Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Paysafecard në kazinotë në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Miliona lojtarë kazinoje në mbarë botën përdorin Paysafecard, një metodë pagese me parapagesë, për të bërë depozita dhe për të luajtur për para të vërteta në kazino të shumta në internet. Meqenëse karta me parapagesë po bëhet gjithnjë e më e popullarizuar, na u desh të futeshim në detajet e sakta rreth kazinove Paysafecard - do të thotë, të mirat dhe të këqijat.

Pa u zgjatur më tej, le të futemi në aspekte që duhet të dini për të mirat dhe të këqijat e kazinove më të mira në internet Paysafecard dhe shikoni vetë nëse duhet të regjistroni një llogari në to.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Paysafecard në kazinotë në internet

Paysafecard në industrinë e iGaming

Ajo që e bën Paysafecard interesante si një mënyrë pagese është se ju mund të blini gjëra në internet me një Paysafecard pa pasur nevojë të përdorni llogarinë tuaj bankare ose kartën e kreditit.

Kuponët e Paysafecard mund të blihen për një shumë të caktuar dhe më pas përdoruesi kryen pagesat duke futur numrin PIN 16-shifror të printuar në kupon. Lojtarët që përdorin mënyrat e sigurta të pagesës si Paysafecard për të financuar llogaritë e tyre të kazinosë në internet mund ta bëjnë këtë pa zbuluar informacionin e tyre personal.

Siguria dhe siguria e Paysafecard në kazinotë në internet

Kuponët mund të përdoren në mënyrë të sigurtë në Kazinotë në internet Paysafecard. Më poshtë janë renditur disa aspekte që kontribuojnë në sigurinë dhe sigurinë e Paysafecard.

 • Kriptimi SSL: Paysafecard përdor protokollin e enkriptimit standard të industrisë Secure Sockets Layer (SSL) për depozitat në internet. Me kriptimin SSL, lojtarët mund të jenë të sigurt se informacioni i tyre personal është i sigurt gjatë transmetimit në dhe nga kazinotë në internet.
 • Kodi PIN unik 16-shifror: Për të bërë depozita me një kupon Paysafecard, klientët duhet të japin një kod unik PIN 16-shifror. Ky PIN përdoret vetëm një herë dhe i shton një shkallë tjetër mbrojtjeje transaksionit. Përdoruesit e Paysafecard mund të blejnë në mënyrë anonime sepse nuk duhet të zbulojnë ndonjë informacion të ndjeshëm.
 • Ekspozimi i kufizuar: Meqenëse Paysafecard është një opsion me parapagesë, fondet e klientëve nuk janë kurrë në rrezik sepse nuk mund të tejkalojnë kurrë vlerën e kuponit. Kjo zbut potencialin për humbje katastrofike në rast se kazinoja online ose llogaria e përdoruesit shkelet.
 • Rregullohet nga Autoritetet Financiare: Paysafecard i nënshtrohet normave dhe rregulloreve të rrepta të përcaktuara nga Autoriteti i Sjelljes Financiare (FCA) në Mbretërinë e Bashkuar për të garantuar sigurinë e klientëve të saj dhe besueshmërinë e shërbimeve të saj.
 • Nuk ka lidhje me llogaritë bankare ose kartat e kreditit: Një nga përfitimet kryesore të përdorimit të Paysafecard është se nuk ka nevojë të përdorni një llogari bankare ose kartë krediti për të bërë depozita. Për shkak të kësaj, askush nuk duhet të shqetësohet se detajet e tyre personale bankare bien në duar të gabuara.

Përparësitë e përdorimit të Paysafecard në kazinotë në internet

Le të hedhim një vështrim më të afërt në tre avantazhet kryesore të shkuarjes në kazino me Paysafecard:

 • Siguria: Kur bëhet fjalë për depozitimin në kazinotë online, Paysafecard është ndër mënyrat e sigurta të pagesës që mbron gjithmonë të dhënat tuaja personale duke ofruar anonimitet.
 • Komoditet: Lojtarët mund të depozitojnë lehtësisht para pa një llogari bankare ose kartë krediti duke blerë kupona Paysafecard në mijëra site në mbarë botën.
 • Miqësore për buxhetin: I përshtatshëm për ata me një buxhet më të ngushtë. Duke qenë se Paysafecard është një opsion pagese me parapagesë, lojtarët mund të depozitojnë vetëm shumën e treguar në kupon, madje duke i kombinuar ato për të bërë depozita më të mëdha.

Disavantazhet e përdorimit të Paysafecard në kazinotë në internet

Edhe në kazinotë më të mira të Paysafecard, ka disa të meta. Ja çfarë duhet të dini përpara se të luani në kazino me Paysafecard:

 • Kufizimet e tërheqjes: Tërheqjet nga Paysafecard nuk janë gjithmonë të disponueshme, kështu që lojtarëve mund t'u duhet gjeni metoda të tjera tërheqjeje.
 • shqetësim: Disa lojtarë mund ta kenë të papërshtatshme që të duhet të blejnë fizikisht kuponët e Paysafecard përpara se të bëjnë një depozitë.
 • Asnjë opsion kredie: Për shkak të mungesës së opsionit të kredisë nga Paysafecard, lojtarët nuk janë në gjendje të bëjnë depozita që tejkalojnë paratë e tyre të disponueshme.
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A e pranojnë të gjitha kazinotë në internet Paysafecard?

Përdorimi i Paysafecard është i kufizuar në disa kazino të zgjedhura në internet. Përpara se të përpiqeni të bëni një depozitë në një kazino Paysafecard, duhet të verifikoni që kazinoja e mbështet këtë mënyrë pagese.

A ka Paysafecard një kufi në shumën e parave që mund të depozitoj?

Shuma më e ulët e depozitës me Paysafecard është shpesh afërsisht 10 dollarë, ndërsa maksimumi mund të variojë nga 200 deri në 1000 dollarë, në varësi të kazinosë në internet.

A mund të përdor shumë kupona Paysafecard për një depozitë të vetme?

Përgjigja është po, deri në një maksimum të caktuar (shpesh 1000 dollarë), ju mund të kombinoni kuponë të shumtë Paysafecard për një depozitë të vetme. Numri PIN i çdo kuponi duhet të futet kur bëni një depozitë.

A disponohet Paysafecard në të gjitha vendet?

Megjithëse Paysafecard pranohet në më shumë se 50 vende, disponueshmëria e saj mund të kufizohet në disa zona për shkak të kufizimeve rregullatore ose mungesës së vendeve të shpërndarjes.

A mund të përdor monedhën time lokale me Paysafecard?

Në vende të ndryshme, ju mund të blini kuponë Paysafecard në monedha të ndryshme. Por nëse kazinoja në internet nuk e pranon monedhën tuaj vendase, mund t'ju duhet të paguani tarifa shtesë ose kurse këmbimi kur bëni një depozitë. Opsionet e monedhës dhe çdo kosto shoqëruese duhet të renditen në T&C të kazinosë.

A mund të përdor Paysafecard për depozitat dhe tërheqjet e kazinosë?

Ndërsa shërbimi i motrës së motrës së Paysafecard, Paysafecard MasterCard, është menduar kryesisht për depozita dhe tërheqje, ai nuk pranohet nga të gjitha kazinotë në internet. Prandaj, Paysafecard është kryesisht vetëm një metodë depozitimi. Metoda e parapaguar u përpoq ta ndryshonte atë duke u lidhur me MasterCard, megjithëse është e famshme në mbarë botën se është vetëm një metodë depozitimi në kazino.

Si të përdorni Paysafecard në kazinotë në internet

Si të përdorni Paysafecard në kazinotë në internet

Paysafecard është një opsion popullor me parapagesë për lojtarët në kazinotë online në të gjithë globin. Është një kupon që lejon lojtarët të depozitojnë llogaritë e tyre pa dhënë të dhëna të ndjeshme. Për këtë arsye, është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që kanë përparësi diskrecionin dhe sigurinë.