Platinum Play Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

Platinum PlayResponsible Gambling
CASINORANK
7.19/10
BonusBonus 800 dollarë
Argëtim elegant
ECogra certifikuar
Dizajni bazë
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Argëtim elegant
ECogra certifikuar
Dizajni bazë
Platinum Play is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Varësia nga kumari është një çështje moderne e kohës që duhet`të mos anashkalohet. Është njësoj si çdo problem tjetër i varësisë dhe duhet trajtuar menjëherë. Si fillim, nëse po përballeni me këtë problem, mund të kontaktoni një nga këto organizata për udhëzime:

Kufiri i depozitave

Si një nga masat paraprake, kazino u ofron lojtarëve të rregullojnë kufijtë e tyre maksimalë të depozitave në çdo kohë. Ju mund të vendosni kufijtë për periudhat e mëposhtme

 • Ditore
 • Javore
 • Mujore

Sa herë që dëshironi të ndryshoni kufijtë e depozitave, mund të kontaktoni ekipin e Ndihmës së Klientit.

Test i Vetëvlerësimit

Hapi i parë që mund të bëni nëse jeni të shqetësuar për zakonet tuaja të lojërave të fatit është të bëni testin e vetëvlerësimit. Përgjigjuni pyetjeve, por jini të sinqertë, është për të mirën tuaj.

 1. A ndikon kumari në punën tuaj?
 2. A debatoni me miqtë dhe familjen tuaj për kohën që kaloni duke luajtur bixhoz?
 3. A ju njohin njerëzit si kumarxhi dhe ju quajnë kumarxhi?
 4. A ndiheni fajtor kur humbisni shumë para duke luajtur kumar?
 5. A mbështeteni te lojërat e fatit si burim të ardhurash?
 6. A mendoni se duhet të ktheheni dhe të fitoni paratë që keni humbur tashmë?
 7. A është kumari e vetmja gjë për të cilën ndiheni konkurrues?
 8. A ndjeni një dëshirë për të luajtur edhe më shumë pas një fitoreje të madhe?
 9. A luani kumar derisa të humbisni të gjitha paratë tuaja?
 10. A keni marrë ndonjëherë para hua për lojëra të fatit?
 11. Shisni sende personale për të pasur më shumë para për lojërat e fatit?
 12. A i shihni 'paratë e lojërave të fatit' të përjashtuara nga shpenzimet normale të familjes?
 13. A e shihni lojën e fatit si të vetmen formë argëtimi?
 14. A luani shpesh kumar më gjatë se sa keni menduar?
 15. A ju duket bixhozi si një shpëtim nga stresi?
 16. Do të vidhnit për të mbledhur para për zakonin tuaj të lojërave të fatit?
 17. A fillon kumari të ndikojë në të gjitha aspektet e jetës suaj?
 18. A keni dëshirë për të luajtur bixhoz pas një dite të vështirë në punë?
 19. A e festoni lajmin e mirë me lojërat e fatit?
 20. A keni menduar ndonjëherë të vetëvriteni për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

Nëse keni tre ose më shumë përgjigje 'po', atëherë ndoshta duhet të rishikoni zakonet tuaja të lojërave të fatit dhe të kontaktoni një profesionist për këshilla. Ju mund të gjeni shumë burime të dobishme nga këto organizata, si dhe dikë me të cilin mund të flisni për problemin tuaj:

Vetëpërjashtimi

Ju lejohet të mbyllni llogarinë tuaj të lojërave të fatit nëse jeni të shqetësuar për zakonet tuaja të lojërave të fatit. Gjatë kësaj kohe, kazinoja nuk do të dërgojë asnjë material promovues në rrugën tuaj. Ju mund të vetëpërjashtoheni për një minimum prej 24 orësh, e cila quhet edhe periudha e 'ftohjes', dhe një minimum prej gjashtë muajsh, e njohur gjithashtu si periudha e 'vetëpërjashtimit'.

Problemi i lojërave të fatit

Nëse ju ose dikush që njihni është duke u marrë me varësinë nga kumari, duhet të kërkoni ndihmë. Ka shumë organizata që do të ndërhyjnë dhe do t'ju ndihmojnë të gjeni një zgjidhje për problemin tuaj 'jo aq të thjeshtë'. Ju duhet të konsideroni të kontaktoni një nga këto organizata për udhëzim dhe mbështetje:

Lojëra me përgjegjësi

Platinum Play është një nga grupet më të mira të argëtimit në internet dhe ata synojnë të qëndrojnë kështu. Për këtë arsye, ata po bëjnë gjithçka që është e mundur për t'u ofruar lojtarëve të tyre një përvojë të këndshme dhe të sigurt lojrash. Ata duan që ju të vazhdoni të shijoni një seancë loje të sigurt dhe të vazhdoni të luani në kazinonë e tyre. Pra, për këtë arsye, duhet të mbani parasysh gjërat e mëposhtme:

 • Kumari është një aktivitet i kohës së lirë dhe jo një mjet për të fituar para.
 • Mbani gjithmonë gjurmët e kohës dhe parave që shpenzoni për kumar.

Ka disa rregulla strikte që Platinum Play zbaton për të siguruar një mjedis të përgjegjshëm lojrash. Ata e ndalojnë rreptësisht lojën e fatit për të miturit. Luajtja në Platinum Play është e kufizuar për personat nën moshën 18 vjeç. Pra, nëse e ndani kompjuterin tuaj me dikë të mitur, duhet ta mbani llogarinë tuaj të mbrojtur me një fjalëkalim dhe të mos qëndroni të identifikuar.

Kontroll i realitetit

Një kontroll realiteti është një mesazh që shfaqet si një dritare kërcyese në ekranin tuaj për t'ju kujtuar kohën që duhet të kaloni në sajt.