Rishikimi i kazinosë National - Games

NationalResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
BonusDeri në 1000 € + 100 rrotullime falas
Paneli i lojtarit më të mirë
Dizajn i pastër
Kazino shumëgjuhëshe
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Paneli i lojtarit më të mirë
Dizajn i pastër
Kazino shumëgjuhëshe
National
Deri në 1000 € + 100 rrotullime falas
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
Games

Games

Lojtarët mund të zgjedhin nga një përzgjedhje e gjerë e lojërave të kazinosë në internet ku mund të fitojnë para të vërteta. Ka më shumë se 500 video lojëra elektronike që përfshijnë tema të ndryshme, nga sportet te fantazia dhe magjia deri te jeta moderne.

Kur bëhet fjalë për lojërat e tavolinës, National Casino ofron dhjetëra variante blackjack dhe versione të shumta të ruletit. Ndërkohë, kazinoja e drejtpërdrejtë është shtëpia e baccarat, craps, sic bo dhe shumë lojëra të tjera që luhen dhe transmetohen në kohë reale.

Bakarat

Bakarat

Baccarat është një lojë interesante që mund ta luani kur dëshironi një lojë më të relaksuar. Rregullat e Baccarat janë shumë të drejta dhe edhe pse loja luhet me një shpejtësi më të ngadaltë, ajo ende ofron mundësinë për të paguar shumë.

Meqenëse kjo është një lojë shumë e njohur, ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës. Ju mund të gjeni lojërat e mëposhtme në këtë pikë në National Casino:

 • Baccarat Supreme No Komisioni
 • Fitore e madhe Baccarat
 • Baccarat Pro
 • Baccarat Mini
 • Bakarat VIP
 • Wall St Baccarat
 • Bakarat

Baccarat është një lojë vërtet e thjeshtë për t'u luajtur dhe rregullat e saj do t'i mësoni në asnjë kohë. Loja luhet me 6 ose 8 kuverta letrash, në varësi të variacionit. Dy duar shpërndahen në fillim të lojës, një për bankierin dhe një për lojtarin.

Përpara se duart të shpërndahen, do t'ju duhet të vendosni një bast dhe në këtë lojë, nuk keni pse të vini bast në dorën tuaj. Ju mund të vendosni një bast në dorën e bankierit ose në dorën e lojtarit. Ju gjithashtu mund të vini bast që dora do të përfundojë me barazim, por ne sugjerojmë që fillestarët të shmangin këtë bast. Basti i barazimit ofron pagesën më të mirë, por shanset për të parashikuar këtë bast janë shumë të ulëta.

Ideja në Baccarat është të merrni një dorë që është më afër 9. Vlera e dorës përcaktohet kur shtoni vlerën e letrave tuaja. Letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale, aset vlerësohen me 1 dhe 10, dhe letrat me fytyrë vlerësohen me 0.

Nëse vlera totale e dy letrave tuaja të para fillestare është një numër dyshifror, atëherë shifra e parë hiqet dhe shifra e dytë tregon vlerën e dorës tuaj.

Në disa raste, ju ose bankieri mund të merrni një kartë të tretë. Këtu nuk keni nevojë të merrni ndonjë vendim, sepse tregtari do të ndjekë rregullat e paracaktuara.

Lojtari është i pari që luan dorën e tij dhe nëse dy letrat e para janë gjithsej 6 ose më shumë, atëherë ju do të qëndroni. Nëse vlera totale e dy letrave tuaja është 5 ose më pak, atëherë do të merrni një kartë të tretë.

Rregullat për bankierin janë pak më të ndryshme.

Kur dora e bankierit arrin 7 ose më shumë, ata do të qëndrojnë dhe nëse dora e tyre arrin nga 0 në 2, ata do të tërheqin një kartë të tretë.

Kur dora e bankierit arrin nga 3 në 6, atëherë loja e tyre do të varet nga fakti nëse lojtari tërheq një kartë të tretë apo jo.

Nëse lojtari merr një 2 ose 3 si një kartë të tretë, atëherë bankieri tërheq një kartë të tretë kur ata kanë një dorë që shkon midis 0 dhe 4, dhe ata do të qëndrojnë në një total midis 5 dhe 7.

Nëse lojtari merr një 4 ose 5 si një kartë të tretë, atëherë bankieri tërheq një kartë të tretë kur ata kanë një dorë që arrin gjithsej midis 0 dhe 5, dhe ata do të qëndrojnë në një total midis 6 dhe 7.

Nëse lojtari merr një 6 ose 7 si një kartë të tretë, atëherë bankieri tërheq një kartë të tretë kur ata kanë një dorë që shkon në total midis 0 dhe 6, dhe ata do të qëndrojnë në një total prej 7.

Nëse lojtari merr një 8 si një kartë të tretë, atëherë bankieri tërheq një kartë të tretë kur ata kanë një dorë që arrin gjithsej midis 0 dhe 2, dhe ata do të qëndrojnë në një total midis 3 dhe 7.

Nëse lojtari merr një kartë 9, 10, të fytyrës ose një Ace si një kartë të tretë, atëherë bankieri tërheq një kartë të tretë kur ata kanë një dorë që arrin gjithsej midis 0 dhe 3, dhe ata do të qëndrojnë në një total midis 4 dhe 7.

Slots

Slots

Slots janë ndër lojërat më të njohura që mund të gjeni në National Casino. Lojërat online me video slot ofrojnë një larmi të tillë që nuk mund ta gjeni në asnjë lojë tjetër. Disa nga lojërat më të njohura përfshijnë ato në vijim:

Starburst – ky është sloti më i luajtur në National Casino dhe arsyeja pse është kaq popullor është fakti se ikonat e egra Starburst mund të sjellin fitore të mëdha.

Libri i të Vdekurve – kjo është një lojë me temë Egjiptin e lashtë dhe ofron shtim të egër dhe bonus rrotullimesh falas.

Elvis Frog në Vegas – kjo është një lojë interesante me video slot ku Elvis është një bretkocë dhe ka shumë veçori të veçanta si funksioni Blazing Reels dhe Coin Respin.

Deadwood – ky është një slot me temë perëndimore me veçori si rrotullimet falas të Gunslinger, Rrotullime falas nga Hunter dhe Rrotullime Falas të Shoot Out.

Thunderstruck II - kjo slot është frymëzuar nga mitologjia norvegjeze ku funksioni i rrotullimeve falas do të sjellë bonuset Valkyrie, Loki, Odin dhe Thor's.

Të luash lojëra me video slot në internet është ndoshta gjëja më e lehtë që mund të bësh në kazino. Lojërat janë intuitive dhe sapo të bëni depozitën tuaj do të dini se çfarë duhet të bëni. Por nëse doni të dini se çfarë po ndodh pas perdeve, kjo është gjithashtu mirë. Njohja se si funksionon loja do t'ju ndihmojë në planin afatgjatë.

Për të filluar, ju duhet të dini se me çfarë lloj makine keni të bëni. Nëse filloni të luani makina me një linjë, duhet të dini se ato ofrojnë disa pagesa të shkëlqyera. Për të fituar jackpot-in këtu ju duhet të vini bast numrin maksimal të monedhave. Ne u sugjerojmë të gjithë lojtarëve të rinj që të fillojnë të luajnë këto lojëra sepse janë aq të thjeshta sa të munden dhe në këtë mënyrë ata mund të marrin një ndjenjë se si funksionojnë lojërat elektronike.

Në shumicën e rasteve, lojtarët preferojnë lojëra elektronike me shumë linja, sepse ato ofrojnë më shumë mundësi për të fituar. Mbani në mend se kur zgjidhni të luani këto lloj lojërash, mund t'ju duhet të aktivizoni të gjitha linjat e pagesës për të aktivizuar funksionin kryesor në lojë. Është një ide e mirë të shkoni te Tabela e Pagave kur hapni një lojë të caktuar dhe kaloni rregullat e së njëjtës.

Nga ana tjetër, ka lojëra me shumë linja që nuk do t'ju lejojnë të rregulloni numrin e linjave të pagesës që dëshironi të luani, këto lojëra thuhet se kanë linja fikse pagese.

Qëllimi kryesor i lojës është të krijojë një kombinim fitues përgjatë një linje pagese. Ju mund ta bëni këtë duke vendosur simbolet që përputhen në një linjë aktive pagese dhe fitimet tuaja do të varen nga kombinimi që keni arritur të bëni.

Simbolet e bonusit

Simbolet e bonusit

Ajo që i bën lojërat me video slot në internet kaq tërheqëse për lojtarët është fakti se ato ofrojnë shumë simbole të ndryshme që mund të shkaktojnë bonuse shtesë. Ekzistojnë dy simbole standarde, e egra dhe shpërndarje, por makina të ndryshme mund të ofrojnë edhe disa simbole të tjera.

Wilds janë simbole që mund të zëvendësojnë çdo simbol tjetër për të përfunduar një kombinim fitues. Në disa raste, simbolet e egra mund të ofrojnë gjithashtu një shumëzues.

Simbolet Scatter, nga ana tjetër, ofrojnë pagesa dhe ato nuk duhet të jenë në një linjë aktive pagese. Por, funksioni i tyre kryesor është të aktivizojnë funksionin kryesor në lojë nëse arrini të zbarkoni 3 ose më shumë simbole të shpërndara.

Lojëra bonus

Lojëra bonus

Slotet moderne vijnë me shumë lojëra bonus të ndryshme që e çojnë të gjithë përvojën e lojërave të fatit në nivelin tjetër. Gjatë një loje bonus, slot-i tregon potencialin e tij të vërtetë, kështu që kjo do të thotë që ju mund të fitoni disa pagesa të mira në këtë mënyrë.

Poker

Poker

Dashamirët e pokerit nuk do të zhgënjehen nga përzgjedhja e lojës në National Casino. Ata kanë shtuar shumë variacione të ndryshme të lojës në mënyrë që secili lojtar të mund të gjejë lojën që dëshiron të luajë. Ju mund të zgjidhni nga lojërat e mëposhtme:

 • POKERI I KARAIBEVE
 • OASIS POKER
 • POKER TRIPE EDGE
 • TREY POKER
 • 4 POKERI I NJË LLOJ BONUS
 • JOKER POKER
 • POKER MBAJTJE TË LARTË
 • NË MES POKERI
 • POKER RUS
 • HOLDEM POKER
 • JOKER POKER
 • RIDEM POKER
 • POKERI I KARAIBEVE
 • POKER TRIPE EDGE (POKERI ME TRE LETË)
 • POKER PANDA E KUQ
Video Poker

Video Poker

Video poker është një lojë emocionuese që mund ta luani në Kazino Kombëtare. Sidoqoftë, duhet të mësoni disa rregulla të thjeshta përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Por, gjëja e mirë këtu është se ju mund ta luani lojën në modalitetin argëtues në kazino përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Video pokeri u bë i njohur pasi ofron një lojë më të thjeshtë sesa loja klasike e pokerit. Thjesht duhet të futesh monedha në makinë në vend që të ulesh në tavolinë me shumë lojtarë të tjerë. Ju mund të fitoni lehtësisht duke luajtur video poker dhe mundësia për të arritur jackpot-in sjell eksitim dhe emocion në të gjithë përvojën.

Ka lojëra të ndryshme video pokeri dhe të gjitha ato ofrojnë rregulla paksa të ndryshme, por pasi të mësoni bazat, nuk do të keni asnjë problem të përshtateni me ndonjë lojë tjetër.

Objektivi i lojës është të përvetësoni një grup të caktuar letrash që ofrojnë disa pagesa dhe kombinimet e letrave janë të njëjta si në poker.

Loja fillon me vendosjen e një basti dhe shtypjen e butonit Deal. Ju do të merrni 5 karta dhe ju mund të zgjidhni se cilat letra dëshironi të mbani në cilat të hidhni. Pas shortit, kompjuteri do të përcaktojë nëse është formuar një grup letrash fitues dhe nëse është, ju do të merrni një pagesë.

Siç thamë më parë, duart fituese janë pothuajse të njëjta si në një lojë klasike pokeri, por mund të ketë disa dallime të vogla. Duart renditen në rendin e mëposhtëm, duke filluar nga më të paguarit: Royal Flush, Straight Flush, Four of a Kind, Full House, Flush, Straight, Three of a Kind, Two Pair dhe Jacks or Better.

 • Royal Flush është dora më e mirë dhe është e formuar nga një Dhjetë, një Jack, një Mbretëreshë, një Mbret dhe një Ace të të njëjtit kostum.
 • Straight Flush është dora e dytë më e mirë dhe është formuar me një grup prej pesë letrash të njëpasnjëshme të të njëjtit kostum.
 • Four of a Kind është një dorë që përbëhet nga katër letra me të njëjtën vlerë.
 • Full House është një dorë që përbëhet nga një palë dhe tre të një lloji.
 • Flush është një dorë që përbëhet nga çdo pesë letra të të njëjtit kostum.
 • Straight është një dorë që përbëhet nga çdo pesë letra me vlerë të njëpasnjëshme.
 • Tre të një lloji është një dorë që përbëhet nga tre letra me të njëjtën vlerë në kostume të ndryshme.
 • Dy të një lloji është një dorë që përbëhet nga dy letra me të njëjtën vlerë dhe dy letra të tjera me të njëjtën vlerë.
Variacionet e Video Pokerit

Variacionet e Video Pokerit

Meqenëse video pokeri është një lojë shumë e njohur, nuk është befasi që ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës. Disa lojëra përmbajnë letra të egra dhe të tjera ofrojnë bonuse. Këto janë disa nga variacionet më të njohura të video pokerit, dhe lajmi i mirë është që mund t'i gjeni të gjitha në National Casino:

Jacks ose më mirë – kjo është ndoshta loja më e njohur dhe në të njëjtën kohë e para video-poker. Jacks or Better u prezantua për herë të parë në vitet '70, dhe në atë kohë quhej Draw Poker. Loja luhet me një kuvertë të vetme me 52 letra dhe në çdo barazim, ju do të merrni 5 letra. Dora më e mirë që mund të keni është Royal Flush dhe dora më e ulët është Jacks ose më mirë.

Dhjetra ose më mirë – ky është një tjetër variant i njohur i video pokerit që mund ta gjeni në National Casino. Dallimi i vetëm këtu është se dora më e ulët fituese është një palë dhjetëshe.

Aces dhe tetë – ky është një variant tjetër popullor i video-pokerit ku fitoni nëse mbledhni Katër Ace ose Tetë. Kur merrni një dorë fituese, ju keni mundësinë të provoni fatin kundër tregtarit në një raund bonusi dyfish ose asgjë. Ka 5 letra, 4 janë me fytyrë poshtë dhe një është me fytyrë lart. Ju do të duhet të zgjidhni një kartë, dhe nëse karta juaj ka një vlerë më të lartë se letra e fundit, atëherë fitimi juaj origjinal dyfishohet.

Deuces Wild – ky është një variant shumë i thjeshtë i video pokerit që duhet ta provoni. 2-të janë të egra në këtë lojë, kështu që ju mund të plotësoni më shumë kombinime fituese në këtë mënyrë. Karta e rangut më të lartë është Royal Flush dhe për ta dalluar atë nga Royal Flush me 2s, quhet Natural Royal Flush.

Strategjitë e Pokerit për Video

Strategjitë e Pokerit për Video

Njohja e rregullave të lojës që zgjidhni të luani është një nga strategjitë më të mira që mund të përdorni. Ne ju sugjerojmë të mësoni rregullat përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Çdo lojë ka një strategji të ndryshme që mund të përdorni, por duke qenë se shumica e lojërave bazohen në Jacks or Better, duhet të dini se strategjia për këtë variacion të veçantë do të vendosë themelin për të gjitha lojërat e tjera.

Nëse merrni një Royal Flush me shortin e parë, ju sugjerojmë t'i mbani të gjitha letrat dhe të shmangni funksionin Double Down. Ne e dimë se nëse merrni një Flush të drejtpërdrejtë, mund të tundoheni të shkoni për Royal Flush, por është një goditje e gjatë, kështu që duhet të qëndroni më mirë me fitoren tuaj.

Nëse merrni "Four of a Kind" në marrëveshjen tuaj të parë, duhet të mbani edhe letrat tuaja.

Duhet të theksojmë se këto strategji nuk funksionojnë gjithmonë, sepse lojërat drejtohen nga gjeneruesi i numrave të rastësishëm që do të thotë se nuk mund të parashikoni rezultatin në asnjë mënyrë.

Bingo

Bingo

Bingo është një tjetër lojë shumë e njohur që mund të luani në Kazino Kombëtare. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës dhe ju mund të gjeni ato të mëposhtme këtu:

 • 88 Bingo
 • Bingo Soccer
 • Vetëm një Bingo
 • Bingo me banane
 • Betina Bingo
 • Bingo Bruxaria
 • Bingo Cientista Doidao
 • Bingo Fada Da Fortuna
 • Bingo Genio
 • Bingo Hortinha
 • Bingo Iglu
 • Bingolaco
 • Bingolicia
 • Bingo Pirata
 • Bingo Saga Loca
 • Bingo Senor Taco
 • Bingo Tornado
 • Bingo Trevor Da Sorte
 • Cirku Bingo
 • Bingo Halloween
 • Bingo

Edhe pse rregullat për Bingo janë shumë të thjeshta dhe të drejtpërdrejta, nëse doni të përfitoni sa më shumë nga loja, duhet të mësoni së pari rregullat.

Pasi të zgjidhni lojën që dëshironi të luani, duhet të blini biletën tuaj. Lajmi i mirë është se ju mund të blini sa më shumë bileta që dëshironi dhe në këtë mënyrë mund të përmirësoni shanset tuaja për të fituar.

Kur loja fillon, numrat vizatohen në mënyrë të rastësishme. Lajmi i mirë kur luani në internet është se numrat do të shënohen automatikisht për ju. Nëse arrini të shënoni të gjithë numrat e kërkuar në biletën tuaj, do të merrni një çmim.

Këto janë rregullat bazë të lojës dhe siç mund ta shihni janë shumë të thjeshta.

Një tjetër gjë e rëndësishme që duhet të dini është se ka lloje të ndryshme të një loje bingo dhe ato ndryshojnë në numrin e topave që përdoren. Paraqitja e biletës do të varet nga sa topa janë në lojë, dhe gjithashtu variante të ndryshme ofrojnë mënyra të ndryshme për të fituar. Lojërat më të njohura të bingos janë lojërat bingo me 90 top dhe lojërat bingo me 75 topa.

90 Rregullat e Bingos me Ball – kjo është një lojë tradicionale në Mbretërinë e Bashkuar dhe në të njëjtën kohë është një nga versionet më të njohura të lojës në mbarë botën. Bileta përbëhet nga një rrjet prej 27 katrorësh të përbërë nga 9 kolona dhe 3 rreshta. Çdo rresht ka 5 numra dhe 4 katrorë bosh.

Ju mund të fitoni 3 çmime të ndryshme kur luani bingo me 90 topa. Çmimi i parë fitohet kur shënoni të gjithë numrat në 1 rresht, çmimi i dytë fitohet kur shënoni të gjithë numrat në 2 rreshta dhe çmimi përfundimtar fitohet kur shënoni të 15 numrat në kartë.

75-Rregullat e Bingos me top – ky është një tjetër variant shumë i njohur që luhet kryesisht në Amerikë. Karta e bingos me 75 topa ka 5 rreshta dhe 5 kolona me 25 katrorë. Për të fituar, duhet të shënoni numrat në një rresht.

Linja mund të jetë horizontale, vertikale ose diagonale. Përcaktohen modele të ndryshme përpara se të filloni të luani. E mira e kësaj loje është se ka shumë mënyra të ndryshme për të fituar, duke përfshirë një linjë, një model dhe një shtëpi të plotë.

Ka edhe lloje të tjera të lojërave bingo përveç dy që përmendëm duke përfshirë, 30-top, 40-top, 50-top dhe 80-top. Këto janë gjithashtu lojëra të njohura dhe ofrojnë një kthesë të re në lojën klasike të Bingo.

Blackjack

Blackjack

Blackjack është një lojë e mrekullueshme që mund ta luani për të kaluar pak kohë. Rregullat janë të thjeshta dhe ju mund të argëtoheni dhe të fitoni disa çmime të mira gjatë rrugës. Ka shumë variante të ndryshme që mund të gjeni këtu dhe ato përfshijnë ato në vijim:

Blackjack Evropian – ky variant është i ndryshëm nga të tjerët, sepse nuk ka një kartë vrime tregtari.

Blackjack Lucky Seven – ky është një variant blackjack që ofron bonusin Lucky Seven. Nëse merrni një dorë me 3 letra me vlerë totale 7, do të fitoni bonusin që është 1,5 herë bast fillestar.

Dorëzimi i Blackjack – ky është një variant blackjack që ofron opsionin Surrender.

Çiftet Mbretërore Blackjack – kjo lojë ofron bastin anësor Royal Pair që mund ta fitoni pasi të merrni një dorë me 2 letra me 2 vlera mbretërore.

Përpara se të vendosni të luani Blackjack për para të vërteta, ne ju sugjerojmë të kaloni në fillim rregullat. Lajmi i mirë këtu është se rregullat janë shumë të thjeshta dhe ju mund të mësoni se si ta luani lojën shumë shpejt.

Objektivi i lojës është të marrësh një dorë që është më afër 21, më e lartë se dora e tregtarit pa kaluar. Kartat kanë vlera paksa të ndryshme për lojën. Aset vlejnë 1 ose 11, 10 dhe letrat e fytyrës kanë një vlerë prej 10, dhe letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale.

Para se të filloni të luani, së pari duhet të vendosni një bast dhe do të merrni 2 letra. Nëse jeni mjaft me fat që 2 letrat tuaja mblidhen në një total prej 21, ju keni një Blackjack Natyror dhe jeni fituesi i raundit.

I njëjti rregull vlen edhe për tregtarin. Por, nëse askush nuk ka një Blackjack Natyral, atëherë loja vazhdon. Ju keni disa opsione të ndryshme që mund të përdorni për të përmirësuar vlerën e dorës tuaj.

Nëse jeni të kënaqur me dorën që keni, mund të qëndroni në këmbë dhe nuk do të merrni asnjë kartë shtesë. Nëse besoni se një kartë tjetër mund të përmirësojë vlerën e dorës tuaj, ju mund të tërheqni dhe të merrni një kartë tjetër. Mund të vizatoni aq letra sa mendoni se janë të nevojshme.

Pasi të gjithë lojtarët të kenë mbaruar së luajturi me dorën e tyre, është radha e tregtarit dhe ata duhet të barazojnë derisa të arrijnë 17 ose më shumë. Tregtari ka vetëm këto dy mundësi, të godasë dhe të qëndrojë. Lojtari nga ana tjetër ka disa opsione të tjera në dispozicion, duke përfshirë ato të mëposhtme:

Dyfisho Poshtë – mund të dyfishoni kur keni një dorë që arrin gjithsej 9, 10 ose 11. Kjo është një dorë e mirë ku një kartë mund t'ju sjellë një fitore nëse jeni me fat. Ju do të duhet të vendosni një bast tjetër dhe tregtari do të shpërndajë vetëm një kartë shtesë

Ndarë – nëse dy letrat që merrni janë të së njëjtës vlerë, atëherë mund të zgjidhni t'i ndani çiftet dhe t'i luani ato si dy duar të veçanta. Një kartë shtesë shpërndahet për të plotësuar secilën dorë dhe përsëri nëse merrni një kartë tjetër të një rangu që përputhet, mund t'ju lejohet ta ndani edhe atë dorë.

Kjo mund të varet nga variacioni i Blackjack që zgjidhni të luani. Për këtë arsye, ne ju sugjerojmë të kontrolloni rregullat përpara se të filloni bastet. Duart e ndara luhen një nga një dhe ju keni të gjitha opsionet e disponueshme si kur luani një dorë normale. Kur ndani Aces, ju lejohet të keni vetëm një kartë shtesë në secilën dorë.

Dorëzimi – kur keni mundësinë të dorëzoheni, ju lejohet të ktheni gjysmën e bastit nëse hiqni dorë. Kjo duhet të jetë lëvizja juaj e parë pasi të shihni vlerën e dy kartave që merrni. Disa versione të Blackjack ofrojnë mundësinë e dorëzimit të vonë, e cila është e disponueshme pasi tregtari të ketë kontrolluar kartën e vrimës dhe nuk ka një Blackjack.

Ruletë

Ruletë

Ruleta është një lojë e mahnitshme që mund ta luani në Kazinon Kombëtare. Ju mund të gjeni ruletë nga ofrues të ndryshëm softuerësh duke përfshirë NetEnt, BGaming, BetSoft Gaming, Red Tiger Gaming dhe Wazdan, vetëm për të përmendur disa.

Këto janë variantet e ndryshme të ruletit në National Casino duke përfshirë:

 • Mini Ruletë
 • Ruletë Gem
 • Ruletë me çip të artë
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë FX
 • Roulette Wall Street
 • European Roulette Pro
 • VIP i Ruletës Evropiane
 • Ruletë Argjend
 • Ruletë me Track
 • Ruletë Evropiane Argjend
 • Ruletë neoni
 • Ruletë
 • Ruletë Leander
 • Edicioni i Krishtlindjeve i Ruletës Evropiane
 • Lucky Spin Euro Roulette
 • Ruletë dinamike e tabelave të pagesave
 • Ruletë virtuale
 • Ruletë franceze
 • Ruletë VIP Amerikane
 • Ruletë evropiane VIP
 • Ruletë me fat

Para se të vendosni të luani për para të vërteta, është mirë të mësoni të paktën rregullat bazë të lojës. Lajmi i mirë është se kjo është ndoshta një nga lojërat më të lehta që mund të luani dhe do t'i mësoni rregullat në asnjë kohë. Edhe pse kjo është një lojë e thjeshtë, ajo ofron një emocion të tillë dhe tërheq shumë lojtarë.

Ajo që duhet të bëni për të fituar është të bëni një supozim të saktë se në cilin xhep numrash do të bjerë topi i bardhë. Ju nuk konkurroni kundër lojtarëve të tjerë, dhe në vend të kësaj, ju luani kundër shtëpisë.

Ruleta është një lojë fati, kështu që kjo do të thotë që nuk mund të bëni asgjë për të parashikuar rezultatin e lojës. Çdo gjuajtje e topit është një ngjarje e pavarur dhe nuk ndikohet nga rrotullimet e mëparshme.

Në fillim të lojës, ju duhet të vendosni bast dhe zgjedhjet janë të mëdha këtu. Për më tepër, ju mund të vendosni sa më shumë baste që dëshironi në të njëjtën kohë.

Ruleta evropiane dhe franceze luhet në një rrotë me një zero. Kjo do të thotë se ka numra nga 1 deri në 36, të vendosur rastësisht në xhepat kuq dhe të zi dhe 1 zero të vetme të vendosur në një xhep jeshil.

Disa tabela me një zero ofrojnë disa rregulla të veçanta që do të funksionojnë në favorin tuaj, veçanërisht kur bëhet fjalë për bastet me para. Një nga rregullat quhet 'En Prison' dhe do t'ju lejojë të rikuperoni bastin tuaj të barabartë nëse topi bie në zero.

Kjo do të thotë që ju po vendosni bastin tuaj origjinal në burg, nëse fitoni bastin tuaj në rrotullimin tjetër, shuma juaj kthehet dhe nëse humbni, basti juaj humbet.

Një rregull tjetër i veçantë është La Partage i cili do t'ju lejojë të merrni gjysmën e bastit tuaj origjinal nëse topi bie në zero.

Rrota amerikane quhet gjithashtu një rrotë me dy zero, sepse përmban një xhep shtesë zero të gjelbër. Kjo do të thotë se ruleta amerikane ka 38 ndarje në total, me numra nga 1 deri në 36 dhe një zero të vetme dhe të dyfishtë. Xhepat zero vendosen përballë njëri-tjetrit.

Bastet e Ruletës

Bastet e Ruletës

Ruleta ofron opsione të gjithanshme bastesh që do ta bëjnë të vlefshme përvojën tuaj të lojës. Disa baste janë më të rrezikshme se të tjerat, por duhet të pranojmë se ato do të kompensojnë me pagesa të mira. Bastet e tjera, nga ana tjetër, do të ofrojnë më shumë pagesa, por ato janë shumë më të vogla.

Të gjitha bastet e ruletit mund të grupohen në tre kategori kryesore:

Bastet e jashtme – këto baste ofrojnë shanset më të mira, por pagesat nuk janë aq mbresëlënëse. Nëse jeni duke kërkuar për një lojë më të qëndrueshme ku mund të fitoni disa dhe të humbni disa, atëherë këto janë bastet për ju. Bastet e jashtme ofrojnë pothuajse një shans 50-50% për të fituar, kështu që shanset për të parashikuar numrin fitues janë të mëdha me këto baste.

Ju mund të vini bast për ngjyrat këtu me bastin Kuq/Zi, ose mund të vendosni një bast për të gjithë numrat tek ose çift me bastin Tek/Çif. Bast i lartë/i ulët është një bast ose për të gjithë numrat e ulët, nga 1 deri në 18, ose për të gjithë numrat e lartë, nga 19 në 36.

Basti Kolona do të mbulojë të 12 numrat në kolonën vertikale të zgjedhur dhe ka 3 baste kolonash që mund të vendosni. Një tjetër bast i madh është basti Dozen i cili është mjaft i ngjashëm me bastin Column sepse përmban 12 numra, por këtë herë numrat janë në rend numerik.

Ju mund të vini bast në 12-shin, i cili përfshin numra nga 1 deri në 12, 2-12, i cili përfshin numrat nga 13 deri në 24 dhe 3-12, i cili përfshin numrat nga 25 deri në 36.

Bastet e brendshme – këto janë baste të bëra në numra individualë ose grupe më të vogla numrash. Bastet e brendshme ofrojnë disa pagesa të shkëlqyera, por shanset për të fituar këto baste nuk janë në favorin tuaj. Pra, nëse jeni fillestar, duhet të qëndroni larg këtyre basteve, por nga ana tjetër, kjo është një lojë fati dhe nëse keni një parandjenjë me fat atëherë ju sugjerojmë ta bëni atë. Një bast i drejtpërdrejtë është një bast në një numër të vetëm dhe ofron pagesën më të lartë prej 35 me 1.

Basti i ndarjes mbulon dy numra ngjitur. Një bast rruge është një bast që mbulon sekuencat e tre numrave në një vijë horizontale. Një bast këndor është një bast që mbulon katër numra ngjitur që takohen në një cep të paraqitjes.

Bastet e linjës mbulojnë 6 numra që janë pjesë e dy vijave horizontale. Një bast i shportës është një bast në 4 numra specifikë, 0, 1, 2 dhe 3. Ruleta amerikane ka një variant të bastit të Basketit të quajtur bast me pesë numra dhe mbulon 0, 00, 1, 2 dhe 3.

Bastet e shpallura – këto baste mbulojnë seksione të tëra të timonit dhe ato janë të disponueshme vetëm në rrota me një zero. Ka disa baste të ndryshme që bien në këtë kategori dhe ato janë këto:

Neighbors of Zero – ky bast mbulon 17 numra dhe për të vendosur këtë bast do t'ju nevojiten 9 çipa.

Tiers du Cylindre mbulon një të tretën e numrave. Do t'ju duhen 6 çipa për të vendosur këtë bast.

Basti Jetimët mbulon numrat që ndodhen brenda dy seksioneve të veçanta të timonit. Ky bast kërkon 5 çipa për të vendosur katër Splite dhe një bast Straight.

Bast përfundimtar – ky është një bast për të gjithë numrat që përfundojnë me të njëjtën shifër. Për shembull, mund të vendosni një bast në 3, 13, 23 dhe 33.

Kur luani ruletë duhet të qëndroni brenda kufijve minimalë dhe maksimalë të tabelës.

Lojëra me para të vërteta

Lojëra me para të vërteta

National Casino ofron lojëra nga disa prej ofruesve më të njohur të softuerëve dhe koleksioni i tyre i lojërave ofron opsione të ndryshme si lojëra elektronike, lojëra tavoline, lojëra jackpot dhe shumë të tjera.

Slots – nëse jeni adhurues i lojërave me video slot në internet, atëherë mund të zgjidhni nga 500 lojëra elektronike të ndryshme këtu në National Casino. Luajtja e lojërave elektronike është shumë e thjeshtë, por nëse jeni i ri për ta, mund ta luani fillimisht në modalitetin argëtues përpara se të ndiheni mjaft të sigurt për të luajtur për para të vërteta. Disa nga lojërat që mund të gjeni këtu janë Bird of Thunder, Black Faraoni, Blood Lust, Atlantic Wilds, Arabian Spins dhe Arcade Bomb, vetëm për të përmendur disa.

Lojëra tavoline - Lojërat e tavolinës janë shumë të njohura në National Casino dhe lajmi i mirë është që mund të gjeni shumë variacione të ndryshme për të luajtur. Mund ta provoni fatin duke luajtur ruletë, blackjack ose poker.

Lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë - nëse doni një përvojë që është mjaft e afërt për të luajtur në një kazino të jetës reale, mund të provoni të luani lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara në kohë reale, të transmetuara drejtpërdrejt në pajisjen tuaj. Disa nga lojërat që ia vlen të përmenden këtu përfshijnë këto: Roulette Immersive, Baccarat, Andar Bahar Lobby, Blackjack, Craps Live, Live Hi-Lo, Sic Bo dhe Mega Ball, vetëm për të përmendur disa.

Kartat Gërvishtëse – kjo është një kategori tjetër që mund të eksploroni në National Casino. Ka më shumë se 50 karta të ndryshme gërvishtëse për të eksploruar dhe disa nga lojërat më të njohura përfshijnë Blood Queen, Cherry Wilds, Curious Cabinet, Wild Lava, Siren's Kingdom, Cricket Star dhe Avalon.

Lojërat e kazinosë celulare - tani, ju mund të luani lehtësisht lojërat tuaja të preferuara falë platformës celulare që ka për të ofruar National Casino. Mund ta shkarkoni aplikacionin ose të hyni në llogarinë tuaj duke përdorur shfletuesin tuaj të preferuar.

Jackpot Progresivë - në National Casino, ju mund të luani shumë lojëra të ndryshme jackpot progresive. Këto lojëra janë kaq tërheqëse kryesisht sepse ofrojnë disa pagesa që ndryshojnë jetën. E vetmja pengesë është se ju mund të gjeni një kategori specifike të lojërave jackpot progresive dhe ju duhet t'i kërkoni ato me dorë. Për këtë arsye, është mirë të dini se cilat janë lojërat më të mira dhe çmimet që ato ofrojnë.

Xhekpoti i gladiatorit – jackpoti që mund të fitoni duke luajtur këtë lojë shkon deri në 838,000 dollarë. Për të fituar jackpot-in, duhet të zbuloni 9 helmeta ari, por mbani në mend se funksioni nuk mund të aktivizohet nëse është një raund rrotullimesh falas.

Raiders Jackpot - jackpoti që mund të fitoni duke luajtur këtë lojë shkon deri në 15,000 dollarë. Ju do të duhet të grumbulloni 5 gurë të çmuar për të hyrë në raundin e jackpot-it dhe për të fituar një nga 5 jackpot-et e ndryshme progresive.

Jackpot-i i Patrick - jackpoti që mund të fitoni duke luajtur këtë lojë shkon deri në 13,000 dollarë. Ju mund të fitoni jackpot-in brenda një rrotullimi të rastësishëm dhe nuk kërkohen kualifikime të veçanta raundi.

Xhekpoti i Scrooge - jackpoti që mund të fitoni duke luajtur këtë lojë shkon deri në 13,510 dollarë.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë
Kërkoni deri në $250 bonus Rifreskoni në National Casino këtë të premte
2023-05-23

Kërkoni deri në $250 bonus Rifreskoni në National Casino këtë të premte

National Casino është një nga faqet kryesore të kazinove në Evropë. Kjo kazino është e famshme për mijëra lojërat e saj me cilësi të lartë dhe furnizimin e pafund të programeve të besnikërisë. Pra, CasinoRank ka monitoruar nga afër kazinonë për të gjetur se çfarë mund të pretendoni këtë fundjavë. Kazino Kombëtare ofron një bonus ringarkimi të së premtes që mund të arrijë 250 dollarë. Ky postim shqyrton çdo aspekt të këtij shpërblimi, duke përfshirë depozitën minimale, kërkesat e basteve, lojërat kualifikuese dhe më shumë. 

Kazino Kombëtare ka shtuar Booongo Wukong
2021-10-17

Kazino Kombëtare ka shtuar Booongo Wukong

National Casino ka lançuar një lojë fantastike të quajtur Booongo Wukong. Personazhi kryesor i lojës është një majmun i quajtur Wukong.