Si të përfitoni sa më shumë nga shpërblimet American Express

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Shumica e kazinove online ofrojnë bonuse depozitash për lojtarët e rinj dhe besnikë. Lojtarët duhet të depozitojnë vetëm një shumë minimale për të kërkuar shpërblimin. Por bonuset e depozitave shpesh kanë terma dhe kushte, me opsionet kualifikuese të pagesës që janë një prej tyre. Me kartat American Express, shumica e kazinove do ta shpërblenin depozitën tuaj me argumente falas. Pra, ky artikull diskuton se si funksionojnë shpërblimet në para të American Express dhe bonuset më të njohura në kazinotë online të American Express.

Si të përfitoni sa më shumë nga shpërblimet American Express

Cilat janë shpërblimet e American Express dhe si funksionojnë ato?

Shpërblimet e American Express janë në thelb bonuse të kazinosë për të bërë një depozitë me para reale duke përdorur një kartë krediti/debiti. Ky bonus mund t'u jepet lojtarëve të rinj dhe besnikë. Për t'u kualifikuar për shpërblimet e kartës së kreditit American Express, lojtarët duhet të depozitojnë një shumë minimale të specifikuar nga termat dhe kushtet e bonusit. Më pas, kazinoja do ta përputhë atë deri në një përqindje dhe shumë specifike. Shpërblimet e American Express ndonjëherë mund të vijnë si rrotullime falas në makina të veçanta slot.

Më poshtë janë hapat për të lidhur kartën tuaj American Express me kazinonë dhe për të kërkuar bonusin e depozitës tuaj:

 • Gjeni një të besueshëm kazino online që pranon Amex dhe mënyra të tjera të sigurta pagese të kazinosë. Ju mund t'i referoheni koleksionit të faqeve të besueshme të lojërave të fatit të CasinoRank të verifikuara dhe miratuara nga ekspertë me përvojë.
 • Pasi të gjeni një kazino, regjistrohuni duke dhënë të dhënat tuaja si emri, data e lindjes, emaili, fjalëkalimi, etj. Është e këshillueshme që të jepni informacionin e saktë si ai në kartën tuaj American Express për të shmangur komplikimet gjatë KYC (Njih klientin tënd.
 • Më pas, drejtohuni te arkëtari dhe zgjidhni American Express si metodën e depozitimit. Për të lidhur kartën tuaj me kazinonë, shkruani detaje si emri i kartës, numri, data e skadencës dhe CVV.
 • Së fundi, vendosni kodin e bonusit (nëse ka) dhe më pas vendosni shumën përpara se të konfirmoni transaksionin. Të kazinotë më të mira në internet kreditoni shpërblimet dhe depozitat e American Express në llogaritë e lojtarëve në çast.

Cilat lloje të shpërblimeve American Express janë të disponueshme për depozitat në kazino në internet?

Shpërblimet e kazinosë online të American Express mund të vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme. Pa u zgjatur më tej, këtu janë bonuset më të përhapura në shumicën e faqeve të lojërave të fatit:

 • Bonusi i depozitës së ndeshjes: Siç lë të kuptohet edhe emri, ky është një shpërblim që u jepet mbajtësve të kartave American Express që bëjnë depozitimin e tyre të parë në kazino. Supozoni se një kazino Amex mirëpret nënshkrues të rinj me 100% deri në 50 dollarë për të bërë depozita me kartë krediti/debiti. Një lojtar që depoziton 50 dollarë do të marrë një shumë të ngjashme në para të bonusit që nuk mund të tërhiqen.
 • Bonusi i ringarkimit: Ky është një tjetër bonus i njohur i kazinosë Amex dhe është një vazhdim i bonusit të depozitës së ndeshjes për të inkurajuar lojtarët që të vazhdojnë të depozitojnë para të vërteta. Ky bonus është i ngjashëm me bonusin e depozitës së ndeshjes Amex, megjithëse përqindja është shpesh më e ulët.
 • Rrotullime falas: Rrotullimet e bonusit mund të jenë pjesë e bonuseve të diskutuara më sipër ose të vijnë si shpërblime të pavarura. Kazinoja mund t'i shpërblejë lojtarët me një numër të caktuar raundet e lojërave falas në makinat e veçanta të fatit ose ndonjë titull loje. Vini re se rrotullimet falas mund të jenë për lojtarë besnikë ose të rinj.
 • Kthim parash: Ky bonus është posaçërisht për lojtarët besnikë që shpesh luani lojëra kazino për para të vërteta. Bonuset e kthimit të parave kanë të njëjtin format si bonuset e depozitimit dhe rimbushjes së ndeshjeve, megjithëse përqindja dhe shuma janë zakonisht të vogla. Për shembull, një kazino mund të ofrojë një kthim parash të hënën prej 10% deri në 20 dollarë.

Si të fitoni shpërblime American Express për depozitat në kazino në internet?

Një gjë në lidhje me shpërblimet e kazinosë për metodat më të njohura të pagesës është se ato nuk mund të tërhiqen. Megjithatë, ju mund të tërhiqni fitimet nga këto shpërblime pasi të keni përmbushur kërkesat e bastit. Ky është numri i herëve që luani duke përdorur paratë e bonusit përpara se të tërhiqni fitimet.

Ja një shembull; një kazino mund t'ju shpërblejë me dhjetë rrotullime falas në një automat pasi të keni bërë një depozitë Amex. Më pas, kushtet e bonusit specifikojnë që ju duhet të plotësoni një kërkesë 20x të bastit përpara se të arkëtoni fitimet. Nëse fitoni 50 dollarë nga këto rrotullime falas, do të vini bast nga kjo shumë me 20 herë përpara se të arkëtoni. Pra, nëse shuma është 50 dollarë, duhet të luani për 250 dollarë.

Fitimi i fitimeve nga paratë e bonusit të American Express është shumë më i thjeshtë. Ju vetëm duhet të shumëzoni shumën e bonusit me kërkesën e bastit për të ditur shumën me të cilën duhet të luani përpara se të arkëtoni. Por sido që të jetë, përmbajuni shpërblimeve të American Express me kërkesat më të ulëta të mundshme të basteve.

Kushte të tjera të bonusit American Express për t'u shënuar

Përveç kërkesës së basteve, lojtarët duhet të lexojnë gjithashtu kushtet e bonusit Amex për të ditur sa më poshtë:

 • Kohëzgjatja e vlefshmërisë së bonusit
 • Shuma maksimale e fitimit
 • Lojëra kualifikuese
 • Shuma minimale e depozitës
 • Përqindja e kontributit të lojës

Mos i anashkaloni lojërat kualifikuese, sepse kjo mund të përcaktojë nëse fitoni para të vërteta nga bonusi Amex. Këtu është gjëja; një lojtar që përdor rrotullimet e tyre falas të depozitave Amex në një automat me RTP më të lartë (kthimi te lojtari) dhe paqëndrueshmëria e ulët ka shanse më të larta për të fituar një pagesë sesa ai që luan në një slot të kundërt. Zgjidhni lojërat me kujdes!

konkluzioni

Ju pothuajse me siguri do të merrni një bonus depozite nga një kazino online American Express. Por megjithëse leximi i kushteve të bonusit është kritik, mbani mend se shpërblimet nuk duhet domosdoshmërisht të përkthehen në fitime me para reale. Të gjitha lojërat e kazinosë kanë një avantazh që kufizon shanset tuaja për të fituar. Pra, përdorni bonusin American Express për të mprehur aftësitë tuaja të lojërave dhe për t'i trajtuar fitimet thjesht si bonuse.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Si mund të përdor shpërblimet e American Express për të maksimizuar depozitat e mia në kazino në internet?

Bonuset e depozitave të American Express të diskutuara në këtë faqe lejojnë lojtarët të luajnë falas pasi të bëjnë një depozitë të vogël. Lojtarët madje mund të fitojnë para të vërteta kur luajnë duke përdorur shpërblimet Amex.

A mund të kombinoj shpërblimet e American Express me promovime ose bonuse të tjera?

Jo, kjo do të ishte e barabartë me abuzimin e bonusit në shumicën e kazinove online të American Express. Shumica e faqeve të lojërave të fatit lejojnë lojtarët të kërkojnë vetëm një bonus në të njëjtën kohë. Pretendimi i bonuseve të shumta mund të çojë në pezullimin e menjëhershëm të llogarisë.

Si mund të gjej kazinotë më të sigurta në internet që pranojnë pagesa me American Express?

Paguesit duhet të sigurojnë që kazinoja është e licencuar dhe e mbrojtur duke përdorur enkriptimin SSL për sigurinë e kartave të tyre të kreditit/debitit. Kazinotë më të mira në internet që pranojnë pagesa Amex janë të licencuara në MB, SHBA, Maltë, Kanada, Curacao dhe më shumë.

A mund të përdor shpërblimet American Express për të luajtur të gjitha lojërat e kazinosë në internet?

Kjo varet nga faqja e lojërave të fatit. Disa faqe interneti lejojnë lojtarët të përdorin shpërblimet e depozitave Amex në çdo lojë kazinoje, ndërsa të tjerët specifikojnë lojërat. Pra, lexoni kushtet e bonusit për të konfirmuar këtë informacion.

A mund të shlyej shpërblimet American Express për para të gatshme ose shpërblime të tjera?

Po, shumica e kazinove do t'ju lejojnë të përdorni shpërblimin American Express si një pagesë pasi të keni plotësuar kërkesën për bast. Ju duhet të përmbushni dispozitën brenda periudhës së caktuar për të marrë fitimet tuaja të bonusit.

A ka ndonjë kufizim në përdorimin e shpërblimeve të American Express në kazinotë online?

Kazinotë më të mira në internet kanë terma dhe kushte bonus për të parandaluar abuzimin e bonusit. Shtypja e imët e bonusit mund të përfshijë kërkesën për lojë, periudhën e vlefshmërisë, bastin maksimal, shumën maksimale të fitimit, kontributin e lojës dhe lojërat kualifikuese.

American Express kundër metodave të tjera të pagesës

American Express kundër metodave të tjera të pagesës

American Express, ose thjesht Amex, është një ofrues i njohur i kartave të kreditit i disponueshëm në shumë kazino në mbarë botën. Lojtarët mund ta përdorin këtë kartë për të bërë depozita, duke i lejuar ata të luajnë lojëra kazino me para të vërteta dhe të fitojnë një pagesë. Edhe më mirë, karta American Express mbështet tërheqjet e kazinosë.