Kazinotë më të mira në internet që pranojnë Mobiamo

Për pagesa të shpejta, të lehta dhe pa mundim të kazinosë në internet, bëni Mobiamo opsionin tuaj bankar të zgjedhur. Si një nga ofruesit kryesorë të pagesave celulare dhe faturimit të operatorit celular në mbarë botën, Mobiamo tashmë bën blerje në internet të thjeshta dhe pa stres – dhe tani ju mund të shijoni të njëjtën lehtësi edhe me lojërat e fatit në internet!

Nëse keni një telefon funksional, një telefon me internet ose një telefon me pagesë, do të jeni në gjendje të përdorni Mobiamo për të paguar depozitat tuaja në internet. Thjesht bëni pagesën tuaj në internet dhe, falë shërbimit të faturimit të operatorit celular të Mobiamo, do ta shtoni shumën menjëherë në llogarinë tuaj të telefonit celular. Hidhini një sy rishikimit tonë të Mobiamo dhe zbuloni se si një mënyrë pagese mund ta bëjë jetën tuaj shumë më të lehtë.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Për pagesa të shpejta, të lehta dhe pa mundim të kazinosë në internet, bëni Mobiamo opsionin tuaj bankar të zgjedhur. Si një nga ofruesit kryesorë të pagesave celulare dhe faturimit të operatorit celular në mbarë botën, Mobiamo tashmë bën blerje në internet të thjeshta dhe pa stres - dhe tani ju mund të shijoni të njëjtën gjë komoditet me lojërat tuaja të fatit në internet gjithashtu!

Pavarësisht nëse keni një telefon funksional, një telefon me internet ose një telefon me pagesë, do të jeni në gjendje të përdorni Mobiamo për të paguar depozitat tuaja në internet. Thjesht bëni pagesën tuaj në internet dhe, falë shërbimit të faturimit të operatorit celular të Mobiamo, do ta shtoni shumën menjëherë në llogarinë tuaj të telefonit celular. Hidhini një sy rishikimit tonë të Mobiamo dhe zbuloni se si një mënyrë pagese mund ta bëjë jetën tuaj shumë më të lehtë.

Çfarë është Mobiamo?

E themeluar në vitin 2013 si një ndarje e platformës globale të pagesave Paymentwall, Mobiamo ofron pagesa të lehta celulare dhe faturim të operatorit celular. Duke bashkëpunuar me më shumë se 240 operatorë celularë në mbarë botën, Mobiamo mbulon 110 tregje në të gjithë Azinë e Paqësorit, Evropën Lindore, Lindjen e Mesme dhe Afrikën, Amerikën e Veriut, Amerikën Jugore dhe Qendrore dhe Evropën Perëndimore dhe Qendrore. Duke arritur më shumë se 75,000,000 përdorues që paguajnë në mbarë botën, Mobiamo është e ardhmja e pagesave me SMS dhe faturimit të operatorit celular.

Tani kazinotë Mobiamo po ju ofrojnë të njëjtën lehtësi pagese. Falë faturimit të operatorit celular – një metodë e tarifimit të një pagese direkt në llogarinë tuaj të telefonit celular – do të jeni në gjendje të shijoni pagesa të shpejta dhe të lehta SMS brenda një mjedisi të sigurt dhe të sigurt.

Për sa kohë që keni një telefon celular, nuk do t'ju duhet një llogari bankare ose një kartë krediti për bankingun tuaj në kazino online. Kjo sepse me Mobiamo, do të keni gjithmonë një mënyrë për të paguar.

Bërja e depozitave në kazino në Mobiamo në internet

Avantazhi i përdorimit të Mobiamo për depozitat e lojërave të fatit në internet është se sa i shpejtë dhe i lehtë është përdorimi.

Si të përdorni Mobiamo

 1. Hyni në kazinonë tuaj në internet Mobiamo.
 2. Vizitoni arkëtarin e kazinosë dhe zgjidhni Mobiamo si mënyrën tuaj të pagesës.
 3. Futni shumën që dëshironi të depozitoni, duke pasur parasysh kufijtë minimalë të depozitave të kazinosë tuaj online.
 4. Prisni që miniaplikacioni Mobiamo të shfaqet në telefonin tuaj me një konfirmim OTP (PIN një herë).
 5. Pasi të keni bërë pagesën, thjesht konfirmoni që fondet tuaja janë të disponueshme dhe përgatituni të luani lojërat tuaja të preferuara të kazinosë në internet!

Pagesat e Mobiamo Mobile

Falë komoditetit të Mobiamo, nuk do të keni nevojë të keni një llogari bankare ose një kartë krediti. Në vend të kësaj, gjithçka që ju nevojitet është një telefon celular që lejon faturimin e drejtpërdrejtë ose të celularit, ose pagesa premium SMS. Më pas do të jeni në gjendje të autorizoni pagesat me celular direkt nga telefoni juaj celular.

Pagesat celulare të Mobiamo janë të menjëhershme, kështu që sapo pagesa juaj të jetë e suksesshme, do të mund të përdorni fondet në llogarinë tuaj për luani lojërat tuaja të preferuara të kazinosë në internet.

Mbështetja e rrjeteve të faturimit të operatorëve celularë Mobiamo

Falë lidhjes premium të Mobiamo, ai mbështetet nga më shumë se 240 operatorë celularë në mbarë botën, duke përfshirë Vodafone, Telenor, Nextel, Etisalat, Virgin Mobile, Movistar, Orange, KPN, Deutsche Telekom dhe më shumë.

Shumica e operatorëve celularë do të mundësojnë pagesat me celular për ju automatikisht. Nëse zbuloni se pagesat celulare nuk janë të aktivizuara, thjesht kontaktoni ofruesin e shërbimeve të faturimit të operatorit celular dhe kërkojuni që të aktivizojnë funksionalitetin në llogarinë tuaj. Më pas do të jeni në gjendje të përdorni Mobiamo, të paguani me celular dhe të shijoni bankingun në kazino në internet pa stres.

Bërja e tërheqjeve të kazinosë në internet Mobiamo

Një nga përfitimet më të mëdha të përdorimit të Mobiamo për të paguar është se, si një nga klientët e tij, do të jeni në gjendje ta përdorni atë për të bërë depozita dhe tërheqje. Përdorimi i së njëjtës mënyrë pagese për të gjitha kazinotë tuaja bankare ndihmon për t'i bërë transaksionet tuaja më të lehta dhe për të shmangur konfuzionin.

Si të bëni një tërheqje të Mobiamo

 1. Hyni në llogarinë tuaj të kazinosë në internet Mobiamo.
 2. Vizitoni arkëtarin e kazinosë dhe zgjidhni Mobiamo si mënyrën tuaj të pagesës së tërheqjes.
 3. Vendosni shumën që dëshironi të tërhiqni, si dhe çdo detaj tjetër të nevojshëm.
 4. Klikoni butonin për të konfirmuar tërheqjen tuaj.
 5. Fondet tuaja duhet të lirohen brenda 1 deri në 2 ditë.
 6. Do të merrni një njoftim me email pasi tërheqja juaj të jetë e suksesshme.

I shpejtë, i lehtë dhe i përshtatshëm – ky është avantazhi i pagesave me celular.

Tarifat dhe kohët e përpunimit të Mobiamo

Kur bëni një pagesë, është gjithmonë e rëndësishme të merrni parasysh tarifat e përpunimit dhe kohën e transaksionit, në mënyrë që të mund të menaxhoni mënyrën se si paguani dhe luani me përgjegjësi. Ja çfarë duhet të dini:

Depozitat:

 • Pagesat e Mobiamo janë të menjëhershme në çdo kazino në internet. Kjo do të thotë që ju do të keni gjithmonë fonde në dispozicion për të luajtur lojërat tuaja të preferuara të kazinosë në internet.
 • Ekziston një kufi minimal i transaksionit prej 0,30 dollarë ose ekuivalenti në monedha të tjera.

Tërheqjet:

 • Mund të prisni që tërheqjet tuaja nga celulari të përpunohen brenda 1 deri në 2 ditë.
 • Ka kufizime të tërheqjes që zbatohen. Megjithatë, këto janë të ndryshueshme në varësi të vendit në të cilin po kryeni transaksione dhe operatorit celular specifik që po përdorni.

Ku pranohet Mobiamo?

Një nga avantazhet më të mëdha të pagesës nëpërmjet faturimit të operatorit celular është sa i disponueshëm është Mobiamo në të gjithë botën. Aktualisht, ky opsion pagese celulare ofron shërbimet e tij në më shumë se 110 vende në mbarë botën, me mbështetje nga mbi 240 operatorë celularë që arrijnë më shumë se 75,000,000 përdorues që paguajnë në mbarë botën.

Si një nga klientët e Mobiamo, ju mund të prisni me padurim shërbime në vende të ndryshme si Shqipëria, Belgjika, Kamboxhia, Kanadaja, Afrika e Jugut, Mbretëria e Bashkuar dhe shumë të tjera. Kur bëhet fjalë për vendet që aktualisht nuk pranojnë Mobiamo, Kina, India, Zelanda e Re dhe Australia janë pjesë e këtij grupi. Sidoqoftë, nëse zbuloni se Mobiamo nuk mbështetet në vendin tuaj të caktuar, thjesht dërgoni një email tek support@mobiamo.com për të mundësuar aksesin.

Monedhat e pranuara të pagesave

Kryerja e pagesave celulare me Mobiamo është edhe më e lehtë falë monedhave në të cilat pranohet pagesa. Kjo ndodh sepse, në pjesën më të madhe, pagesat ofrohen në monedhën e caktuar të vendit ku përdoret Mobiamo. Pra, nëse jeni klient në Belgjikë ose Greqi do të paguani në euro, në Kanada do të paguani në dollarë kanadezë, në Danimarkë, koronë daneze, në Hong Kong, dollarë Hong Kong, në Afrikën e Jugut, Rands të Afrikës së Jugut, e kështu me radhë. Nëse jeni në një vend që mbështet Mobiamo, do të keni gjithmonë një mënyrë për të paguar.

Bonuset kryesore të kazinosë në internet Mobiamo

Bonuset e kazinosë në internet janë të zakonshme për metodat e pagesës, duke përfshirë Mobiamo. Nëse jeni një nga përdoruesit e rinj ose të rregullt të kazinosë suaj, mund të përfitoni nga ndonjë prej bonuseve ose shpërblimeve të shumta që ofrohen. Thjesht kontrolloni rregullisht faqen tuaj të internetit të kazinosë në internet për përditësime të reja të bonuseve dhe promovimeve dhe së shpejti mund të kërkoni një nga sa vijon:

Bonuset e depozitave

Këto janë bonuse të kazinosë në internet që u ofrohen lojtarëve për herë të parë si një nxitje për t'u regjistruar në një kazino online. Ato zakonisht reklamohen si 'Merr 100% deri në 100 dollarë' bonuse të mirëseardhjes ose promovime të ngjashme. Për t'i kërkuar ato, së pari do të duhet të regjistroheni në kazinonë tuaj online si një lojtar i ri me para të vërteta. Pasi të keni hapur llogarinë tuaj, do të jeni në gjendje të bëni pagesën tuaj të parë dhe kërkoni bonusin tuaj.

Nëse po kërkoni këtë bonus të veçantë depozite, për shembull, do t'ju duhet të bëni një pagesë të çdo shume deri në një maksimum prej $100. Pasi ta keni bërë këtë, kazino do të përputhet me atë shumë 100% me të njëjtën shumë në para bonus. Pra, nëse bëni një pagesë prej 100 dollarësh, do të keni gjithsej 200 dollarë për të luajtur!

Sigurohuni që t'i lexoni plotësisht termat dhe kushtet në mënyrë që të plotësoni të gjitha kërkesat e nevojshme të bastit, dhe shijoni bonusin tuaj të depozitës së kazinosë në internet!

Bonuset e mënyrës së pagesës

Më pak të zakonshme se bonuset e depozitave, bonuset e metodës së pagesës përdoren gjithashtu për të mirëpritur lojtarët në kazinotë online si lojtarë të rinj. Këtu do t'ju jepet një bonus thjesht për përdorimin e një mënyre specifike pagese për të bërë një depozitë, zakonisht duke përdorur një opsion bankar alternativ ndaj zgjedhjeve më të zakonshme si kartat e debitit ose kartat e kreditit.

Shpesh do t'i shihni këto të promovuara së bashku me bonuset e depozitave, duke ju lejuar të kërkoni bonusin e depozitës si zakonisht, plus një bonus të vogël shtesë për përdorimin e opsionit të veçantë të pagesës të reklamuar. Ky mund të jetë një bonus 10% ose 15%, përveç bonusit të rregullt të depozitave.

Ashtu si me një bonus tradicional të depozitave, do t'ju duhet së pari të regjistroheni si një lojtar i ri me para të vërteta në mënyrë që të kualifikoheni për bonusin. Pasi të jeni regjistruar, do t'ju duhet të bëni një depozitë me mënyrën e veçantë të pagesës që nevojitet për të kërkuar bonusin. Pasi pagesa juaj të jetë e suksesshme, do të merrni bonusin tuaj standard të depozitës së bashku me bonusin e mënyrës së pagesës shtesë.

Përsëri, sigurohuni që të kontrolloni me kujdes termat dhe kushtet për t'u siguruar që i përmbushni të gjitha kërkesat e nevojshme të bonusit të kazinosë në internet.

Rifresko bonuset

Bonuset e ringarkimit janë një lloj bonusi i kazinosë në internet u ofrohen lojtarëve të rregullt për t'i shpërblyer ata për besnikërinë e tyre. Ata funksionojnë në të njëjtën mënyrë si bonuset e depozitave, por këtu përqindja e parave të bonusit të ofruara zakonisht do të jetë e ndryshme, p.sh. 'Merrni 30% deri në 50 dollarë'.

Duke qenë se bonuset e ringarkimit u ofrohen vetëm lojtarëve të rregullt të kazinosë në internet, nuk do t'ju duhet të hapni një llogari për të kërkuar bonusin tuaj. Në vend të kësaj, do t'ju duhet të bëni pagesën tuaj kualifikuese brenda një periudhe kohore specifike për ta kërkuar atë. Mund t'ju duhet të vini bast bonusin tuaj edhe në lojëra specifike, në mënyrë që të përmbushni termat dhe kushtet.

Lexoni me kujdes printimin e imët, kërkoni bonusin tuaj të ringarkimit përpara se të skadojë dhe kënaquni!

Si të zgjidhni metodën e duhur të depozitimit

Çfarë e bën një lojtar të kazinosë në internet të zgjedhë një metodë depozitimi mbi një tjetër? Çdo opsion bankar ka avantazhet dhe disavantazhet e veta – le t'i hedhim një vështrim saktësisht asaj që Mobiamo u ofron përdoruesve të saj.

ProKundër
Është e sigurt. Përdorimi i shërbimit të faturimit të operatorit celular Mobiamo ju garanton masa të larta sigurie dhe paqe mendore për të qenë në gjendje të bëni pagesa të sigurta në internet.Jo shumëgjuhëshe. Aktualisht, porta e financimit në internet është e disponueshme vetëm në anglisht dhe koreanisht.
Është i përshtatshëm. Mobiamo është i disponueshëm si për përdoruesit e iOS ashtu edhe për Android, duke e bërë atë të disponueshëm në një numër platformash të ndryshme për lehtësi shtesë.Asnjë bisedë e drejtpërdrejtë. Ndërsa Mobiamo ofron mbështetje të klasit botëror, aktualisht nuk ka në dispozicion mbështetje live në internet.
Është i shpejtë. Depozitat e suksesshme përpunohen në çast, duke ju dhënë akses të menjëhershëm në fondet tuaja të lojërave të fatit në internet.
Është e thjeshtë. Nuk kërkohet asnjë konfigurim i komplikuar dhe as regjistrim i llogarisë. Gjithçka që ju nevojitet është një telefon celular dhe do të mund të filloni të bankoni përmes faturimit të operatorit celular.
Është i gjithanshëm. Mobiamo mbështetet nga më shumë se 240 operatorë celularë në mbarë botën, duke përfshirë Vodafone, Orange, Nextel, Virgin Mobile dhe më shumë, me mbi 75,000,000 klientë.
Është fleksibël. Mobiamo mbështet një sërë monedhash të ndryshme nga vende të ndryshme anembanë botës, duke përfshirë EUR, GBP, ZAR, CAD, HKD dhe më shumë.

Bërja e depozitave në internet

Falë komoditetit të pagesave me celular dhe pagesave me SMS, ju do të jeni në gjendje të paguani për transaksionet tuaja të lojërave të fatit në internet drejtpërdrejt nga telefoni juaj celular. Akoma më mirë, nuk do t'ju duhet të keni një llogari bankare ose kartë krediti për të bërë një depozitë - gjithçka që ju nevojitet është telefoni juaj celular dhe do të jeni në gjendje të kryeni transaksione shpejt dhe lehtë nëpërmjet faturimit të operatorit celular.

Në varësi të vendit tuaj dhe operatorit celular, ju ose do të jeni në gjendje të kryeni transaksione nëpërmjet faturimit të drejtpërdrejtë të operatorit celular (DCB) ose SMS premium (PSMS), i cili ju lejon të bëni pagesa me SMS.

Nuk nevojiten hapa të ndërlikuar – vetëm transaksione të thjeshta, pa stres për përpunim të menjëhershëm dhe qetësi të plotë. Për më tepër, Mobiamo ka nevojë vetëm për numrin tuaj të telefonit për transaksionet tuaja dhe nuk do t'ua kalojë kurrë informacionin palëve të treta nëse nuk kërkohet me ligj, duke shtuar një nivel shtesë sigurie dhe mbrojtjeje në bankingun tuaj online.

Siguria dhe Siguria në internet

Nëse jeni duke bërë një pagesë në kazino në internet me Mobiamo, mund të jeni i sigurt se është një bast i sigurt. Kjo sepse Mobiamo siguron siguri të rreptë të klientit përmes përdorimit të protokolleve si teknologjia e enkriptimit Secure Socket Layer, duke u siguruar që transaksionet tuaja të mbrohen në çdo kohë. Për shkak të kësaj, nuk do t'ju duhet kurrë të shqetësoheni nëse depozitat ose tërheqjet tuaja do të komprometohen në asnjë mënyrë.

Për më tepër, Mobiamo do të garantojë gjithashtu privatësinë tuaj duke mos mbledhur asnjë detaj ose informacion personal përveç numrit tuaj të telefonit. Në këtë mënyrë, mund të jeni të sigurt se të dhënat tuaja do të jenë të sigurta nga hakerat, mashtruesit dhe personeli tjetër i paautorizuar.

Një algoritëm i mësimit të makinerive ndihmon në parandalimin e mashtrimit, ndërsa një ekip i përkushtuar i pajtueshmërisë kontrollon vazhdimisht faqet e internetit për përmbajtje të ndaluar. Me këto masa të shumta sigurie në vend, si dhe një ekip mbështetës 24/7 për të ndihmuar, mund të jeni të sigurt që të dhënat tuaja personale dhe fondet tuaja janë plotësisht të siguruara dhe të mbrojtura.

Opsione të tjera të depozitave në internet

Nëse keni nevojë ndonjëherë për një alternativë ndaj Mobiamo, provoni një nga këto opsione të njohura të pagesës në internet:

Kartat e kreditit ose debitit

Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të bërë një pagesë në internet, mos kërkoni më larg se portofolin tuaj – sepse nëse keni një kartë krediti ose debiti të njohur, keni një nga mënyrat më të përshtatshme për të paguar.

Edhe pse disa kazino online (si ato në MB) mund të mos pranojnë kartat e kreditit për kazino bankare në internet, Visa dhe MasterCard pranohen ende në shumicën e kazinove online ku lejohet banka me kartë krediti. Ose nëse preferoni të përdorni kartën tuaj të debitit në vend të kësaj, Visa Electron dhe Maestro janë gjithashtu opsione të pranuara.

Për të bërë një depozitë me kartë krediti ose debiti, thjesht hyni në kazinonë tuaj online, vizitoni arkëtarin e kazinosë dhe zgjidhni opsionin tuaj të preferuar të depozitës. Futni numrin e kartës suaj të kreditit ose debitit, shumën e depozitës dhe çdo informacion tjetër të nevojshëm dhe konfirmoni transaksionin tuaj. Me kusht që të keni në dispozicion fondet e kërkuara, do të keni mundësi të hyni në depozitën tuaj brenda pak minutash dhe ta përdorni atë për të luajtur lojërat tuaja të preferuara të kazinosë në internet.

Kuletat elektronike

Nëse nuk preferoni të përdorni kartën tuaj të kreditit ose të debitit për të bërë një transaksion të kazinosë në internet, atëherë përdorni një portofol elektronik për pagesat tuaja të kazinosë në vend të kësaj. Si ofrues pagesash nga palët e treta, kuletat elektronike ju lejojnë të bëni transferime të shpejta, të lehta dhe të sigurta në internet, pa kërkuar shkëmbim të ndonjë detajimi personal ose financiar. Kështu që ju mund të besoni se informacioni juaj është gjithmonë plotësisht i mbrojtur dhe i sigurt.

Opsionet si Neteller dhe Skrill kanë qenë të njohura për shumë vite pikërisht për këtë arsye, dhe ato janë gjithashtu të thjeshta për t'u përdorur. Thjesht depozitoni fonde në portofolin tuaj elektronik, më pas përdorni paratë për të bërë depozita në llogarinë tuaj të kazinosë në internet. Nuk mund të ishte më e lehtë! Kuletat elektronike janë të besueshme, me reputacion dhe garantojnë transaksione të menjëhershme dhe pa probleme, duke e bërë bankën më të qetë se kurrë. Pra, nëse jeni një nga përdoruesit që preferoni alternativa ndaj bankingut me karta krediti dhe debiti, kuletat elektronike mund të jenë vetëm zgjidhja që po kërkoni.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Mobiamo?

Mobiamo është një shërbim faturimi i operatorit celular që ju lejon të bëni transaksione në kazino në internet direkt nga celulari juaj nëpërmjet faturimit të drejtpërdrejtë të operatorit celular ose pagesave SMS. Blerjet tuaja më pas do të tarifohen drejtpërdrejt në llogarinë tuaj të telefonit celular për lehtësinë tuaj.

A mund t'i besoj Mobiamo?

Po. I lançuar në vitin 2013, Mobiamo është i disponueshëm në më shumë se 110 vende në mbarë botën dhe mbështetet nga më shumë se 240 operatorë celularë, duke i dhënë asaj mbulim premium dhe një nga reputacionin më të mirë.

A mund të bëj depozita dhe tërheqje përmes Mobiamo?

Po. Mobiamo është i disponueshëm si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet në kazino online. Ju lutemi, kontrolloni me operatorin tuaj celular për kufizime specifike të depozitave dhe tërheqjeve dhe çdo tarifë të mundshme përpunimi.

Sa kohë zgjasin depozitat e Mobiamo?

Depozitat e Mobiamo përpunohen në çast, duke ju dhënë akses të menjëhershëm në fondet në llogarinë tuaj të kazinosë në internet.

Sa kohë zgjasin tërheqjet e Mobiamo?

Në përgjithësi, tërheqjet zgjasin nga 1 deri në 2 ditë për t'u përpunuar me sukses.

A mbështet Mobiamo monedha të ndryshme?

Po. Mobiamo mbështet një sërë monedhash të ndryshme në mbarë botën, në varësi të vendit dhe operatorit celular. Këto përfshijnë EUR, GBP, ZAR, CAD, HKD dhe më shumë.