10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë Luxon Pay

E ardhmja e pagesave online është pa dyshim dixhitale. Kjo është arsyeja pse gjithnjë e më shumë kompani financiare po ofrojnë zgjidhje të pagesave elektronike, të cilat synojnë pagesa më të shpejta, më të sigurta dhe më të lehta online. Në të vërtetë, çdo sistem pagese në internet është i ndryshëm, kështu që mund t'u përshtatet lojtarëve të ndryshëm.

Një nga mënyrat më të përdorura të pagesave në monedha të shumta është Luxon Pay, e cila është një platformë e portofolit elektronik me shumë monedha, e cila ofron pagesa të sigurta, shkëmbim valutor dhe opsionin e përgjithshëm për të menaxhuar plotësisht fondet tuaja në internet.

Ndërsa Luxon Pay online po rritet në popullaritet në faqet e kazinove në internet, ne vendosëm të shqyrtojmë këtë mënyrë pagese, si ta përdorim atë dhe gjithashtu pse duhet të zgjidhni Luxon Pay. Pasi ta lexoni këtë, do të jeni në gjendje të vendosni lehtësisht nëse shërbimet Luxon Pay Online janë për ju.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Çfarë është Luxon Pay?

Luxon Pay është një portofol elektronik në internet i cili ju lejon të bëni transferta pa pagesë nga kolegët dhe shkëmbimin e menjëhershëm të valutës, si dhe të merrni shërbimin e klientit VIP të Luxon Pay. Portofoli elektronik është i popullarizuar në të gjithë botën, duke ofruar zgjidhje të sigurta dhe të shpejta pagese për klientët e saj.

Kur bëhet fjalë për kazinotë në internet Luxon Pay, mund të shihni gjithnjë e më shumë prej tyre që ofrojnë këtë mënyrë pagese. Pra, ka shumë të ngjarë që ju të mund të bëni transaksione të menjëhershme duke përdorur platformën e pagesës Luxon, pa marrë parasysh vendndodhjen tuaj. Meqenëse Luxon Pay mbështet shkëmbimin e monedhës, do të jeni në gjendje për të paguar në monedhën tuaj vendase pa kosto shtesë.

Luxon Pay është në pronësi të Luxon Payments LTC, e cila është një kompani plotësisht e rregulluar nga Autoriteti i Sjelljes Financiare të Britanisë së Madhe. Luxon u krijua në 2018 në Nottingham, Mbretëria e Bashkuar. Në Mars 2022, Luxon Pay bëhet partneri zyrtar i PartyPoker Championship Malta dhe Party Poker Grand Prix UK.

Si të bëni një depozitë në kazino me Luxon Pay?

Kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet, Luxon Pay mund të jetë shumë i dobishëm për adhuruesit e basteve, pasi transfertat e menjëhershme do t'ju ndihmojnë të mos humbisni asnjë mundësi bastesh. Për fat të mirë, procesi për të depozituar para në faqen tuaj të kazinosë me Luxon Pay është shumë e thjeshtë, për sa kohë që ndiqni këto hapa.

 1. Zgjidh ndonjë nga kazinotë më të mira në internet pranimi i pagesës Luxon.
 2. Krijoni dhe verifikoni llogarinë tuaj të kazinosë.
 3. Shkoni te seksioni i arkëtarit dhe zgjidhni Luxon si një metodë depozitimi.
 4. Shkruani shumën e parave me të cilat dëshironi të rimbushni llogarinë tuaj.
 5. Prisni për një kod vërtetimi SMS për të konfirmuar transaksionin.
 6. Ju do t'i merrni paratë tuaja menjëherë nga llogaria juaj e kazinosë.

Si të tërhiqni fonde nga një kazino në internet duke përdorur Luxon Pay?

Porta e pagesës Luxon Pay i lejon adhuruesit e kazinosë të mbledhin gjithashtu fitimet e tyre. Procesi i tërheqjes me Luxon është edhe më i lehtë se depozitimi. Le të shohim hapat për të:

 1. Hyni në llogarinë tuaj të kazinosë.
 2. Shkoni te seksioni i arkëtarit dhe vazhdoni me tërheqjet.
 3. Zgjidh Luxon Pay si një mënyrë pagese.
 4. Shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni
 5. Paraqisni kërkesën tuaj dhe prisni që faqja juaj e kazinosë ta përpunojë atë.

Verifikimi i llogarisë

Është shumë e rëndësishme të mbani mend se do të duhet të verifikoni plotësisht llogarinë tuaj të kazinosë përpara se të vazhdoni me kërkesën tuaj për tërheqje. Kjo kërkohet nga çdo faqe kryesore e kazinosë, pavarësisht nëse jeni të gatshëm të bëni kuleta elektronike, karta bankare ose tërheqje bankare.

Procesi i verifikimit quhet KYC (Njih klientin tënd) dhe synon të konfirmojë identitetin dhe adresën tënde. Për të kaluar këtë shërbim të sigurt verifikimi, do t'ju duhet të siguroni fotografi ose kopje të skanuara të një prej dokumenteve të mëposhtëm:

 • Kartë ID e lëshuar nga qeveria
 • Pasaporta
 • Patentë shoferi
 • Faturën e shërbimeve
 • Pasqyra bankare

Bërja e depozitave dhe tërheqjeve me Luxon Pay ndodh të jetë shumë e sigurt dhe pa komisione, por gjithmonë duhet të keni parasysh se disa tarifa mund të aplikohen nga kazinoja juaj.

Kur bëni pagesa me Luxon Pay, do t'i merrni paratë shpejt, plotësisht falas dhe pa asnjë shqetësim ligjor, pasi portofoli elektronik është plotësisht i rregulluar.

Kohët dhe tarifat e përpunimit të pagesës në Luxon

Ashtu si për metodat e tjera të depozitimit, kur dëshironi të depozitoni para me Luxon Pay, transaksioni juaj do të përpunohet menjëherë. Por, kur bëhet fjalë për tërheqjet, mund t'ju duhet të prisni pak për të marrë fondet tuaja në llogarinë tuaj të pagesës në Luxon. Zakonisht, kjo varet nga politikat tuaja të kazinosë në internet, por nuk do të duheshin më shumë se 24 orë.

Tarifat e pagesës së Luxon

Si depozitat ashtu edhe tërheqjet e kazinosë zakonisht do të kenë komision zero. Ose të paktën, kjo është mënyra se si kompania po promovon shërbimet e saj. Megjithatë, kjo nuk është plotësisht e vërtetë. Kur bëhet fjalë për ndonjë transfertë bankare nga Luxon Pay, mund t'ju ngarkohet një tarifë prej 10-20 euro, në varësi nëse jeni duke përdorur një transfertë bankare në MB, Swift ose Sepa. Por, megjithatë, transaksionet e kazinosë do të jenë plotësisht falas.

Pavarësisht se të gjitha transaksionet në internet të kazinosë me Luxon Pay janë pa kosto shtesë, do të duhet të keni parasysh se mund të tarifoheni me tarifa të vogla për këmbimin e monedhës. Tarifat që do të paguani varen nga statusi juaj në Programin VIP. Nëse keni një llogari standarde, do të duhet të paguani një tarifë prej 3%, ndërsa statusi Classic Luxon Pay Vip do të ketë një tarifë prej 2% për konvertimin e valutave. Nëse arrini Nivelin Premium VIP, tarifat do të jenë vetëm 1%, por Mbajtësit e llogarisë së pagesës Noir Luxon nuk do të kenë fare tarifa.

Ku pranohet Luxon Pay?

Sipas faqes zyrtare të kompanisë, Luxon Pay operon në më shumë se 120 vende dhe mbështet më shumë se shtatë gjuhë. Disa nga vendet nga të cilat mund të përdorni shërbimet e Luxon Pay janë:

 • Mbretëria e Bashkuar,
 • Australi,
 • Austri,
 • Brazili,
 • Kanada,
 • Holanda,
 • Norvegjia,
 • Gjermania,
 • Polonia,
 • Afrika e Jugut.

Ofertat më të mira të bonusit për bërjen e depozitave me Luxon Pay

Ka shumë gjasa që kazinotë në internet të ofrojnë oferta kodi bonus për klientët e tyre kur mbushin llogaritë e tyre, vetëm për të përmbushur kërkesat minimale të depozitave. Për shkak të kësaj, ju do të jeni në gjendje të merrni fonde bonus kur të bëni depozita në Luxon Pay.

Zakonisht, ju do të jeni në gjendje për të mbledhur oferta bonus mirëseardhjeje dhe ringarkoni bonuset, të cilat janë posaçërisht për të bërë një depozitë me këtë mënyrë pagese. Natyrisht, për të rrëmbyer një bonus kazinoje me këtë metodë pagese, do t'ju duhet të plotësoni disa kërkesa, dhe gjithashtu mbani në mend se shumica e ofertave të depozitave kanë kërkesa për bast. Por, përfitimet shtesë nga mbledhja e ofertave do t'ia vlejnë, pasi do të merrni disa fonde bonus falas për të luajtur. Disa kazino online madje do t'ju japin rrotullime shtesë falas krahas fondeve të bonusit.

Si të zgjidhni mënyrën e duhur të pagesës për ju?

Në thelb, ka disa faktorë kryesorë që mund t'i bëjnë metodat e pagesës të vlefshme:

 • Masat e Sigurisë
 • Tarifat
 • Disponueshmëria

Kaq duhet. Mënyra e zgjedhur e pagesës së kazinosë duhet të plotësojë preferencat tuaja të sigurisë. Gjithashtu, ai duhet të jetë i disponueshëm në vendndodhjen tuaj dhe, së fundi, por jo më pak e rëndësishme, duhet të ketë një mjedis me ritme të shpejta.

Pse duhet të zgjidhni Luxon Pay?

Siç duhet ta dini deri tani, Pagesat Luxon mund të jenë shumë të dobishme për lojërat e fatit në internet. Për t'ju ndihmuar të kuptoni pse është kjo, ne do të theksojmë disa nga avantazhet kryesore të shërbimit të pagesave.

 • Luxon Pay ka zero tarifa komisioni.
 • Është i disponueshëm në një shtrirje globale.
 • Aplikacioni Luxon ju lejon të kontrolloni plotësisht paratë tuaja përmes smartfonit tuaj.
 • Ka veçori të integruara të sigurisë, si vërtetimi me dy faktorë.
 • Luxon Pay mbështet transfertat e menjëhershme.
 • Ai mbështet shërbimet e këmbimit valutor.

Procesi i hapjes së llogarisë së pagesës në Luxon

Sidoqoftë, nëse dëshironi të përdorni aplikacionin celular Luxon Pay, i disponueshëm si në Apple App Store ashtu edhe në Google Play, ose në faqen e desktopit, do t'ju duhet të hapni një llogari në platformë. Në thelb, procesi i hapjes së llogarisë do të zgjasë rreth 5 minuta. Sigurisht, për t'jua bërë gjërat edhe më të lehta, ne do t'ju japim një udhëzues hap pas hapi për këtë.

 1. Shkoni në faqen zyrtare të Luxon Pay ose merrni aplikacionin Luxon,
 2. Zgjidhni vendin tuaj të banimit dhe shkruani numrin tuaj të telefonit celular,
 3. Klikoni në butonin "Vazhdo" dhe prisni një kod SMS për të verifikuar llogarinë tuaj,
 4. Futni të gjitha të dhënat e tjera të kërkuara për llogarinë tuaj,
 5. Sigurohuni që të shkruani një email të vlefshëm dhe të krijoni një fjalëkalim të fortë,
 6. Përfundoni regjistrimin.

Përpara se të dërgoni para në llogarinë tuaj të sapokrijuar në Luxon Pay, ne ju këshillojmë shumë që të konfiguroni disa masa sigurie shtesë, si vërtetimi i Google Authenticator dhe vërtetimi me dy faktorë.

Limitet e transaksioneve të llogarisë së pagesës Luxon

Për të filluar përdorimin e shërbimeve Luxon Pay, do t'ju duhet të vendosni para në portofolin tuaj elektronik. Në seksionin e kushteve të Luxon, shkruhet se mund të bëni një depozitë në platformë prej të paktën 50 euro, ose ekuivalente në çdo monedhë tjetër.

Në rastin e kërkimit për të depozituar me transfertë bankare në portofolin tuaj Luxon Pay, do t'ju duhet të depozitoni të paktën 1 000 euro.

Nga ana tjetër, nëse jeni të gatshëm të merrni fondet tuaja nga portofoli Luxon Pay, do t'ju duhet të tërhiqni të paktën 20 euro ose ekuivalentin e saj në çdo monedhë tjetër.

Monedhat e mbështetura nga Luxon Pay

 • CAD (dollar kanadez)
 • CHF (franga zvicerane)
 • DKK (Krona daneze)
 • EUR (Euro)
 • GBP (Pundë Britanike)
 • NOK (Krona norvegjeze)
 • PLN (Zloty polake)
 • RUB (Rubla ruse)
 • SEK (Krona suedeze)
 • USD (Dollari i Shteteve të Bashkuara)

Siguria dhe siguria duke përdorur Luxon Pay

Luxon Pay pretendon të jetë një nga shërbimet më të sigurta të portës së pagesave në botë. Është e vërtetë që siguria është shumë e rëndësishme për kompaninë, e cila ka mjaft masa për siguri shtesë, përveç teknologjisë shumë të koduar që përdoret për të mbrojtur identitetin dhe fondet tuaja.

Aplikacioni celular me pagesë Luxon ju lejon të zgjidhni metodën tuaj të preferuar të verifikimit të sigurisë, si vërtetimi me dy faktorë ose 2FA, për t'u përdorur sa herë që dëshironi të konfirmoni ndonjë transaksion.

Luxon Pay përdor të gjitha masat e mundshme për t'ju mbajtur të sigurt dhe e kombinuar me të gjithë sigurinë e ofruar nga kazinotë online, nuk do të keni asgjë për t'u shqetësuar gjatë udhëtimit tuaj të lojërave të fatit.

Metodat alternative të pagesës

Luxon Pay është me të vërtetë një portofol i shkëlqyer elektronik për të bërë depozita dhe tërheqje në kazinotë online. Ofron depozita të shpejta, por edhe marrja e parave është gjithashtu e shpejtë. Megjithatë, disa bastorë ende preferojnë të përdorin metoda të tjera për të paguar në vend. Pra, le të shohim disa alternativa të shkëlqyera për Luxon Pay.

PurplePay

Një alternativë e shkëlqyer për Luxon Pay është PurplePay, i cili është një tjetër shërbim i portës së pagesave që siguron depozita të shpejta, si dhe tërheqje. Aplikacioni ofron tarifa shumë të ulëta transaksionesh dhe nivelet e sigurisë janë gjithashtu shumë të larta.

Skrill

Skrill është ndoshta portofoli elektronik më i popullarizuar në shkallë globale. Është popullor për standardet e tij të sigurisë së lartë dhe pagesat e shpejta. Megjithatë, nëse zgjidhni të përdorni Skrill për bastet e kazinosë në internet, do të duhet të mbani parasysh se transaksionet nuk janë falas.

Kartat e Debitit dhe Kreditit

Nëse nuk jeni të interesuar të përdorni kuletat elektronike për kryerjen e transaksioneve të kazinosë, mund të mbështeteni përsëri në debitim dhe kartat e kreditit, pasi çdo faqe interneti e lojërave të fatit thjesht pranon këtë mënyrë pagese. Kredi/ Pagesat me kartë debiti janë shumë të sigurta, megjithëse tarifat mund të jenë pak më të larta se sa mund të mendoni. Gjithashtu, kohët e pritjes mund të jenë më të larta në shumë kazino.

TANI Pagesat

Nëse jeni të interesuar të luani kumar në internet me kriptovaluta, NOWPayments mund të jetë portofoli më i mirë kripto për ty. Kjo portë pagese ofron transferta të menjëhershme me shumë monedha kriptomonedhash, të cilat janë pa taksa.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Luxon Pay?

Luxon Pay është një portë pagese me shumë monedha, e disponueshme në mbarë botën, e cila ofron transaksione të menjëhershme nga kolegët dhe madje edhe shërbime të këmbimit valutor. Shumica e transaksioneve të Luxon do të përpunohen pa pagesë. Në varësi të nivelit tuaj VIP, mund të merrni edhe shërbime falas të këmbimit valutor.

A ka Luxon Pay një aplikacion celular?

Po, Luxon Pay është një shërbim që mund të përdoret nëpërmjet aplikacionit celular ose faqes së desktopit. Sigurisht, në ditët e sotme, bastorët preferojnë të përdorin smartfonët e tyre për të menaxhuar fondet e tyre, kështu që platforma celulare është e disponueshme si për pajisjet iOS ashtu edhe për Android. Mund t'i merrni aplikacionet nga Apple App Store ose Google Play Store.

Ku pranohet Luxon Pay?

Sipas faqes zyrtare të kompanisë, Luxon Pay është në dispozicion në më shumë se 120 vende dhe në shtatë gjuhë, duke e bërë atë të disponueshme për miliona lojtarë. Disa nga vendet nga të cilat mund të aksesohet Luxon Pay janë Mbretëria e Bashkuar, Peruja, India, Zelanda e Re, Tajlanda, Amerika Latine, Japonia, Italia dhe Irlanda.

Cilat janë kazinotë më të mira me pagesë të Luxon?

Ekziston një përzgjedhje e gjerë e kazinove në internet që pranojnë Pagesat Luxon. Sidoqoftë, nuk ka një kazino të tillë më të mirë Luxon Pay, pasi çdo lojtar ka kërkesa të ndryshme. Pra, për të gjetur më të mirën për ju, ju këshillojmë shumë që të vendosni qartë preferencat tuaja të kazinosë dhe të zgjidhni atë të duhurin.

Kush e zotëron Luxon Pay?

Kompania që qëndron pas Luxon Pay quhet Luxon Payments LTD. Ai rregullohet nga Autoriteti i Sjelljes Financiare. Luxon Pay u krijua në 2018, në Nottingham, Mbretëria e Bashkuar.

A ka ndonjë ofertë bonusi për të bërë depozita me Luxon Pay në kazinotë në internet?

Po, kur të bëheni anëtar i një kazinoje në internet që pranon pagesat e Luxon Pay, do të mund të merrni disa para bonus vetëm duke përdorur këtë metodë depozitimi. Zakonisht, promocionet që lidhen ngushtë me pagesat e Luxon janë oferta të mirëseardhura dhe bonuse të ringarkimit. Këto oferta do t'ju japin fonde falas të barabarta me një përqindje të caktuar të depozitës suaj.