10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë Brite

Një nga faktorët thelbësorë që lojtarët t'i bashkohen një kazinoje në internet është mënyrat e pagesës që janë në dispozicion. Me botën vazhdimisht në zhvillim të industrisë iGaming, gjithnjë e më shumë kompani filluan të ofrojnë shërbime pagesash që mund të integrohen drejtpërdrejt në kazinotë online, duke siguruar pagesa të shpejta dhe të sigurta.

Brite Pay është një metodë relativisht e re pagese në të cilën mund të kenë akses lojtarët e kazinosë. Kjo kompani e hapur bankare ofron pagesa të shpejta dhe të sigurta, për të cilat nuk keni nevojë të futni asnjë detaj karte, as nuk keni nevojë për ndonjë aplikacion apo regjistrim. Ju thjesht zgjidhni llogarinë tuaj bankare dhe merrni pagesën tuaj të përpunuar menjëherë në një mënyrë shumë të sigurt.

Pra, për të gjithë ata prej jush që po kërkojnë një mënyrë pagese të sigurt, të besueshme dhe të shpejtë në internet, le të shohim se si mund të jenë të dobishme pagesat Brite Instant.

10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë Brite
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Cilat janë Pagesat Brite?

Përpara se të hedhim një vështrim se si bashkëpunojnë Brite Payments dhe Kazinotë Online për t'u ofruar bastorëve një përvojë të jashtëzakonshme, le të shohim detaje të mëtejshme rreth kompanisë Brite.

Brite AB është një kompani lider suedeze, e specializuar në ofrimin e pagesave A2A, të mundësuara nga Open Banking. Shërbimi i ofruar nga Brite lejon që transaksionet të përpunohen menjëherë në nivelin e sigurisë bankare.

Pra, duke përdorur shërbimet e Brite për kazinotë online, klientët do të kenë akses në transaksione pa rrezik që procesohen në çast. Kompania është e vendosur në Suedi me fokus kryesor në ofrimin e shërbimeve për Evropën në vende si:

 • Finlanda
 • Suedia
 • Estonia
 • Letonia
 • Lituania
 • Holanda
 • Gjermania
 • Sllovakia
 • Austria
 • Sllovenia
 • Irlanda
 • MB
 • Franca
 • Spanja
 • Portugalia
 • Italia
 • Greqia

Nëse nuk mund të keni akses në Brite deri në datën aktuale, mund të prisni që kjo të ndodhë së shpejti, pasi kompania po rritet me një ritëm shumë të shpejtë.

Depozitimi me Brite në kazinotë në internet

Tani tek pyetja kryesore, si bëjnë Brite dhe Kazinotë në internet bashkëpunoni për të ofruar një udhëtim më të mirë bastesh online për çdo klient? Epo, në fakt, kur bashkoheni në një kazino në internet që mbështet Brite, procesi i pagesës do të thjeshtohet sa më shumë që të jetë e mundur për ju, pasi nuk do t'ju duhet të krijoni një llogari të veçantë pagese ose të shkarkoni ndonjë aplikacion shtesë.

E vetmja çështje që mund të vijë për pagesën me Brite mund të jetë nëse banka juaj mbështetet, pasi Brite nuk është një institucion financiar që mban fondet tuaja, por një portë pagese, e cila është një shërbim tregtar që mbron të dhënat tuaja personale gjatë lojës në kazino online.

Si të depozitoni në një kazino online?

Procesi për të bërë një depozitë në çdo kazino online që mbështet pagesat Brite është mjaft i thjeshtë, thjesht duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Regjistrohu për ndonjë nga kazinotë në internet të Brite
 2. Kontrolloni nëse banka juaj mbështetet nga Brite
 3. Klikoni butonin e depozitimit
 4. Zgjidhni Brite si një metodë depozitimi
 5. Do të ridrejtoheni në faqen e sigurt të internetit të bankës suaj.
 6. Lëshoni pagesën
 7. Merrni fondet tuaja në llogarinë tuaj të kazinosë menjëherë

Si të bëni një tërheqje në një kazino në internet me pagesat Brite?

Ana tjetër e financave në çdo faqe kazinoje online është tërheqja e fondeve tuaja. Për fat të mirë, Brite do të punojë në të njëjtën mënyrë si mbledhja e fondeve tuaja. Një tërheqje e thjeshtë në çdo kazino online nëpërmjet Brite nuk do të ketë tarifa, do të vazhdojë menjëherë dhe do të jetë po aq e siguruar sa një bankë online.

Hapat për tërheqjen përmes Brite

Hapat për tërheqjet e kazinosë duke përdorur Brite janë të njëjta si për depozitat:

 1. Shkoni në llogarinë tuaj
 2. Shkoni te faqja e tërheqjes/arkëtarit
 3. Zgjidhni Brite si mënyrë pagese
 4. Ju do të ridrejtoheni në faqen e internetit të bankës suaj.
 5. Kërkoni tërheqjen
 6. Merrni paratë tuaja menjëherë pasi kazino të miratojë kërkesën

A duhet të kaloj verifikimin për t'u tërhequr duke përdorur Brite?

Vini re se pavarësisht nëse jeni duke përdorur Brite ose ndonjë mënyrë tjetër pagese, ndonjë nga kazinotë kryesore do t'ju kërkojë të siguroni disa dokumente verifikimi që do të vërtetojnë identitetin dhe adresën tuaj.

Ky verifikim quhet verifikim KYC dhe synon të konfirmojë se jeni person real, duke konfirmuar identitetin dhe adresën tuaj. Kjo mund të bëhet duke dërguar një kopje ose fotografi të një prej dokumenteve të mëposhtme:

 • Karte identiteti
 • Pasaporta
 • Patentë shoferi
 • Faturën e shërbimeve
 • Pasqyra bankare

Kohët dhe tarifat e përpunimit të Brite

Siç është përmendur tashmë, zgjidhja e pagesës Brite Account-2-Account është një mënyrë e shkëlqyer për lojtarët e kazinosë për të kursyer kohë, tarifa, por të jenë të sigurt në të njëjtën kohë, ndërsa duke shijuar çdo lojë kazino në internet.

Në thelb, nuk ka banka që mund të azhurnohen me shërbimet Llogaria-2-Llogaria, pasi diferenca në kohët e transaksionit dhe tarifat janë thjesht të pazgjidhura.

Në përgjithësi, duke përdorur Brite, ju do të merrni fondet tuaja brenda dhe jashtë llogarisë tuaj për fjalë për fjalë për sekonda pa asnjë tarifë, ndërsa bankat do t'ju ngarkojnë një përqindje solide dhe transaksioni do të marrë pak kohë për t'u përpunuar.

Ku pranohet Brite?

Brite është një lojtar relativisht i ri në industrinë e fintech, kështu që nuk është çudi që nuk është ende i disponueshëm globalisht. Megjithatë, Brite synon të marrë përsipër sektorin fintech, kështu që ju mund të prisni që ai të përhapet në të gjithë botën.

Deri tani, Brite po u shërben kryesisht vendeve evropiane si Estonia, Letonia, Lituania, Holanda, Gjermania, Sllovakia, Austria, Sllovenia, Franca, Suedia. Fokusi kryesor i shërbimit të pagesave Brite ishte për vendet nordike, kur filloi në vitin 2019, por siç e shihni, tashmë ka filluar të përhapet në Evropë në përgjithësi.

Bonuset kryesore për Pagesat Brite

Është e trishtueshme të thuhet, nëse po pyesni nëse ka ndonjë bonuse që mund të merrni në kazinotë online Brite, mund të zhgënjeheni, pasi nuk ka asnjë. Megjithatë, ju mund të kërkoni ende disa oferta, në mënyrë indirekte nga kazinoja online e Brite, duke marrë ndonjë Promocion Mirëseardhjeje.

Ato Promo Mirë se vini janë të veçanta për lojtarët e rinj të kazinove online dhe vijnë me shumë përfitime. Në thelb mund të merrni dyfishin e depozitës suaj fillestare si bonus. Sigurisht, për ta marrë atë, duhet të plotësoni disa kërkesa që mund të jenë të ndryshme në çdo kazino, por ka gjenerikë që zbatohen në thelb për secilën prej tyre. Pra, le t'i hedhim një sy.

 • Ju duhet të jeni në mesin e klientëve të regjistruar rishtazi.
 • Ju do të duhet të bëni një depozitë fillestare
 • Pasi të paguani, mund të merrni paratë tuaja të bonusit menjëherë
 • Ju do të duhet të vini bast bonuset e marra
 • Pasi të merrni ofertën, duhet të luani derisa të plotësoni kërkesat e bastit, në mënyrë që të mblidhni fitimet tuaja.

Vini re se nëse nuk jeni të interesuar për ndonjë ofertë të mirëseardhur, ju keni mundësinë ta pranoni ose ta refuzoni.

Kazinotë më të mira Brite për oferta të mirëseardhjes

Siç e dini, ka faqe bastesh që pranojnë pagesa Brite, por në të njëjtën kohë ofrojnë promovime bujare mirëseardhjeje. Le të shohim disa prej tyre për ta bërë më të lehtë zgjedhjen tuaj.

 • Leo Vegas - Pranon Brite dhe ofron një bonus depozitimi fillestar 100% deri në 100 + 50 rrotullime falas
 • Ditët e Kazinosë - Pranon Brite dhe ofron një bonus depozitimi fillestar 100% deri në 500 + 200 rrotullime falas

Si të zgjidhni metodën më të mirë të depozitimit?

Industria fintech po rritet me një ritëm shumë të shpejtë, kështu që është bërë mjaft e vështirë të zgjedhësh cilin të përdorësh. Për fat të mirë, ka disa faktorë që mund t'ju ndihmojnë të përcaktoni nëse një mënyrë e saktë pagese është e mirë për t'u përdorur për depozitimin dhe tërheqjen e parave në çdo faqe kazinoje në internet.

 • Tarifat
 • Kohët e pritjes
 • Siguria

Sigurisht, faktori i parë dhe ndoshta më i rëndësishëm që mund t'ju ndihmojë të përcaktoni nëse zgjidhni metodën më të mirë, është siguria. Duke qenë se Brite është një nga metodat më të sigurta për të përpunuar paratë tuaja, mund të mbështeteni në të. Faktori kryesor këtu është se të gjitha transaksionet kryhen nga ana e bankës, kështu që platforma e basteve nuk do të marrë as detajet e llogarisë suaj bankare apo të dhënat e ndjeshme.

Kohët e pritjes dhe tarifat janë gjithashtu mjaft të rëndësishme, por sektori fintech ka marrë tashmë bankat me transfertat e tij të menjëhershme dhe jo me tarifat. Pra, jo vetëm që do t'i merrni paratë tuaja në llogarinë tuaj menjëherë, por gjithashtu nuk do t'ju duhet të paguani shtesë për tarifat.

Si të hapni një llogari në Brite?

Tani, kur bastorët mësojnë për Shërbimet Financiare Brite, ata gjithashtu pyesin se si mund të përdoret, a kërkohet hapja e një llogarie, etj. Pra, le ta zbërthejmë këtë.

Si të konfiguroni llogarinë tuaj në Brite?

Epo, në fakt, nuk do t'ju duhet të hapni ndonjë llogari për të përjetuar punën me Brite, e papritur apo jo? Realiteti është se ju nuk keni nevojë të jepni asnjë të dhënë personale, të regjistroheni ose të bëni asgjë për të përdorur Brite.

Kjo sepse biznesi Brite nuk është një institucion financiar që mban transfertat tuaja, por është një portë pagese, e cila vetëm sa e bën gjithçka më të lehtë për çdo klient.

Kontrolloni nëse banka juaj mbështetet

E vetmja gjë që duhet të kontrolloni përpara se të bëni pagesa duke përdorur Brite, përveç kontrollit nëse mbështetet në vendin tuaj, është nëse banka juaj mbështetet. Mënyra më e lehtë për të kontrolluar nëse mund të punoni me kazinotë online brite, është të kontaktoni drejtpërdrejt bankën tuaj dhe të pyesni nëse po.

Siguria dhe siguria duke përdorur Brite Open Banking?

Brite është gjenerata e ardhshme e mënyrave më të zgjuara, më të shpejta dhe më të qëndrueshme financiarisht për të paguar dhe për t'u paguar. Biznesi bazohet në bankingun e hapur dhe është një ofrues kryesor A2A i pagesave të menjëhershme.

Siç mund ta dini, ky lloj modeli biznesi bazohet në sigurinë dhe kursimin e kohës për klientët, ndërsa nuk kërkon pothuajse asnjë kompensim. Me bankingun e menjëhershëm, ju mund t'i përpunoni transaksionet tuaja pa u shqetësuar se faqja e basteve do të marrë të dhënat tuaja private ose numrin e llogarisë tuaj bankare. Pra, mund ta konsideroni atë si një hap shtesë sigurie.

Zbuloni metoda të tjera të depozitave kryesore

Përdorimi i shërbimeve të Brite Casinos mund të jetë mjaft i dobishëm për shumë bastorë. Megjithatë, nëse banka juaj nuk mbështetet, ose nëse jetoni në një vend ku ky shërbim ende nuk pranohet, ju mund të drejtoni te ndonjë tjetër Metoda e pagesës për transaksione të qeta dhe të drejtpërdrejta me siguri të nivelit të lartë.

Për fat të mirë, ka shumë metoda të tjera që mund të përdorni për të bërë depozita dhe tërheqje.

Kartat e Debitit/Kreditit

Debiti dhe kartat e kreditit janë një nga metodat më të vjetra dhe më të njohura të pagesës në industrinë e financave. Kartat janë opsione të sigurta për t'u përdorur në kazinotë online, por vijnë me pengesën e tarifave të larta dhe pritjeve të gjata.

Transfertat bankare

Një tjetër mundësi për të paguar në faqet e basteve në internet është përdorimi i standardit transfertat bankare, të cilat janë opsioni më i sigurt, por përsëri, ajo vjen me të metat e tarifave të larta dhe madje edhe më të gjata të pritjes.

Në përmbledhje rreth kazinove Brite

Në përgjithësi, nëse jeni gati të hapni një kazino online llogari, ndoshta do t'ju bëjë përshtypje se sa opsione pagese do të keni. Por, faktori kryesor është gjetja e duhur, në varësi të nevojave dhe kërkesave tuaja.

Sa i përket shërbimeve Brite A2A, duhet të merrni parasysh vetëm tre faktorë; koha e ulët e pritjes, pa tarifa dhe niveli i lartë i sigurisë. Kjo është ajo që e bën biznesin kaq të suksesshëm. Fatkeqësisht, ka shumë faqe bastesh që nuk e pranojnë Brite si pagesë, kështu që ju mund ta kontrolloni atë paraprakisht. Vetëm kini parasysh se biznesi u krijua për të operuar kryesisht në tregun evropian, veçanërisht në Nordikët.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Brite Casino?

Brite është një kompani lider në industrinë e zgjidhjeve të pagesave të bazuara në teknologjinë e transfertave nga banka në bankë. Ofron një zgjidhje të shkëlqyer për lojtarët e kazinove online për transaksione të shpejta dhe të sigurta, pa pasur nevojë të hapni një llogari të re, të plotësoni detajet e kartës ose të shkarkoni ndonjë aplikacion shtesë.

Ku është e disponueshme Brite?

Brite është një zgjidhje lider evropiane e bankingut të hapur, e cila është e fokusuar në ofrimin e shërbimeve për tregjet nordike. Kompania u themelua në vitin 2019, por tashmë ka treguar potencialin e saj, duke e lejuar atë të zgjerohet më tej në Evropë.

A është falas përdorimi i Brite për të paguar në kazinotë në internet?

Po, Brite është një kompani që ofron shërbime falas për lojtarët. Ju vetëm duhet të përqendroheni në strategjinë tuaj për të maksimizuar fitimet tuaja dhe të paguani tarifat në kazinotë në internet.

A ia vlen të përdorni Brite për pagesat e kazinosë?

Përdorimi i Brite për transaksione në kazinotë online vjen me shumë përfitime, si tarifat e ulëta, pagesat e menjëhershme, një nivel i lartë sigurie, por edhe fakti që nuk do t'ju duhet të krijoni ndonjë llogari shtesë, të shkarkoni softuer shtesë ose të ofroni detajet e kartës së kreditit.

Si mund të bëj një depozitë me Brite në një kazino në internet?

Duke marrë parasysh faktin se Brite nuk kërkon që ju të keni një llogari, ju mund të bëni një depozitë në çdo kazino online shumë thjesht. Procesi është i drejtpërdrejtë dhe e vetmja gjë që duhet të kontrolloni është nëse banka juaj mbështetet nga Brite.

A ka ndonjë promovim për përdorimin e Brite si një metodë pagese në kazinotë në internet?

Fatkeqësisht, nuk do të shihni ndonjë bonus specifik për të bërë depozita me Brite, pasi bizneset e hapura bankare sapo po hyjnë në botën e kazinove online. Megjithatë, ju ende mund të përfitoni nga kjo nëse jeni një lojtar i ri i kazinosë. Kur krijoni llogarinë tuaj, mund të kërkoni oferta mirëseardhjeje, të cilat në shumicën e rasteve kërkojnë depozita që mund të bëhen me Brite.

Po sikur Brite Casino nuk mbështetet në vendin tim?

Brite u krijua në vitin 2019, gjë që e bën atë një nga kompanitë më të reja bankare të hapura. Gjithashtu, është fokusuar në ofrimin e shërbimeve për tregun evropian. Pavarësisht se, me shkallën që Brite po rritet, mund të prisni të shihni gjithnjë e më shumë vende të disponueshme në të ardhmen e afërt.

A është e sigurt përdorimi i pagesave Brite për kazinotë në internet?

Një nga përfitimet më të mëdha të përdorimit të shërbimeve të pagesave Brite në çdo kazino është se të gjitha transaksionet kryhen në anën e bankës, kështu që kazinoja nuk do të marrë asnjë nga të dhënat tuaja të ndjeshme, madje as numrin e llogarisë tuaj bankare. Në përgjithësi, përdorimi i pagesave Brite ju jep një nivel të lartë sigurie, që do të thotë se nuk keni asgjë për t'u shqetësuar kur paguani dhe luani kazinotë online Brite.