Si të përdorni Paysafecard në kazinotë në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Paysafecard është një opsion popullor me parapagesë për lojtarët në kazinotë online në të gjithë globin. Është një kupon që lejon lojtarët të depozitojnë llogaritë e tyre pa dhënë të dhëna të ndjeshme. Për këtë arsye, është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që kanë përparësi diskrecionin dhe sigurinë.

Këtu do të gjeni një hyrje të detajuar për përdorimin e Paysafecard në kazinotë online, të kompletuar me rekomandime sigurie. Tërheqjet nga kazinotë më të mira në internet Paysafecard do të diskutohen gjithashtu, duke përfshirë çdo tarifë të aplikueshme dhe periudha pritjeje.

Si të përdorni Paysafecard në kazinotë në internet

Si të depozitoni me Paysafecard

Depozitat me metodën e parapaguar mund të bëhen shpejt dhe lehtë në kazinotë online të Paysafecard. Këtu është një shpjegim i detajuar se si të depozitoni me një nga mënyrat më të mira të pagesës së kazinosë:

  1. Zgjidhni një kazino në internet Paysafecard që plotëson pritshmëritë tuaja.
  2. Krijoni një llogari në kazinonë online Paysafecard dhe shkoni te seksioni i arkëtarit.
  3. Zgjidhni Paysafecard si metodë depozitimi.
  4. Shkruani shumën që dëshironi të depozitoni.
  5. Do të ridrejtoheni në një faqe ku duhet të futni kodin PIN 16-shifror të printuar në kuponin tuaj Paysafecard.
  6. Klikoni në "Dërgo" për të përfunduar depozitën.
  7. Fondet do të kreditohen menjëherë në llogarinë tuaj të kazinosë në internet luani lojërat më të mira të kazinosë në internet.

Këshilla për të përfituar sa më shumë nga Paysafecard

Edhe pse depozitimi me Paysafecard do të thotë të shijoni një nga mënyrat më të sigurta të pagesës, duhet të merrni masa standarde për të shmangur vjedhjet dhe mashtrimet. Për depozita më të sigurta në Paysafecard, merrni parasysh këshillat e mëposhtme:

Këshilla 1: Bleni vetëm kuponë Paysafecard nga shitës me pakicë të autorizuar

Ju mund të blini kuponë Paysafecard në shumë dyqane të ndryshme, duke përfshirë ushqimore, dyqane ushqimore dhe pika karburanti. Për të mos u mashtruar, blini ato vetëm nga burime të besueshme.

Këshilla 2: Mbajeni të sigurt kodin PIN

Mund të plotësoni llogarinë tuaj të lojërave në internet me PIN-in e kuponit të Paysafecard. Mos lejoni askënd ta shohë ose ta përdorë atë. Nëse numri juaj personal i identifikimit (PIN) bie ndonjëherë në duar të gabuara, ata mund ta përdorin atë për të bërë blerje mashtruese.

Këshilla 3: Mos jepni informacionin tuaj personal ose financiar

Me Paysafecard, ju mund të bëni depozita pa dhënë asnjë të dhënë identifikimi ose parash. Mos iu përgjigjni kërkesave për informacione të ndjeshme përmes emailit ose telefonit. Ndoshta është një mashtrim.

Këshilla 4: Përdorni Paysafecard vetëm në faqet e internetit të sigurta

Është e rëndësishme të luash në kazinotë e sigurta dhe të besueshme të Paysafecard. Kontrolloni që URL-ja të fillojë me "https" dhe ikona e enkriptimit të shfaqet në dritaren e shfletuesit. Kjo tregon që të dhënat tuaja janë të sigurta në uebsajt sepse përdor siguri.

Tërheqjet e kazinosë Paysafecard

Paysafecard mund të përdoret vetëm për të shtuar para në llogarinë tuaj të kazinosë dhe jo për tërheqje. Nëse kjo është situata, ju duhet të merrni të ardhurat tuaja duke përdorur a metoda të ndryshme të tërheqjes.

Transaksionet bankare, kartat e kreditit/debitit dhe kuletat elektronike si PayPal dhe Skrill janë disa nga metodat e tërheqjes të pranuara nga shumica e kazinove online me Paysafecard. Merrni parasysh kostot dhe periudhat e tërheqjes që lidhen me secilin opsion përpara se të vendosni.

Kohët dhe tarifat e përpunimit të tërheqjes

Koha që duhet për të përfunduar tërheqjen tuaj dhe çdo tarifë shoqëruese do të ndryshojnë për secilën kazino Paysafecard dhe mënyrën e pagesës. Tërheqjet nëpërmjet kartës së kreditit ose depozitës bankare zakonisht zgjasin 3-7 ditë pune. Tërheqjet në një portofol elektronik zakonisht kërkojnë më pak kohë, diku nga disa orë deri në 2 ose 3 ditë pune.

Ekziston një gamë e gjerë kostosh të tërheqjes që mund të shkaktohen. Ndryshe nga transaksionet e portofolit elektronik, depozitat bankare dhe pagesat me kartë krediti/debiti mund të kenë tarifa shoqëruese. Zbuloni nëse ka ndonjë tarifë rimbursimi nga kazinoja në internet dhe mënyra e pagesës.

Është e rëndësishme të mbani mend se edhe disa prej kazinotë më të mira të Paysafecard vendos kufizime transaksionesh. Kjo mund të kërkojë një plan pagesash të shkallëzuar, në të cilin ju merrni një pjesë të fitimeve tuaja në të njëjtën kohë.

konkluzioni

Paysafecard është ndër mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë online për të filluar të luani online. Lojtarët mund të bëjnë depozita të sigurta dhe të shpejta pa dhënë asnjë informacion të ndjeshëm kur përdorin sistemin e kuponit të parangarkuar.

Mund ta përdorni Paysafecard-in tuaj në çdo kazino online që e merr duke u regjistruar për një llogari, duke klikuar butonin "Paysafecard" në arkë, duke futur shumën e dëshiruar të transaksionit dhe në fund duke futur numrin PIN 16-shifror të shkruar në kupon tuaj.

Mbani të sigurt PIN-in tuaj të Paysafecard, blini vetëm kuponë nga shitës të besuar dhe mos e futni kurrë PIN-in tuaj në një mjedis të pasigurt. Do t'ju duhet të përdorni një depozitë bankare, një kartë krediti ose një pajisje celulare për të nxjerrë paratë tuaja.

Përpara se të filloni një depozitë, lojtarët duhet të konfirmojnë tarifat dhe periudhat e trajtimit si me kazinonë online ashtu edhe me procesorin e pagesave. Me këto sugjerime, ju mund të përdorni me siguri Paysafecard në çdo kazino online.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A është Paysafecard një mënyrë pagese e sigurt për t'u përdorur në kazinotë online?

Paysafecard është po aq i besueshëm sa shumica e metodave të tjera të sigurta të pagesës, nëse jo më e sigurt. Asnjë informacion i ndjeshëm nuk kërkohet dhe të gjitha marrëveshjet përfundohen menjëherë.

A mund t'i tërheq fitimet e mia duke përdorur Paysafecard?

Paysafecard nuk mund të përdoret për tërheqje nga llogaria juaj e lojërave online, vetëm për depozita. Ky është ndoshta pengesa më e madhe e Paysafecard.

A mund të përdor Paysafecard në të gjitha kazinotë në internet?

Përgjigja e shkurtër është jo. Paysafecard nuk pranohet në të gjitha kazinotë në internet. Zbuloni nëse kazinoja online pranon Paysafecard duke kontaktuar drejtpërdrejt faqen.

A ka ndonjë tarifë të lidhur me përdorimin e Paysafecard në kazinotë online?

Përdorimi i Paysafecard për të financuar llogarinë tuaj të kazinosë është plotësisht pa pagesë. Megjithatë, tarifat përkatëse mund të bazohen në opsionin e tërheqjes që ju zgjidhni.

A mund të përdor Paysafecard për të bërë depozita në kazino celulare?

Pothuajse të gjitha kazinotë celularë pranojnë Paysafecard për të luajtur lojën më të mirë të kazinosë në internet. Falë faqeve të tyre celulare, telefonat inteligjentë dhe pajisjet mund të kenë akses në gamën e plotë të lojërave dhe promovimeve të disponueshme në kazinotë më të mira në internet.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Paysafecard në kazinotë në internet

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Paysafecard në kazinotë në internet

Miliona lojtarë kazinoje në mbarë botën përdorin Paysafecard, një metodë pagese me parapagesë, për të bërë depozita dhe për të luajtur për para të vërteta në kazino të shumta në internet. Meqenëse karta me parapagesë po bëhet gjithnjë e më e popullarizuar, na u desh të futeshim në detajet e sakta rreth kazinove Paysafecard - do të thotë, të mirat dhe të këqijat.