ata do t'ju kontaktojnë në lidhje me politikën e tyre të Lojërave të Përgjegjshme. Ata do të ofrojnë të aplikojnë kufijtë e depozitave ose kufizime të tjera në llogarinë tuaj për t'ju ndihmuar të luftoni këtë problem.

Shumë uebfaqe të tjera mund të ofrojnë mbështetje dhe këshilla në këtë kohë krize. Ndiqni udhëzimet dhe ndihmën që ata duhet të ofrojnë për të kapërcyer problemet me lojërat:

Lojëra me përgjegjësi

Bixhozi është argëtues dhe sjell kaq shumë emocione dhe për këtë arsye, disa besojnë se zhvillohet në një varësi me kalimin e një kohe. Disa njerëz munden`t kontrollojnë zakonet e tyre të lojërave të fatit, veçanërisht nëse nuk janë të vetëdijshëm për pasojat. Për këtë arsye, ne besojmë se nëse keni njohuritë e duhura se si funksionojnë lojërat dhe si duhet të luani lojërat, do të mbroni veten në radhë të parë. PlayMillion i merr seriozisht rreziqet e lojërave të fatit. Kur hapni faqen e tyre kryesore, do të shihni se ka një shenjë "jo nën 18" pikërisht poshtë ofertës së mirëseardhjes, dhe gjithashtu ka lidhjen për BeGambleAware. Kjo është një shenjë e qartë se PlayMillion dëshiron të luftojë kumarin e të miturve dhe të ndihmojë ata që kanë nevojë për ndihmë.

Të gjitha mjetet për lojërat e fatit të përgjegjshëm mund t'i gjeni në seksionin Llogaria ime në kazino. Aty mund të gjeni opsione të kufizimit të lojtarëve si ftohja, pezullimi i përkohshëm dhe vetëpërjashtimi.

Kontroll i realitetit

Mund të shtoni një mesazh të Kontrollit të Realitetit në llogarinë tuaj dhe të vendosni minutat ndërmjet çdo mesazhi të Kontrollit të Realitetit. Një mesazh do të shfaqet në ekranin e lojës sa herë kalon numri i minutave që keni zgjedhur.

Kjo është një gjë e mirë që ju kujton se sa kohë keni luajtur. Do të tregojë gjithashtu bastet tuaja totale dhe fitimet tuaja totale. Kur mesazhi shfaqet në ekran, ju keni një nga opsionet e mëposhtme, për të vazhduar të luani, i cili do të mbyllë mesazhin dhe ju mund të luani akoma, ose të dilni, që do të mbyllë lojën dhe do t'ju dalë nga llogaria juaj.