10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë HyperWallet

Hyperwallet është një shërbim PayPal që e bën dërgimin dhe tërheqjen e parave të sigurta dhe efikase nga kudo në botë. Si një zgjidhje ndërkombëtare pagesash, ajo ofron metoda të shumta pagesash dhe kontroll të plotë të pagesave në një mjedis të vetëm.

Ai pranon të gjitha monedhat dhe lejon industrinë e kazinosë dhe lojërave, organizatat, punëtorët me kontratë, përkthyes të pavarur dhe shitësit të dërgojnë para shpejt dhe në mënyrë transparente.

Për ata që pyesin, "a është e ligjshme Hyperwallet?"; Përgjigja është një 'Po'. Aftësitë e tij të shpërndarjes me shumë monedha dhe mjetet e mbështetjes së pranuesit me akses të lehtë nënkuptojnë se kjo zgjidhje pagese mund t'i ofrojë industrisë së lulëzuar të lojërave në internet dhe lojtarëve të saj një përvojë pozitive pagese në mbarë botën.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Çfarë është Hyperwallet?

Hyperwallet është një kompani globale e sistemit të pagesave dhe teknologjisë financiare e themeluar në vitin 2000 me operacione të bazuara në San Francisko, Austin, Londër, Sidnei dhe Vankuver.

Për të përmirësuar aftësitë e pagesave të PayPal, ata blenë platformën e pagesave në 2018 për të ofruar një mjedis të vetëm për të ndihmuar organizatat të menaxhojnë pagesa të shumta dhe të reduktojnë të fragmentuarat e infrastrukturës financiare me të cilat shpesh përballen paguesit kur dërgojnë pagesa masive.

Si një shërbim PayPal, ai ofron teknologji të shpejtë dhe me kosto të ulët të disbursimit të parave të ndërtuar mbi integrimin e sofistikuar në internet REST API dhe opsione të shumta transferimi në vendet anembanë botës.

Sot, Hyperwallet ofron rreth 8 milionë përdorues në mbi 200 tregje, duke përfshirë kazinotë dhe platformat më të mira të lojërave në internet, mënyra të shpejta dhe fleksibël për të shpërndarë fonde dhe fitime nga pagesa me teknologjinë e sigurt të pagesave celulare ePortofoli.

Ka tre metoda të paracaktuara të depozitimit të njohura si modele pagese për të përshpejtuar procesin e hyrjes në platformë. Dizajni i pagesave të konfiguruara automatikisht për PayPal, Venmo dhe banka ofron baza të forta për zgjerimet e ardhshme për të përfshirë vendndodhje shtesë, monedha dhe metoda transferimi.

Megjithatë, përdoruesit nuk janë të kufizuar në tre depozitat e paracaktuara; Hyperwallet ofron gjithsej 9 metoda unike depozitimi, duke përfshirë:

 • kartat e dhuratave
 • PayPal
 • Venmo
 • Kartat virtuale me parapagesë
 • Kartat fizike me parapagesë
 • Kartat bankare
 • llogari bankare
 • Kontrollet e letrës
 • Marrje cash

Depozitimi me Hiperwallet në një kazino

te bëni depozita në kazinotë online ose faqet e lojërave të basteve, Hyperwallet integrohet me Visa Direct për të lejuar pagesa të shpejta dhe pa mundim për kartat e kreditit dhe të debitit Visa.

Integrimi i Visa Direct me Hyperwallet u ofron klientëve anembanë globit akses në aftësitë e tij të thjeshta për t'u përdorur dhe efikase të pagesave push-to-card, të cilat mundësojnë transferime në kohë reale nga platforma direkt në një kartë Visa.

Falë shumicës kazinotë online që pranojnë viza Si një formë e sigurt dhe e besueshme pagese, lojtarët mund të zgjedhin kartat Visa si një mënyrë të preferuar pagese dhe të kryejnë transaksionet shpejt dhe pa asnjë zhurmë.

Kjo platformë pagese ofron gjithashtu dy metoda të konfiguruara automatike të transfertave bankare si parazgjedhje të mbështetura në Portalin e Pagesave dhe Eksperiencën e integruar të pagesës në më shumë se 230 vende dhe rajone në 42 monedha.

Në varësi të rajonit dhe monedhave të pranuara, lojtarët mund të transferojnë para direkt në llogaritë bankare ose në kartat e tyre bankare të preferuara duke përdorur depozita direkte ose bankare.

Më pas, lojtari mund të përdorë opsionet e pagesave të ofruara në platformë për të hyrë në paratë e nevojshme për depozitat direkte në faqet e internetit, aplikacionet ose platformat e preferuara të kazinosë pasi të pasqyrohen depozitat e transferuara.

Si të lidhni llogarinë tuaj bankare me hiperwallet

Zgjidhni metodën e transfertës bankare ose me valë për të lidhur platformën me një bankë në Qendrën e Transferimit të Portalit të Pagesave. Ndiqni udhëzimet për të dhënë detajet përkatëse bankare për llojin e llogarisë.

Një mekanizëm i brendshëm verifikimi do të sigurojë që numri i itinerarit është i saktë dhe tarifat e transferimit të rajonit dhe koha e parashikuar e përpunimit do të shfaqen në ekran.

Pas shtimit të informacionit në lidhje me transferimin bankar ose bankar, përfituesit mund të transferojnë fonde dhe duhet të presin dy njoftime me email për të kërkuar konfirmim dhe për të dhënë informacion mbi statusin e pagesës.

Pas procesit të transferimit, depozita do të pasqyrohet brenda 1-3 ditëve të punës për transfertat bankare dhe deri në 5 ditë për transfertat bankare. Kohët e përpunimit mund të ndryshojnë dhe ndryshojnë në varësi të institucioneve financiare.

Pasi llogaritë të marrin depozitën, lojtarët mund t'i përdorin paratë për depozita në një kartë debiti të lidhur.

Kufijtë e transfertave bankare ndryshojnë në varësi të rajonit, rregulloreve financiare dhe bankave që përpunojnë pagesën. Nëse shuma e transfertës tejkalon kufirin maksimal të transaksionit në rajon, një mesazh gabimi do të shfaqet brenda Portalit të Pagesave.

Si të bëni një tërheqje me Hyperwallet

Modelet e pagesave të konfiguruara automatikisht me konvertim të integruar në shumë monedha i bëjnë tërheqjet në PayPal dhe Venmo të mundshme dhe me kosto efektive.

Modelet e Payout kanë aftësi PayPal dhe Venmo të ndërtuara në krye të shpërndarjes së sofistikuar të shumë-valutave në internet, duke ofruar tërheqje të lehta nga faqja e Portalit të Pagesave dhe Eksperienca e ngulitur e pagesave.

Një klient mund të dërgojë automatikisht pagesat midis PayPal dhe Hyperwallet duke përdorur një adresë emaili që përputhet me hyrjen si identifikues.

Aftësitë e pagesës së PayPal

Nëse llogaritë kanë emaile të ndryshme identifikimi, do të vijë një njoftim me udhëzime për tërheqjen e pagesave në adresën e dhënë të emailit.

Nëse një klient nuk ka PayPal, ai mund të krijojë një të tillë duke përdorur adresën e emailit të lidhur me Hyperwallet.

Aftësitë e pagesës Venmo

Për të transferuar tërheqjet në Venmo, një klient ka nevojë për Venmo dhe një identifikues të numrit celular në SHBA.

Përdoruesit ekzistues të Venmo mund të përdorin numrin celular të lidhur me llogaritë e tyre për të tërhequr. Një njoftim i aplikacionit Venmo do të arrijë për të konfirmuar transferimin dhe tërheqja do të pasqyrohet automatikisht.

Nëse numri celular i SHBA-së i dhënë në Hyperwallet nuk lidhet me Venmo, klienti do të marrë një SMS që i thotë të shkarkojë aplikacionin dhe të krijojë një llogari.

Vendet dhe monedhat përcaktojnë disponueshmërinë e secilës metodë, duke e bërë thelbësore kontrollin e aksesit rajonal dhe mbështetjen e monedhës.

Tarifat dhe kohët e përpunimit të hiperwalletit

Kohët dhe tarifat e përpunimit të transfertave ndryshojnë në varësi të llojit të transferimit të zgjedhur nga lojtari, rajonit të lojtarit dhe institucionit financiar që përpunon transfertën.

Në përgjithësi, një depozitë bankare kushton 3 dollarë për transferim dhe mund të duhen 1-3 ditë pune për t'u përpunuar.

Transfertat me kartë kushtojnë 1,75 dollarë për depozitim direkt në një kartë krediti dhe 2,50 dollarë për transferime në një kartë Debiti.

Përpunimi dhe kostot e marrjes së parave të gatshme ndryshojnë në varësi të partnerit të zgjedhur të marrjes.

Transfertat bankare zgjasin më shumë se pagesat e tjera dhe kostot ndryshojnë sipas vendndodhjes dhe shkëmbimit të monedhës së kërkuar. Zakonisht, transfertat bankare kërkojnë deri në 5 ditë pune për t'u përpunuar dhe pasqyruar në gjendjen bankare të lojtarit.

Kohët e përpunimit të tërheqjes janë shumë më të shpejta sepse ata mund të lidhin Hiperwalletin e tyre me PayPal ose Venmo dhe të depozitojnë menjëherë një pagesë në aplikacionin e tyre të zgjedhur.

Tarifat e shërbimit të lidhura me platformën janë 3 dollarë në muaj, por zbatohen vetëm nëse pagesat qëndrojnë në llogari për 90 ditë.

Nëse një klient jep informacion të pasaktë, një tarifë kthimi prej 10 dollarësh aplikohet për kthimin e pagesës.

Ku pranohet Hyperwallet?

Platforma ofron pagesa globale dhe 30 përkthime të ndryshme UI përmes funksionalitetit shumëgjuhësh dhe metodave të ndryshme të pagesës me shumë monedha.

Kjo platformë është më e popullarizuar në SHBA, Kanada, Australi, Mbretërinë e Bashkuar dhe Zonën Ekonomike Evropiane.

Vendet dhe rajonet e mbështetura:

Amerikat

 • Antigua & Barbuda Argjentinë
 • Bahamas Barbados
 • Belize
 • Bermuda
 • Brazili
 • Kanadaja
 • Ishujt Kajman
 • Kili
 • Kolumbia
 • Kosta Rika
 • Dominika
 • Republika Domenikane
 • Ekuador
 • El Salvador
 • Guiana Franceze
 • Grenlanda
 • Guadelupe
 • Guatemala
 • Hondurasi
 • Xhamajka
 • Meksika
 • Nikaragua
 • Panamaja
 • Peruja
 • Shën Kitts & Nevis
 • Shën Luçia
 • Trinidad dhe Tobago
 • Ishujt Turks dhe Kaikos
 • Shtetet e Bashkuara
 • Uruguai
 • Venezuela

Evropë

 • Andorra
 • Austria
 • Belgjika
 • Bosnjë dhe Hercegovinë
 • Bullgaria
 • Kroacia
 • Qipron
 • Republika Çeke
 • Danimarka
 • Estonia
 • Ishujt Faroe, Finlandë
 • Franca
 • Gjeorgjia
 • Gjermania
 • Gjibraltarit
 • Grenada
 • Greqia
 • Hungaria
 • Islanda
 • Irlanda
 • Italia
 • Letonia
 • Lihtenshtajni
 • Lituania
 • Luksemburgu
 • Malta
 • Martinika
 • Moldavia
 • Holanda
 • Norvegjia
 • Polonia
 • Portugalia
 • Rumania
 • San Marino
 • Serbisë
 • Sllovakia
 • Sllovenia
 • Spanja
 • Suedia
 • Zvicra
 • Mbretëria e Bashkuar

Azi-Paqësor

 • Australia
 • Fixhi
 • Polinezia Franceze
 • Hong Kong SAR Kinë
 • Indi
 • Indonezia
 • Japonia
 • Malajzia
 • Kaledonia e Re
 • Zelanda e Re
 • Palau
 • Filipinet
 • Singapor
 • Korea e jugut
 • Tajvani
 • Tajlandë
 • Vietnami

Afrika

 • Algjeria
 • Botsvana
 • Kenia
 • Lesoto
 • Malavi
 • Mauritius
 • Maroku
 • Mozambik
 • Réunion
 • Senegali
 • Seychelles
 • Afrika e Jugut

Lindja e Mesme

 • Shqipëria
 • Bahrein
 • Egjipti
 • Izraeli
 • Jordania
 • Kazakistani
 • Kuvajti
 • Omani
 • Katari
 • Arabia Saudite
 • Emiratet e Bashkuara Arabe

Monedhat e mbështetura:

 • Dollar Australian AUD
 • Real Brazilian BRL
 • Lev bullgar BGN
 • Dollari kanadez CAD
 • Juan kinez CNY
 • Kuna kroate HRK
 • Republika Çeke Koruna CZK
 • Krona daneze DKK
 • Peso Domenikane DOP
 • Dirham i Emirateve AED
 • euro euro
 • Dollari i Hong Kongut HKD
 • Forinta hungareze HUF
 • Rupia indiane INR
 • Rupiah indonezian IDR
 • Shekel izraelit ILS
 • Jeni japonez JPY
 • Ringgit MYR malajziane
 • Peso meksikan MXN
 • Dollar i Zelandës së Re NZD
 • Nigerian Naira NGN
 • Krona Norvegjeze NOK
 • Rupia e Pakistanit PKR
 • Peso Filipine PHP
 • Polake Złoty PLN
 • Pound Sterling GBP
 • rumun Leu RON
 • Dollar Singapori SGD
 • Rand i Afrikës së Jugut ZAR
 • Won e Koresë së Jugut KRW
 • Rupia e Sri Lankës LKR
 • Krona suedeze SEK
 • Franga zvicerane CHF
 • Dollari i ri i Tajvanit TWD
 • Baht Thai THB
 • Dollar i Shteteve të Bashkuara USD
 • Dong Vietnamez VNDn Dollar AUD
 • Dollar i Zelandës së Re NZD

Bonuset dhe përfitimet kryesore me Hyperwallet?

Kazinotë në internet shpesh ofrojnë një sërë bonusesh për disa arsye. Bonuset e dhëna dhe vlera ndryshojnë në varësi të kazinosë dhe lojërave.

Disa kazino japin bonuse pa depozite pasi lojtarët aktivizojnë llogaritë ose paguesit merrni një bonus mirëseardhjeje pas depozitimit të tyre të parë.

Ngjashëm me një bonus mirëseardhjeje, lojtarët mund të marrin një bonus që shumëfishon depozitën e tyre fillestare pasi të hapin llogari.

Bonuset me rrotullim falas janë tipike për faqet e automateve, dhe shumëzuesit e shpërblimeve speciale mund të aplikohen për lojëra specifike.

Lojtarët mund të fitojnë pikë besnikërie, të fitojnë bonuse shtesë duke arritur nivele të reja ose të marrin shpërblime për plotësimin e sfidave në një kazino online.

Ekzistojnë gjithashtu shpërblime të larta për depozita të mëdha dhe lojtarët mund të fitojnë bonuse për t'iu referuar një miku.

Si të zgjidhni hiperwalletin e duhur

Lojtarët shpesh zgjedhin këtë platformë pagese sepse është e disponueshme në shumicën e vendeve në mbarë botën dhe mbështet monedha të ndryshme.

Me konvertimin e integruar të monedhës dhe opsionet e shumta gjuhësore, lojtarët mund të depozitojnë fitimet shpejt, të paguhen dhe të përdorin platformën në gjuhën e tyre amtare.

Megjithatë, ka disa anë negative në platformën që lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm përpara se të angazhohen për të.

Të mirat dhe të këqijat e hiperwalletit

Pro

 • Është i lehtë për t'u përdorur dhe ofron një përvojë të shkëlqyer të përdoruesit.
 • Platforma mundëson depozitime të sigurta dhe të shpejta në kazino dhe pagesa online.
 • Ai integrohet drejtpërdrejt me Visa Direct, PayPal dhe Venmo.
 • Është i lidhur me PayPal, një ofrues pagese i pranuar ndërkombëtarisht.
 • Llogaritë janë falas

Kundër

 • Bashkimi në platformë dhe konfigurimi është një proces i gjatë.
 • Mbështetja dhe reagimet janë shpesh të ngadalta.
 • Platforma është krijuar për taksat amerikane, duke e bërë atë sfiduese për përdoruesit ndërkombëtarë.
 • Transfertat bankare dhe depozitat bankare kërkojnë kohë për t'u përpunuar.
 • Tarifat e transfertave aplikohen për depozitat bankare dhe transfertat me kartë.
 • Kërkon PayPal ose Venmo që të ketë akses në pagesat në çast.

Procesi i hapjes së llogarisë së hiperwalletit

Për t'u bashkuar, një klient duhet të jetë së paku 18 vjeç. Regjistrimi kërkon të dhëna personale dhe verifikim përpara se të bëni depozita ose të paguheni.

 1. Për t'u regjistruar, platforma fillimisht kërkon informacionin e mëposhtëm:
 • Emri
 • Mbiemri
 • Adresa e emailit
 • Emri i Kompanise
 • Numri i telefonit
 • Vendi
 • ID e përdoruesit
 • Fjalëkalimi

Më pas platforma do të kërkojë informacion shtesë, si kombësia, data e lindjes dhe ID e qeverisë ose Numri i Sigurimeve Shoqërore, për të verifikuar llogaritë.

Për të përfunduar procesin e verifikimit, dokumentet e mëposhtme të identitetit duhet të shfaqin qartë emrin e plotë, adresën dhe vlefshmërinë e dokumentit (të datuar brenda 12 muajve të fundit):

 • Dëshmi identifikimi (pasaportë, patentë shoferi ose letërnjoftim qeveritar)
 • Dëshmia e adresës (faturat e shërbimeve, pasqyrat financiare, letrat/deklaratat e sigurimit, fletëpagesat ose dokumentet/letrat e lëshuara nga qeveria)
 1. Për të përfunduar krijimin e llogarisë, do të mbërrijë një email me një lidhje, i cili do të finalizojë procesin e aktivizimit.

Detajet bankare ose llogaritë bankare ekzistuese nuk kërkohen për të hapur llogaritë e kazinosë. Gjithçka që nevojitet është një adresë emaili dhe verifikimi i kërkuar.

Siguria dhe siguria me metodat e pagesës së hiperwalletit

Siguria është jetike për Hyperwallet dhe synon të përmbushë dhe tejkalojë standardet e industrisë. Si një shërbim PayPal, ai ka mbështetjen e një prej sistemeve më të mëdha të pagesave në internet në botë.

Si një shërbim financiar i regjistruar në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, ai mbron platformën e tij dhe rrjetin e teknologjisë së pagesave celulare kundër kërcënimeve kibernetike dhe shkeljeve të privatësisë duke iu përmbajtur Standardeve të Sigurisë së të Dhënave PCI.

Menaxhimi i mirëmbajtjes ndihmon në ruajtjen e tepricës bankare në rajonet me trafik të lartë për të ndërtuar elasticitet dhe për të mbrojtur kundër ndërprerjeve të shërbimit. Ai gjithashtu ofron veçori sigurie si kriptimi i të dhënave, tokenizimi i portofolit celular dhe monitorimi i sistemeve.

Çdo pagesë kalon nëpër disa faza të ndryshme ndërsa udhëton nga një destinacion në tjetrin.

Një model pagese i drejtpërdrejtë merr depozita dhe i dërgon ato në llogaritë në pritje.

Për të përpunuar me sukses depozitat, ata aplikojnë kritere specifike, si verifikimi i marrësit të pagesës dhe transfertat kalojnë përmes kontrolleve të sistemit. Më në fund, pagesa lëshohet dhe përfundon transferimin.

Hyperwallet ofron fjalëkalime dhe pyetje sigurie për të parandaluar aksesin e paautorizuar dhe ofron burime për të ndihmuar ata që dyshojnë për aktivitet mashtrues.

Ai gjithashtu këshillon se çfarë komunikimesh dhe veprimesh duhet të shmangen, si p.sh. email-et që kërkojnë që paguesit të klikojnë në lidhjet që largohen nga faqja e internetit, hapja e bashkëngjitjeve të panjohura ose njoftimet e lidhura me pagesën me drejtshkrim dhe gramatikë të dobët.

Zbuloni Depozita të tjera

Hyperwallet është i mrekullueshëm për kontraktorët globalë, bizneset dhe transferimin e pagesave, por ka alternativa më të përshtatshme për të bërë depozita në kazinotë online.

PayPal

Aftësitë e pagesës së PayPal, siguria dhe besueshmëria janë një bekim për kazinotë në internet dhe u ofrojnë lojtarëve transaksione të thjeshta dhe pa stres.

Apple Pay

Bërja e depozitave me Apple Pay është një mënyrë e shpejtë dhe e sigurt për të blerë gjëra të përditshme dhe për të shpenzuar para në kazinotë online në mbarë botën.

Google Pay

Google Pay po bëhet me shpejtësi një metodë e preferuar për depozitimin në kazinotë online. Portofoli i kartës dixhitale ruan informacionin në një pajisje, duke i lejuar lojtarët të shpenzojnë në internet, brenda aplikacionit dhe në dyqan pa tarifa transaksioni.

Elzie Pay

Elzie Pay është një zgjidhje e fuqishme dhe e besueshme pagese. Shpërndani fonde ose bëni depozita në kazinotë online në mënyrë të përshtatshme dhe të shpejtë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Hyperwallet?

Është një kompani e teknologjisë financiare dhe një shërbim i sigurt pagese. Platforma fleksibël e pagesave globale përdor teknologji të sofistikuar të pagesave celulare për të reduktuar infrastrukturën e fragmentuar financiare, duke lejuar pagesa të shpejta, të lokalizuara dhe tërheqje të lehta në mbarë botën.

A mund t'i besoj Hyperwallet?

Po. Hyperwallet e merr seriozisht sigurinë dhe ofron zgjidhje të besueshme pagesash për paguesit, kontraktorët globalë, kompanitë, tregjet dhe kazinotë.

A është Hyperwallet falas?

Një llogari është falas, por Hyperwallet ngarkon një tarifë shërbimi, transferimi dhe marrjeje. Zbatohen tarifat e mëposhtme:

 • Shërbimi: 3 dollarë/muaj (për fondet e mbetura në Hyperwallet për 90 ditë)
 • Transferta bankare lokale: 3 dollarë/transfertë
 • Transferta bankare: Varet nga vendndodhja dhe shkëmbimi i monedhës
 • Transferimi i kartës: 1,75 dollarë/kartë krediti dhe 2,50 dollarë/kartë debiti

Cilat monedha do të pranojë Hyperwallet?

Hyperwallet pranon të gjitha monedhat. Sidoqoftë, duhet të kontrolloni monedhën e vendndodhjes tuaj, pasi ajo do të përcaktojë gjithashtu se cilat opsione monedhe janë të disponueshme për ju gjatë përdorimit të platformës ndërkombëtare të pagesave.

A mund të transferoj para nga Hyperwallet në llogarinë time bankare?

Po. Regjistroni llogaritë në Portalin e Pagesave nën Transferimi > Shto metodën e re të transferimit. Zgjidhni një shtet dhe monedhë dhe përdorni "Remember As" për të emërtuar metodën e transferimit. Kontrolloni të dhënat tuaja dhe klikoni Transfer > Veprim > Transferoni në llogarinë bankare për të transferuar fondet tuaja.

Cila është shuma maksimale që mund të transferoj në bankën time?

Kufijtë e transfertave bankare varen nga vendi, rregulloret financiare rajonale dhe bankat që përpunojnë transaksionet. Do të merrni një mesazh gabimi që thotë "transaksioni juaj i tentuar ka tejkaluar kufirin e miratuar të pagesës" nëse një transferim tejkalon kufirin maksimal të rajonit tuaj. Në këtë rast, provoni një shumë më të ulët ose një metodë tjetër transferimi.

Sa kohë zgjasin tërheqjet e Hyperwallet?

Kohët e tërheqjes ndryshojnë në varësi të vendndodhjes tuaj dhe vendndodhjes së bankës suaj. Mund të duhen 1 deri në 3 ditë pune në Amerikën e Veriut dhe Evropë për tërheqje. Në rajone të tjera, pagesat nga platforma globale e pagesave mund të duhen deri në 5 ditë pune për t'u regjistruar.