10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë AstroPay

AstroPay është një metodë e përhapur depozitimi në industrinë e lojërave celulare sot. Kjo kartë virtuale me parapagesë është e disponueshme në shumë rajone, duke përfshirë edhe vendet e Amerikës Latine dhe ato aziatike.

Që lojtarët të përdorin AstroPay për të depozituar në kazinotë online, ata duhet të vizitojnë faqen zyrtare të platformës dhe të regjistrohen. Ata gjithashtu mund të shkarkojnë aplikacionin AstroPay përpara se të vazhdojnë të blejnë kartën virtuale të sistemit të pagesave.

Kumarxhinjtë që përdorin këtë opsion duhet të japin detaje të ndryshme në kazinotë e tyre në internet. Këto përfshijnë numrin e kartës së tyre, shumën e depozitës, kodin e sigurisë, monedhën dhe datën e skadimit. Pasi të kenë përfunduar transaksionet e tyre, ata mund të fillojnë të shijojnë lojërat e tyre të preferuara të kazinosë menjëherë.

10 Kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë AstroPay
Si të bëni një depozitë me AstroPaySi të bëni një tërheqje me AstroPaykonkluzioni
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Si të bëni një depozitë me AstroPay

Depozitimi me AstroPay është i lehtë dhe i sigurt. Shumë lojtarë e duan atë pasi kërkon që ata të japin shumë detaje personale. Është gjithashtu i shpejtë - pothuajse i menjëhershëm. Për më tepër, ai ofron një mundësi pagese për lojtarët që nuk kanë karta krediti ndërkombëtare.

Për të depozituar, së pari duhet të gjeni një faqe që pranon AstroPay. Kjo nuk duhet të jetë e vështirë për t'u gjetur, duke pasur parasysh numrin e madh të kazinove që pranojnë AstroPay. Kazinotë kryesore që pranojnë AstroPay janë renditur në këtë faqe.

Ju gjithashtu duhet të keni një kartë AstroPay. Kjo blihet duke vizituar faqen e internetit të AstroPay dhe duke u regjistruar. Më pas do të ofroni platformën e faturimit, p.sh. Visa.

Në faqen e internetit të kazinosë, ju do të zgjidhni 'depozitim nga menyja. Vendndodhja e butonit ndryshon nga një vend në tjetrin, por është kryesisht në këndin e sipërm të djathtë. Do t'ju kërkohet të zgjidhni një metodë të preferuar depozitimi. Zgjidhni "AstroPay"

Faqja do t'ju kërkojë të shkruani numrin e kartës tuaj AstroPay dhe shumën që keni ndërmend të depozitoni. Pasi ta bëni këtë, klikoni Enter/Confirm Deposit dhe llogaria juaj e kazinosë do të kreditohet menjëherë. Mbani mend, nuk supozohet të keni arritur kufirin e kartës suaj për të kryer transaksione.

Si të bëni një tërheqje me AstroPay

Përsëri, do t'ju duhet të gjeni një faqe që ofron AstroPay si një metodë tërheqjeje. Kontrollojeni këtë me kujdes përpara se të regjistroheni sepse jo të gjitha faqet lejojnë tërheqjet e AstroPay duke qenë se është një kartë krediti.

Kazinotë si MelBet, 22Bet dhe Casoola Casino ofrojnë të dyja opsionet. Pasi të keni konstatuar se faqja juaj ofron tërheqje të AstroPay, ndiqni procesin e mëposhtëm:

  1. Në faqen kryesore të kazinosë, zgjidhni "Tërhiq"
  2. Zgjidhni 'AstroPay' si metodën tuaj të preferuar të tërheqjes.
  3. Futni shumën që dëshironi të tërhiqni.
  4. Kliko konfirmo për të përfunduar transaksionin.

Paratë tuaja më pas do të dërgohen në kartë. Mund ta përdorni për depozita të mëtejshme ose transaksione të ardhshme. Nëse mbetet në kartë, do të faturoheni më pak se ajo shumë në ciklin tjetër.

Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se AstroPay nuk është ende një metodë popullore e tërheqjes, kryesisht për shkak të kufizimeve në fund të ofruesve të kartave. Madje do të gjeni disa komente që pretendojnë se AstroPay nuk ofron fare tërheqje.

Cili është kufiri ditor i tërheqjes në AstroPay?

Kufiri i tërheqjes ndryshon nga vendi në vend, kështu që kjo do të varet nga vendndodhja juaj. Sidoqoftë, kufiri është përgjithësisht i ulët, duke e bërë metodën të papërshtatshme për njerëzit që bëjnë tërheqje të mëdha. Gjithashtu, jeni i kufizuar në pesë tërheqje në të njëjtën kohë.

Cilat janë kohët e përpunimit të AstroPay?

Pagesat në AstroPay përpunohen dhe pasqyrohen menjëherë. Tërheqjet janë pak më të ngadalta dhe mund të zgjasin nga disa minuta deri në një ditë.

A mund të tërhiqem nga AstroPay në celular?

Po. AstroPay celular po rezulton të jetë metoda më e popullarizuar e përdorur nga përdoruesit e kartës. Aplikacioni i dedikuar është i bukur në pamje dhe i lehtë për t'u përdorur.

Cilat monedha mund të tërheq?

AstroPay është përshtatur ndjeshëm me vendet dhe rajonet në të cilat operon. Ndërsa monedhat e saj kryesore janë euro, paundi sterlin dhe dollari amerikan, ai i lejon përdoruesit të bëjnë transaksione duke përdorur monedhat e tyre lokale në shumicën e vendeve ku operon.

konkluzioni

AstroPay është një metodë e shkëlqyer për t'u përdorur në transaksionet e kazinove në internet. Është në dispozicion në shumicën e vendeve në mbarë botën. Ka privatësi dhe lejon njerëzit pa karta krediti ndërkombëtare të luajnë në kazino.

Karta virtuale pranohet në shumë kazino dhe nuk paguan për ngarkimin e parave. Mund të bënte më mirë me tërheqjet, por, në përgjithësi, është një opsion i mrekullueshëm për lojtarët e kazinosë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi