10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë Revolut

Revolut është një kompani fintech me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që ofron shërbime të ndryshme financiare. Ato përfshijnë një aplikacion bankar dixhital që u mundëson përdoruesve të menaxhojnë paratë e tyre, të bëjnë pagesa dhe të shkëmbejnë monedha. Është një nga platformat më të njohura të bankave dixhitale në Evropë. Revolut është një zgjedhje popullore për transaksionet e kazinove në internet. Ai siguron një mënyrë të shpejtë, të sigurt dhe të përshtatshme për lojtarët për të depozituar dhe tërhequr fonde. Lojtarët mund të lidhin llogarinë e tyre Revolut me llogarinë e tyre të kazinosë dhe të transferojnë fonde direkt nga llogaria e tyre Revolut në llogarinë e kazinosë. Revolut ofron nivele të larta sigurie, duke përdorur enkriptimin e avancuar dhe masat e vërtetimit biometrik për të mbrojtur të dhënat personale dhe financiare të përdoruesve. Popullariteti i tij është rritur kohët e fundit dhe shumë kazino online tani pranojnë Revolut si një mënyrë pagese. Ky artikull do të japë një përmbledhje gjithëpërfshirëse të kazinove në internet Revolut.

10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë Revolut
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Image

Një hyrje në Revolut

Revolut është një platformë dhe aplikacion bankar dixhital i zhvilluar në vitin 2015 nga Nikolay Storonsky dhe Vlad Yatsenko. Ajo ofron shërbime të ndryshme financiare, si shërbime bankare në internet, shërbime të kartave të debitit dhe këmbim valutor. Produkti kryesor i Revolut është aplikacioni celular i disponueshëm në pajisjet iOS dhe Android. Ai gjithashtu përmban mjete buxhetore, sinjalizime për shpenzimet dhe llogaritë e kursimeve. Me kalimin e viteve, ajo është bërë një nga mënyrat më të mira të pagesës në internet për kazinotë online.

Kazinotë më të mira në internet Pranimi i Revolut e ka bërë të përshtatshëm për lojtarët që të menaxhojnë transaksionet në internet. Ju vetëm duhet të lidhni llogarinë tuaj Revolut me llogarinë tuaj të kazinosë në internet. Do të ndani vetëm numrin e llogarisë tuaj dhe kodin e renditjes dhe do të jeni të vendosur të luani lojërat tuaja të preferuara duke përdorur Revolut. Ju mund t'i tërheqni fitimet tuaja duke përdorur Revolut në llogarinë tuaj.

Image

Si të depozitoni me Revolut në kazinotë në internet

Ju duhet të keni një llogari Revolut për të përfunduar një depozitë në kazino Revolut. Nëse jeni gati për të filluar, ky seksion do të ofrojë një udhëzues hap pas hapi për depozitimin me Revolut në kazinotë online. Ato përfshijnë:

 1. Këndoni në një kazino në internet që pranon depozitat e Revolut. Ju mund ta gjeni lehtësisht këtë informacion në seksionin bankar.
 2. Shkoni në faqen tuaj bankare të kazinosë në internet, më pas klikoni opsionin e depozitave.
 3. Nga mënyrat e listuara të sigurta të pagesës në internet, zgjidhni Revolut si mënyrën tuaj të pagesës.
 4. Pasi të lidhet llogaria juaj, vendosni shumën e depozitës dhe konfirmoni transaksionin.
 5. Konfirmo transaksionin në aplikacionin Revolut për të përfunduar transaksionin. Aplikacioni Revolut përdor vërtetimin biometrik ose kodin PIN për të miratuar çdo depozitë në kazino.

Si të tërhiqeni me Revolut në kazinotë në internet

Ndërsa luani në faqet kryesore të kazinove në internet që pranojnë Revolut, mund të filloni shpejt një tërheqje për fitimet tuaja. Këtu është një udhëzues hap pas hapi për tërheqjen e kazinosë Revolut.

 1. Nga faqja juaj e kazinosë në internet, lundroni te seksioni i arkëtarit.
 2. Klikoni opsionin Tërheqje, më pas zgjidhni Revolut si opsionin tuaj të preferuar të pagesës.
 3. Futni shumën që dëshironi të tërhiqni, më pas dorëzoni transaksionin. Do t'ju kërkohet të verifikoni identitetin tuaj nëse është kërkesa e parë e tërheqjes. Në varësi të politikave të kazinosë, do t'ju kërkohet vërtetimi i identitetit dhe adresa.
 4. Pasi të miratohet kërkesa për tërheqje, fondet tuaja do të përpunohen dhe do të pasqyrohen në llogarinë tuaj Revolut. Ju mund t'i tërheqni fondet tuaja në llogarinë tuaj bankare ose t'i përdorni ato për blerje pasi të jenë në llogarinë tuaj.

Këto mund të ndryshojnë midis kazinove në internet në varësi të politikave përkatëse. Koha e përpunimit të tërheqjes varion nga 1-3 ditë pune, në varësi të politikave të kazinosë. Rishikoni me kujdes termat dhe kushtet për të vënë në dukje çdo tarifë ose kufizim të lidhur.

Pagesat në Kazino Revolut Online: Si të depozitoni dhe tërhiqni në mënyrë të sigurt
Image

Të mirat dhe të këqijat e Revolut

Pro

 1. Niveli i lartë i sigurisë: Aplikacioni Revolut përdor veçori të avancuara sigurie për të mbrojtur informacionin tuaj personal dhe financiar. Ato përfshijnë enkriptimin dhe vërtetimin biometrik. Mund të relaksoheni dhe të shijoni transaksione të sigurta dhe të sigurta në çdo kazino në internet me Revolut.
 2. Transaksione të shpejta dhe me kosto të ulët: Kazinoja më e mirë që pranon Revolut ofron depozita të menjëhershme me tarifa të ulëta transaksioni. Kjo ju lejon të kurseni disa para në tarifat dhe të luani menjëherë lojërat më të mira softuerike të kazinosë në internet. Tarifat e Revolut janë konkurruese në krahasim me metodat e tjera të sigurta të pagesës në internet.
 3. Ndërfaqe miqësore për përdoruesit: Aplikacioni celular Revolut është i lehtë për t'u përdorur, duke ju lejuar të plotësoni depozitat tuaja në kazinotë në internet pa asnjë sherr. Gjithashtu e bën të lehtë menaxhimin e financave dhe transaksioneve tuaja në kazinotë online dhe kontrollin e humbjeve tuaja.
 4. Shpërblime: Kur kryeni transaksione me Revolut në kazinotë në internet, mund të shijoni ofertat më të mira të bonusit të kazinosë në internet që ju ndihmojnë të fitoni fonde ose stimuj shtesë. Ju motivon të vazhdoni të luani tuajën lojërat më të mira të kazinosë në internet.
 5. Shërbimet e këmbimit valutor: Revolut ju lejon të shkëmbeni monedha me kursin ndërbankar, i cili është dëshmuar të jetë më konkurrues sesa ofrojnë bankat tradicionale. Ky shërbim është i dobishëm kur luani në kazinotë online me shumë monedha.

Kundër

 1. Nuk ka mbrojtje kundër tarifimit: Revolut nuk ofron shërbime të mbrojtjes së kthimit të tarifave si shumica e metodave të sigurta të pagesës. Ju mund të jeni të prekshëm ndaj mashtrimeve dhe mosmarrëveshjeve me kazinotë në internet dhe të keni mundësi të kufizuara për të rikuperuar fondet tuaja.
 2. Kufijtë e transaksionit: Pagesat e kazinosë Revolut i nënshtrohen kufijve të transaksioneve si metodat e tjera të sigurta të pagesës. Kufizon sasinë e fondeve që mundeni depozitoni ose tërhiqni nga një kazino në internet në një transaksion.
 3. Kufizimet: Revolut nuk është i disponueshëm në të gjitha vendet dhe është i kufizuar vetëm për disa lojtarë. Llogaria juaj Revolut ka të ngjarë të raportohet për dyshime ose aktivitete të pazakonta dhe llogaria juaj do të kufizohet.
Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Revolut për lojërat e kazinove në internet
Image

Bonuset dhe promovimet e kazinosë Revolut

Luaj në disa nga faqet më të mira të kazinosë që pranojnë Revolut. Ju do të kualifikoheni për bonuse dhe promovime të ndryshme. Rishikoni të gjitha termat dhe kushtet e lidhura me bonuset më të mira të kazinosë në internet përpara se të merrni pjesë. Disa nga promovimet dhe shpërblimet e njohura të kazinosë Revolut përfshijnë:

 1. Bonusi i mirëseardhjes: Kjo eshte nje bonusi më i mirë i kazinosë në internet që u ofrohet lojtarëve të rinj pas regjistrimit në një kazino online. Ajo vjen në formën e rrotullimeve falas ose parave të gatshme. Duhet të bëni depozitën tuaj të parë duke përdorur Revolut për t'u kualifikuar.
 2. Bonusi i ringarkimit: Një tjetër bonus i kazinosë në internet që synon lojtarët ekzistues që kanë bërë një depozitë duke përdorur Revolut. Ajo vjen në para në dorë bonus, rrotullime falas ose të dyja.
 3. Bonusi i kthimit të parave: Në këtë bonus, do të shpërbleheni me një përqindje të humbjeve tuaja. Në disa kazino online, duhet të përdorni Revolut si metodën tuaj të pagesës për t'ju dhënë këtë bonus.
 4. Bonusi i besnikërisë: Nëse përdorni vazhdimisht Revolut për të depozituar ose tërhequr fonde nga një kazino në internet, mund të kualifikoheni për të marrë pjesë në një program besnikërie. Ju merrni qasje ekskluzive në promovime specifike, bonuse dhe rrotullime të rregullta falas.
 5. Rrotullime falas: Kur bëni një depozitë në kazino Revolut, shpërbleheni me rrotullime falas, të cilat mund t'i përdorni për të luajtur lojëra specifike slot. Rrotullimet falas mund të jepen gjithashtu në bonuse të mirëseardhjes, bonuse të ringarkimit ose përfitime të tjera.
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Shfaq më shumë

Pagesat në Kazino Revolut Online: Si të depozitoni dhe tërhiqni në mënyrë të sigurt

Pagesat në Kazino Revolut Online: Si të depozitoni dhe tërhiqni në mënyrë të sigurt

Pavarësisht se në cilin vend luani lojëra kazino ose keni fonde duke përdorur bonuset më të mira të kazinosë në internet, ndoshta jeni në kërkim të metodave të reja, të përmirësuara dhe të sigurta të pagesës.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Revolut për lojërat e kazinove në internet

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Revolut për lojërat e kazinove në internet

Revolut është bërë gjithnjë e më popullor si një nga mënyrat më të sigurta të pagesës në industrinë e iGaming. Aplikacioni nuk është i shkëlqyeshëm vetëm për pagesa të rregullta, por edhe për të shijuar faqet kryesore të kazinosë Revolut.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Si të përdorni Revolut për pagesat e kazinosë në internet?

Së pari, gjeni një kazino që pranon depozitat e Revolut dhe regjistrohu. Zgjidhni Revolut si opsionin tuaj të pagesës, transferoni fonde në llogarinë tuaj të kazinosë dhe filloni të luani menjëherë.

A ka një kufi depozite kur përdorni Revolut në kazinotë në internet?

Po. Faqet më të mira të kazinove në internet Revolut vendosin kufij të depozitave ditore dhe mujore. Kufijtë ndryshojnë në varësi të politikave të kazinosë. Rrotullat e larta kanë kufij më të lartë të depozitave në shumicën e kazinove në internet.

Sa kohë duhet për të tërhequr fitimet e mia duke përdorur Revolut në kazinotë online?

Tërheqjet nga kazinotë në internet duke përdorur Revolut mund të zgjasin nga disa orë deri në disa ditë pune, në varësi të politikave të kazinosë. Shuma që tërheqni gjithashtu ka tendencë të ndikojë në kohën e përpunimit.

Çfarë lloje bonusesh dhe promovimesh ofrohen nga kazinotë Revolut?

Disa oferta të njohura të bonusit të kazinosë Revolut përfshijnë bonuse të mirëseardhjes, bonuse të kthimit të parave, rrotullime falas, bonuse të ringarkimit dhe shpërblime të besnikërisë.

Çfarë lloje lojërash janë të disponueshme në kazinotë Revolut?

Kur regjistroheni në kazinonë më të mirë në internet Revolut, mund të luani lojëra elektronike, lojëra tavoline, lojëra drejtpërdrejt me tregtarë, video-poker dhe lojëra speciale.

A ka një aplikacion celular për kazinotë Revolut?

Shumica e faqeve të kazinosë Revolut kanë një aplikacion të dedikuar celular për të plotësuar platformën e internetit. Duhet të konfirmoni disponueshmërinë e një aplikacioni celular nga faqja e internetit e kazinosë në internet.

A është e sigurt përdorimi i Revolut për transaksionet e kazinosë në internet?

Po. Revolut është ndër mënyrat më të sigurta të pagesës. Ai është gjithashtu i licencuar dhe funksionon sipas kërkesave të rrepta rregullatore. Ato përfshijnë masa standarde të sigurisë dhe mbrojtjen e të dhënave të klientit.