Kazinotë më të mira në internet që pranojnë OKPay

OKPay është një platformë e sigurt e menaxhimit të parave që ofron opsione të ndryshme për transferimin e parave, si transferta bankare, karta krediti, karta debiti, karta me parapagesë, kriptovaluta, etj.

Portofoli ndërkombëtar elektronik, i cili ekziston që nga viti 2007, mbështetet nga një proces i rreptë verifikimi si masë sigurie. Në kazinotë online, OKPay ngarkon tarifa nominale. Gjëja më e mirë për këtë metodë pagese është se kostoja mbetet konstante pavarësisht nga detajet e transaksionit.

Fakti që kaq shumë lojtarë të kazinosë në internet po përdorin këtë metodë pagese për të depozituar fonde në llogaritë e tyre, i ka dhënë asaj shumë popullaritet në industrinë e lojërave të fatit në internet.

Kazinotë më të mira në internet që pranojnë OKPay
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Si të bëni një depozitë me OKPay

Shumë kazino në internet lejojnë klientët të depozitojnë nëpërmjet OKPay. Meqenëse mënyra e pagesës është një portofol virtual, ajo duhet të ngarkohet me fonde që mund të përdoren në kazinotë e internetit. Gjithashtu, ai mund të lidhet me një kartë krediti ose llogari bankare, duke i bërë depozitat të shpejta dhe pa mundim. Portofoli elektronik funksionon në mënyrë të përsosur me faqet e kazinove celularë. Kazinotë ndryshojnë në kufijtë e tyre të depozitave, kështu që lojtarët duhet të kontrollojnë me platformën për të përcaktuar se çfarë është minimumi/maksimumi. Megjithatë, kufiri maksimal i shpenzimeve për llogaritë OKPay është 300 EUR.

Procesi i depozitimit me OKPay ndjek hapat e mëposhtëm.

 1. Regjistrohu në një kazino në internet që pranon OKPay
 2. Gjeni zonën e arkës/pagesës dhe shkoni te "Depozitat"
 3. Zgjidhni OKPay (p.sh., kartë debiti OKPay) nga një listë rënëse e mënyrave të disponueshme të pagesës
 4. Tregoni shumën për të vendosur si depozitë
 5. Ndiqni kërkesat në ekran dhe hyni në llogarinë OKPay
 6. Plotësoni një vërtetim me dy hapa me një kod OTP
 7. Verifikoni pagesat dhe klikoni 'U krye'

Koha e transferimit është e menjëhershme, kështu që fondet duhet të jenë gati duke luajtur lojëra kazino me para të vërteta sapo të miratohet depozita. Tarifa e transaksionit është vetëm 0.5% e shumës së depozitës, por jo më shumë se 2.99 EUR. Lojtarët e kazinosë në internet duhet të jenë të kujdesshëm kur dorëzojnë detajet e pagesës sepse transfertat e OKPay nuk mund të rimbursohen.

Si të bëni një tërheqje me OKPay

Një numër i madh kumarxhinjsh që provojnë duart në lojërat e kazinosë në internet përfundojnë duke fituar një çmim të parë ose duke fituar disa shpërblime në para. Fatmirësisht, OKPay lehtëson tërheqjet në këto vende kumari, duke e bërë atë aq të shpejtë dhe të lehtë sa depozitimi.

Pagesat OKPay marrin dy qasje të ndryshme bazuar në preferencën e lojtarit. Nëse lojtari depoziton direkt nga llogaria e tij virtuale OKPay, kazinoja do të kujtojë opsionin e pagesës, kështu që fitimet do të transferohen drejtpërdrejt në të njëjtën llogari OKPay.

Përndryshe, lojtari mund të tërhiqet në një kartë debiti OKPay, ku transferimi do të ndjekë të njëjtën procedurë si kreditimi i parave në një llogari bankare. Procesi është edhe më i përshtatshëm në telefonat celularë.

Në përgjithësi, këtu është se si të fitoni para në kazino me OKPay.

 1. Shkoni në zonën e arkës dhe klikoni butonin "Tërheqje" ose të ngjashme
 2. Plotësoni shumën për të marrë para
 3. Zgjidhni kartën e debitit OKPay/OKPay si opsion për tërheqje
 4. Plotësoni procedurën e verifikimit dhe dorëzoni

Koha e tërheqjes, tarifat dhe kufijtë e transaksionit

Tërheqjet e OKPay mbërrijnë në llogarinë e caktuar në të njëjtën ditë. Kazinosë zakonisht i duhen rreth 24 orë për të miratuar pagesën dhe ia dërgon shpejt fituesit legjitim.

Tarifat e tërheqjes merren nga kazinoja (0.5%), jo nga lojtari marrës. Lojtarëve të rinj mund t'u kërkohet të ofrojnë dokumente për verifikimet "Njihni klientin tuaj" (KYC).

Ky nuk duhet të jetë problem pasi është thjesht një protokoll sigurie për të parandaluar pastrimin e parave dhe vjedhjen e identitetit. Është mirë të lexoni termat dhe kushtet për tërheqjen nga një kazino online. Në këtë mënyrë, lojtari mund të shohë shumën minimale dhe maksimale për të tërhequr. Çdo shumë që tejkalon 300 EUR do të kërkojë verifikim nga OKPay.

Pasi lojtari të marrë fitimet e tij në një llogari OKPay, ata mund të marrin para në duart e tyre përmes një duzinë opsionesh. Për shembull, ata mund ta zhvendosin balancën në një OKPay MasterCard, llogari bankare në internet, kuleta të tjera elektronike, pagesa celulare, karta lokale dhe opsione pagese ndërkombëtare (Skrill, Visa, QIWI, UnionPay, Webmoney dhe Alipay).

Për shkak se OKPay pranohet gjerësisht, lojtarët e kazinosë nuk janë të kufizuar në rajone gjeografike, përveç në vendet nën sanksione. Plus, lehtëson shkëmbimin e monedhës në kohë reale.

Siguria dhe siguria në OKPay

Çdo lojtar i fatit dëshiron të luajë lojëra kazino në internet me qetësi. Në këtë platformë, ne shqyrtojmë mënyrat e pagesës dhe kazinotë në internet që vënë në plan të parë sigurinë dhe drejtësinë. Kur regjistroheni në një nga platformat e mëposhtme, lojtarët nuk kanë asgjë për t'u shqetësuar se të dhënat e tyre të ndjeshme do të hyjnë në duar të gabuara.

OKPay është i njohur për sistemin e tij inovativ të sigurisë. Çdo pagesë e bërë në një kazino nëpërmjet këtij sistemi është 100% e sigurt. Politika e privatësisë në OKPay përcakton që vetëm palët e autorizuara të interesit mund të kenë akses në të dhënat e përdoruesit.

Informacioni personalisht i identifikueshëm trajtohet me konfidencialitet maksimal për të frenuar aksesin mashtrues nga palët e treta. Kur lojtarët depozitojnë ose tërheqin fonde nëpërmjet OKPay në kazinotë online, detajet financiare transmetohen sipas Rregullores së Përgjithshme Evropiane për Mbrojtjen e të Dhënave (GDPR).

OKPay përdor gjithashtu një proces verifikimi të plotë për të vërtetuar identitetin e klientëve. Përdoruesve u kërkohet të paraqesin kopje të skanuara të dokumenteve të tyre origjinale, të tilla si një ID kombëtare, pasaportë ose leje drejtimi. Përsëri, asnjë përdorues i paautorizuar nuk mund të hyjë në një llogari pa një pajisje legjitime celulare ose adresë emaili. Llogaritë e paverifikuara kanë mundësi të kufizuara transaksioni.

Për të zbutur më tej transaksionet e paligjshme dhe për të respektuar politikat kundër pastrimit të parave (AML), OKPay kërkon që përdoruesit e verifikuar të plotësojnë pyetësorët për aktivitetin e tyre financiar. Kjo ndihmon për të gjurmuar origjinën e fondeve. Çdo aktivitet i dyshimtë do të shqyrtohet dhe shfuqizohet brenda sistemit. Si një bonus shtesë, lojtarët marrin më shumë siguri dhe privatësi duke përdorur OkPay me kriptomonedha falë teknologjisë blockchain.

Procesi i hapjes së llogarisë OKPay

Ka vetëm disa hapa që duhen ndjekur kur hapni një llogari me OKPay.

 • Vizitoni okpay.co dhe klikoni në butonin e gjelbër (Krijo llogari) në faqen kryesore
 • Jepni një adresë emaili, emrin e plotë, gjuhën e preferuar, emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin
 • Lexoni termat dhe kushtet dhe bini dakord
 • Verifiko që je njeri
 • Shtypni butonin Krijo një llogari të re

Në dy minutat e ardhshme, OKPay do të dërgojë një email verifikimi për të konfirmuar regjistrimin. Ata që dëshirojnë të lidhin llogaritë e tyre bankare mund ta bëjnë këtë pasi të kalojnë një procedurë verifikimi. OKPay pranon të gjitha monedhat kryesore dhe ofron një MasterCard me parapagesë që mund të përdoret kudo që MasterCard pranohet.

Në thelb, një llogari OKPay është një portofol gjithëpërfshirës për mbajtjen e llogarive financiare në një vend. Kjo u mundëson klientëve të ndjekin me lehtësi shpenzimet e tyre në internet. Çdo portofol elektronik përmban detaje të ndryshme bankare dhe mund të përdoret për transferta bankare edhe në dyqanet online që nuk pranojnë OKPay.

Këshillohet që kuletat të ndahen dhe të përdoren për qëllime të ndryshme.

Lojëra me përgjegjësi

Lojërat e përgjegjshme të kazinosë në internet janë një aspekt jetik i lojërave të fatit. Ai përfshin mbajtjen e një niveli të pranueshëm dhe të sigurt të lojërave për të shmangur përfshirjen në rreziqe financiare dhe probleme sociale. Ndonëse nuk është gjithmonë e lehtë, të kuptuarit e vetvetes dhe njohja e shenjave të një problemi të lojërave të fatit shkojnë shumë.

Kumarxhinjtë duhet të ndjekin praktika të sigurta dhe të familjarizohen me grupe dhe organizata që mund të ndihmojnë lojtarët me probleme. Një tjetër faktor i lojës së përgjegjshme që shpesh neglizhohet është zgjedhja e kazinosë së duhur. Është e domosdoshme të luash në një platformë të sigurt dhe me reputacion.

Parandalimi është jetik, kështu që çdo lojtar duhet të respektojë këto pika për të mbetur përgjegjës.

 • Vendosni një shumë fikse të lojërave të fatit për të shmangur humbjen e më shumë se sa mund të përballojë
 • Bëni një pushim
 • Asnjëherë mos ndiqni humbjet
 • Bast pa shpresa për të fituar
 • Vendosni një kufi kohor për lojërat e fatit
 • Lojë për argëtim, jo për fitime
 • Shpenzojnë paratë e tyre, jo paratë e huazuara
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi